Η μοναξια - Page 31
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 31 of 34 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast
Results 451 to 465 of 500
  1. #451
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    https://youtu.be/PclvpXg8CBc

    Ακομα μια δυσκολη νυχτα... Ειπα να μοιραστω μαζι σας κατι που με συγκινησε.Μακαρι να μη μεγαλωναμε ποτε....τοσο κλισε αλλα κ σωστο παραλληλα....

  2. #452
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352

  3. #453
    Αφου νιωθεις οτι ψυχολογικα επηρεαζεσαι, πρεπει να απευθυνθεις σε εναν ψυχολογο, οχι γιατι ετσι αλλαζουν τα αντικειμενικα δεδομενα αλλα γιατι ετσι αλλαζει η δικη σου προσεγγιση. Το γεγονος οτι λες οτι αν ειχες συντροφο ολα θα ηταν καλυτερα ειναι απο μονο του ανησυχητικο. Αληθεια θεωρεις οτι ο συντροφος λυνει τα προβληματα μας? Τα περισσοτερα πραγματα που μας φοβιζουν ή μας λυγιζουν ξεκινανε απο μεσα μας και ο συντροφος παιζει ελαχιστο ρολο στο πώς θα τα διαχειριστεις. Επειδη ακριβως σου λειπει η σχεση 6 χρονια,την εχεις αναγαγει σε υπερτατη αξια. ΛΑΘΟΣ σου. Αυτο που ειναι λογικο και πληρως φυσιολογικο να λειπει σε καποιον ειναι ενας ανθρωπος με τον οποιο να ταιριαζει, να τον εμπιστευεται, γενικως να ειναι ο ανθρωπος του. Το να εχεις απλα μια σχεση για να μη νιωθεις μπακουρι και να μην κλαις οταν βλεπεις ζευγαρακια (πώς ξερεις πώς νιωθουν???) ειναι απλα ΛΑΘΟΣ! το να εξαρτας την ευτυχια σου απο το να εχεις μια σχεση! Πηγαινε σε ψυχολογο να του πεις πώς νιωθεις. Αν δεν πας, θα σου γυρισει σε πολυ μεγαλυτερη θλιψη πιστεψε με. Υπαρχουν πραγματα τα οποια ολοκληρωνουν τον ανθρωπο χωρις σχεση και σχεσεις οι οποιες μας κανουν πολυ χειροτερους και αδυναμους. Απο τα τοσα χρονια μοναξιας εχεις χασει τη μπαλα....Το οτι δεν εχεις σχεση δε σ εμποδιζει να ζησεις ομορφα, με φιλους-φιλες, με την οικογενεια σου αν εχεις και με τις δραστηριοτητες που μπορεις να κανεις. Απελευθερωσου απο αυτη την εξαρτηση και αυτο γινεται μονο μεσω ενος ειδικου! Μην το αμελεις!

  4. #454
    αυτο το οτι βρηκαν τον ανθρωπο τους που λες ειναι περα για περα παραπλανητικο. Το να βρεις το αλλο σου μισο ειναι εξαιρετικα σπανιο και σε μπορει ολοι να βρηκαν καποιον τελειο γ αυτους. Προσεξε γιατι απο τη θλιψη σου βλεπεις παντου ευτυχια χωρις να υπαρχει!

  5. #455
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Εχω απευθυνθει σε ψυχολογο ηδη.Φυσικα και ειναι φυσιολογικο να θελω συντροφο. Ειμαι νεος ανθρωπος που εχει στερηθει την ερωτικη αγκαλια, το φιλι, το σεξ δηλαδη αναγκες του ανθρωπου που ειναι στη φυση του. Τα προβληματα μου δεν ειπα οτι θα λυθουν με το συντροφο (γιατι εχω προβληματα πασης φυσεως, υγειας,θανατο συγγενικων προσωπων,οικονομικα και αλλα). Το να νιωσω λιγο γυναικα και να περασω λιγο καλα με εναν ανθρωπο θα ειναι ομως ,πως να το κανουμε ,μια αναπαυλα και ενα διαλειμμα απο πολλα προβληματα που αντιμετωπιζω τα τελευταια χρονια.Αλλα εχει καταληξει η ζωη μου να ειναι μονο προβληματα και καμια χαρα.Επισης φυσικα και ειναι υπερτατη αξια η σχεση και οι ανθρωπινες σχεσεις γενικοτερα.Η οικογενεια η φιλια ο συντροφος....αλιμονο αν δεν ειναι αυτα υπερτατες αξιες? Και τι ειναι τοτε?
    Φαινεται οτι δε διαβασες το τοπικ μου ολοκληρο αλλα δεν εισαι υποχρεωμενη να διαβασεις 30 σελιδες.Αλλα δε θελω απλα μια σχεση για να μην κλαιγομαι επειδη βλεπω τα ζευγαρακια.Το οτι ειμαι παραπανω ρομαντικη και με συγκινει βαθια η εικονα ενος ερωτευμενου ζευγαριου ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου.Προχθες παλι στο τραινο ειδα 20χρονα παιδια πιασμενα χερι χερι και σκεφτηκα ποσο ωραια ηταν τοτε τα χρονια εκεινα που ειχα κι εγω σχεση στα 20 κ ημουν τοσο ευτυχισμενη και χαρουμενη.Ειναι ευκολο να βρω μια σχεση απλα για να εχω, αν ειχα την ικανοτητα υποκριτικης και απειρης υπομονης σε κατι που δε μου αρεσει και δε μου ταιριαζει.Αν ηταν θα ειχα κανει σχεση ηδη με οποιον εχει τυχει να ενδιαφερεται χωρις να με νοιαζει αν αυτος δεν εχει ιδια ενδιαφεροντα με μενα ή αν με ελκει ερωτικα κλπ. Γνωρισα ατομα που ενδιαφερθηκαν (οχι πολλα αλλα παρολαυτα γνωρισα στα 6 χρονια) και ομως δεν προχωρησε γιατι απο μερους μου δεν υπηρχε ερωτας.Αν ημουν ετσι οπως λες θα συμβιβαζομουν λοιπον,για να νιωθω απλα οτι εχω καποιον.
    Αυτο που φωναζω και δεν ακουει κανεις (γιατι το φωναζω καθε βραδυ που κλαιω μονη στο αδειο σπιτι μου ) ειναι οτι πιστευω οτι δεν υπαρχει ο καταλληλος συντροφος για μενα ή μαλλον υπαρχει αλλα ειναι δυσκολο μαλλον να συναντηθουμε.Εχω αναλυσει τους λογους δε θελω να ξαναπω τα ιδια.Επελεξα να απεχω απο το φορουμ τελευταια γιατι ειδα οτι ουτε εδω ενιωσα ανακουφιση και παρηγορια δυστυχως....και πουθενα δε νιωθω ανακουφιση εδω που τα λεμε.Μεγαλυτερη θλιψη απο αυτη που νιωθω μεσα μου αυτη τη στιγμη αμφιβαλλω αν μπορω να νιωσω.Εχασα τους παντες και τα παντα μεσα σε λιγα χρονια.Εχασα την υγεια μου και δεν εχω ενα χαδι και μια αγκαλια...τι αλλο μενει.
    Υπομονη κανω και προσπαθω καθε μερα να επιβιωνω επειδη εχω μια μανα που θα καταστραφει σαν ανθρωπος αμα παθω κατι.Οικογενεια δεν εχω...απο τοτε που εχασα τον πατερα μου και αλλους συγγενεις απανωτα οχι....οικογενεια δεν εχω.Μια μανα διαλυμενη κι αυτη οπως κι εγω εχω και προσπαθω να ειμαι καλα γιαυτην και μονο.Φιλες φιλους ποιος αληθινα εχει διπλα του τελικα αναρωτιεμαι.Ολοι κοιτανε τις οικογενειες τους συζυγους και τα παιδια τους....πολυτελεια η κοινωνικη ζωη για τους 30αριδες στην Ελλαδα της κρισης του 2016.Μα μια ματια να ριξεις εξω Σαββατοβραδο θα δεις οτι μονο πιτσιρικια διασκεδαζουν...ως επι το πλειστον πιτσιρικαδες που πανε ακομα σχολειο και 20αριδες βγαινουν εξω ανεμελα και γλεντουν.
    Το να θεωρει καποιος τη σχεση εξαρτηση δε με βρισκει συμφωνη.Ειναι ανθρωπινη αναγκη το σωμα και οι ορμονες μας ετσι λειτουργουν. Κι εγω εχω σκεφτει πολλες φορες πως θα γινοταν να γινει ενα θαυμα και να μη θελω να ειμαι με κανεναν.Αλλα ο ψυχολογος ο ιδιος λοιπον λεει οτι ο ανθρωπος ειναι φτιαγμενος για σχεση και ειναι φυσικο να την αποζητα. Το ξερω στο πετσι μου οτι ειναι εξαιρετικα σπανιο να βρει καποιος σχεση γιαυτο κλαιω και χτυπιεμαι γιαυτο εχασα καθε ελπιδα μου. Ευτυχια δε βλεπω παντου ισως απο κατι που ειπα παρεξηγηθηκα.Αντιθετως βλεπω παντου ζευγαρια που συμβιβαζονται και δυστυχια μοναχικων ανθρωπων.Λιγοι ειναι καλα αυτο το γνωριζω.Πολλοι ειναι στη θεση μου κι αυτο το γνωριζω.Πως γινεται ομως τιποτα να μη με παρηγορει....αλλα τιποτα.

  6. #456
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Εχω απευθυνθει σε ψυχολογο ηδη.Φυσικα και ειναι φυσιολογικο να θελω συντροφο. Ειμαι νεος ανθρωπος που εχει στερηθει την ερωτικη αγκαλια, το φιλι, το σεξ δηλαδη αναγκες του ανθρωπου που ειναι στη φυση του. Τα προβληματα μου δεν ειπα οτι θα λυθουν με το συντροφο (γιατι εχω προβληματα πασης φυσεως, υγειας,θανατο συγγενικων προσωπων,οικονομικα και αλλα). Το να νιωσω λιγο γυναικα και να περασω λιγο καλα με εναν ανθρωπο θα ειναι ομως ,πως να το κανουμε ,μια αναπαυλα και ενα διαλειμμα απο πολλα προβληματα που αντιμετωπιζω τα τελευταια χρονια.Αλλα εχει καταληξει η ζωη μου να ειναι μονο προβληματα και καμια χαρα.Επισης φυσικα και ειναι υπερτατη αξια η σχεση και οι ανθρωπινες σχεσεις γενικοτερα.Η οικογενεια η φιλια ο συντροφος....αλιμονο αν δεν ειναι αυτα υπερτατες αξιες? Και τι ειναι τοτε?
    Φαινεται οτι δε διαβασες το τοπικ μου ολοκληρο αλλα δεν εισαι υποχρεωμενη να διαβασεις 30 σελιδες.Αλλα δε θελω απλα μια σχεση για να μην κλαιγομαι επειδη βλεπω τα ζευγαρακια.Το οτι ειμαι παραπανω ρομαντικη και με συγκινει βαθια η εικονα ενος ερωτευμενου ζευγαριου ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου.Προχθες παλι στο τραινο ειδα 20χρονα παιδια πιασμενα χερι χερι και σκεφτηκα ποσο ωραια ηταν τοτε τα χρονια εκεινα που ειχα κι εγω σχεση στα 20 κ ημουν τοσο ευτυχισμενη και χαρουμενη.Ειναι ευκολο να βρω μια σχεση απλα για να εχω, αν ειχα την ικανοτητα υποκριτικης και απειρης υπομονης σε κατι που δε μου αρεσει και δε μου ταιριαζει.Αν ηταν θα ειχα κανει σχεση ηδη με οποιον εχει τυχει να ενδιαφερεται χωρις να με νοιαζει αν αυτος δεν εχει ιδια ενδιαφεροντα με μενα ή αν με ελκει ερωτικα κλπ. Γνωρισα ατομα που ενδιαφερθηκαν (οχι πολλα αλλα παρολαυτα γνωρισα στα 6 χρονια) και ομως δεν προχωρησε γιατι απο μερους μου δεν υπηρχε ερωτας.Αν ημουν ετσι οπως λες θα συμβιβαζομουν λοιπον,για να νιωθω απλα οτι εχω καποιον.
    Αυτο που φωναζω και δεν ακουει κανεις (γιατι το φωναζω καθε βραδυ που κλαιω μονη στο αδειο σπιτι μου ) ειναι οτι πιστευω οτι δεν υπαρχει ο καταλληλος συντροφος για μενα ή μαλλον υπαρχει αλλα ειναι δυσκολο μαλλον να συναντηθουμε.Εχω αναλυσει τους λογους δε θελω να ξαναπω τα ιδια.Επελεξα να απεχω απο το φορουμ τελευταια γιατι ειδα οτι ουτε εδω ενιωσα ανακουφιση και παρηγορια δυστυχως....και πουθενα δε νιωθω ανακουφιση εδω που τα λεμε.Μεγαλυτερη θλιψη απο αυτη που νιωθω μεσα μου αυτη τη στιγμη αμφιβαλλω αν μπορω να νιωσω.Εχασα τους παντες και τα παντα μεσα σε λιγα χρονια.Εχασα την υγεια μου και δεν εχω ενα χαδι και μια αγκαλια...τι αλλο μενει.
    Υπομονη κανω και προσπαθω καθε μερα να επιβιωνω επειδη εχω μια μανα που θα καταστραφει σαν ανθρωπος αμα παθω κατι.Οικογενεια δεν εχω...απο τοτε που εχασα τον πατερα μου και αλλους συγγενεις απανωτα οχι....οικογενεια δεν εχω.Μια μανα διαλυμενη κι αυτη οπως κι εγω εχω και προσπαθω να ειμαι καλα γιαυτην και μονο.Φιλες φιλους ποιος αληθινα εχει διπλα του τελικα αναρωτιεμαι.Ολοι κοιτανε τις οικογενειες τους συζυγους και τα παιδια τους....πολυτελεια η κοινωνικη ζωη για τους 30αριδες στην Ελλαδα της κρισης του 2016.Μα μια ματια να ριξεις εξω Σαββατοβραδο θα δεις οτι μονο πιτσιρικια διασκεδαζουν...ως επι το πλειστον πιτσιρικαδες που πανε ακομα σχολειο και 20αριδες βγαινουν εξω ανεμελα και γλεντουν.
    Το να θεωρει καποιος τη σχεση εξαρτηση δε με βρισκει συμφωνη.Ειναι ανθρωπινη αναγκη το σωμα και οι ορμονες μας ετσι λειτουργουν. Κι εγω εχω σκεφτει πολλες φορες πως θα γινοταν να γινει ενα θαυμα και να μη θελω να ειμαι με κανεναν.Αλλα ο ψυχολογος ο ιδιος λοιπον λεει οτι ο ανθρωπος ειναι φτιαγμενος για σχεση και ειναι φυσικο να την αποζητα. Το ξερω στο πετσι μου οτι ειναι εξαιρετικα σπανιο να βρει καποιος σχεση γιαυτο κλαιω και χτυπιεμαι γιαυτο εχασα καθε ελπιδα μου. Ευτυχια δε βλεπω παντου ισως απο κατι που ειπα παρεξηγηθηκα.Αντιθετως βλεπω παντου ζευγαρια που συμβιβαζονται και δυστυχια μοναχικων ανθρωπων.Λιγοι ειναι καλα αυτο το γνωριζω.Πολλοι ειναι στη θεση μου κι αυτο το γνωριζω.Πως γινεται ομως τιποτα να μη με παρηγορει....αλλα τιποτα.
    Και πολύ καλά έκανες.
    Καλή αρχή και να είσαι ο εαυτός σου.

  7. #457
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Εχω απευθυνθει σε ψυχολογο ηδη.Φυσικα και ειναι φυσιολογικο να θελω συντροφο. Ειμαι νεος ανθρωπος που εχει στερηθει την ερωτικη αγκαλια, το φιλι, το σεξ δηλαδη αναγκες του ανθρωπου που ειναι στη φυση του. Τα προβληματα μου δεν ειπα οτι θα λυθουν με το συντροφο (γιατι εχω προβληματα πασης φυσεως, υγειας,θανατο συγγενικων προσωπων,οικονομικα και αλλα). Το να νιωσω λιγο γυναικα και να περασω λιγο καλα με εναν ανθρωπο θα ειναι ομως ,πως να το κανουμε ,μια αναπαυλα και ενα διαλειμμα απο πολλα προβληματα που αντιμετωπιζω τα τελευταια χρονια.Αλλα εχει καταληξει η ζωη μου να ειναι μονο προβληματα και καμια χαρα.Επισης φυσικα και ειναι υπερτατη αξια η σχεση και οι ανθρωπινες σχεσεις γενικοτερα.Η οικογενεια η φιλια ο συντροφος....αλιμονο αν δεν ειναι αυτα υπερτατες αξιες? Και τι ειναι τοτε?
    Φαινεται οτι δε διαβασες το τοπικ μου ολοκληρο αλλα δεν εισαι υποχρεωμενη να διαβασεις 30 σελιδες.Αλλα δε θελω απλα μια σχεση για να μην κλαιγομαι επειδη βλεπω τα ζευγαρακια.Το οτι ειμαι παραπανω ρομαντικη και με συγκινει βαθια η εικονα ενος ερωτευμενου ζευγαριου ειναι στοιχειο του χαρακτηρα μου.Προχθες παλι στο τραινο ειδα 20χρονα παιδια πιασμενα χερι χερι και σκεφτηκα ποσο ωραια ηταν τοτε τα χρονια εκεινα που ειχα κι εγω σχεση στα 20 κ ημουν τοσο ευτυχισμενη και χαρουμενη.Ειναι ευκολο να βρω μια σχεση απλα για να εχω, αν ειχα την ικανοτητα υποκριτικης και απειρης υπομονης σε κατι που δε μου αρεσει και δε μου ταιριαζει.Αν ηταν θα ειχα κανει σχεση ηδη με οποιον εχει τυχει να ενδιαφερεται χωρις να με νοιαζει αν αυτος δεν εχει ιδια ενδιαφεροντα με μενα ή αν με ελκει ερωτικα κλπ. Γνωρισα ατομα που ενδιαφερθηκαν (οχι πολλα αλλα παρολαυτα γνωρισα στα 6 χρονια) και ομως δεν προχωρησε γιατι απο μερους μου δεν υπηρχε ερωτας.Αν ημουν ετσι οπως λες θα συμβιβαζομουν λοιπον,για να νιωθω απλα οτι εχω καποιον.
    Αυτο που φωναζω και δεν ακουει κανεις (γιατι το φωναζω καθε βραδυ που κλαιω μονη στο αδειο σπιτι μου ) ειναι οτι πιστευω οτι δεν υπαρχει ο καταλληλος συντροφος για μενα ή μαλλον υπαρχει αλλα ειναι δυσκολο μαλλον να συναντηθουμε.Εχω αναλυσει τους λογους δε θελω να ξαναπω τα ιδια.Επελεξα να απεχω απο το φορουμ τελευταια γιατι ειδα οτι ουτε εδω ενιωσα ανακουφιση και παρηγορια δυστυχως....και πουθενα δε νιωθω ανακουφιση εδω που τα λεμε.Μεγαλυτερη θλιψη απο αυτη που νιωθω μεσα μου αυτη τη στιγμη αμφιβαλλω αν μπορω να νιωσω.Εχασα τους παντες και τα παντα μεσα σε λιγα χρονια.Εχασα την υγεια μου και δεν εχω ενα χαδι και μια αγκαλια...τι αλλο μενει.
    Υπομονη κανω και προσπαθω καθε μερα να επιβιωνω επειδη εχω μια μανα που θα καταστραφει σαν ανθρωπος αμα παθω κατι.Οικογενεια δεν εχω...απο τοτε που εχασα τον πατερα μου και αλλους συγγενεις απανωτα οχι....οικογενεια δεν εχω.Μια μανα διαλυμενη κι αυτη οπως κι εγω εχω και προσπαθω να ειμαι καλα γιαυτην και μονο.Φιλες φιλους ποιος αληθινα εχει διπλα του τελικα αναρωτιεμαι.Ολοι κοιτανε τις οικογενειες τους συζυγους και τα παιδια τους....πολυτελεια η κοινωνικη ζωη για τους 30αριδες στην Ελλαδα της κρισης του 2016.Μα μια ματια να ριξεις εξω Σαββατοβραδο θα δεις οτι μονο πιτσιρικια διασκεδαζουν...ως επι το πλειστον πιτσιρικαδες που πανε ακομα σχολειο και 20αριδες βγαινουν εξω ανεμελα και γλεντουν.
    Το να θεωρει καποιος τη σχεση εξαρτηση δε με βρισκει συμφωνη.Ειναι ανθρωπινη αναγκη το σωμα και οι ορμονες μας ετσι λειτουργουν. Κι εγω εχω σκεφτει πολλες φορες πως θα γινοταν να γινει ενα θαυμα και να μη θελω να ειμαι με κανεναν.Αλλα ο ψυχολογος ο ιδιος λοιπον λεει οτι ο ανθρωπος ειναι φτιαγμενος για σχεση και ειναι φυσικο να την αποζητα. Το ξερω στο πετσι μου οτι ειναι εξαιρετικα σπανιο να βρει καποιος σχεση γιαυτο κλαιω και χτυπιεμαι γιαυτο εχασα καθε ελπιδα μου. Ευτυχια δε βλεπω παντου ισως απο κατι που ειπα παρεξηγηθηκα.Αντιθετως βλεπω παντου ζευγαρια που συμβιβαζονται και δυστυχια μοναχικων ανθρωπων.Λιγοι ειναι καλα αυτο το γνωριζω.Πολλοι ειναι στη θεση μου κι αυτο το γνωριζω.Πως γινεται ομως τιποτα να μη με παρηγορει....αλλα τιποτα.
    τα εχουμε ξαναπει ....δεν υπαρχει τιποτα ωραιοτερο στην ζωη απο τον ερωτα και να εχεις καποιον να σε συντροφευει.....
    δεν ζητας κατι απιθανο..απλα το κακο σου ειναι οτι δεν βγαινεις και ετσι που θα τον γνωρισεις?
    τουλαχιστον αρχισες να κανεις κατι ωστε να συναναστρεφεσαι με κοσμο?
    το οτι αρχισες να πηγαινεις σε ψυχολο θετικο νομιζω...ιδιαιτερα αμα σε βοηθαει...
    κατα τα αλλα σου ευχομαι να βρεις αυτο που ποθεις

  8. #458
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ναι γνωρισα μια παρεα με κοπελες προσφατα κ βγαινουμε (κι αυτες ως επι το πλειστον μονες και μαλιστα την τελευταια φορα που βγηκαμε καναμε συζητηση για το θεμα της μοναξιας και ακουγα αποψεις ιδιες με μενα).Κανω ολα οσα εχετε προτεινει κι εσεις και αλλοι κατα καιρους.....ελπιζοντας και περιμενοντας και δεν αλλαζει τιποτα.Πλεον ειμαι σιγουρη οτι τιποτα δε θα αλλαξει οσο κι αν χτυπηθω.Τον τελευταιο μηνα εχω βγει και πιο συχνα (ετυχε). Νιωθω ομως πως οτι και να κανω το θεμα δεν εξαρταται απο μενα η απο την αυξηση κοινωνικοποιησης τελικα.Ξερω πολυ καλα πως δε φταιω εγω. Δεν πιστευω οτι μου λειπει κατι, θεωρω οτι αξιζω οσο αξιζει ο καθε ανθρωπος αλλωστε να εχει εναν συντροφο. Εχει ξεφυγει το πραγμα γενικως ομως απο τα χερια μας.Ειναι κατι που δεν εξαρταται απο την ατομικη προσπαθεια. Μακαρι να μην ηθελα σχεση.Αυτο τιποτε αλλο.Αυτο παρακαλαω πια απο το πρωι ως το βραδυ να γινει κατι να μη θελω σχεση να ξεχασω τις αναγκες μου.Να σας πω κατι να γελασουμε και λιγο. Προχθες ημουν στη δουλεια με εναν συναδελφο.Ο ανθρωπος απο οσο ξερω εχει σχεση(το λεω για να μη με ρωτησετε). Σε καποια φαση καπως ετυχε και με ακουμπησε γιατι φτιαχναμε μια κατασκευη...περιττο να σας πω πως ενιωσα οτι με ακουμπαει καποιος αντρας.Το σκεφτομουν μετα και γελουσα με τον εαυτο μου.Εχω γινει λιγουρι που λεμε μεσα μου ομως απεξω κυρια χαχαχαχα.Βλεπω αντρες στο δρομο και μερικες φορες λεω "αχ να ειχα το θαρρος να τους δοσω πχ το τηλεφωνο μου". ΧΑΧΑΧΑΧΑ μιλαμε ειμαι γελοια ετσι? :P

  9. #459
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Πλεον ειμαι σιγουρη οτι τιποτα δε θα αλλαξει οσο κι αν χτυπηθω.Τον τελευταιο μηνα εχω βγει και πιο συχνα (ετυχε). Νιωθω ομως πως οτι και να κανω το θεμα δεν εξαρταται απο μενα η απο την αυξηση κοινωνικοποιησης τελικα.Ξερω πολυ καλα πως δε φταιω εγω. Δεν πιστευω οτι μου λειπει κατι, θεωρω οτι αξιζω οσο αξιζει ο καθε ανθρωπος αλλωστε να εχει εναν συντροφο. Εχει ξεφυγει το πραγμα γενικως ομως απο τα χερια μας.Ειναι κατι που δεν εξαρταται απο την ατομικη προσπαθεια.
    Aφού είσαι σίγουρη, έχει νόημα να προσπαθείς? οξύμωρο δεν είναι?

    σόρρυ κιόλας για αυτό που θα πω, δεν γνωριζόμαστε, με ψευδώνυμα είμαστε οποτε μπορούμε να λέμε μια κουβεντα παραπανω με καλη διαθεση παντα, αλλά ακουγεσαι σαν απελπισμενη! απο τη μια θελεις διακαως μια σχεση της προκοπης, απο την αλλη εισαι σιγουρη οτι δεν θα βρεις...
    Από τι πιστευεις εξαρταται? από την τύχη? από το θεο, το σύμπαν?
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #460
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Προσπαθω να μη το σκεφτομαι,προσπαθω να αλλαξω μυαλα και να μη θελω σχεση,να μην ονειρευομαι συντροφικοτητα κλπ.
    Φυσικα εχει να κανει με την τυχη. Θεωρω πως οντως ως ενα σημειο δεν ηταν το τυχερο μου να γνωρισω καποιον που θα υπαρχει αμοιβαιοτητα. Εκτος αυτου η κατασταση ειναι δυσκολη γενικως.Η μονη ειμαι που λεω οτι εχω αυτο το προβλημα? Οχι. Υπαρχει μοναξια γυρω μας και ειναι σημειο των καιρων. Σιγουρα παντως ΔΕΝ κανω αυτο που θεωρουν οι περισσοτεροι ψυχολογοι ως λαθος.Να κατηγορω τον εαυτο μου συνεχως ως αναξια,αχρηστη και οτι δεν αξιζω.

  11. #461
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Προσπαθω να μη το σκεφτομαι,προσπαθω να αλλαξω μυαλα και να μη θελω σχεση,να μην ονειρευομαι συντροφικοτητα κλπ.
    Φυσικα εχει να κανει με την τυχη. Θεωρω πως οντως ως ενα σημειο δεν ηταν το τυχερο μου να γνωρισω καποιον που θα υπαρχει αμοιβαιοτητα. Εκτος αυτου η κατασταση ειναι δυσκολη γενικως.Η μονη ειμαι που λεω οτι εχω αυτο το προβλημα? Οχι. Υπαρχει μοναξια γυρω μας και ειναι σημειο των καιρων. Σιγουρα παντως ΔΕΝ κανω αυτο που θεωρουν οι περισσοτεροι ψυχολογοι ως λαθος.Να κατηγορω τον εαυτο μου συνεχως ως αναξια,αχρηστη και οτι δεν αξιζω.
    Πίστεψε σε εσένα!!!Μπορείς να πετύχεις ότι θέλεις!!!

  12. #462
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Το να μη θελεις δεν ξερω αν γινεται...
    Το να μην το σκεφτεσαι συνεχως και να σου γινεται εμμονη ιδεα, παλευεται.
    Η εμφανιση και η θηλυκοτητα βελτιωνονται με γυμναστηριο και χορο. Η διαθεση ανεβαινει με κατι που σου αρεσει. Οταν εχεις μια ωραια εμφανιση και νιωθεις καλά, τραβας πανω σου τα βλεμματα, αρα εχεις ευκαιριες.
    Οκ θα μου πεις τοσοι αχρηστοι κυκλοφορουν... I know!! ας ελπίζουμε ότι ανάμεσα στα τόσα μπάζα θα βρούμε το διαμαντάκι που ψάχνουμε.

    Διαβασε αυτο αν θελεις http://www.diaforetiko.gr/den-psachn...helo-olokliro/
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  13. #463
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Α επισης να πω οτι συμφωνω.Φυσικα και ειμαι απελπισμενη.Απελπισμενη και κατι παραπανω.Υπαρχει λεξη τετοια? Ε αυτο.

  14. #464
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Η εμφανιση δεν εξασφαλιζει τη σχεση.Βλεπω γυρω μου ατομα χειροτερης εμφανισης απο εμενα, καλυτερης εμφανισης απο εμενα,ιδιας κλπ και αλλοι εχουν σχεση αλλοι οχι ανεξαρτητα.

  15. #465
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    παιζει και θεμα ταιμινγκ...πολλα παιζουν....

    αφου λες οτι σκεφτεσαι να πας να του δωσεις το τηλεφωνο σου?γτ δεν πας να πιασεις κουβεντα σε εναν αγνωστο τοτε?ντρεπεσαι?

Page 31 of 34 FirstFirst ... 212930313233 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •