Η μοναξια - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 34 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 500
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Ειναι λογικο να τα λες αυτα τα εχω ξανακουσει αλλα εχω πολλα να δωσω κ δε τα θελει κανεις. Λες οτι περνουσες καλα κ καθε βραδυ ησουν κ με αλλον. Δεν εχουν ολες οι κοπελες ιδια επιτυχια στο αλλο φυλο κ προπαντων δεν εχοην ολες οι κοπελες τη διαθεση να ζησουν με εντονη ερωτικη ζωη. Δε το κακιζω απλα δεν ειμαι ετσι.Δε θελω να αλλαζω συνεχως συντροφους θελω τον ανθρωπο μου. Οχι γιατι ψαχνω πατεριτσα. Αν εψαχνα πατεριτσα θα ειχα κανει σχεση ηδη μου δωθηκε ευκαιρια οχι μονο μια φορα. Αλλα δε θελω να εχω τον αλλον απλα για στηριγμα ενω δε νιωθω ερωτα. Αν ημουν σαν αυτες που λες δε θα ειχα μπει εδω να λεω ειμαι 6 χρονια μονη.Θα ειχα ηδη βολευτει με καποιον απο ολους αυτους που γνωρισα τα τελευταια χρονια κ θα ειχα κ εγω μια σχεση αναγκης σαν τις τοσες που βλεπουμε. Ακριβως επειδη δεν ψαχνω σχεση δεκανικι ειμαι εδω.Ειμαι πανετοιμη εδω κ πολυ καιρο να δωσω τα παντα γιατι ανεκαθεν ετσι ημουν. Δοτικος ανθρωπος που ποτε δε ζητησα παροχες λεφτα κ αλλα επιφανειακα πραγματα απο σχεση μου.Ενδοσκοπηση κανω 6 χρονια τωρα ποση ακομα. Περασα παρα πολλα σταδια κ τωρα ειμαι εδω. Πιστευω σε μενα πιστευω πως αξιζω κ απλα βλεπω οτι κανεις που θα με ενδιεφερε εμενα δεν εχει αμοιβαια αισθηματα.Δε μπορω να αποδειξω πως δεν ειμαι ελεφαντας ουτε μπορω να αποδειξω το ποσα πολλα εχω να δοσω σαν ατομο...ενα περιμενω ομως να πιστευετε τα λεγομενα μου. Δεν με ξερει κανεις σας δεν εχω λογο να πω ανακριβιες. Κατι τελευταιο. Οσοι ανθρωποι ειναι μονοι αντεχουν τη μοναξια γιατι ξερουν τι θελουν κ δε συμβιβαζονται.Οσοι βρισκουν τη μια σχεση μετα την αλλη κανουν πιθανοτατα αυτα που λες περι πατεριτσας.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    δειχεις δοτικη η απομακρη πιστευεις γτ αυτο παιζει μεγαλο ρολο..?
    εγω οταν πλησιασω μια κοπελα αμα την δω ξυνη πριν μιλησω π μπορει και να μην ειναι δεν πλησιαζω....

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Aπομακρη σε καμια περιπτωση.Ειμαι πολυ κοινωνικη και ανοιχτο βιβλιο θα ελεγα. Εχω χιουμορ ειμαι δυναμικη (ισως αυτο ειναι το κακο κατα πολλους η δυναμικοτητα).Επισης εμενα δε με πλησιαζουν ευκολα αντρες γιατι δεν εχω καποια καταπληκτικη εμφανιση. Συνηθως περναω απαρατηρητη. Δε λεω οτι ειμαι ασχημη απλα για να εχω καταφυγει σε μεθοδους οπως net και speed dating καταλαβαινεις οτι δε γυριζουν κ κεφαλια οταν περναω στο δρομο.

    Σε γυναικοπαρεες πχ επειδη ειμαι η πιο εξωστρεφης και κανω πολυ χιουμορ, οι αντρες πλησιαζουν μεσω εμου και μετα την πεφτουν στις πιο ομορφες φιλες μου που ενδεχομενως θα ειναι στην παρεα.Δε το λεω με πικρια ουτε με ζηλια απλα εχει συμβει παρα πολλες φορες κ θελω δε θελω το προσεχω.Δεν πιστευω οτι ειμαι μονη λογω εμφανισης αλλα σιγουρα εχει παιξει κ η εμφανιση ενα ρολο ως ενα σημειο.

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Aπομακρη σε καμια περιπτωση.Ειμαι πολυ κοινωνικη και ανοιχτο βιβλιο θα ελεγα. Εχω χιουμορ ειμαι δυναμικη (ισως αυτο ειναι το κακο κατα πολλους η δυναμικοτητα).Επισης εμενα δε με πλησιαζουν ευκολα αντρες γιατι δεν εχω καποια καταπληκτικη εμφανιση. Συνηθως περναω απαρατηρητη. Δε λεω οτι ειμαι ασχημη απλα για να εχω καταφυγει σε μεθοδους οπως net και speed dating καταλαβαινεις οτι δε γυριζουν κ κεφαλια οταν περναω στο δρομο.
    την τελευται 6 π λες...εχεις μ αντρες απλα δεν σ αρεσαν η ειχαν κουσουρια?

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Οι περισσοτεροι ειχαν κουσουρια. Ετυχε ενα παιδι που με ηθελε αρκετα αλλα δε μπορουσαμε να κανουμε ουτε μια συζητηση.Υπηρχε μεγαλη διαφορα σε επιπεδο μορφωσης, ενδιαφεροντων και τροπου ζωης. Προσπαθησα ενα διαστημα μικρο, αλλα δεν ηθελα να τον ταλαιπωρω.Εξου και λεω οτι δεν θελω σχεση δεκανικι.Θα μπορουσα να ειμαι με αυτον , να υποκριθω οτι ταιριαζουμε και δε με ενοχλει που δεν εχουμε τπτ κοινο, μονο κ μονο επειδη θα εκανε πολλα για μενα και το σεξ ηταν καλο.Ε δε μπορω να κανω σχεση ετσι, δυστυχως... Και να σημειωσω εδω οτι ηταν και αρκετα εμφανισιμο παιδι απο τους πιο εμφανισιμους που εχουν ασχοληθει με μενα.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Οι περισσοτεροι ειχαν κουσουρια. Ετυχε ενα παιδι που με ηθελε αρκετα αλλα δε μπορουσαμε να κανουμε ουτε μια συζητηση.Υπηρχε μεγαλη διαφορα σε επιπεδο μορφωσης, ενδιαφεροντων και τροπου ζωης. Προσπαθησα ενα διαστημα μικρο, αλλα δεν ηθελα να τον ταλαιπωρω.Εξου και λεω οτι δεν θελω σχεση δεκανικι.Θα μπορουσα να ειμαι με αυτον , να υποκριθω οτι ταιριαζουμε και δε με ενοχλει που δεν εχουμε τπτ κοινο, μονο κ μονο επειδη θα εκανε πολλα για μενα και το σεξ ηταν καλο.Ε δε μπορω να κανω σχεση ετσι, δυστυχως... Και να σημειωσω εδω οτι ηταν και αρκετα εμφανισιμο παιδι απο τους πιο εμφανισιμους που εχουν ασχοληθει με μενα.
    πιστευεις πως εισαι αρκετα δυσκολη στην επιλογη συντροφου η οχι?
    αυτο το παιδι π λες βγηκες αρκετες φορες για να δεις οτι δεν ταιριαζεται η με την μια τον απεριψες?
    επισης απο εμφανιση απο το 1 εως το 10 πως εισαι πιστευεις?εισαι παχια?θηλυκοτητα βγαζεις?
    τωρα βγαινεις καθολου συναναστρεφεσαι συχνα με αντρες?αμα σ αρεσει καποιος του το δειχνεις μ καποιο τροπο?
    σορυ για τις ερωτησεις αλλα πρεπει να ξερω κατι παραπανω..

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    183
    Προσπαθησα να κανουμε σχεση για δυο μηνες. Και οταν ειδα οτι εχει κολλησει και βλεπει μελλον τον απομακρυνα.Και καλα εκανα γιατι το παιδι αυτο τωρα εχει φτιαξει τη ζωη του με μια υπεροχη κοπελα που οντως ταιριαζουνε και κανανε και παιδι. Και χαιρομαι πολυ γιαυτον και για την επιλογη μου (εχουμε μεινει φιλοι). Δυσκολη δεν ξερω αν ειμαι.Για μενα ο συντροφος πρεπει να εχει 3 βασικα πραγματα (οχι κατι παραπανω ). Πρωτον να εχουμε σεξουαλικη χημεια, δευτερον να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα και τριτον να εχει αναλογη εμφανιση με μενα. (η σειρα ειναι τυχαια δε ξεχωριζω καποιο απο τα 3 ως πιο σημαντικο). Θυληκοτητα βγαζω,εχω ωραιο προσωπο, ειμαι ψηλη αλλα εχω λιγα κιλα παραπανω.Ομως το σωμα μου ειναι αρκετα συμμετρικο και δε φαινεται ασχημο. Δε με λες αδυνατη ουτε παχια.Με λες με καμπυλες και κανονικη.Την περιγραφη την κανω με καθε ειλικρινια.Απλα σα συνολο θεωρω οτι δε με λες ασχημη αλλα σιγουρα δεν ειμαι σαν τις κοπελες που καθε βραδυ βρισκουν κ αλλον στα μπαρ επειδη ειναι καταπληκτικα ομορφες κ τις προσεγγιζουν. Τα τελευταια χρονια οποτε μαρεσε καποιος το εδειξα γιαυτο και λεω οτι εφαγα χυλοπιτες. Γιατι υπηρξαν 3-4 φορες που γνωρισα ατομα και εφαγα τα μουτρα μου απο την απορριψη. Καλα κανεις κ ρωτας δεν εχω θεμα να απαντησω.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Phalaenopsis View Post
    Προσπαθησα να κανουμε σχεση για δυο μηνες. Και οταν ειδα οτι εχει κολλησει και βλεπει μελλον τον απομακρυνα.Και καλα εκανα γιατι το παιδι αυτο τωρα εχει φτιαξει τη ζωη του με μια υπεροχη κοπελα που οντως ταιριαζουνε και κανανε και παιδι. Και χαιρομαι πολυ γιαυτον και για την επιλογη μου (εχουμε μεινει φιλοι). Δυσκολη δεν ξερω αν ειμαι.Για μενα ο συντροφος πρεπει να εχει 3 βασικα πραγματα (οχι κατι παραπανω ). Πρωτον να εχουμε σεξουαλικη χημεια, δευτερον να εχουμε κοινα ενδιαφεροντα και τριτον να εχει αναλογη εμφανιση με μενα. (η σειρα ειναι τυχαια δε ξεχωριζω καποιο απο τα 3 ως πιο σημαντικο). Θυληκοτητα βγαζω,εχω ωραιο προσωπο, ειμαι ψηλη αλλα εχω λιγα κιλα παραπανω.Ομως το σωμα μου ειναι αρκετα συμμετρικο και δε φαινεται ασχημο. Δε με λες αδυνατη ουτε παχια.Με λες με καμπυλες και κανονικη.Την περιγραφη την κανω με καθε ειλικρινια.Απλα σα συνολο θεωρω οτι δε με λες ασχημη αλλα σιγουρα δεν ειμαι σαν τις κοπελες που καθε βραδυ βρισκουν κ αλλον στα μπαρ επειδη ειναι καταπληκτικα ομορφες κ τις προσεγγιζουν. Τα τελευταια χρονια οποτε μαρεσε καποιος το εδειξα γιαυτο και λεω οτι εφαγα χυλοπιτες. Γιατι υπηρξαν 3-4 φορες που γνωρισα ατομα και εφαγα τα μουτρα μου απο την απορριψη. Καλα κανεις κ ρωτας δεν εχω θεμα να απαντησω.
    ωραια λες οτι δεν εισαι και ασχημη,βγαζεις θηλυκοτητα ....οποτε δεν νομιζω οτι ειναι αυτο το θεμα σ ..ετσι και αλλιως εχω δει και πολυ ασχημες κοπελες να εχουν συντροφο...οποτε αυτο το διαγραφουμε...κοινωνικη εισαι και δειχνεις ενδιαφερον....οποτε και αυτο εξω......
    δεν ξερω μηπως ειναι κατι π δεν τ εχεις κατλαβει?υπαρχει περιπτωση να εχεις κατι απωθητικο?και να μην τ ξερεις?
    τελευταια φορα π γνωρισες αντρα ποτε ηταν?τωρα συναναστρεφεσαι με κανεναν?
    και κατι ακομα μην δειχνεις απελπισμενη οταν συναντας καπιον γτ ειναι πολυ αντιαισθητικο ,μ το εδειχναν καποιες γυναικες στο παρελθον και με απωθουσαν...

  9. #39
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν ειναι οι ανθρωποι πατεριτσες για να ακουμπαμε..
    οι ανθρωποι θελυον προσφορα..εχεις να δωσεις?κ αν ναι τι εχεις να δωσεις?
    Ρεαλιστικα μιλωντας,ακομα και ο πιο δυνατος ανθρωπος θα χε χαμηλη διαθεση και αυτοπεποιθηση μετα απο 6 χρονια μοναξιας.
    Μοναξιας κανονικης,γιατι αμα κανεις σχεσεις της μιας βραδιας δεν εισαι μονος.
    Οταν λεμε μοναξια εννοουμε δεν εχεις κανενα.

    Δεν μπορουμε να την κατακρινουμε οτι ψαχνει πατεριτσα ή οτι δεν εχει κατι να προσφερει.Ειναι απολυτως φυσιολογικα αυτα που νιωθει.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    πιστεψε με , 6 χρονια μονη με συντροφια μερικων ωρων δεν σε κανει να νιωθεις καλυτερα..μη σου πω κιολας οτι χειροτερο κενο νιωθεις την επομενη στιγμη κ μερα...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ρεαλιστικα μιλωντας,ακομα και ο πιο δυνατος ανθρωπος θα χε χαμηλη διαθεση και αυτοπεποιθηση μετα απο 6 χρονια μοναξιας.
    Μοναξιας κανονικης,γιατι αμα κανεις σχεσεις της μιας βραδιας δεν εισαι μονος.
    Οταν λεμε μοναξια εννοουμε δεν εχεις κανενα.

    Δεν μπορουμε να την κατακρινουμε οτι ψαχνει πατεριτσα ή οτι δεν εχει κατι να προσφερει.Ειναι απολυτως φυσιολογικα αυτα που νιωθει.
    κ φυσικα δεν την κατακρινω..κ ουτε προκειται ποτε να κρινω καποιον για να μην κριθω ...ειναι αυτη η αποψη μου για τις σχεσεις κ απλα την παραθετω.ετσι εγω εχω μαθει ..ετσι λειτουργω..το παραθετω μηπως βοηθησει την θεματοθετρια κ οχι να την προσβαλλει ή να νιωσει οτι την κρινω.
    ειναι απλα μια αποψη για προβληματισμο ισως..αν παλι δεν της κανει κ την ενοχλει πολυ απλα αδιαφορει με οσα εγραψα..ας κανει κ delete..

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ρεαλιστικα μιλωντας,ακομα και ο πιο δυνατος ανθρωπος θα χε χαμηλη διαθεση και αυτοπεποιθηση μετα απο 6 χρονια μοναξιας.
    Μοναξιας κανονικης,γιατι αμα κανεις σχεσεις της μιας βραδιας δεν εισαι μονος.
    Οταν λεμε μοναξια εννοουμε δεν εχεις κανενα.

    Δεν μπορουμε να την κατακρινουμε οτι ψαχνει πατεριτσα ή οτι δεν εχει κατι να προσφερει.Ειναι απολυτως φυσιολογικα αυτα που νιωθει.
    κ φυσικα δεν την κατακρινω..κ ουτε προκειται ποτε να κρινω καποιον για να μην κριθω ...ειναι αυτη η αποψη μου για τις σχεσεις κ απλα την παραθετω.ετσι εγω εχω μαθει ..ετσι λειτουργω..την παραθετω μηπως βοηθησει την θεματοθετρια κ οχι να την προσβαλλει ή να νιωσει οτι την κρινω.
    ειναι απλα μια αποψη για προβληματισμο ισως..αν παλι δεν της κανει κ την ενοχλει πολυ απλα αδιαφορει με οσα εγραψα..ας κανει κ delete..

  13. #43
    Δε λεω οτι εισαι προσβλητικη,απλως πιστευω οτι την εκρινες λαθος στα πλαισια της κουβεντας.

    Εγω πιστευω οτι οι περισσοτεροι ουτε 6 μηνες δεν αντεχουν μονοι,ποσο μαλλον 6 χρονια.

  14. #44
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    πιστεψε με , 6 χρονια μονη με συντροφια μερικων ωρων δεν σε κανει να νιωθεις καλυτερα..μη σου πω κιολας οτι χειροτερο κενο νιωθεις την επομενη στιγμη κ μερα...
    Παιρνεις εστω αυτοπεποιθηση και περνας καλα εκεινη την ωρα

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επιπλεον στα 14 χρονια ψυχοθεραπειας εμαθα οτι ο ναθρωπος πρεπει να εχει για να δωσει κ αν δεν εχει να μαζεψει...ειναι γεγονος οτι οταν νιωθουμε οσαν κουταβια κανεις δεν θελει να μπλεκει μαζι μας..οταν αποκτουμε δυναμισμο κ αυτοεκτιμηση κ δυναμικη τραβαμε ολους πανω μας σαν μαγνητες..ετσι ειναι οι σχεσεις, ετσι ειναι ο ανθρωπος κ ολοκληρο το συμπαν..
    τωρα να την χαιδεψω την κοπελα κ να της πω "πωπω καιμενη τι επαθες .."δεν νομιζω οτι θα την βοηθησει..εννοειται οτι την κατανοω κ την καταλαβαινω απολυτα κ αυτη κ το παραπονο της..
    ομως ειμαστε εδω για να βοηθαμε τους αλλους, να δουν ισως μια αλλιωτικη πλευρα.

Page 3 of 34 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μοναξιά
    By angelos88 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 33
    Last Post: 10-09-2014, 21:59
  2. μοναξια...
    By μελπω in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 17-11-2013, 23:19
  3. ΙΔΨ - Μοναξια
    By ds8 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 12-08-2012, 02:52
  4. Μοναξια
    By Alucard in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 09-08-2012, 01:22
  5. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •