Η μοναξια - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 34 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 500
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλησπέρα. Γενικά θα λεγες οτι είσαι εξωστρεφής ή εσωστρεφής χαρακτήρας; Πώς βλέπεις τον εαυτό σου να λειτουργεί στο κοινωνικό επίπεδο;

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Μπορεί να πω μαλακια αλλά πιστεύω δεν έχεις απ-ελπιστει τελείως ακόμα. Αν ήταν έτσι θα ησουν πιο ήρεμη. Κάποια στιγμή πιστεύω ο κόμπος φτάνει στο χτένι και αρχίζει και ξεθωριάζει αυτή η λαχταρα, νομίζω είναι φυσιολογικό κομμάτι του πακετου της μοναξιάς αυτό και σε λυτρωνει. Δε χρειάζεται κάνα θαύμα. Σου εύχομαι να γίνει σύντομα...οχι μόνο για να μη σε βασανίζει αλλά για να γίνει ίσως αυτό το μυθικο "εκεί που δεν το περιμενεις" :)

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Eιμαι πολυ εξωστρεφες ατομο.
    Ισως να μην εχω απελπιστει εντελως.Πιστευω δηλαδη οτι εχω να πιασω κι αλλο πατο αν συνεχιστει αυτο.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Eιμαι πολυ εξωστρεφες ατομο και πολυ αγαπητη στον κυκλο της δουλειας μου ειδικα.Για ολους ειμαι το καλο παιδι που τους κανει να γελανε και περνουν καλα μαζι του...αλλα στο τελος της μερας δεν καταλαβαινω γιατι μενω τοσο μονη μου...Πως περασαν 6 χρονια επισης ακομα να καταλαβω...Αν μου το ελεγες αυτο το 2010 οτι θα συνεβαινε θα ελεγα "αποκλειεται".
    Ισως ναι, να μην εχω απελπιστει εντελως.Πιστευω δηλαδη οτι εχω να πιασω κι αλλο πατο αν συνεχιστει αυτο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Τα παιδιά που γνώρισες και δεν προχώρησε απο που τα γνώρισες;

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Δεν υπηρξε καποια στανταρ πηγη γνωριμιων γιατι οπως ειπα δοκιμασα τα παντα. Συνηθως οι χειροτεροι ηταν απο νετ η speed dating, οι αξιολογοι ηταν απο παρεες η εργασιακο περιβαλλον αλλα δε με ηθελαν η ειχαν σχεση κ φυσικα οταν το ανακαλυπτα δεν ασχολιομουν αλλο.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ναι, κατάλαβα. Δεν ξέρω, νομίζω οτι μετα τα 30 τα πράγματα δυσκολεύουν γενικά οσον αφορά τις γνωριμίες. Ας πουμε στα φοιτητικά χρόνια είναι πιο εύκολο πιστεύω. Να σε ρωτήσω κατι αλλο, σ αυτούς που δεν μπορούσαν σεξουαλικά, τους έδωσες αλλες ευκαιρίες; Γιατι πολλές φορές τυχαίνει στην αρχή σε πολλούς.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ειναι αστειο που το ρωτας γιατι εγω προσπαθησα κ εστειλα μηνυματα κ αυτος απο ντροπη εξαφανιστηκε. Επισης αλλοι δυο δε γινοταν με τιποτα. Μου εχει τυχει το συγκεκριμενο 3 φορες συνολικα οι δυο ηταν αυτα τα 6 χρονια. Δεν περιμενω τιποτα καλο, ειχα τρομερες ατυχιες κ βλεπω με λυπη οτι η πληθωρα των ανδρων δε θα με ενδιεφερε κυριως λογω χαρακτηρα . Αν βαλω κ το σεξουαλικο παραγοντα η φαση δεν εχει σωτηρια. Να πω οτι ισως εχουν σπασει κ τα νευρα μου επειδη εχω δυο χρονια να κανω σεξ κ δεν ηταν καν καλο.Φυσικο στα 30φευγα να λαλουν οι ορμονες της γυναικας να κλαιει κ να χτυπιεται οταν μαλιστα δεν ειναι ο τυπος που θα εχει καβατζες fuckbuddies, παντρεμενους και τοσο ελευθερα ηθη οπως βλεπω οτι θελουν τις γυναικες οι αντρες τουλαχιστον στο ιντερνετ.....

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για το διαδίκτυο μπορεί να δοκίμασες μεσα απο σελίδες τύπου τίντερ, που εκει υπονοείται οτι γενικά μιλάμε για αμιγώς free καταστάσεις. Εγω έχω κάνει σχέση απ το διαδίκτυο με μια κοπέλα πολυ ωραία και καλός χαρακτήρας, οπότε μη το απορρίπτεις, αλλα σίγουρα θέλει προσοχή και είναι και τύχη. Ισως να δοκίμαζες σε σελίδες οχι γνωριμιών αλλα για κάποιο θέμα που σ ενδιαφερει και ασχολείσαι.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Τα εχω δοκιμασει ολα....κ σελιδες διαφορες και το τιντερ. Η κατασταση εχει ξεφυγει τελευταια καθε περσυ κ καλυτερα που λεμε. Βασικα δεν εχω κουραγιο για αλλη χαλια γνωριμια, απο την αλλη θελω τοσο πολυ να ξεκουραστω απο ολο αυτο. Ειμαι τοσο κουρασμενη ψυχολογικα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Tωρα τι να σου πω; οτι έχεις άδικο; μ αυτα που πέρασες με τα κελεπούρια που γνώρισες και πολυ καλά είσαι ακόμα...:-P

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Απορω με μενα που ακομα θελω συντροφο....ισως γιατι δυο φορες που ειχα μεγαλες σχεσεις ηταν ομορφα περασα καλα κ δε χωρισαμε ασχημα αλλα επειδη χωρισαν οι δρομοι μας λογω συνθηκων....

  13. #28
    Λογικοτατα ειναι αυτα που νιωθεις,δεν υπαρχει ανθρωπος που δε θελει συντροφο οπως ειπες.
    Και οι φιλοι απο μια ηλικια και μετα παντρευονται και αυτοι και ασχολουνται κυριως με το ταιρι τους και με τη δουλεια τους.

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Αυτο που βλεπω ειναι οτι εσεις επειδη ξερετε πολλα σημαντικα πραγματα απο οσα μου συνεβησαν συμφωνειτε μαζι μου....ενω συνηθως ακουω απαντησεις που θελω να τσιριζω αλλα κρατιεμαι οπως πχ θα σου ερθει εκει που δε θα το περιμενεις.....κ αλλα τετοια κλισε. Προφανως αν ελεγα παντου τι στραβα ετυχαν (και ειναι και αλλα πολλα δυστυχως) μπορει κ να μη ακουγα αλλες βλακειες.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εχω φιλες που ειναι μονες κ ειναι 40+..μπακουρια ενωθειτε ναι! περνανε υπεροχα...δεν ξερω πως το κανουν κ δεν θα σου πω εγω καποια μαγικη συνταγη..αλλα βλεπω οτι ειναι ξενοιαστες..πανε παντου.διακοπες με φιλους παρεες κλπ//εχουν χομπυ κ δραστηριοτητες..
    δυστυχως η ζωη δεν τα φερνει παντα οπως τα θελουμε..κ γω ειμαι σε σχεση πολλα χρονια κ τελικα ποτε κ με τιποτα δεν ειμαστε ικανοποιημενοι..
    παντα κατι θα σου λειπει..
    ανθρωπος ...απαιτητικος κ ανυπομονος..κ γω ετσι.
    παλια ημουν μονη 6 χρονια..περασα ζαχαρη,εβγαινα,τα σπαγα, γνωριζα απειρο κοσμο καθε βραδι ημουν κ με αλλον..φιλακια φλερτακια αλλα σε σχεση δεν ηθελα να μπω..
    ειχα δραστηριοτητες , χομπυ κλπ..δεν μου ηταν να βρω γκομενο, αυτοσκοπος..μεχρι που ενα ωραιο βραδι..βλεπω στο μερος που συχναζα δυο ματακια...μου ρθε ντουγρουντζας!
    μου κανε το ΚΛΙΚ..ελιωσα πεθανα! εκαναν τα ματια μου δολλαρια..ημουν ετοιμη να του δωσω τα παντα γι αυτο ηρθε το πουλακι μου..
    κ τελικα ηρθε εκεινο το βραδι κ ειμαστε ακομα μαζι..

    συμπερασμα...θα ερθει οτι εσυ το θελησεις πραγματικα κ οχι κλαιγοντας απανω σε σταχτες..
    θα ερθει οταν εσυ θα χαλαρωσεις κ δεν θα το κυνηγας κ το σκεφτεσαι συνεχεια..
    θα ερθει οτι σταματησεις να εισαι μιζερη κ χαμογελας κ νιωσεις δυναμη..
    απλα θα ερθει...
    κανε εδνοσκοπηση κ φτιαξε το μεσα σου να σε βρει ετοιμη..
    δεν ειναι οι ανθρωποι πατεριτσες για να ακουμπαμε..
    οι ανθρωποι θελυον προσφορα..εχεις να δωσεις?κ αν ναι τι εχεις να δωσεις?
    μη σκεφτεσαι μονο το οτι θελεις συντροφο γιατι πολυ απλα θελεις να σου δωσει συντροφια..
    οταν εσυ νιωσεις οτι εχουν γεμισει τα χερια σου κ θελεις καπου να αρχισεις να δινεις τοτε μονο θα ερθει..
    κ δυστυχως για να δωσεις, πρεπει να εχεις...εχεις???

Page 2 of 34 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •