Η μοναξια - Page 23
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 23 of 34 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast
Results 331 to 345 of 500
  1. #331
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    εκτος απο το οτι εχεις καποια κολληματα δεν βλεπω κατι αλλο...
    αποκρουστικη δεν εισαι...ατομα γνωριζεις...απλα δεν σ κανουν..συμβαινει αυτο..
    εγω πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου αμα ψαχνεσαι να βρεις...απλα χαλαρωσε ...κανε δραστηριοτητες πσ ευχαριστουν και θα σ ερθει και αυτο

  2. #332
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    πες οτι βρισκω καποιον με εμφανιση και καλο σεξ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ.Αν αυτος θελει να προχωρησει κι εμενα δ εμου βγαινει σχεση? Εγινε κ αυτο την ανεφερα την ιστορια.Ηθελα να το κρατησω μονο για το σεξ κι αυτος με ερωτευτηκε πολυ.Τι να κανω να κατσω να τον κοροιδευω ενω στην ουσια ξερω οτι μαζι του θα βαριομουν επειδη δεν ειχαμε τπτ κοινο κ δε μπορουσαμε να συζητησουμε τπτ? Αυτος δε το εβλεπε κ δεν τον πειραζε.Συνηθως ατομα που δεν εχουν πνευματικη καλλιεργεια δε δινουν σημασια αν ο αλλος εχει η δεν εχει ουτε σε συζητησεις τοσο ειναι πιο απλοι κ ευχαριστιουνται με πιο απλα πραγματα.Δυστυχως μαλλον ειμαι περιεργη.Και κακως μορφωθηκα γιατι ψαχνω τωρα ενα ιδιο επιπεδο σε αυτο ενω ακομα κ οι καλλιεργημενοι αντρες πρωτα την εμφανιση βαζουν.Μετα βεβαια χτυπιουνται οτι η κοπελα τους ειναι "χαζη".... Ποσες φορες εχω ακουσει τετοια γκρινια απο αντρες γνωστους μου
    Συνηθως σε αυτην την περιπτωση το συνηθως συμβαινον ειναι να κρατας τον αντρα για σεξ και μουρη οτι εισαι ζευγαρι, και να εχεις αλλους φιλους ή φιλες που σε καλυπτουν εγκεφαλικά.
    Ολα μαζί δεν γινονται, τα θες και εσυ ολα στη συσκευασια του ενος...

  3. #333
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Συνηθως σε αυτην την περιπτωση το συνηθως συμβαινον ειναι να κρατας τον αντρα για σεξ και μουρη οτι εισαι ζευγαρι, και να εχεις αλλους φιλους ή φιλες που σε καλυπτουν εγκεφαλικά.
    Ολα μαζί δεν γινονται, τα θες και εσυ ολα στη συσκευασια του ενος...

    κατα την γνωμη μου αυτο ειναι ενα απιστευτο λαθος γιατι μετα αν η σχεση προχωρισει και δεν μπορει να βλεπει τοσο συχνα τις παρεες της ωστε να την καλυπτουν πνευματικα τι θα γινει ?

  4. #334
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by den_katalavenw... View Post
    κατα την γνωμη μου αυτο ειναι ενα απιστευτο λαθος γιατι μετα αν η σχεση προχωρισει και δεν μπορει να βλεπει τοσο συχνα τις παρεες της ωστε να την καλυπτουν πνευματικα τι θα γινει ?
    Ε άμα προχωρήσει η σχέση δεν σημαίνει ότι θα την καλύπτει κιόλας?

  5. #335
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by den_katalavenw... View Post
    κατα την γνωμη μου αυτο ειναι ενα απιστευτο λαθος γιατι μετα αν η σχεση προχωρισει και δεν μπορει να βλεπει τοσο συχνα τις παρεες της ωστε να την καλυπτουν πνευματικα τι θα γινει ?
    θα ειναι πολυπλευρη!
    Μπουζουκόβια με το αμορε, και υψηλη τεχνη και φιλοσοφικές συζητησεις με τους φιλους!
    επίσης, αν θέλεις κατι πιο πνευματικό, μπορείς να ασχοληθείς με γιογκα, διαλογισμο, λεσχες αναγνωσης βιβλίων κλπ

  6. #336
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    δεν γινεται να καλυψει το πνευματικο κενο π θα νιώθει απο το αγορι της με τους φιλους...ειναι τελειως διαφορετικα πραγματικα αυτα π λες μαρα

  7. #337
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ρε συ μάρα αν εσύ έχεις ένα ''επίπεδο'' και ο άλλος δεν έχει, και τον υποτιμάς μέσα σου μπορείς να τον γουστάρεις? Δεν λέω για σχέση, να σε ''εξιτάρει'' ρε παιδί μου, μην πω άλλη λέξη, και ας μην σου κάνει για σχέση...

  8. #338
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Είναι αλλη η σχεση που εχεις με το αγορι σου και αλλη η σχεση που εχεις με τους φιλους σου!
    Η νηματοθετρια θελει γκομενο και φιλο σε ενα πακετο! για αυτο δυσκολευεται...
    Ο γκομενος καποια στιγμη μελλοντικα να γινει φιλος, ναι.
    Ο φιλος καποια στιγμη μελλοντικα να κλικαρει σε γκομενος, ναι.
    Αλλα γκομενος και φιλος ταυτοχρονα και εξαρχης, σορρυ αλλα δεν γινεται, δεν το πιστευω.

  9. #339
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ναι ειναι τελειως διαφορετικα ...αλλα απο την σχεση σ εκτος απο το σεξ ,οσο περναει ο καιρος θες και πνευματικη συγκολιση να το πω ετσι...δεν γινεται να την βρισκει πνευματικα μ τους φιλους και σεξουαλικα με το αγορι ...καποια πραγματα πανε πακετο...οταν μιλας γιασ σχεση εκει σ ειπα οτι κανεις λαθος...

  10. #340
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ρε συ μάρα αν εσύ έχεις ένα ''επίπεδο'' και ο άλλος δεν έχει, και τον υποτιμάς μέσα σου μπορείς να τον γουστάρεις? Δεν λέω για σχέση, να σε ''εξιτάρει'' ρε παιδί μου, μην πω άλλη λέξη, και ας μην σου κάνει για σχέση...
    Οσους γουσταρα, τους γουσταρα ΠΡΙΝ μαθω τι εχουν κανει στη ζωη τους και τι εχουν σπουδασει, κι αν εχουν σπουδασει.
    Ειμαι απολυτη στα συναισθηματα μου, και στον τροπο που τα εκφραζω... καλώς ή κακώς...
    Οχι ομως δεν μου εχει τυχει να γουσταρω καποιον που στην πορεια ανακαλυψα οτι δεν εχει επιπεδο και τον απορριπτω.

  11. #341
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    απο την σχεση σ εκτος απο το σεξ ,οσο περναει ο καιρος θες και πνευματικη συγκολιση να το πω ετσι...δεν γινεται να την βρισκει πνευματικα μ τους φιλους και σεξουαλικα με το αγορι ...καποια πραγματα πανε πακετο...οταν μιλας γιασ σχεση εκει σ ειπα οτι κανεις λαθος...
    οχι. επιμενω! και το λεω βασει του τι εχω δει να γινεται, δεν φανταζομαι αυτα που λέω ουτε αυτοσχεδιάζω.
    Κανω παρεα με κοπελα με διδακτορικό και σουπερ καλλιεργημενη που ειναι χρονια μαζι με τυπο τελειως λαϊκό, με απολυτηριο λυκειου, ο οποίος εχει νορμαλ δουλεια, και αυτη την βρισκει μαζι του γιατι λεει την ηρεμει και την ξεκουραζει.
    Και εμενα σε επιπεδο μορφωσης και καλλιεργειας η κοπελα αυτη με ριχνει στα ταρταρα, μιλαμε για λαμπρη περιπτωση ερευνητριας !!

  12. #342
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    οχι. επιμενω! και το λεω βασει του τι εχω δει να γινεται, δεν φανταζομαι αυτα που λέω ουτε αυτοσχεδιάζω.
    Κανω παρεα με κοπελα με διδακτορικό και σουπερ καλλιεργημενη που ειναι χρονια μαζι με τυπο τελειως λαϊκό, με απολυτηριο λυκειου, ο οποίος εχει νορμαλ δουλεια, και αυτη την βρισκει μαζι του γιατι λεει την ηρεμει και την ξεκουραζει.
    Και εμενα σε επιπεδο μορφωσης και καλλιεργειας η κοπελα αυτη με ριχνει στα ταρταρα, μιλαμε για λαμπρη περιπτωση ερευνητριας !!
    μα δεν μιλαω για επιπεδο μορφωσης και καλιεργειας...απλα λεω...οτι πρεπει να τα βρισκεις και πνευματικα αυτο δεν εχει καμια σχεση με την μορφωση π λεω..
    δλδ στο παρελθον ειχα και εγω μονο σαρκικες σχεσεις αλλα δεν μ καλυπταν πληρως...δεν ξερω αν καταλαβες με πια λογικη το ειπα?
    καταάβα τι λες αλλα αλλο ενοω...εσυ λες αυτο π λεει η θεματοθετρια σχεστικα μ την μορφωση ..σε αυτο συμφωνω δεν χρειαζεται να υπαρχει το ιδιο επιπεδο μορφωσης για να κανεις μια σχεση για μενα ειναι αδιαφορο

  13. #343
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ρε παιδιά δεν κατάλαβα τι λέτε....ναι γιατί να μην τον γουστάρει η φίλη σου? θα βλέπει άλλα χαρίσματα σε αυτόν, η θεματοθέτρια μπορεί σε αυτούς που της έτυχαν να μην έβρισκε κάτι να γουστάρει, άρα τι να κάνει?

  14. #344
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    μα δεν μιλαω για επιπεδο μορφωσης και καλιεργειας...απλα λεω...οτι πρεπει να τα βρισκεις και πνευματικα αυτο δεν εχει καμια σχεση με την μορφωση π λεω..
    δλδ στο παρελθον ειχα και εγω μονο σαρκικες σχεσεις αλλα δεν μ καλυπταν πληρως...δεν ξερω αν καταλαβες με πια λογικη το ειπα?
    καταάβα τι λες αλλα αλλο ενοω...εσυ λες αυτο π λεει η θεματοθετρια σχεστικα μ την μορφωση ..σε αυτο συμφωνω δεν χρειαζεται να υπαρχει το ιδιο επιπεδο μορφωσης για να κανεις μια σχεση για μενα ειναι αδιαφορο
    εχουμε διαφορετικη αποψη! no problem!
    Για αυτο υπαρχει ο διαλογος :)

  15. #345
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    εχουμε διαφορετικη αποψη! no problem!
    Για αυτο υπαρχει ο διαλογος :)
    τεσπα απλα στο λεω γτ εσυ αλλα καταλαβες και εγω αλλα ελεγα:p

Page 23 of 34 FirstFirst ... 13212223242533 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •