Η μοναξια - Page 25
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 25 of 34 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast
Results 361 to 375 of 500
  1. #361
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Το να βρισκεις δυναμη και να φευγεις απο μια κατασταση που σε στεναχωρει και σου κανει κακο ειναι σημαντικο.
    εμ.......... δεν έφυγα, αυτός εξαφανίστηκε !
    Και αναρωτιόμουν γιατί εξαφανιστηκε........οποτε μαθαινω ενα χρονο μετά ότι είχε σχέση...........! εκει επεσε ο ουρανος και με πλακωσε!

  2. #362
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Υπηρξα πολυ ερωτευμενη με τον ανθρωπο που ανεφερα λιγο παραπανω αλλα οταν ανακαλυψα τα ψεματα δεν ξερω πως βρηκα δυναμη και εφυγα.Αν ειχα μεινει ισως παραπανω δε θα ειχα ξεκολλησει κι εγω.Λυπαμαι που παιρνεις αντικαταθλιπτικα ευχομαι να νιωσεις συντομα καλυτερα.Το να βρισκεις δυναμη και να φευγεις απο μια κατασταση που σε στεναχωρει και σου κανει κακο ειναι σημαντικο.
    Ωραία ρε συ.....και δεν ''ανέβηκες'' έτσι άσχετα το πως κατέληξε ?

  3. #363
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    και μενα μ φανηκε περιεργο που και οι δυο φτιάξαν στα καπακια κωδικο και εγραψαν δυνεχομα τα μηνυματα ..μ μυριζεται οτι το εκανε ενα προσωπο αυτο....
    σου μυρίζεται? τι εννοείς?
    παιδιά ΩΡΙΜΑΣΤΕ ! είστε και άντρες... ελεος....

  4. #364
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Δε με νοιαζει ειλικρινα.Μπορειτε να πειτε τα χειροτερα για μενα.Εγω ειμαι εδω για κουβεντουλα και διαδυκτικη παρεουλα με οποιον θελει να απαντησει στο τοπικ μου.Να τα πω καπου ηθελα. Αλλωστε οντως πρεπει να ειμαι πολυ τραγικο ατομο και να μη το ξερω για να ειμαι μονη μου στα 33 ισως εχουν δικιο οι 2 φιλοι μας. Ο καθενας τον εαυτο του τον βλεπει αλλιως απο οτι οι αλλοι.Τα κουσουρια τα δικα μας δε μπορουμε να τα δουμε.
    Μην καθεσαι να ακους τον καθε καμμενο.αν μετρησουμε την τραηλγικοτητα μας στις διαπροσωπικες μας σχεσεις,κερδιζω ισως επαξια τον Νο1 τιτλο εδω μεσα.

  5. #365
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    και μενα μ φανηκε περιεργο που και οι δυο φτιάξαν στα καπακια κωδικο και εγραψαν δυνεχομα τα μηνυματα ..μ μυριζεται οτι το εκανε ενα προσωπο αυτο....

    τωρα στο θεμα σ..εμ δυστυχως πολλες φορες πληγωνομαστε απο τον ερωτα..
    εσυ μ αυτον ειχες σχεση?η μολις ειχατε γνωριστει?

    Ναι ισως και καποιος απο τις ιστοριες που ανεφερα και καταλαβε πως ειμαι εγω τι να πω.

    Εγω αυτο το παιδι που σου λεω το γνωρισα το 2011. Ηταν ενα παιδι που μου αρεσε σιγα σιγα στην πορεια, δεν ηταν αυτο που λεμε κεραυνοβολος δηλαδη.Με κερδισε καθαρα μεσω των συζητησεων που ειχαμε (οπως δλδ ερωτευομαι καθε φορα). Σιγα σιγα ενιωσα πολλα γιαυτον αλλα ημουν στη φαση "σιγα μη με βλεπει ερωτικα". Περασε εναμιση χρονος και βαλε οταν εκανε κινηση και μου ηρθε απο το πουθενα.Ενα βραδυ που ειχαμε βγει για ποτο και με φιλησε.Πετουσα στους ουρανους για σχεδον 3 μηνες, ειχαμε πεσει και οι δυο αυτο που λεμε με τα μουτρα ωσπου εμαθα οτι εχει σχεση και οτι το πανε και σοβαρα.Αυτος με παρακαλουσε να μεινω λεγοντας οτι θα χωρισει....για 2 εβδομαδες ημουν ενα με το πατωμα. Περασα πολλα αλλα βρηκα δυναμη να του πω τελος. Για καιρο μου εστελνε να τα ξαναβρουμε αλλα ηξερα οτι δεν εχει χωρισει και δεν πιστεψα στιγμη οτι θα το εκανε ετσι κι αλλιως.Οταν βλεπεις οτι ο αλλος ειναι τετοιος τρομερος ψευτης χανεις πασα ιδεα...Ειναι μεγαλο το στορυ αλλα πλεον το εχω αφησει πισω εδω και καιρο.

  6. #366
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ωραία ρε συ.....και δεν ''ανέβηκες'' έτσι άσχετα το πως κατέληξε ?
    Ναι ανεβηκα για λιγο πιστεψα οτι βρηκα τον ερωτα της ζωης μου...αυτη η ιστορια μου κοστησε πολυ...ακομα τη θυμαμαι με πικρια...

    Μαρα παρομοιο πραγμα ζησαμε.εγω το εμαθα πολυ συντομοτερα απο εσενα βεβαια...απογοητευση...

  7. #367
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Μεσω της κοινης παρεας δεν υπηρξε ουτε ενας να σου σφυριξει οτι εχει σχεση??

  8. #368
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post

    Μαρα παρομοιο πραγμα ζησαμε.εγω το εμαθα πολυ συντομοτερα απο εσενα βεβαια...απογοητευση...
    Εγω δεν τα εφτιαξα με δαυτον. Και κεραυνοβοληθηκα! Στα συναισθηματα ειμαι απόλυτη και πεφτω με τα μουτρα. Δεν ηξερα τιποτα για αυτον, και με το που τον ειδα επαθα τη φλασιά...
    Και τελικα ειχε ολοοοοοοο το πακετο που λες και εσυ, μα ολο, μη σου πω και παραπανω από όσα θα μπορουσα ποτε να ζητήσω.
    Τον κυνηγησα, προσπαθησα οσο δεν εχω προσπαθησει ποτε για αντρα, εγιναν κατι σκηνικα, παιχτηκαν κατι φάσεις, μου εδωσε κατι ψευτοελπιδες, ωσπου στο τελος εμαθα οτι ειχε γκομενα... αστα διαλα!!!

  9. #369
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μεσω της κοινης παρεας δεν υπηρξε ουτε ενας να σου σφυριξει οτι εχει σχεση??

    Οταν τον γνωρισα ηξερα οτι ηταν σε σχεση.Μετα αυτος καποια στιγμη μου ειπε οτι χωρισε γιατι δεν πηγαινε αλλο.Και γενικα το "δουλεψε " πολυ ωραια το θεμα για να ειμαστε μαζι. Ετσι οπως λες εγινε μετα,μου το σφυριξαν οτι εχει ακομα τη σχεση του και οτι πανε για γαμο. Σοκ.

  10. #370
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Ναι ισως και καποιος απο τις ιστοριες που ανεφερα και καταλαβε πως ειμαι εγω τι να πω.

    Εγω αυτο το παιδι που σου λεω το γνωρισα το 2011. Ηταν ενα παιδι που μου αρεσε σιγα σιγα στην πορεια, δεν ηταν αυτο που λεμε κεραυνοβολος δηλαδη.Με κερδισε καθαρα μεσω των συζητησεων που ειχαμε (οπως δλδ ερωτευομαι καθε φορα). Σιγα σιγα ενιωσα πολλα γιαυτον αλλα ημουν στη φαση "σιγα μη με βλεπει ερωτικα". Περασε εναμιση χρονος και βαλε οταν εκανε κινηση και μου ηρθε απο το πουθενα.Ενα βραδυ που ειχαμε βγει για ποτο και με φιλησε.Πετουσα στους ουρανους για σχεδον 3 μηνες, ειχαμε πεσει και οι δυο αυτο που λεμε με τα μουτρα ωσπου εμαθα οτι εχει σχεση και οτι το πανε και σοβαρα.Αυτος με παρακαλουσε να μεινω λεγοντας οτι θα χωρισει....για 2 εβδομαδες ημουν ενα με το πατωμα. Περασα πολλα αλλα βρηκα δυναμη να του πω τελος. Για καιρο μου εστελνε να τα ξαναβρουμε αλλα ηξερα οτι δεν εχει χωρισει και δεν πιστεψα στιγμη οτι θα το εκανε ετσι κι αλλιως.Οταν βλεπεις οτι ο αλλος ειναι τετοιος τρομερος ψευτης χανεις πασα ιδεα...Ειναι μεγαλο το στορυ αλλα πλεον το εχω αφησει πισω εδω και καιρο.
    Σε κοροιδευε ,καλυτερα π εφυγες γτ και να χωριζε την αλλη θα στα φοραγε...παει τελειωσε τωρα

    σημερα εισαι καλυτερα ψυχολογικα?

  11. #371
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Αλητεία !!!!!
    Ανανδρο αυτο που έκανε!

  12. #372
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αντρες με ολο το δικο μου πακετο εχω γνωρισει κι εγω αρκετους.Συνηθως Μαρα μου ειναι δεσμευμενοι. :)

    Ανανδρο ναι...και που να σου ανελυα οοοολο το στορυ.Δεν εχει σημασια ομως.Περασμενα ξεχασμενα.

  13. #373
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    το "δουλεψε " πολυ ωραια το θεμα για να ειμαστε μαζι.
    προφανως σε γουσταρε! έκανε την ξεπετα μαζι σου μην του μεινεις απωθημενο και μετα επανηλθε στη σταθεροτητα και ασφαλεια της σχεσης, γιατι και αυτην να εισαι σιγουρη οτι την εκμεταλλευεται !

  14. #374
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αλητεία !!!!!
    Ανανδρο αυτο που έκανε!
    γτ ανανδρεια να ξερετε οτι στο παιχνιδι των σχεσεων παιζει και το ψεμα και το κερατο....

  15. #375
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Ναι ανεβηκα για λιγο πιστεψα οτι βρηκα τον ερωτα της ζωης μου...αυτη η ιστορια μου κοστησε πολυ...ακομα τη θυμαμαι με πικρια...

    Μαρα παρομοιο πραγμα ζησαμε.εγω το εμαθα πολυ συντομοτερα απο εσενα βεβαια...απογοητευση...
    Ναι δεν μπορείς να δεις ότι πέρασες και καλά όμως όσο κράτησε τέλος πάντων? Πρέπει να είναι ο έρωτας της ζωής σου? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι μπορεί αύριο να σου προκύψει κάτι , ας μην είναι και σοβαρό , το θέμα δεν είναι να περνάς καλά κλπ? Η σχέση η καλή, ο έρωτας κλπ μπορεί να σου ρθει σε δυο χρόνια πχ....

Page 25 of 34 FirstFirst ... 152324252627 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •