Η μοναξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 34 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 500
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183

    Η μοναξια

    Καλησπερα.Κοντευω να κλεισω 6 χρονια μοναξιας και υποφερω.Ξυπναω καθε μερα λεγοντας στον εαυτο μου να κανει και σημερα υπομονη,αλλα γινεται ολο και πιο δυσκολο. Απο τοτε που χωρισα απο την τελευταια μου σχεση εχω γνωρισει αρκετους ανθρωπους. Μου ετυχαν πολυ ασχημες εμπειριες (κυριως στο σεξουαλικο κομματι πχ ανικανοτητα η διαφορα βιτσια που με τρομαξαν). Δεν καταφερα να βρω καποιον και το κακο ειναι οτι εχω αρχησει και φοβαμαι πως θα μεινω μονη μου. Το ξερω δεν ειμαι η πρωτη που τα γραφω αυτα ομως ηθελα καπου να τα πω.Δεν αντεχω αλλο.Νιωθω πληρως μονη και χωρις ελπιδα.Και οι συμβουλες των αλλων δε βοηθανε πια. Στον κυκλο μου ολοι ειναι ζευγαρια κ κανονιζουν τις διακοπες τους κι εγω θα περασω ακομα ενα καλοκαιρι μονη. Εχω δοκιμασει πολλα, ιντερνετ, γνωριμιες μεσω γνωστων και φιλων, εχω εξαντλησει τους τροπους καιρο τωρα.Κοντευει περιπου εναμιση χρονος που αποφασισα να κανω κ το τελευταιο που μου ελεγαν καποιοι, να μην κανω απολυτως τιποτα και να το αφησω στην τυχη του. Το αποτελεσμα ειναι οτι εκει που εβγαινα ενα ραντεβου που και που εστω και αποτυχημενο,τωρα που δεν προσπαθω για γνωριμια με κανενα τροπο, δεν ερχεται κανεις απο το πουθενα παρολο που πολλοι αυτο υποστηριζουν. Να μην προσπαθησεις λεει κ θα σου ερθει απο το πουθενα.Η αληθεια ειναι αλλη δυστυχως. Οτι δεν υπαρχει καποιος για μενα. Δεν εχω υψηλα στανταρ. Εναν αντρα αναλογης εμφανισης και ενδιαφεροντων ψαχνω και δυστυχως δε βρισκω. Εχει φυγει πολυς κοσμος εξωτερικο κ οι περισσοτεροι αξιολογοι που γνωριζω ειτε εχουν σχεση ειτε δεν ενδιαφερονται για μενα. Οσοι ετυχαν να ενδιαφερθουν ειχαν σοβαρα προβληματα που βγηκαν στη φορα αργα η γρηγορα κ με εκαναν να απογοητευτω ακομα χειροτερα.Και ξαναλεω μεχρι πριν εναμιση χρονο ειχα δοκιμασει παρα πολλους τροπους να βρω καποιον ισως κ γιαυτο απογοητευτηκα κ τοσο. Δεν ξερω τι να κανω για να νιωσω λιγο καλυτερα. Δεν ειναι οτι δεν εχω κι αλλα προβληματα στη ζωη μου. Εχω οπως καθε ανθρωπος διαφορα προβληματα αλλα νιωθω πως αν ειχα εναν συντροφο θα ηταν ολα καλυτερα. Ειναι η φυση του ανθρωπου να ειναι μονος? Δε νομιζω. Κι ομως εδω και πολυ καιρο παρακαλω να παψει να με νοιαζει, να παψω να κλαιω κρυφα οταν βλεπω ζευγαρακια πιασμενα χερι χερι, να παψω να θελω να εχω καποιον και να νιωσω καλα με οτι εχω...αλλα δυστυχως εχω κανει το λαθος να εξαρτω την ευτυχια μου απο τους ανθρωπους.Θα μπορουσε να ειναι και χειροτερα βεβαια να εξαρτω την ευτυχια μου απο υλικα αγαθα...Δεν ξερω τι θελω να δω στις απαντησεις σας ουτε και πιστευω πως θα ληθει το προβλημα μου.Κυριως γιατι βλεπω οτι ειναι ενα προβλημα που εχουν πολλες κοπελες. Ξερω και κοπελες που ειναι μονες πιο πολλα χρονια κι απο μενα.Δε μπορω να ξερω βεβαια τι κανουν λαθος, και να πω την αληθεια δεν ξερω τι κανω λαθος ουτε εγω.Δε θεωρω οτι κανω καποιο λαθος πιστευω οτι ειμαι μια χαρα και αξιζω να εχω μια καλη σχεση αλλα δυστυχως εγιναν ολα τοσο δυσκολα...Απογοητευση.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Αυτό το θα σου ρθει από το πουθενά το θεωρώ μπούρδα....απλά μπορεί να στο λένε για να μην το κυνηγάς πολύ έντονα....
    Γενικά γνωρίζεις νέους ανθρώπους στη ζωή σου?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Οσο περνανε τα χρονια ειναι δυσκολο να γνωριζεις νεα ατομα. Προσπαθησα ομως πολυ εντονα να ανοιξω κυκλους και γνωριμιες μεχρι το 2014.Η τελευταια αποτυχια σε γνωριμια που μου ετυχε ηταν το Δεκεμβριο του 14 και απο τοτε ειπα οτι ασε θα κανω αυτο που μου λενε, θα περιμενω να ερθει απο το πουθενα (και ας το θεωρω κι εγω μπουρδα)....

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Και πόσο χρονών είσαι περίπου?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    33 χρονων ειμαι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Τι να πω...για αρχή καλησπέρα. Εγώ σήμερα είδα καμιά 10ρια βίντεο με γάτες και πριν λίγο έφαγα ένα πακέτο μπισκότα. Μόνη μου. Σε κάτω από ένα μισαωρο. Λολ. Κάποιος ας με ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ :P
    Φυσικα κάνω πλάκα, θα έρθω στα ίσα μου μόνη μου και θα επανελθω στο πρόγραμμα μου πάλι, με πιάνουν κάτι άκυρα επισοδεια μουχλιασης για πολύ λίγο μέχρι να μαζεψω ξανά την ενέργεια να μπω σε πρόγραμμα.
    (Έχω μία διατροφή ψιλοπαρατημενη)...Ενα έχω να πω παντως...μπακουρίνες του κόσμου ενωθείτε! Λολ.

    Είμαι που λες μόνη ενα χρονο περιπου. Αύριο για την ακριβεια είναι η επέτειος ενός έτους από το γάμο που παραλίγο να κάνω και γλιτωσα απο αυτο το λάθος τελευταία στιγμή. Ωπ...σήμερα είναι.....άλλαξε ή ημερομηνία όσο έγραφα :P Μαστα...ένας χρόνος περασε ακριβώς...Τεσπα.
    Το θέμα είναι πως ειμαι καλα και σκοπεύω να ξεπεράσω το δικό σου ρεκόρ...χαλαρα. Και έξι και εφτά και οχτώ χρόνια και για πάντα. Δε ξέρω πως θα μου τα φέρει η ζωη, μπορεί αύριο να βγω στο περίπτερο και να μου πεσει ο άνθρωπος μου στο κεφάλι που λέει ο λόγος, it's raining men φάση, αλλα δεν καίγομαι να μην είμαι μόνη. Ναι είναι μαλακια ή μοναξιά. Ναι είμαστε κοινωνικά οντα, ναι έχει μεγάλη γλυκα να έχεις έναν άνθρωπο να μοιραστεις την αγκαλιά σου, όμορφες στιγμές, την κούραση σου, τη τρέλα σου όλα αυτά. Αλλά επειδή όπως λες ο κόσμος είναι περίεργος και ο καθένας βαραει τα ψυχολογικά του και τις ανασφάλειες του και τις παραξενιες του και επειδή όπως λες πάλι η ίδια καλο είναι να μην εξαρτασαι απο κανέναν και τίποτα το βλέπω ως καλό, ως ευκαιρία να βρω τον εαυτό μου και να είμαι όσο πιο καλά μπορώ μόνη μου. Δηλαδή δε κατάλαβα τι το τραγικό εχει να είναι κανείς μόνος;; Βλέπω πολλά μέλη να τρελαίνονται για αυτό...αλλά και τι έγινε; Ή μοναξιά και το κενό και ή δυστυχία που νιώθουμε είναι πράγματα που μπορεί κάποιος να νιώθει και σε σχέση. Όταν βλέπω ενα χαρούμενο ζευγάρι που θαυμαζω δεν σκέφτομαι πως είναι ευτυχισμένοι επειδή είναι ζευγάρι. Σκέφτομαι πως είναι ένα χαρούμενο ζευγάρι επειδή και ως ατομικότητες μόνοι τους είναι πλήρεις χαρούμενοι άνθρωποι, ευχαριστημένοι τελοσπαντων με τη ζωή τους. Ή σχέση απλά εντείνει και πολλαπλασιάζει τη χαρά, δε τη δημιουργεί από το τίποτα. Το να πιστεύει κάποιος πως δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένος από τη ζωή του χωρίς σχέση είναι εξίσου παραλογο με το να πιστεύει ότι δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένος με τη ζωή του χωρίς το τελευταίο i phone...οι άνθρωποι δεν είναι κινητά όμως λολ. Και εγώ έχω τρομάξει λίγο όπως εσύ. Τι να σου πω μήπως το παίρνουμε υπερβολικά σοβαρά; Τι σκοτιζεσαι;
    Όταν σου είπαν πως θα έρθει από μόνο του προφανώς δεν εννοούσαν να κάθεσαι και να περιμένεις τον άντρα των ονείρων σου να σου χτυπήσει τη πόρτα...το φαντάζομαι πιο πολύ ότι να συνεχίσεις να κάνεις πράγματα για εσένα, να κοινωνικοποιεισαι όμως, να βγαίνεις, να είσαι ανοιχτή σε γνωριμίες αλλά να μην είναι η νούμερο ένα προτεραιοτητα σου. Που ψυχολογικά μέσα σου είναι.
    Κατά τα άλλα καλα τα λες όλα εκτός από ένα πράγμα...σίγουρα κάτι κάνεις λάθος, χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν αξιζεις μία καλη σχέση. Το θέμα είναι να βρεις τι κάνεις λάθος...αν και εγώ είμαι της άποψης γάμα τα όλα, χεσ'το. Πάρε σαν δεδομένο το ότι θα είσαι μόνη για πάντα (το έχω πει και σε άλλον στο φορουμ). Ε τι θα έκανες αν είχες μια προφητική μπάλα ξέρω γω και εβλεπες εκεί ότι όντως θα είσαι μονη για παντα; Θα καθοσουν να πεθάνεις; Θα έκλαιγες συνέχεια; Μετά τι;
    Δεν πρέπει κάπως να γεμίσεις τη ζωή σου με νοημα και όμορφες εμπειρίες; Τι σε εμποδίζει;

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Τι να πω...για αρχή καλησπέρα. Εγώ σήμερα είδα καμιά 10ρια βίντεο με γάτες και πριν λίγο έφαγα ένα πακέτο μπισκότα. Μόνη μου. Σε κάτω από ένα μισαωρο. Λολ. Κάποιος ας με ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ :P
    Φυσικα κάνω πλάκα, θα έρθω στα ίσα μου μόνη μου και θα επανελθω στο πρόγραμμα μου πάλι, με πιάνουν κάτι άκυρα επισοδεια μουχλιασης για πολύ λίγο μέχρι να μαζεψω ξανά την ενέργεια να μπω σε πρόγραμμα.
    (Έχω μία διατροφή ψιλοπαρατημενη)...Ενα έχω να πω παντως...μπακουρίνες του κόσμου ενωθείτε! Λολ.

    Είμαι που λες μόνη ενα χρονο περιπου. Αύριο για την ακριβεια είναι η επέτειος ενός έτους από το γάμο που παραλίγο να κάνω και γλιτωσα απο αυτο το λάθος τελευταία στιγμή. Ωπ...σήμερα είναι.....άλλαξε ή ημερομηνία όσο έγραφα :P Μαστα...ένας χρόνος περασε ακριβώς...Τεσπα.
    Το θέμα είναι πως ειμαι καλα και σκοπεύω να ξεπεράσω το δικό σου ρεκόρ...χαλαρα. Και έξι και εφτά και οχτώ χρόνια και για πάντα. Δε ξέρω πως θα μου τα φέρει η ζωη, μπορεί αύριο να βγω στο περίπτερο και να μου πεσει ο άνθρωπος μου στο κεφάλι που λέει ο λόγος, it's raining men φάση, αλλα δεν καίγομαι να μην είμαι μόνη. Ναι είναι μαλακια ή μοναξιά. Ναι είμαστε κοινωνικά οντα, ναι έχει μεγάλη γλυκα να έχεις έναν άνθρωπο να μοιραστεις την αγκαλιά σου, όμορφες στιγμές, την κούραση σου, τη τρέλα σου όλα αυτά. Αλλά επειδή όπως λες ο κόσμος είναι περίεργος και ο καθένας βαραει τα ψυχολογικά του και τις ανασφάλειες του και τις παραξενιες του και επειδή όπως λες πάλι η ίδια καλο είναι να μην εξαρτασαι απο κανέναν και τίποτα το βλέπω ως καλό, ως ευκαιρία να βρω τον εαυτό μου και να είμαι όσο πιο καλά μπορώ μόνη μου. Δηλαδή δε κατάλαβα τι το τραγικό εχει να είναι κανείς μόνος;; Βλέπω πολλά μέλη να τρελαίνονται για αυτό...αλλά και τι έγινε; Ή μοναξιά και το κενό και ή δυστυχία που νιώθουμε είναι πράγματα που μπορεί κάποιος να νιώθει και σε σχέση. Όταν βλέπω ενα χαρούμενο ζευγάρι που θαυμαζω δεν σκέφτομαι πως είναι ευτυχισμένοι επειδή είναι ζευγάρι. Σκέφτομαι πως είναι ένα χαρούμενο ζευγάρι επειδή και ως ατομικότητες μόνοι τους είναι πλήρεις χαρούμενοι άνθρωποι, ευχαριστημένοι τελοσπαντων με τη ζωή τους. Ή σχέση απλά εντείνει και πολλαπλασιάζει τη χαρά, δε τη δημιουργεί από το τίποτα. Το να πιστεύει κάποιος πως δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένος από τη ζωή του χωρίς σχέση είναι εξίσου παραλογο με το να πιστεύει ότι δεν μπορεί να είναι ευχαριστημένος με τη ζωή του χωρίς το τελευταίο i phone...οι άνθρωποι δεν είναι κινητά όμως λολ. Και εγώ έχω τρομάξει λίγο όπως εσύ. Τι να σου πω μήπως το παίρνουμε υπερβολικά σοβαρά; Τι σκοτιζεσαι;
    Όταν σου είπαν πως θα έρθει από μόνο του προφανώς δεν εννοούσαν να κάθεσαι και να περιμένεις τον άντρα των ονείρων σου να σου χτυπήσει τη πόρτα...το φαντάζομαι πιο πολύ ότι να συνεχίσεις να κάνεις πράγματα για εσένα, να κοινωνικοποιεισαι όμως, να βγαίνεις, να είσαι ανοιχτή σε γνωριμίες αλλά να μην είναι η νούμερο ένα προτεραιοτητα σου. Που ψυχολογικά μέσα σου είναι.
    Κατά τα άλλα καλα τα λες όλα εκτός από ένα πράγμα...σίγουρα κάτι κάνεις λάθος, χωρίς να σημαίνει αυτό ότι δεν αξιζεις μία καλη σχέση. Το θέμα είναι να βρεις τι κάνεις λάθος...αν και εγώ είμαι της άποψης γάμα τα όλα, χεσ'το. Πάρε σαν δεδομένο το ότι θα είσαι μόνη για πάντα (το έχω πει και σε άλλον στο φορουμ). Ε τι θα έκανες αν είχες μια προφητική μπάλα ξέρω γω και εβλεπες εκεί ότι όντως θα είσαι μονη για παντα; Θα καθοσουν να πεθάνεις; Θα έκλαιγες συνέχεια; Μετά τι;
    Δεν πρέπει κάπως να γεμίσεις τη ζωή σου με νοημα και όμορφες εμπειρίες; Τι σε εμποδίζει;
    Αντε ρε ναταλία άργησες ! :p

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Αντε ρε ναταλία άργησες ! :p
    Ε θέλει ώρα η επιμέλεια κειμένου τι νομιζεις έτοιμα τα έχω; Copy paste? :P

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αν μια προφητικη μπαλα οπως λες μου εδειχνε οτι θα μεινω μονη για παντα το να εκλαιγα συνεχεια θα ηταν απλα οτι κανω κ τωρα.Νομιζω οτι μπορει να τρελαινομουν δε ξερω.Υποφερω και εχω αναγκες οπως καθε ανθρωπος.Το μηνυμα σου μου εφερε δακρυα στα ματια γιατι βλεπω εναν ανθρωπο με κουραγιο παρολο που περασε φουρτουνα προσφατα. Το κουραγιο και το κεφι που ειχα κι εγω καποτε. Και μετα απο την πολλωστη αποτυχια το εχασα.Και το χαμογελο μου και ολα.Σου ευχομαι ειλικρινα να μην περασουν χρονια οπως λες και να εχεις συντομα καποιον.Σε κανενος την αδερφη, σε κανενος την κορη να μην τυχει να νιωθει οπως εγω. Ειμαι ενας νεος ανθρωπος με ονειρα και η ζωη τα εφερε ετσι που δε μπορω να τα πραγματοποιησω.Οσο και να προσπαθω να το δω πιο θετικα, οσο και να προσπαθω να σφιξω τα δοντια δεν αντεχω αλλο. Κανω πραγματα για μενα, οσο μπορω και οσο μου το επιτρεπει η δουλεια και τα οικονομικα μου.Στον κυκλο μου που το εχω συζητησει ολοι απορουν πως ειμαι τοσα χρονια μονη μου. Οι στενοτεροι μου φιλοι μου συζητησαν προσφατα οτι δε βλεπου τι λαθος κανω. Δεν ξερω αν το λενε απο ευγενεια αλλα ειλικρινα δεν ξερω τι λαθος κανω και δε θελω να ψαξω λογους να αυτοτιμωρουμαι.Στην τελικη οσοι εχουν σχεση δεν ειναι αλαθητοι.Ειναι απλως τυχεροι ανθρωποι που βρηκαν τον ανθρωπο τους.Με εμποδιζουν πολλα πρακτικα πραγματα παντως.Το γεγονος οτι ολοι οι φιλοι μου εχουν παντρευτει η συζουν και ασφαλως δεν ειμαι πρωτη σκεψη τους στο να κανονισουν κατι.Ειναι μεγαλη πικρα που περασε κι αυτο το ΣΚ περιμενοντας μηπως με θυμηθει κανεις.Ολοι λενε απλα "θα κανονισουμε" "ναι θα σου στειλω" αλλα προτιμουν σιγουρα να ειναι με το συντροφο τους η την οικογενεια τους.Δεν κακιζω κανεναν.Δεν ειμαι 23 χρονων και μπακουρι.Ειχα υπαρξει 2 χρονια μπακουρι κ στη δεκαετια των 20 οταν ημουν.Δεν ειχα παθει καμια φρικη αντιθετως περνουσα τελεια, ουτε καν σκεπτομουν ποτε και αν θα κανω σχεση.Ανα πασα στιγμη ειχα φιλους παρεες εκανα οτι ηθελα αλλα προβληματα τοτε δεν ειχα...Τωρα καταλαβαινω ποσο βαθυτατα μονη ειμαι και ειναι απολυτα φυσικο εφοσον περασαν τα χρονια και οι ζωες ολων προχωρησαν......Σας ευχαριστω για τις απαντησεις.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Όχι ρε συυυυ όχι ρε συ...τι να δακρύσεις...βασικά οκ αν σου βγαίνει καλα κάνεις. Αλλά μην το βλέπεις έτσι...έχεις δίκιο σε όλα όσα λες εκτός από ένα πράγμα. Γιατί να κλαις συνέχεια; Ε μήπως αυτό είναι το λάθος σου; Μήπως αποπνεεις αυτή την ανάγκη για σχέση σωνει και καλά έντονα και αυτό τρομάζει τον άλλον; Εσύ τι θα ήθελες να σε θέλει ο άλλος επειδή θέλει την phalaenopsis ή επειδή θέλει μία γυναίκα επειδή όλοι οι φίλοι του έχουν μία και επειδή έχει ανάγκες σαν άνθρωπος; Θα μαντεψω το πρώτο το προτιμάς έτσι δεν είναι; Ε ίσως αυτό είναι το λάθος...φαίνεται ίσως ότι εστιαζεις στο κομμάτι "σχέση" και οχι στον άνθρωπο που έχεις μπροστά σου. Πως θα πάψει να φαίνεται...; Αν πάψει πραγματικα να σε καίει αυτό το πράγμα ντε...για αυτό λένε ότι έρχεται μόνο του όταν πάψει να σε νοιάζει πιστεύω. Είσαι πιο χαλαρός/η και δεν αισθάνεσαι την πίεση να "πετύχεις" κάτι, θες απλά να γνωρισεις τον άλλον, τον οποιονδήποτε άλλον (θα υποθέσουμε ότι δεν ζεις σε καμια σπηλιά)...νομίζω έτσι το εννοούν το "θα έρθει από μόνο του". Για αυτό σου ειπα να φανταστείς ότι ξέρεις στα σίγουρα πως θα είσαι για πάντα μόνη...γιατί σε αυτή τη περίπτωση αναγκάζεσαι να αλλαξεις προτεραιότητες. Όχι αν το σκεφτείς λογικά και όχι μέσα απο το πρίσμα της αυτολυπησης που το βλέπεις τώρα δεν θα τρελαινοσουν. Θα προσαρμοζοσουν και θα αναγκαζοσουν να βρεις άλλους τροπους να γεμίσεις τη ζωή σου, θα γνωριζες καλύτερα τον εαυτό σου και θα τον αγαπουσες.
    Τεσπα δεν σε κουραζω άλλο...θα πω μόνο ότι ποτέ δεν είναι αργά για τίποτα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Aν ειναι αυτο που λες που δεν ειμαι απολυτη απλα νομιζω πως δεν ειναι...αλλα οκ αν ειναι αυτο που λες ειναι καπως δυσκολο να το διορθωσει κανεις μετα απο τοσα χρονια...Τις προαλλες μου πε μια φιλη μου χαρακτηριστικα "Ρε γμτ ξερεις τι δε το καταλαβαινω. Δε βλεπω τι λαθος κανεις, επικοινωνιακη εισαι με χιουμορ εισαι, ασχημη δεν εισαι δε μπορω να καταλαβω.Απλα προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι για να μη στεναχωριεσαι"...Η μοναξια μου ειναι απο ανθρωπους γενικα τελευταια...Πανε τα χρονια της παρεας.Οκ πες δεν εχω σχεση.Δε μαρεσει να περιμενω ποτε μπορουν οι υπολοιποι για να παω εστω μια βολτα για καφε.Πρωτη φορα βλεπω τον εαυτο μου να εχει πιασει τετοιο πατο. Δεν ειναι οτι δε γνωριζω ατομα εστω κ για φιλους αλλα ειμαστε 30αριδες θα επιμεινω σε αυτο.Επισης υπαρχουν οικονομικα προβληματα σε πολυ κοσμο...Δεν ειναι ευκολο να βρεις παρεα οποτε θες εστω κ τη φιλικη παρεα. Μεγαλωνουμε...αυτο ειναι κ τιποτε αλλο. Οσο για τροπους να γεμισω τη ζωη μου, ειναι αρκετα γεματη απο ασχολιες και δραστηριοτητες.Το τελος της μερας ειναι που με πληγωνει.Το να γυριζω σε αυτο το αδειο σπιτι.Το να κοιμαμαι σε ενα αδειο κρεβατι χωρις αγκαλια (τοτε με πιανει το κλαμα).Ολη μερα ξεχνιεμαι ακριβως λογω δουλειας η αλλων δραστηριοτητων. Δε θελω να γυριζω αλλο σπιτι μου αυτο δε θελω...Η μοναξια ειναι το σπιτι.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Να πω ότι δεν έχεις δίκιο πάλι..δίκιο έχεις. Δεν είσαι σίγουρα η μονη στα 30 που αισθάνεται τετοια μοναξιά, 100% υπάρχει κόσμος σε αυτή τη θεση στην ίδια ηλικία αλλά ναι, είναι δύσκολο να ανοίξεις τον κύκλο σου. Επίσης απο ένα σημείο και μετά γίνεσαι καχύποπτος, τύπου αυτός τι έχει και είναι σε τέτοια φάση τόσο μόνος/η σε αυτή την ηλικια; Ακομα και αν ο ίδιος/η ίδια είναι στην ίδια ακριβώς θέση. Μήπως είναι θέμα στάνταρ; Με συγχωρείς αν γίνομαι αδιάκριτη αλλά τι είδους σοβαρά προβλήματα ειχαν ας πούμε κάποιοι αντρες που γνωρισες; Άμα θες πες μου. Από γνωστούς γνωστών προσπαθησες ποτέ; Τι είχαν; Ή μοναξιά ή αλήθεια είναι το βράδυ χτυπάει πιο άσχημα ή μαλακισμενη. Εγώ χωρίς φόβο και πάθος θα σου πω οτι κάνω αγκαλιτσες το μαξιλάρι μου. Λολ. Το ξέρω μαλακιτσες λεω, απλα για να μην μας παίρνει τελείως από κάτω...

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Δεν ειμαι δυστυχως.Μπορει στον κυκλο μου ολοι να ειναι σε σχεση η γαμο αλλα παρολαυτα απο συζητησεις και απο διαφορους γνωστους που πετυχαινω ακουω απο παντου για κοπελες μονες που δε βρισκουν συντροφο. Σαφως υπαρχει και η καχυποψια.Το προβλημα μου αυτο ομως δε το λεω παντου.Το ξερουν μονο στενοι φιλοι και ενα δυο συγγενεις. Δεν ειναι δηλαδη κατι που θα το διατυμπανισω ακριβως γιατι δε θελω να δειχνω απελπισμενη.Δινω μεγαλη βαρυτητα στο θεμα ποιος θα ειναι μαζι μου. Δεν εχω ερωτευτει ποτε τους αντικειμενικα ωραιους.Σιγουρα δε θα εκανα κατι με καποιον αν δεν με τραβουσε λιγο η εμφανιση του αλλα ποτε δεν εψαξα ψηλους και γυμνασμενους. Τα στανταρ μου ειναι τα κοινα ενδιαφεροντα και ειμαι αρκετα εγκεφαλικη σαν ατομο.Εχει τυχει να ερωτευτω ατομο μονο κ μονο για το μυαλο του αρκετες φορες. Τα προβληματα των ανδρων που γνωρισα ηταν ειτε ανικανοτητα, ειτε διαφορα βιτσια που με φρικαραν.Επισης γνωρισα και ελαχιστους αξιολογους ομως δεν με ηθελαν γιατι πιστευω ειχαν υψηλοτερα στανταρ οσον αφορα την εμφανιση.Δεν ειμαι ουτε κουκλαρα και κορμαρα ουτε ασχημη.Ειμαι ενα καθημερινο κοριτσι και δεν πιστευω οτι φταιει η εμφανιση μου παρολο που πολλες φορες εφαγα χυλοπιτα γιαυτην. Εχω προσπαθησει καθε τροπο.Φιλους φιλων,ταξιδια μονη, ιντερνετ, speed dating, αλλαγες περιβαλλοντος (αυτες ηρθαν μονες τους, εχω αλλαξει πολλες φορες δουλεια και κυκλους γνωριμιων λογω δουλειας σπουδων κλπ). Γενικως αυτα τα τελευταια 6 χρονια παρολο που θα μπορουσα να ειχα κανει σχεση γιατι και πολλα ατομα γνωρισα και πολλες αλλαγες ηρθαν ουτως η αλλως , δε γινεται απολυτως τιποτα.Απλα τρωω τα μουτρα μου.Για το ιντερνετ ειδικα δε θα μιλησω.Βγηκα πρωτο ραντεβου και 9 στις 10 φορες ετρεχα να φυγω απο το τι μου ετυχε...Οποια εχει ψαξει οπως εγω θα ξερει τι λεω.Δεν υπαρχει κατι εκει εξω δυστυχως...δυσκολο να ειναι ελευθερος και να υπαρχει. Καλα τα λες παντως κ σε ευχαριστω που ασχολεισαι.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Πφφφ κι εγώ εγκεφαλική είμαι για αυτό σου λέω θα είμαι μόνη λολ. Είναι πιο ψηλό στάνταρ αυτό από το "εχει μία καλη εμφάνιση και είναι οκ σαν άτομο,νταξ", αυτό είναι κατι κοινό. Μου έχει τύχει να γνωρίσω τέτοιον άνθρωπο και όταν μιλούσαμε εκοβα φλέβα από τη πλήξη/με ξενερωνε το μυαλό του. Δεν είχε τίποτα κακο αλλά ήταν meh... Αυτο που ψαχνεις όμως μετράει πολύ στους άντρες. Αν ήσουν άντρας θα ήταν σαν να ψαχνεις κάνα μοντέλο. Τι νομίζεις είσαι η μόνη εγκεφαλική γυναίκα; Καλό είναι που έχεις αυτό το κριτήριο και πάρα πολύ καλά κάνεις, μην τα ρίχνεις, αλλά εξηγεί γιατί τα βρίσκεις ζορικα. Υπάρχει σοβαρός ανταγωνισμός εκεί που στοχεύεις. Να μαντεψω...όλες οι μόνες γυναίκες που ξέρεις παρόμοια κριτήρια δεν έχουν;

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ναι ακριβως οπως τα λες...Δυστυχως αυτα σκεφτομαι καθε μερα πια και απελπιζομαι.Το μονο που παρακαλαω οπως ειπα κ πριν ειναι να παψω να θελω συντροφο, να γινει ενα θαυμα και να μη με νοιαζει.Μονο ενα θαυμα βεβαια θα το καταφερει αυτο...

Page 1 of 34 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •