Η μοναξια - Page 20
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 20 of 34 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast
Results 286 to 300 of 500
  1. #286
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Τελεια!
    εχεις απειρες ευκαιριες για να γνωρισεις κοσμο... Ψαξε δραστηριοτητες! συλλογους! τα παντα μπορεις να κανεις...

    Εγω μετακομισα απο Αθηνα επαρχια, ναι μεν πολη αλλα επαρχια, και αδυνατω να γνωρισω ατομα στην ηλικια μου, ή αγραμματοι θα ειναι ή παντρεμενοι με παιδιά...και αναγκαζομαι μια φορα στο τοσο να ερχομαι Αθηνα να μην χασω τελειως επαφη...

  2. #287
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Θα το ξαναγραψω.Τα εχω δοκιμασει ολα.Και δραστηριοτητες. Δε θελω να βρω τροπο να βρω καποιον.Ξερω οτι ειναι πολυ δυσκολο εως αδυνατο.Θελω να βρω τροπο να αντιμετωπησω την κατασταση.Να βρω εναν τροπο γενικα να αντιμετωπησω το ενδεχομενο να μεινω μονη μου απο δω κ μπρος γιατι ειναι σοβαρη πιθανοτητα.

  3. #288
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Επισης, τι ζητας απο μια σχεση...Θελεις συντροφικοτητα? σεξουαλικες εμπειριες? παρεα για ταξιδια ? Αναλογα με τα ζητουμενα σου, ψαχνεις το αναλογο ειδος.
    εγώ πάντως αυτά ψάχνω και δεν ξέρω πως να τα βρω.και αν τελικά υπάρχει πουθενά αυτός ο συνδυασμός και το κυριότερο να συναντηθούν οι δρόμοι μας..
    κατά τα άλλα να πω Phalaenopsis που απο περιέργεια googlara να δω αν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό το πρωτότυπο nick δεν είναι ότι δεν έχεις "πέραση" ως γυναίκα αλλά ότι δεν σε θέλουν αυτοί που θέλεις εσύ.Δε θα σου πω να χαμηλώσεις ή να αλλάξεις τα στάνταρ σου γιατί τότε δε θα είσαι ευτυχισμένη πραγματικά αλλά ότι είναι γενικά δύσκολο να βρει κάποιος άνθρωπος το ταίρι του όπως ακριβώς το ονειρεύεται.
    Δε ξέρω πραγματικά τι χρειάζεται για να το πετύχει κάποιος αυτό.Το ψάχνω και εγώ,πολλά χρόνια τώρα.Και τελικά δεν μετράει μόνο το να κυκλοφορεί κάποιος έξω και να κάνει διάφορες δραστηριότητες.Το σημαντικότερο είναι να ξέρεις να επικοινωνείς και να αλληλεπιδράς σωστά με τον κοινωνικό σου περίγυρο.Εγώ αυτές τις μέρες έχω άδεια και κυκλοφόρησα αρκετά έξω.Πήγα σε μέρη όπου υπάρχει κόσμος και έλληνες και ξένοι και σε πληθυσμό 100πλασιο απο την επαρχιακή πόλη που μένω.αλλά επειδή δεν ξέρω να επικοινωνώ σωστά με τους γύρω μου (πέραν των απλών συναλλαγών πχ για αγορά προιοντων, καφε, φαι, ερωτήσεις για το που βρίσκεται πχ ένα μέρος) δεν κατάφερα να γνωρίσω κόσμο.Παρόλα αυτά με πλησίαζαν μερικοί τουρίστες ή και έλληνες που ζητούσαν λίγα χρήματα,ένας άλλος είδε ότι φόρτιζα το κινητό μου σε ένα παγκάκι που καθόμουν με power bank και μου το ζήτησε για λίγο για να φορτίσει το δικό του.Και το αποκορύφωμα χθες το βράδυ που έπεσα παρολίγον θύμα ληστείας ευτυχώς χωρίς επιτυχία από τον επίδοξο ληστή.
    Το θέμα είναι ότι αρνούμαι να το πάρω απόφαση ότι για την υπόλοιπη ζωή μου θα πρέπει να είμαι χωρίς σχέση και φίλους κατά το μεγαλύτερο διάστημα (καθώς απο φίλους έχω 2 που τους βλέπω μια φορά το χρόνο και μένουν πολύ μακριά και όλο τον υπόλοιπο χρόνο είμαι μόνος μου) και έτσι δεν μπορώ να είμαι χαρούμενος
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Αθηνα μενω.
    θεωρώ πως είσαι τυχερή σε αυτό το κομμάτι.έχεις μακράν περισσότερες ευκαιρίες από κάποιον που μένει στην επαρχία σε όλα τα πράγματα

  4. #289
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    εγώ πάντως αυτά ψάχνω και δεν ξέρω πως να τα βρω.και αν τελικά υπάρχει πουθενά αυτός ο συνδυασμός και το κυριότερο να συναντηθούν οι δρόμοι μας..
    κατά τα άλλα να πω Phalaenopsis που απο περιέργεια googlara να δω αν σημαίνει κάτι ιδιαίτερο αυτό το πρωτότυπο nick δεν είναι ότι δεν έχεις "πέραση" ως γυναίκα αλλά ότι δεν σε θέλουν αυτοί που θέλεις εσύ.Δε θα σου πω να χαμηλώσεις ή να αλλάξεις τα στάνταρ σου γιατί τότε δε θα είσαι ευτυχισμένη πραγματικά αλλά ότι είναι γενικά δύσκολο να βρει κάποιος άνθρωπος το ταίρι του όπως ακριβώς το ονειρεύεται.
    Δε ξέρω πραγματικά τι χρειάζεται για να το πετύχει κάποιος αυτό.Το ψάχνω και εγώ,πολλά χρόνια τώρα.Και τελικά δεν μετράει μόνο το να κυκλοφορεί κάποιος έξω και να κάνει διάφορες δραστηριότητες.Το σημαντικότερο είναι να ξέρεις να επικοινωνείς και να αλληλεπιδράς σωστά με τον κοινωνικό σου περίγυρο.Εγώ αυτές τις μέρες έχω άδεια και κυκλοφόρησα αρκετά έξω.Πήγα σε μέρη όπου υπάρχει κόσμος και έλληνες και ξένοι και σε πληθυσμό 100πλασιο απο την επαρχιακή πόλη που μένω.αλλά επειδή δεν ξέρω να επικοινωνώ σωστά με τους γύρω μου (πέραν των απλών συναλλαγών πχ για αγορά προιοντων,καφε,φαι,ερωτήσε� �ς για το που βρίσκεται πχ ένα μέρος) δεν κατάφερα να γνωρίσω κόσμο.Παρόλα αυτά με πλησίαζαν μερικοί τουρίστες ή και έλληνες που ζητούσαν λίγα χρήματα,ένας άλλος είδε ότι φόρτιζα το κινητό μου σε ένα παγκάκι που καθόμουν με power bank και μου το ζήτησε για λίγο για να φορτίσει το δικό του.Και το αποκορύφωμα χθες το βράδυ που έπεσα παρολίγον θύμα ληστείας ευτυχώς χωρίς επιτυχία από τον επίδοξο ληστή.
    Το θέμα είναι ότι αρνούμαι να το πάρω απόφαση ότι για την υπόλοιπη ζωή μου θα πρέπει να είμαι χωρίς σχέση και φίλους κατά το μεγαλύτερο διάστημα (καθώς απο φίλους έχω 2 που τους βλέπω μια φορά το χρόνο και μένουν πολύ μακριά και όλο τον υπόλοιπο χρόνο είμαι μόνος μου) και έτσι δεν μπορώ να είμαι χαρούμενος

    Ακριβως.Το θεμα ειναι να συναντηθουν αυτοι οι ριμαδοδρομοι καποτε αλλα δε το βλεπω.
    Ναι,.Εχω μια καποια "περαση" οπως μια νορμαλ κοπελα, αλλα οχι απο αυτους που θελω εγω.

  5. #290
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Ακριβως.Το θεμα ειναι να συναντηθουν αυτοι οι ριμαδοδρομοι καποτε αλλα δε το βλεπω.
    Ναι,.Εχω μια καποια "περαση" οπως μια νορμαλ κοπελα, αλλα οχι απο αυτους που θελω εγω.
    τότε η μόνη σου λύση είναι να συνεχίσεις το ψάξιμο μέχρι να βρεις αυτόν που ταιριάξεις μαζί του. Το να κάθεσαι πάντως εντός των 4 τοιχών και να κλαις την μοίρα σου,δε βοηθάει πουθενά.το έχω κάνει για αρκετό καιρό και δε με βοήθησε κάπου

  6. #291
    Νηματοθετρια πιστευω πως εισαι απλως ατυχη,μια και ετσι οπως τα λες,πραγματι δεν σου μενει κατι αλλο να κανεις.
    Ισως να αδυνατιζες λιγο και να εριχνες λιγο τα στανταρντ σου.Κατι αλλο αμεσα δεν ξερω αν μπορεις να κανεις.
    Απλως πρεπει να τυχει να ενδιαφερθει καποιος για σενα.

  7. #292
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Μα ακριβως αυτο σκεφτομαι.Ενω μενω στην Αθηνα, ξερω τοσο κοσμο πως ειναι δυνατον να ειμαι τοσο μονη.Πως ειναι δυνατον να μη βρισκω παρεα παρα μονο αν τυχει μια φορα το μηνα.Η τελευταια φορα που πηγα βολτα με ατομα ηταν στις 15 ιουλιου και δεν ξερω ποτε θα ξαναπαω.Μπορει απο Σεπτεμβρη παλι οταν γυρισουν απο διακοπες κ με θυμηθουν....Τι συνεβει στη ζωη μου και κατεληξα ετσι....Δυσκολο να παρεις αποφαση οτι οντως απο δω κ μπρος θα ειναι ετσι και χειροτερα. Ουτε συνταξιουχος να ημουν.

  8. #293
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θα προτεινα ενα βιβλιο..που μιλαει για την ελκτικη δυναμη του νου, το εχω ξαναπροτεινει εδω..εχω γινει γραφικη με αυτο το βιβλιο..αλλα εμενα μου αλλαξε την ζωη..πηρα δυναμη κ αλλαξα πολλα πραματα..
    λεγεται "στοιχεια βιονομιας " του πλατωνα δρακουλη..
    να το παραγγειλεις σε καποιο βιβλιοπωλειο..
    ειλικρινα ειναι εξαιρετικο βιβλιο κ μιλαει για την διαχειριση της ζωης μας οταν θελουμε κατι πολυ δεν γινεται...

  9. #294
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Μα ακριβως αυτο σκεφτομαι.Ενω μενω στην Αθηνα, ξερω τοσο κοσμο πως ειναι δυνατον να ειμαι τοσο μονη.Πως ειναι δυνατον να μη βρισκω παρεα παρα μονο αν τυχει μια φορα το μηνα.Η τελευταια φορα που πηγα βολτα με ατομα ηταν στις 15 ιουλιου και δεν ξερω ποτε θα ξαναπαω.Μπορει απο Σεπτεμβρη παλι οταν γυρισουν απο διακοπες κ με θυμηθουν....Τι συνεβει στη ζωη μου και κατεληξα ετσι....Δυσκολο να παρεις αποφαση οτι οντως απο δω κ μπρος θα ειναι ετσι και χειροτερα. Ουτε συνταξιουχος να ημουν.
    κανω μια δραστηριοτητα στην οποια μεσα εχω κοινωνικοποιηθει τοσο πολυ..που εχω γνωρισει ενα σωρο κοσμο..κ γενικα καθε φορα εχω επιλογη να βγω με οποια παρεα θελω..
    οταν καθεσαι κ σπιτι που να γνωρισεις κοσμο?

  10. #295
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Δεν εχει τιποτα ασχημο το σωμα μου για να αδυνατισω.Δεν ειναι προβλημα οτι εχω λιγα παραπανω κιλα εφοσον ειναι ωραια κατανεμημενα πανω στο σωμα μου.Αν πετουσε η περιφερεια μου η η κοιλια μου να πω οκ.
    Οσον αφορα το να ριξω τα στανταρ μου, δε θα το κανω.Νομιζω οτι ηδη οσο περνανε τα χρονια εχει συμβει γιατι βλεπω τις δυσκολιες.Αλλα σε αυτα τα λιγα στανταρ που εμειναν αν ριξω κι αλλο νερο στο κρασι μου θα μεινει σκετο νερο.
    Τα βιβλια μαρεσουν πολυ ευχαριστω για την προταση.:)

  11. #296
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Θελω να βρω τροπο να αντιμετωπησω την κατασταση.Να βρω εναν τροπο γενικα να αντιμετωπησω το ενδεχομενο να μεινω μονη μου απο δω κ μπρος γιατι ειναι σοβαρη πιθανοτητα.
    τωρα θα ακουστει καπως γραφικο αυτο που θα πω αλλα νομιζω οτι πρεπει να περναμε καλα μονοι μας πρωτα, να τα εχουμε βρει με τον εαυτο μας, να εχουμε ισορροπησει, για να ελκυσουμε τον αλλο να μας πλησιασει και να δεσει η σχεση..
    δεν λεω οτι εγω το εχω καταφερει με την καμια, αλλά αυτη η ρημαδοϊσορροπία είναι ο στοχος και οχι η σχεση αυτη καθαυτη.
    Οποτε ισως περνας φαση μοναξιας, καντην δημιουργικη, να τα βρισκεις με τον εαυτο σου, να τον αγαπας!

  12. #297
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Εχω πολλες δραστηριοτητες ηδη παιδια. Ασχολουμαι με πολλα πραγματα.Αλλα η ζωη μου ειναι γεματη με αυτα κ το βραδυ μενω μονη. Θελω να παω ενα ταξιδι, ενα σινεμα, ενα θεατρο, για φαγητο για ενα χαλαρο ποτο...κατι απο ολα αυτα.Χομπυ δουλεια και αραγμα στο σπιτι κανω.Τα υπολοιπα δε τα βλεπω ουτε με κυαλι πια εκτος αν αποφασισω να τα κανω μονη μου (καλα φαγητο και ποτο μονος δεν παιζει να το κανεις αλλα οκ)

  13. #298
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    τι στανταρντς εχεις?
    καλα το να γνωριζεις απειρο κοσμο, δε σημαινει οτι θα εχεις και ευκαιριες να βγαινεις. Το θεμα ειναι να γνωριζεις τους καταλληλους για να βγαινεις.

  14. #299
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Θα τυχει να βγω πολλες φορες με μια παρεα για μια φορα αλλα επειδη ακριβως ετυχε δε σημαινει οτι θα ξαναγινει σε τακτο χρονικο διαστημα.Εχω πχ κ γνωστους που θα βγουμε μια φορα το χρονο η το εξαμηνο.
    Τα ξαναγραφω χωρις ελπιζω να γινομαι κουραστικη.Θελω εναν αντρα αναλογης εμφανισης με μενα, με κοινα ενδιαφεροντα(ενα ιδιο πνευματικο επιπεδο μπορω να πω οτι ειναι κ το πιο σημαντικο για μενα) που να ταιριαζουμε σεξουαλικα και να μην ειναι εξαρτημενος απο ουσιες. Αυτο. Και τα λεω αυτα γιατι μου εχουν τυχει, τα εζησα και ξερω ακριβως τι θελω.

  15. #300
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    (καλα φαγητο και ποτο μονος δεν παιζει να το κανεις αλλα οκ)
    οταν δεν έχεις άλλη επιλογή το κάνεις.σχεδόν πάντα μόνος μου πάω και για τα 2.

Page 20 of 34 FirstFirst ... 10181920212230 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •