Η μοναξια - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 34 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 500
  1. #61
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ιντερνετ, speed dating, διαφορα χομπυ,αλλαγη εργασιακου χορου (αυτη οταν ηρθε λεω να δεις που τωρα θα γνωρισω καποιον - δε εγινε ποτε γιατι ολοι ειναι δεσμευμενοι παντρεμενοι κλπ), γνωριμιες απο φιλους φιλων, προξενια που μου εκαναν κατα καιρους. ΤΙΠΟΤΑ. Δε θελω να παραιτηθω δε λεω αυτο. Θελω να βρω καποιον απλα πιστευω οτι δεν υπαρχει κανεις τροπος να βρω.Δεν περναει απο το χερι μου γιατι θελει 2.Αυτο που περναει μονο απο το χερι μου και ελπιζω να καταφερω ειναι η ηρεμια...Καθε μερα ξυπναω και λεω κανε υπομονη, σφιξε τα δοντια, μην κλαψεις σημερα, προσπαθησε να το δεις θετικα.Καθε βραδυ καταληγω να σκεφτομαι τα ιδια.Και μη μου πει κανεις οτι δεν εχω αλλα προβληματα.Εχω περασει πολλα, εχω βιωσει πολλες δυσκολιες, πενθη απανωτα, απωλειες κλπ που πολλοι ανθρωποι αντιμετωπιζουν...αλλα ειναι τοσο δυσκολο να τα αντιμετωπιζεις ολα μονος.Να εχεις να σηκωσεις βαρη ευθυνες και προβληματα και να μην εχεις ενα χερι να σε χαιδεψει.Οχι γιατι θες πατεριτσα απλα επειδη εισαι ΝΕΟΣ και ειναι φυσιολογικο να θες ερωτα.Που πηγε ο ερωτας ρε παιδια...ειναι και τροφη για σκεψη κατα καιρους το οτι δε μπορεις να εμπνευσεις ερωτα σε ατομα που θεωρεις αξιολογα και τραβας σα μαγνητης ολα τα προβληματα πανω σου...Αν κανω κατι στραβο παντως σιγουρα δε το καταλαβαινω.Αν το καταλαβαινα θα σας το ελεγα.

  2. #62
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ολα ειναι δικαιωμα σου , δεν θελω να συνεχισω αλλο ................εισαι αρκετα απολυτη .....
    Οσο απολυτες ειναι κ οι απορριψεις που εχω φαει με τη μια.Γιατι μπορει να ειμαι κλειστομυαλη για καποιους αλλα εδωσα ευκαιρια σε ολα αυτα τα ατομα που θεωρουσα οτι δεν ταιριαζουμε αλλα τα εφερε ο δρομος σε μενα.Δε λεω οτι εχω προβλημα με τις καταχρησεις η με την ανικανοτητα η με τα τελειως αλλα ενδιαφεροντα χωρις να εχω δωσει ευκαιρια ηδη σε τετοια ατομα.Επειδη ακριβως το εζησα και ειδα οτι δεν τραβαει γιατι δεν υπηρχε συμφωνια στους χαρακτηρες γιαυτο το λεω οτι δε θελω κατι τετοιο.Επισης θεωρω καλο το να ξερει ο ανθρωπος τι θελει.Απλα αν ξερει και ακριβως τι θελει ειναι οντως δυσκολο να το βρει.Μη σας κουραζω αλλο δε χρειαζεται να γραφετε ειδικα αν με βλεπετε απολυτη και με τοιχο. Περασαν πολλες νυχτες σκεψεων και αναζητησεων για να καταληξω εδω.Και ναι εδω που κατεληξα ειναι χαλια και δεν αποτελω κ προτυπο αισιοδοξιας και θετικης σκεψης για κανεναν...αλλα τι να κανουμε.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    θα βρεις μωρε...μην το παιρνεις κατακαρδα...πολλοι δυσκολευονται να βρουν σχεση αλλα καποια στιγμη βρισκεις ,...απλα πρεπει να συνεχισεις να ψαχνεις και να μην δειχνεις απελπισμενη γτ αυτο ειναι απωθητικο οπως σ εγραψα και αμα γνωρισεις καποιον σταματα να το περνας απο κοσκινα

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πιστευω οτι εκπεμπεις πιθανον αυτη την ηττοπαθεια..πσιετυω οτι τα 6 χρονια μοναξιας ναι σε εχουν κανει ηττοπαθη..ακουσες τι ειπε ο μακ? οτι θελουν γυναικες ενδιαφερουσες...περιπετειω� �ης που δεν φοβουνται, που χαμογελουν κ ειναι επικοινωνιακες..
    οι αντρες κ οι γυναικες μυριζονται το ηττοπαθες κ το κουταβισιο...
    εμενα προσωπικα δεν θε με ενδιεφερε καθολου ενας αντρας που νιωθει μονος κ φαινεται..
    θα προτιμουσα εναν ενδιαφερον κ χαμογελαστο ανθρωπο σιγουρο για τον εαυτο του.
    σου το λεω για να καταλαβεις κ οχι για να παρεξηγηθω..
    για να ταρακουνηθεις ισως..
    βαλε το ωραιο συο το φορεμα! το ομορφο κραγιον σου..κοριτσι μου..ειναι καλοκαιρι..παρε κμια φιλη κ περπατα στον δρομο κ λεγε ανεκδοτα, περνα καλα ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! αυτο προσελκυει τους ανθρωπους..κ οχι το σωμα το ομορφο κ το γμυνασμενο...ουτε τα τακουνια...εχω φιλες θεοχοντρες αλλα με τοση ασχημια κ ομως εχουν πολλες μα πολλες επιτυχιες γιατι απλα ειναι ΤΥΠΑΚΙΑ...τυπακι ειναι αυτος που ζει γι αυτον.,που ειναι γαι την παρτη του κ περναει ομορφα,χαιρεται κ αυτο φαινεται..δεν ξερω..μηπως εσυ φαινεσαι λοιπον αρκετα ηττοπαθεις κ γι αυτο ισως δεν εχεις γνωριμιες?

  5. #65
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Eχω καλη γνωμη για τον εαυτο μου.Με θεωρω ενδιαφερουσα, ηδη τα εγραψα δε θα τα ξαναγραψω γιατι κουραζω νομιζω.
    Επισης ειμαι απο τις κοπελες που θελω περιπετειωδη ζωη ,δε ψαχνω αντρα να παντρευτω και να κανω παιδια.Εχω αλλες ιδεες απο τη μεση γυναικα.Οσον αφορα ειδικα τα παιδια ειμαι στη φαση οτι φερει η ζωη. Δεν ειμαι απο τις κοπελες δηλαδη που κανουν αμαν επειδη εμειναν στο ραφι.Δεν κλαιω γιαυτο ουτε γιαυτο εγραψα το τοπικ εδω περα.Να ζησω θελω, να ερωτευτω, να περναω ομορφα και να μοιραζομαι πραγματα. Οσο για την ηττοπαθεια σαφως και την εκπεμπω αν οχι παντα , τις πιο πολλες φορες.Προσωπικα δε το καταλαβαινω αλλα απο την αλλη ειμαι παντα ο εαυτος μου δεν κρυβομαι ουτε ειμαι απο τα ατομα που σε μια μεγαλη παρεα πχ θα περασουν απαρατηρητα οσον αφορα τη συζητηση. Δεν ξερω αλλα δε μπορει να με πεισει καποιος οτι οι κοπελες που εχουν ηττοπαθεια δεν εχουν σχεση.Ξερω ηττοπαθεις ανθρωπους σε σχεση, ξερω και απο την αντιπερα οχθη. Δεν υπαρχει συνταγη.Καμια συνταγη να ειμαι καλα μονη μου να υπηρχε....

  6. #66
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Οταν με δεις σιγουρα δε σου βγαζω εναν ηττοπαθη ανθρωπο αυτο πιστευω(τωρα οι αντρες που βλεπω ερωτικα μπορει να το αντιλαμβανονται με εναν τροπο μαγικο δεν ξερω). Σε οσα λιγα ατομα εχει τυχει να πω οτι ειμαι τοσα χρονια μονη ανοιξαν ενα στομα διαπλατα...κυριολεκτικα.Προ σφατα μια γνωστη μου που δεν ξερει αν εχω σχεση η οχι μου ειπε "εισαι παντα τοσο χαρουμενη, φαινεσαι οτι εισαι καλος ανθρωπος".και με πηραν τα κλαματα επι τοπου και με ρωτησε τι επαθα.

  7. #67
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Απλα μεσα μου ειναι λογικο να εχω χασει μερος απο την αυτοπεπηθηση την ελπιδα και το κουραγιο μου....ειναι πολυς ο καιρος.παρα πολυς! Δεν ειμαι οπως ημουν πριν 6 χρονια. Τοτε ειχα ελπιδες ονειρα...κ τωρα προσπαθω να μην κανω πια ονειρα.Κακο το ξερω αλλα με πληγωνει που συνεχως αποτυγχανω

  8. #68
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Να σου πω μήπως δεν δείχνεις ηττοπαθής και πας στο άλλο άκρο, της μη διαθέσιμης ?
    Εγώ πάντως πιστεύω ότι ήταν θέμα τύχης, γιατί και σχέσεις είχες, επικοινωνιακή λες είσαι....τους φίλους σου τους έχεις, φλερτ είχες, απλά δεν ταίριαξες....
    Εγώ πιστεύω θα βρεις, έχεις όλες τις ''βάσεις'' απλά δεν σου έκατσε πιστεύω....

  9. #69
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Κοιταξε αυτο που μου εχουν πει ενα δυο φιλες μου που θεωρω κ οτι θα μου μιλησουν ευθαιως γενικα, ειναι οτι δειχνω αρκετα σοβαρη και δυναμικη κ ισως αυτο φοβιζει καποιους. Ειναι ομως στοιχειο του χαρακτηρα που δυσκολα αλλαζει. Γενικα σιγουρα κατι δειχνω και δε με πλησιαζουν αυτοι που θελω αλλα ειλικρινα δε μπορω να το εντοπισω ακριβως. Επισης οσες φορες εχω φαει αποριψη πιστευω ηταν λογο εμφανισης κι οχι λογο καποιου πραγματος που εβγαζα. Τυχη ειναι σιγουρα η στη δικη μου περιπτωση ατυχια.Ελπιζω να βρω παντα.Μονο που δεν τραβαω απο τα μαλλια αλλο την προσπαθεια νομιζω το τερματησα.Δε νομιζω να ξερω αλλη κοπελα να προσπαθησε τοσο οσο εγω κ ισως αυτο ηταν το λαθος μου το οποιο ομως το διορθωσα κ το σταματησα καιρο τωρα.Ομως θεωρω πιο εφικτο να νιωσω καλα μονη μου παρα να βρω καποιον.Και τα δυο απιστευτα δυσκολα αλλα το ενα θελει μονο δικη μου προσπαθεια ενω το αλλο θελει δυο....αρα!

  10. #70
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το 'περιπου ' μαρεσε !! δλδ τι περιπου ?
    Περίπου σημαίνει περίπου, γιατί δεν ζητάμε ταυτότητες εδώ, μπορεί κάποιος να μην θέλει να πει επακριβώς...

  11. #71
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μα και εγώ δεν πιστεύω ότι βγάζεις κάτι ή είναι θέμα εμφάνισης...αφού είχες τις σχέσεις σου και ''βρήκες και άντρες'', απλά δεν ταιριάξατε, βίτσια κλπ...
    Το πως θα νιώσεις καλά νομίζω πάει στο το αφήνω ζω τη ζωή μου και αμα έρθει καλώς ...αλλά με μάτια ανοιχτά....όχι να ρθει κατι και πέρα βρέχει :p
    Όχι να παραιτηθείς κιόλας....

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μα και εγώ δεν πιστεύω ότι βγάζεις κάτι ή είναι θέμα εμφάνισης...αφού είχες τις σχέσεις σου και ''βρήκες και άντρες'', απλά δεν ταιριάξατε, βίτσια κλπ...
    Το πως θα νιώσεις καλά νομίζω πάει στο το αφήνω ζω τη ζωή μου και αμα έρθει καλώς ...αλλά με μάτια ανοιχτά....όχι να ρθει κατι και πέρα βρέχει :p
    Όχι να παραιτηθείς κιόλας....
    πεταχτηκε και η πορδη χααχαχ :p

  13. #73
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    πεταχτηκε και η πορδη χααχαχ :p
    Αντε βρε νούμερο θα με πεις και πορδή :p

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    130
    phalaenopsis επιτελους και μια γυναικα που τα λεει στα ισα και εχεις εκφρασει και αυτα που σκεφτομαι κι εγω αρκετα συχνα. Επισης το να εχεις σχεση δεν σημαινει οτι θα κρατησει αν και απορω πως πολλες σχεσεις κρατανε και γινονται γαμοι που δεν ακολουθουνται απο διαζυγιο, ειναι αξιοθαυμαστο. Ετσι οπως εχουν γινει τα πραγματα (ή μπορει και να ηταν παντα αλλα τοτε να υπηρχαν αλλοι λογοι που δεν χωριζαν οι παντρεμενοι) ειναι πολυ δυσκολο να βρεις ανθρωπο να συνεννοεισαι και να υπαρχουν πραγματικα αισθηματα και οχι οποτε τον βολευεις, αν σταματησεις να τον βολευεις σε πεταει στον καλαθο των αχρηστων...

  15. #75
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Οι σχεσεις θελουν δουλεια, αφοσιωση αμοιβαιες υποχωρησεις κλπ. Μπορω να πω οτι εχω κανει 2 καλες μεγαλες σχεσεις και αμετρητες αποτυχιες ....Δεν ειμαι η μονη σιγουρα. Ξερω οτι ειστε πολλες.Και πιο πολυ απευθυνομαι και σε κοπελες που και ειναι μονες καιρο και μπορουν να το παλεψουν λιγο καλυτερα απο εμενα, απο αυτες θελω καποια συμβουλη...Οσο για τις σχεσεις που υπαρχουν γυρω μας οι περισσοτερες βασιζονται στην υποκρισια.Λιγα ελαχιστα ζευγαρια ξερω να ειναι καλα...μπορω να σου πω και μονο ενα αυτη τη στιγμη μου ερχεται.Σημεια των καιρων οπως ειπα κ πιο πανω...

Page 5 of 34 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 20:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 22:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 01:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 00:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 13:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •