Η μοναξια - Page 24
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 24 of 34 FirstFirst ... 142223242526 ... LastLast
Results 346 to 360 of 500
  1. #346
    Καλα αν περιμενεις να βρεις καλλιεργημενο ατυχησες.Ουτε 1 στους 100 δεν ειναι.
    Οχι πως σε αδικω που θελεις τετοιο ανθρωπο και οχι τον συνηθισμενο μπουζουκοβιο ελληναρα,αλλα σκεψου μηπως αυτο οφειλεται για τη μοναξια σου.

    Και γω σαν αντρας αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα,και αναγκαστικα μπλεκω με πιο απλες κοπελες,τι να γινει.

    Επισης,εχω προσεξει ουτε δεν παιζει ρολο το μορφωτικο επιπεδο.Πας στο γηπεδο ή τα μπουζουκια και βλεπεις διπλα διπλα τον μαστορα και την κομμωτρια με τον γιατρο και τον ακαδημαικο.Βγαλε ακρη.

  2. #347
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post

    Και γω σαν αντρας αντιμετωπιζω το ιδιο θεμα,και αναγκαστικα μπλεκω με πιο απλες κοπελες,τι να γινει.
    σορρυ κιολας, αλλα οι αντρες το βλεπετε λίγο Πυγμαλιωνες και ονειρευεστε να πάρετε την αστοιχείωτη στα χέρια σας και να την πλάσετε οπως γουσταρετε.
    Κατι σαν το Richard Geere στο Pretty Woman που του ελαχε η ***** και την μετετρεψε σε σικατη αριστοκρατισσα...

  3. #348
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    7
    Έκατσα και διάβασα όλο το τόπικ και για να είμαι ειλικρινής έχω συγχυστεί λίγο με αυτά που διαβάζω. Επιτρέψτε μου να πάρω λίγο τα πράγματα με την σειρά. Η φύση διέπεται απο νόμους σύμφωνα με τους οποίους οριοθετείται η ζωή μας. Το αρσενικό λοιπόν είναι ο κυνηγός και το θηλυκό επιλέγει σε μια πληθώρα αντρών αυτόν με τον οποίο θα ζευγαρώσει. Είναι κάτι τόσο απλό. Με όλο το σεβασμό το γεγονός ότι είσαι μόνη σου δεν ευθύνεται κανείς άλλος εκτός απο εσένα. Είναι 100% δικιά σου ευθύνη. Δεν μπορεί να είσαι στα 33 σου να είσαι γυναίκα και να αναρωτιέσαι γιατί είσαι μόνη σου. Είχες τόσους άντρες στην ζωή σου το άν εσύ τους επέλεγες λάθος το άν εσύ στα 20 σου ήθελες να ζήσεις την ζωή σου με γκόμενους το άν εσύ καθόσουν με άντρες που ήταν μαμάκιες ή και εγώ δεν ξέρω τι ήταν όλα δικιά σου ευθύνη. Μπορώ να δεχτώ τα πάντα αλλά όχι γυναίκα που να διαμαρτύρεται γιατί έμεινε γεροντοκόρη. Με συγχωρείτε αλλά υπάρχει θεία δίκη υπάρχει δράση αντίδραση , δεν μπορείτε οι σημερινές γυναίκες που ζήσατε όπως ζήσατε στην δεύτερη δεκαετία της ζωής σας να έρχεστε στα 30 κάτι σας και να ζητάτε και τα ρέστα. Πολλές απο εσάς θα μείνετε αναγκαστηκά γεροντοκόρες ,έτσι είναι η ζωή.

  4. #349
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3
    Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με τον Itachi. Διαβάζεις στο forum τα προβλήματα σχέσεων των «προβληματικών» αντρών και βλέπεις ότι είναι πραγματικά πολύ μεγάλα και οι δυσλειτουργίες είναι τεράστιες σε όλη τους την ζωή πχ δεν έχουν κάνει ποτέ σχέση ή δεν έχουν κάνει ποτέ σεξ γιατί όλες τους απέρριπταν κοκ. Και διαβάζεις τα αντίστοιχα προβλήματα των «προβληματικών» γυναικών και βλέπεις ότι όλες είχαν ευτυχισμένες σχέσεις όταν ήταν νεαρές, και ακόμα στα 30+ έχουν άνετα πάμπολλες προτάσεις αλλά αυτές ξινίζουν γιατί θέλουν τους άντρες να είναι πάνω από την βάση σε όλους τους τομείς (εμφανισιακό/σεξ, πνευματικό επίπεδο, πίστη/συναίσθημα). Οι μεν ψάχνουν με το φακό για μια οποιαδήποτε γυναίκα να τους κάτσει και οι άλλες θέλουν μόνο το «όλο» πακέτο.
    Αν μια γυναίκα εμφανισιακά μέτρια θέλει το «όλο» πακέτο φροντίζει να το βρει μέχρι τα 30 της, μετά τα 30 μόνο «προβληματικοί» άντρες θα κάνουν σχέση μαζί της, οπότε πρέπει να συμβιβαστεί, είτε θα έχει μάπα σεξ, είτε θα έχει μάπα πνευματική επικοινωνία, είτε θα έχει ένα σύντροφο που θα ξενοπηδάει. Οι μη «προβληματικοι» άντρες με το όλο πακέτο στα 35+ είναι πολλοί λίγοι και επειδή έχουν πολλές περισσότερες επιλογές δεν θα κοιτάξουν μια 30+ μέτρια/κάτω του μετρίου εμφανισιακά γυναίκα. Σε κάθε περίπτωση πάντως, οι γυναίκες έχουν πάντα δυνατότητα επιλογών. Πάντα. Οπότε καλό θα είναι να μην τα ρίχνουν στην τύχη/ατυχία τους, αλλά να αναλύουν περισσότερο τις επιλογές τους.

  5. #350
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Itachi View Post
    Η φύση διέπεται απο νόμους σύμφωνα με τους οποίους οριοθετείται η ζωή μας. Το αρσενικό λοιπόν είναι ο κυνηγός και το θηλυκό επιλέγει σε μια πληθώρα αντρών αυτόν με τον οποίο θα ζευγαρώσει. Είναι κάτι τόσο απλό.................Δεν μπορεί να είσαι στα 33 σου να είσαι γυναίκα και να αναρωτιέσαι γιατί είσαι μόνη σου. Είχες τόσους άντρες στην ζωή σου το άν εσύ τους επέλεγες λάθος το άν εσύ στα 20 σου ήθελες να ζήσεις την ζωή σου με γκόμενους το άν εσύ καθόσουν με άντρες που ήταν μαμάκιες ή και εγώ δεν ξέρω τι ήταν όλα δικιά σου ευθύνη. Μπορώ να δεχτώ τα πάντα αλλά όχι γυναίκα που να διαμαρτύρεται γιατί έμεινε γεροντοκόρη.
    αυτο ίσχυε παλια. Τωρα εχουν αλλαξει τα πραγματα. Αν περιμεναμε απο τους άντρες, ζητω που καηκαμε...
    Το θηλυκο κυνηγαει με την εννοια οτι κυκλοφορει σαν το παγόνι και εντυπωσιαζει με την εμφανιση του. Από εκει και πέρα επιλεγει τον αντρα από όσους τσιμπήσουν το δόλωμα... χαχαχαχα :)
    Τωρα αν τσιμπανε ακυροι, ειναι ενα θεμα. Το αξιολογο ατομο δεν ειναι λιγουρι να την πεφτει ευκολα σε οποια ομορφη του κουνησει την ουρα. Εχει να κανει και που συχναζεις, που κυκλοφορείς, για αυτο και ελεγα πιο πανω για κοινωνικοποιηση.

    Μα εννοείται επιλεγει που ειναι μονη της, αφου το είπε οτι δεν βρισκει καποιον που να ανταποκρινεται στα κριτηρια της. Δηλαδη τι? να βαλει νερο στο κρασί της και να ειναι με εναν άκυρο??

  6. #351
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by agnostosY View Post
    Αν μια γυναίκα εμφανισιακά μέτρια θέλει το «όλο» πακέτο φροντίζει να το βρει μέχρι τα 30 της, μετά τα 30 μόνο «προβληματικοί» άντρες θα κάνουν σχέση μαζί της, οπότε πρέπει να συμβιβαστεί, είτε θα έχει μάπα σεξ, είτε θα έχει μάπα πνευματική επικοινωνία, είτε θα έχει ένα σύντροφο που θα ξενοπηδάει. Οι μη «προβληματικοι» άντρες με το όλο πακέτο στα 35+ είναι πολλοί λίγοι και επειδή έχουν πολλές περισσότερες επιλογές δεν θα κοιτάξουν μια 30+ μέτρια/κάτω του μετρίου εμφανισιακά γυναίκα.
    Τα deadlines σε θεματα σχεσεων μου φαινονταν παντα κλειστοφοβικά, και ετσι οπως το θετεις, βγαζει ενα μισογυνισμο ολο αυτο που λες, μια υπολανθανουσα απειλη...
    Κι αν το βρει το ολοκληρο πακετο στα 40 της, και τι έγινε? ή στα 50 της? θα εχει λιγοτερη ποιοτητα ζωής? ή θα ζησει λιγοτερες συγκινησεις?
    Οι νορμαλ αντρες με ολο το πακετο δεν σκεφτονται γαμο ουτε μονιμη σχεση ουτε στα 30 ουτε στα 35, μη σας πω ουτε στα 40... Θελουν να ζησουν την ξεγνοιαστη ζωη που στερουνται λογω των επαγγελματικων τους, των μακροχρονιων σπουδών κλπ.
    Για αυτο μερικοι καταληγουν στα 50 με καλή δουλειά, σπίτι και λεφτά, να κυνηγανε 35αρες και τους φτυνουμε, γιατι οκ θελω και εγω συντροφικοτητα, δεν μπορεις να νοιαζεσαι μονο για την παρτη σου να τη βγαλεις καθαρη, ευχαριστω φιλε δεν θα παρω!

  7. #352
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Παιδια το ειπα πολλες φορες αλλα ας το πω αλλη μια.Δεν ψαχνω λυση στο πω θα βρω γκομενο.Μπορει καποιος να μου πει εναν τροπο να δουλεψω με τον εαυτο μου να μπορω να ζησω μονη μου χωρις να υποφερω? Αυτος ουσιαστικα ειναι ο λογος που γραφω.Δε θα κατσω να απολογηθω για τα στανταρ μου ουτε για το τι αντρα θελω.Αν θελετε να πειτε οτι εφταιξα εγω πειτε το.Ενδεχομενως να σας ευχαριστει να τα χωσετε σε μια αγνωστη που ουτε καν την ξερετε. Δε με ενδιαφερει αυτο καθε αρνητικη κριτικη δεχτη.Αν ξεκινησα ολο το τοπικ εδω απο την αρχη ειναι μηπως εως εκ θαυματος δω τη μοναξια με αλλο ματι.Αλλα ειναι ηλιου φαεινοτερον οτι δε γινεται μαλλον αυτο που ζηταω. Η γενικευση επισης ειναι κατι που εκανα κι εγω οποτε δε θα την κατακρινω.
    Για να απαντησω σε μια ερωτηση του Νικου δυο σελιδες πριν.Ναι ερωτευτικα και με ερωτευτικε κι εκεινος.Ειχα μια συντομη περιπετεια πριν 3 χρονια που πριν καν γινει σχεση ανακαλυψα οτι μου ειχε πει τρομερα ψεματα (ειχε αλλη κ μου το εκρυβε).Οταν εγιναν τα αποκαλυπτηρια εφυγα ενω πονουσα κ ηθελα να το συνεχισω. Αλλα μαλλον ετσι κανουν οι 30αρες με παμπολλες προτασεις που τους ξινιζουν ολοι.Οταν βρουν τον ερωτα της ζωης τους φευγουν απο αξιοπρεπεια γιατι δε θελουν να γινουν τριτο προσωπο ενω θα μπορουσαν ανετα.
    Ναι ειμαι μονη μου επειδη ξερω ακριβως τι θελω
    Ναι ειμαι μονη μου επειδη ενω προσπαθησα με ατομα ανεξαρτητως πακετου δε μου βγηκε γιατι ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ.
    Ναι ειμαι μονη μου επειδη παρολο που το αρσενικο ειναι κυνηγος , εκανα εγω τον κυνηγο για να κανω την τελευταια μου μεγαλη σχεση που εληξε το 2010.
    Ναι ειμαι μονη μου οχι επειδη στα 20 μου ηθελα να κανω τη ζωη μου με γκομενους. Δεν ειμαι τετοια κοπελα που ειχα γκομενους.Δεν εχω απατησει καποιον ποτε ουτε γυριζα για γκομενους. Σχεση ηθελα απο τα 18 που εκανα πρωτη φορα σχεση μεχρι τωρα.Μπορει να εχω αλλαξει σαν ατομο απο τοτε (λογικο οσο μεγαλωνουμε αλλαζουμε ) αλλα ενα εμεινε σταθερο οτι ειμαι της σχεσης κ οχι του να γυριζω απο δω κι απο κει.
    Ναι ειμαι μονη μου επειδη ναι μεν εμπλεξα με μαμακιδες αλλα δε υπεμεινα.Οταν το ανακαλυψα εφυγα. Δεν εκατσα ποτε σε σχεση ως δυσαρεστημενη που υπομενει.
    Αν λοιπον πληρωνω καποια θεια δικη οπως λες μαλλον γιαυτο εχασα τον πατερα μου προσφατα, μαλλον γιαυτο εχω σοβαρο προβλημα υγειας που πηγαινω καθε 6 μηνες στους γιατρους, μαλλον γιαυτο εχω τρομερα οικονομικα προβληματα, μαλλον γιαυτο εχω μεινει μονη απο ανθρωπους, εχουν φυγει απο τη ζωη κι αλλοι αρκετοι δικοι μου ανθρωποι..Μαλλον γιαυτο η θεια δικη με τιμωρει επειδη ζητησα τα ρεστα οπως λες Itatchi. Ειμαι φοβερα κακος ανθρωπος που ηρθε η θεια δικη που λες να με τιμωρησει με απωλειες προβληματα και μοναξια.
    Επισης agnosteY πρωτη φορα ακουω οτι δεν υπαρχουν γυναικες με σοβαρα προβληματα στο σεξ. Δε θα μπω στον κοπο να αναφερω καν παραδειγματα οταν υπαρχου ατομα που πιστευουν οτι μονο τα αντρικα προβληματα ειναι σοβαρα. (αληθεια δεν υπαρχου κοπελες που δεν εχουν κανει σεξ και ειναι 30αρες πχ....αναρωτιεμαι και ειχα δεν ειχα ειπα ενα παραδειγμα)
    Αν μια γυναικα εμφανισιακα μετρια θελει λεει ολο το πακετο.Ολο το πακετο ειναι αυτο που ζητησα? Ζητησα πλουσιο καλιεργημενο ομορφο με καλη δουλεια ενδιαφεροντα τρομερο στο κρεβατι ? Οτι και να σας ελεγα μερικοι απλα θα κραζατε κι αυτο το περιμενα δε μου κανει εντυπωση. Δε με ενδιαφερει λοιπον τι επιλογες εχω. Το να λεμε οτι φταιω εγω κ οχι απλα οτι ειμαι ατυχη ειναι λιγο ανεκδοτο.Αν δεν εκατσα να πω ολη τη δυστυχια που μου συμβαινει τα τελευταια χρονια ειναι ακριβως γιατι υπαρχουν προβληματα που δε λυνονται οπως πχ η ανασταση των νεκρων. Πιστευα μεχρι ενα χρονικο σημειο οτι τουλαχιστον η μοναξια λυνεται....Τελευταια επειδη ειδα οτι παιζει και οχι εχω την αναγκη απο κουβεντα για να απαλυνω καπως αυτον τον πονο ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
    Τελος εχω μια απορια για τον agnostoY & Itachi. Κανατε λογαριασμο μπηκατε δηλαδη σε αυτον τον "κοπο" για να κανετε ενα post να απαντησετε σε μενα...ειναι ομολογω λιγο περιεργο.... τοσο πολυ μαλλον σας θυμωσαν αυτα που λεω. Καλη συνεχεια.

  8. #353
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Τελος εχω μια απορια για τον agnostoY & Itachi. Κανατε λογαριασμο μπηκατε δηλαδη σε αυτον τον "κοπο" για να κανετε ενα post να απαντησετε σε μενα...ειναι ομολογω λιγο περιεργο.... τοσο πολυ μαλλον σας θυμωσαν αυτα που λεω. Καλη συνεχεια.
    αυτη την απορια την ειχα και εγω αλλα ειπα να μη σχολιάσω....
    Μαλλον ανηκουν στην κατηγορια των αντρων που δεν τους καθεται καμια, και βρηκαν την ευκαιρια στο προσωπο σου να κραξουν ολες τις χυλοπιτες που εχουν φαει....

  9. #354
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Παιδια το ειπα πολλες φορες αλλα ας το πω αλλη μια.Δεν ψαχνω λυση στο πω θα βρω γκομενο.Μπορει καποιος να μου πει εναν τροπο να δουλεψω με τον εαυτο μου να μπορω να ζησω μονη μου χωρις να υποφερω? Αυτος ουσιαστικα ειναι ο λογος που γραφω.
    Nομιζω η απαντηση σε αυτο ειναι να τα βρουμε με τον εαυτο μας. Μη με ρωτησεις πως, και εγω το ψάχνω.
    Να περνάμε καλά με τον εαυτο μας, να μην ακουμε αυτον τον σκληρο ανελεητο κριτη-δικαστη μεσα στο κεφαλι μας να μας μαστιγωνει και να μας καταδικαζει συνεχως, να εκτιμαμε τα λαθη μας, τις αποτυχιες μας, να αγαπαμε το σωμα μας για εμας και οχι για τους αλλους κλπ κλπ
    Μου φαινεται θα ανοιξω ενα θεμα πως δουλευουμε την ισορροπία μεσα μας και πως τα βρισκουμε με τον εαυτο μας...

  10. #355
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    αυτη την απορια την ειχα και εγω αλλα ειπα να μη σχολιάσω....
    Μαλλον ανηκουν στην κατηγορια των αντρων που δεν τους καθεται καμια, και βρηκαν την ευκαιρια στο προσωπο σου να κραξουν ολες τις χυλοπιτες που εχουν φαει....
    Δε με νοιαζει ειλικρινα.Μπορειτε να πειτε τα χειροτερα για μενα.Εγω ειμαι εδω για κουβεντουλα και διαδυκτικη παρεουλα με οποιον θελει να απαντησει στο τοπικ μου.Να τα πω καπου ηθελα. Αλλωστε οντως πρεπει να ειμαι πολυ τραγικο ατομο και να μη το ξερω για να ειμαι μονη μου στα 33 ισως εχουν δικιο οι 2 φιλοι μας. Ο καθενας τον εαυτο του τον βλεπει αλλιως απο οτι οι αλλοι.Τα κουσουρια τα δικα μας δε μπορουμε να τα δουμε.

  11. #356
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μου φαινεται θα ανοιξω ενα θεμα πως δουλευουμε την ισορροπία μεσα μας και πως τα βρισκουμε με τον εαυτο μας...
    Αυτο θα ηταν χρησιμο...και το θεμα και να υφισταται στις ζωες μας.

  12. #357
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    οντως πρεπει να ειμαι πολυ τραγικο ατομο και να μη το ξερω για να ειμαι μονη μου στα 33 ισως εχουν δικιο οι 2 φιλοι μας. Ο καθενας τον εαυτο του τον βλεπει αλλιως απο οτι οι αλλοι.Τα κουσουρια τα δικα μας δε μπορουμε να τα δουμε.
    δεν εισαι η μονη...
    Και εγω στα 36 δεν ειμαι δεσμευμενη, και τωρα αρχιζω να ξεμπλοκαρω από εναν τυπο που ειχα κολλησει μαζι του. Ουτε να δουλεψω δεν μπορουσα μεχρι προτινος, κατεληξα να παιρνω αντικαταθλιπτικο ενω δεν εχω καταθλιψη μπας και ξεκολλησει το μυαλο μου απο δαυτον...
    Μη στενοχωριεσαι, δεν αξιζει! τουλαχιστον δεν ησουν κεραυνοβολημενη με κανεναν, να τον εχεις μυθοποιησει... απλα συνεχιζεις ό,τι κανεις, στην Αθηνα εισαι! από ευκαιριες πληθωρα!!!!!!!!!! και θα ερθει το ατομο το καλό!!!

  13. #358
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    οργανωσου αποτελεσματικα, δες που ειναι τα παρτυ τα καλά, που συχναζουν τα ατομα που θες να γνωριζεις και κανε τα μερη αυτα στεκι σου!
    αλλου συχναζουν οι παντρεμενοι, αλλου συχναζουν οσοι ψαχνονται. Θελει λιγο ψαξιμο να βρεις τα σωστα μερη με καλο κοσμο.

  14. #359
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    δεν εισαι η μονη...
    Και εγω στα 36 δεν ειμαι δεσμευμενη, και τωρα αρχιζω να ξεμπλοκαρω από εναν τυπο που ειχα κολλησει μαζι του. Ουτε να δουλεψω δεν μπορουσα μεχρι προτινος, κατεληξα να παιρνω αντικαταθλιπτικο ενω δεν εχω καταθλιψη μπας και ξεκολλησει το μυαλο μου απο δαυτον...
    Μη στενοχωριεσαι, δεν αξιζει! τουλαχιστον δεν ησουν κεραυνοβολημενη με κανεναν, να τον εχεις μυθοποιησει... απλα συνεχιζεις ό,τι κανεις, στην Αθηνα εισαι! από ευκαιριες πληθωρα!!!!!!!!!! και θα ερθει το ατομο το καλό!!!
    Υπηρξα πολυ ερωτευμενη με τον ανθρωπο που ανεφερα λιγο παραπανω αλλα οταν ανακαλυψα τα ψεματα δεν ξερω πως βρηκα δυναμη και εφυγα.Αν ειχα μεινει ισως παραπανω δε θα ειχα ξεκολλησει κι εγω.Λυπαμαι που παιρνεις αντικαταθλιπτικα ευχομαι να νιωσεις συντομα καλυτερα.Το να βρισκεις δυναμη και να φευγεις απο μια κατασταση που σε στεναχωρει και σου κανει κακο ειναι σημαντικο.

  15. #360
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    και μενα μ φανηκε περιεργο που και οι δυο φτιάξαν στα καπακια κωδικο και εγραψαν δυνεχομα τα μηνυματα ..μ μυριζεται οτι το εκανε ενα προσωπο αυτο....

    τωρα στο θεμα σ..εμ δυστυχως πολλες φορες πληγωνομαστε απο τον ερωτα..
    εσυ μ αυτον ειχες σχεση?η μολις ειχατε γνωριστει?

Page 24 of 34 FirstFirst ... 142223242526 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •