Με αποκλείουν συνέχεια. - Page 101
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 101 of 109 FirstFirst ... 519199100101102103 ... LastLast
Results 1,501 to 1,515 of 1630
  1. #1501
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Επιτυχημενη; Οχι ευτυχισμενη; Η λεξη που διαλεξες μου δειχνει οτι το μονο που θες ειναι την επιδοκιμασια των "αλλων", σε νοιαζει πολυ το "για τα ματια του κοσμου", να σου πουνε μπραβο δελφινι, σε αγαπαμε δελφινι, τι φοβερη που εισαι δελφινι...κοιτα νοικοκυρευτηκε το δελφινι. Εχει και παιδια το δελφινι. Τι καλη μαμα το δελφινι...ποσο πολυ θαυμαζουμε το δελφινι. Βαλτε την πανω σε ενα βαθρο να την καμαρωνουμε, χειροκροτηστε...αυτη η φαντασιωση σε κανει δυστυχισμενη. Αυτο και η ιδεα που εχεις οτι νοιαζονται οι αλλοι αν εισαι "πετυχημενη" η "αποτυχημενη"...αμα σου πω οτι χεστηκανε θα με πιστεψεις; Ο κοσμος ειναι περισσοτερο απορροφημενος με τη δικια του οπτικη και τα δικα του θεματα για να καθεται να σε αξιολογει στο βαθμο που νομιζεις. Αντε να στο κανουν η οικογενεια σου και να σου γαμανε τη ψυχολογια μονο αυτοι, κανεις αλλος ομως δε νοιαζεται αν παντρευτεις η οχι, και αυτο δεν ειναι καλο ουτε και κακο. Σιγα τα ωα.
    Απλα νιωθεις σε μεγαλο βαθμο την απορριψη στη ζωη σου και την μεγαλοποιεις στο μυαλο σου και την παιζεις συνεχεια σε επαναληψη στο μυαλο σου με αποτελεσμα να την προκαλεις κι ολας απο ενα σημειο και μετα με τα μοτιβα της σκεψης και της συμπεριφορας σου. Και μετα βολευεσαι στη θεση του θυματος.
    Αυτο ειναι το θεμα σου ολο και ολο σε δυο τρεις σειρες. Αλλα ξερω κι αλλη γυναικα με τετοιο σκεπτικο του θυματος...πολυ δυσκολο εως και αδυνατο να το δεις αυτο που σου λεω καθαρα και να το παραδεχτεις στον εαυτο σου. Η άρνηση στην οποια βρισκεστε σας προστατευει γιατι η αληθεια θα ηταν υπερβολικα τραυματικη και θα απαιτουσε αλλαγες που σε πρωτη φαση θα σας κοστιζαν παρα πολυ ψυχικα και το αποτελεσμα δεν θα ηταν εγγυημενο. Πιο μπεσα δεν θα στα πει ποτε κανεις δελφινι να το ξερεις...
    Αλλα ξερω οτι δεν θα αλλαξει κατι, θα συνεχισεις να γραφεις τα δικα σου τα κλασσικα...καλη τυχη σου ευχομαι.
    πω εντάξει..απλά "ζωγράφισες"...

  2. #1502
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    δεν γίνεται αλλιώς δεν με αφήνουνε μόνη μου καθόλου ούτε καμία πρωτοβουλία
    Δελφίνι αυτό τους το επέτρεψες εσύ να το κάνουν.Ναι μεν είσαι σωματικά 41 χρονών αλλά στο μυαλό είσαι ακόμη ανώριμη και αυτό το βλέπουν οι γονείς σου.Ειδαν πως χειρίστηκες αυτά τα 20 χρόνια το περιστατικό που σου συνέβη και πολύ απλά δε σου έχουν καμμιά εμπιστοσύνη ότι μπορείς να τα καταφέρεις μόνη σου σωστά.Ναι είσαι 41 αλλά με αυτά που γράφεις τόσα χρόνια εδώ μέσα,χωρίς καμμιά ουσιαστική πρόοδο είτε τα υπόλοιπα μέλη προσπαθήσουν να σε ταρακουνήσουν,είτε προσπαθήσουν να σου ανεβάσουν το ηθικό εσύ έχεις μείνει 20 χρονών και δεν λες να μεγαλώσεις..
    Αυτό το βλέπουν οι γονείς σου και γιαυτό σου φέρονται έτσι..

  3. #1503
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Δελφίνι αυτό τους το επέτρεψες εσύ να το κάνουν.Ναι μεν είσαι σωματικά 41 χρονών αλλά στο μυαλό είσαι ακόμη ανώριμη και αυτό το βλέπουν οι γονείς σου.Ειδαν πως χειρίστηκες αυτά τα 20 χρόνια το περιστατικό που σου συνέβη και πολύ απλά δε σου έχουν καμμιά εμπιστοσύνη ότι μπορείς να τα καταφέρεις μόνη σου σωστά.Ναι είσαι 41 αλλά με αυτά που γράφεις τόσα χρόνια εδώ μέσα,χωρίς καμμιά ουσιαστική πρόοδο είτε τα υπόλοιπα μέλη προσπαθήσουν να σε ταρακουνήσουν,είτε προσπαθήσουν να σου ανεβάσουν το ηθικό εσύ έχεις μείνει 20 χρονών και δεν λες να μεγαλώσεις..
    Αυτό το βλέπουν οι γονείς σου και γιαυτό σου φέρονται έτσι..
    ναι σωστά δίκαιο έχεις δεν μπορώ να τα βγάλω πέρα

  4. #1504
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Κοίτα και εγώ δεν με θεωρώ ότι έχω ωριμάσει πλήρως παρόλο που είμαι 38.Αλλά διαβάζοντας μερικά από τα άπειρα θέματα που έχεις ανοίξει,διαπιστώνω την έντονη τάση που έχεις να αυτοκαταστρέφεσαι.πχ Διάβαζα κάτι θέματα που είχες ανοίξει για την δουλειά σου και μετά που σε διώξανε,έλεγες ότι δεν τα καταφέρνεις να κρατήσεις μια δουλειά όταν πρακτικά εσύ έγραφες ότι έκανες κάποιες βλακείες που αντικειμενικά ήξερες ότι άμα τις κάνεις,υπάρχει περίπτωση να σε διώξουν.
    Σε τιμωρείς δελφίνι,συνεχίζεις να σε τιμωρείς για μια μαλακία που σου έτυχε πριν 20 χρόνια.Δεν είσαι ούτε χαζή,ούτε τίποτε άλλο.Δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα,γιατί δε θέλεις πραγματικά μέσα σου να μπορείς να τα βγάλεις πέρα.

  5. #1505
    Nefeli28
    Guest
    Βολεμα ειναι ολο αυτο.
    Στη λιμνουλα που εχει ο καθενας για να αισθανεται καλα.
    Στην πραγματικότητα Δελφινι, αισθανεσαι μια χαρα με αυτο που εισαι. Αντλεις μια περιεργη ηδονη απο τη θυματοποιηση που αναπαραγεις ολα αυτα τα χρονια. Δεν φταις απολυτα για αυτο. Κατι σου προκαλεσε τη θυματοποιηση και κατι στη συντηρει ακομα.
    Οι απαντησεις σιγουρα δεν βρισκονται εκει που τις ψαχνεις (σε κεινο το περιστατικό, εκεινη την αποφραδα μερα...)
    Οι απαντήσεις ειναι εκει που δεν θες και δεν αντεχεις να ψαξεις.
    ΑΝ θες βοηθεια πρεπει να ψαξεις γιατι σ'αρεσει τοσο αυτος ο ρολος.
    Θυμα. Αυτος ηταν ανέκαθεν μαλλον ο πρωταγωνιστικος σου.

  6. #1506
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    . Κατι σου προκαλεσε τη θυματοποιηση και κατι στη συντηρει ακομα.
    .
    Eγώ πιστεύω ότι φταίει το περιβάλλον της δελφίνι...δλδ όταν έχεις μια μάνα να σου λέει συνεχώς ''είσαι μετριότητα κλπ'' , όταν τρως απορρίψεις από την δουλειά σου, όταν μπορεί να έχει και μια φίλη πχ να της λέει τα ίδια, όταν στα προσωπικά σου είσαι το ίδιο, ε η αυτοπεποίθησή σου φτάνει πάτωμα και παίρνεις το ρόλο του θύματος

    Εγώ πιστεύω ότι αν η δελφίνι είχε μια μάρα δίπλα της να την ωθεί και να της ανεβάζει το ηθικό, θα ταν πολυ καλύτερα....να προσπαθεί δηλαδή περισσότερο για την ζωή της κλπ..τώρα θα πούμε και όλοι έχουμε μια μάρα δίπλα μας για να πορευόμαστε? όχι, αλλά μπορεί να είχαμε μια καλύτερη μάνα, ή να έτυχε να ήμασταν καλύτεροι στην δουλειά μας να είχαμε τέλος πάντων καλύτερες εμπειρίες και από κάπου να πήραμε μια επιβεβαίωση παραπάνω....

  7. #1507
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Δεν ξέρω βρε παιδιά τι φταίει αλλά σίγουρα δεν μου αρέσει αυτή η κατάσταση. Εδώ και 17 χρόνια δεν ζω όπως θέλω. Παλιά πριν γίνει αυτό με τον χαζογκόμενο αυτής της μαλακισμένης όλα πηγαίνανε μια χαρά ρολόι και δεν προδιαγραφότανε όλα αυτά που θα γίνουνε αλλά ήλπιζα για το καλύτερο. Με θεωρείτε αδίσταχτη που έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου??? Ήμουνα μια καλλονή και μόνο που ήμουνα τόσο όμορφη χαιρόμουνα ενώ τώρα κατέστρεψα και την ομορφιά μου με όλα αυτά τα ψυχολογικά. Αυτοκαταστράφηκα κ αυτό το μαλακισμένο διεστραμμένο κοριτσάκι ζει και βασιλεύει με τα 2 της παιδιά και αλωνίζει στο χώρο της εκκλησίας μπαινοβγαίνει χωρίς να συμβαίνει τίποτα λες και δεν είχε τους 3 γκόμενους αυτή που δεν ήξερε ποιον να διαλέξει ενώ εγώ κατατροπώθηκα και σέρνομαι σαν το φίδι και στην εκκλησία ντρέπομαι να ξαναπάω. Της έδωσα μεγάλη αξίας της χαζογκόμενας ενώ εγώ αισθάνομαι τόσο αδύναμη. Βασικά δεν ξέρω καν αν είναι χαζογκόμενα (έτσι πίστευα αρχικά) μπορεί να είναι έξυπνη που κατάφερε να τυλίξει αυτόν που πήρε και να κάνει 2 παιδιά ίσως και να αξίζει και να έκανα λάθος εκτίμηση. Αυτά που συνέβησαν σε μένα σπάνια τα παθαίνει άνθρωπος κυρίως αυτά τα ψυχολογικά που έπαθα εγώ που κόντεψα να τρελαθώ και να πάω στο ψυχιατρείο και ταλαιπωρούμαι τόσα χρόνια και δεν είμαι λειτουργική και δεν κάνω τίποτα ούτε δουλειά ούτε φίλες ούτε τίποτα και φοβάμαι μην αυτοκτονήσω στο τέλος.

    Ένα διάστημα ήμουνα πολύ φθονερή ήθελα να κάνω κακό στους παλαιοημερολογίτες να μην με ξεπεράσουνε ζήλευα αλλά ζηλεύανε και αυτοί και ήτανε αμοιβαία τα συναισθήματα. Τώρα απλά δεν τους κάνω παρέα δεν τους φθονώ απλά δεν με ενδιαφέρουνε. Αλλά γενικώς πιστεύω ότι είμαι ζηλιάρα αλλά μια ζήλια που με καταστρέφει και θέλω να ξεπερνώ τους άλλους αλλά τώρα που είμαι ένας πάτος δεν ζηλεύω κανέναν γιατί αισθάνομαι ότι δεν μπορώ να τους φτάσω και με έχουνε ξεπεράσει κατά πολύ.

    Γενικά στις κλειστές αυτές κοινωνίες όπως ο χώρος του παλαιού υπάρχουνε κακία ζήλια ανταγωνισμός και την πατάει συνήθως ο πιο αδύναμος στην προκειμένη περίπτωση εγώ. Εγώ εκεί έκανα ότι μου κανάνε ίσως και λίγο παραπάνω να έκανα εγώ. Γενικώς έγινα χειρότερος άνθρωπος με το να συναναστρέφομαι με παλαιοημερολογίτες.

    Ακόμη και αυτό να με κολλάει ο γκόμενος της τότε κολλητής μου δεν έχει συμβεί σε καμία άλλη φίλη μου μόνο σε μένα. Σπάνια περίπτωση και αυτό. ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΕΕ ΜΟΥ????
    Last edited by δελφίνι; 11-01-2017 at 09:53.

  8. #1508
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Με θεωρείτε αδίσταχτη που έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου???
    Σηκώνει συζήτηση αυτό κι αν ξέραμε λίγες παραπάνω λεπτομέρειες θα μας βοηθούσε.Πώς έγινε η Κλοπή πχ?Αν θυμάσαι φυσικά...

    Αυτοκαταστράφηκα κ αυτό το μαλακισμένο διεστραμμένο κοριτσάκι ζει και βασιλεύει με τα 2 της παιδιά και αλωνίζει στο χώρο της εκκλησίας μπαινοβγαίνει χωρίς να συμβαίνει τίποτα λες και δεν είχε τους 3 γκόμενους αυτή που δεν ήξερε ποιον να διαλέξει ενώ εγώ κατατροπώθηκα και σέρνομαι σαν το φίδι και στην εκκλησία ντρέπομαι να ξαναπάω.
    Τολμάει να αλωνίζει έτσι στο χώρο της εκκλησίας?Τσίπα δεν έχει πάνω της?Ερώτηση:Τους 3 γκόμενους τους είχε ταυτόχρονα?Διοτί αν αυτό ισχύει,τότε μιλάμε για σκάνδαλο!!

    Ακόμη και αυτό να με κολλάει ο γκόμενος της τότε κολλητής μου δεν έχει συμβεί σε καμία άλλη φίλη μου μόνο σε μένα. Σπάνια περίπτωση και αυτό. ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΣΕ ΜΕΝΑ ΘΕΕ ΜΟΥ????
    Τολμώ να σου πω πως παίζει να είσαι κι η μοναδική περίπτωση γυναίκας που της κόλλησε ο γκόμενος της κολλητής της!Κι εγώ δεν έχω ξανακούσει τέτοια σπανιότατη,ομολογουμένως,π ερίπτωση!

  9. #1509
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Σηκώνει συζήτηση αυτό κι αν ξέραμε λίγες παραπάνω λεπτομέρειες θα μας βοηθούσε.Πώς έγινε η Κλοπή πχ?Αν θυμάσαι φυσικά...
    Από ότι θυμάμαι εγώ έβγαινα αμέριμνη με τις φίλες μου και αυτός με καλοέβλεπε αυτό. Και να χωρίσω την Μαρία και να παντρευτώ εσένα μου έλεγε συνέχεια και όλο όταν ήμουνα εγώ ερχότανε και αυτός και όλο τέτοια.... και μέχρι τελευταία στιγμής τον σιχαινόμουνα και δεν ήθελα να κάνω τίποτα μαζί του. Μια μέρα με κολλούσε κλασικά μπροστά στην Μαρία και αυτή έφυγε με μία άλλη φίλη μας και μας άφησε μόνους. Τότε εμένα μου μπήκε να κάνω κάτι μαζί του για πρώτη φορά στην ζωή μου μετά από πολύ καιρό κόλλημα από αυτόν ότι δήθεν δεν είναι τίποτα και ότι θα το ξεπερνούσα εύκολα και ευκαιρία να απαλλαγώ από την Μαρία μια και καλή. Με πίεσε πολύ αυτός να κάνω κάτι μαζί του και εγώ έπεσα σαν το κοτόπουλο. Η Μαρία τον θεωρούσε αυτόν ΘΕΟ ότι είναι η καλύτερη και ότι τα έχει με τον καλύτερο ενώ για μένα και οι δυο δεν μου άρεσαν καθόλου είχα κολακευτεί οφείλω να ομολογήσω που με κολλούσε αυτός αλλά ως εκεί.

  10. #1510
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Τολμάει να αλωνίζει έτσι στο χώρο της εκκλησίας?Τσίπα δεν έχει πάνω της?Ερώτηση:Τους 3 γκόμενους τους είχε ταυτόχρονα?Διοτί αν αυτό ισχύει,τότε μιλάμε για σκάνδαλο!!
    Φυσικά και το κάνει και όλη η οικογένεια της μάνα- πατέρας κλπ αυτό. ΣΚΑΝΔΑΛΟ δεν θα πεις τίποτα. Εγώ βασικά το ξέρω ότι τα είχε με 3 γκόμενους δεν ξέρω αν το ξέρουνε και οι άλλοι. Όλοι έχουνε ακούσει για την Μαρία ότι ήταν ΠΟΥΤΑΝΑ λίγο πολύ αλλά αυτό το θράσος της να αλωνίζει στον χώρο της εκκλησίας με ξεπερνάει.... Τα είχε με 3 και με έπαιρνε τηλέφωνο και με ρωτούσε αχ Δέσποινα ποιον να διαλέξω? Δεν ξέρω αν η ίδια έχει συνειδητοποιήσει το τι έχει κάνει και δεν νομίζω να αισθάνεται και άσχημα συνήθως βλέπουμε το δοκάρι του άλλου στο μάτι του και όχι το δικό μας. Αυτή θεωρεί ότι μάλλον δεν έχει κάνει τίποτα και ότι το δικό μου "λάθος" είναι μεγαλύτερο και χειρότερο ΣΚΑΝΔΑΛΟ από το δικό της και ότι το δικό μου είναι για σκότωμα ενώ αυτηνής πταισματάκι.

  11. #1511
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Τολμώ να σου πω πως παίζει να είσαι κι η μοναδική περίπτωση γυναίκας που της κόλλησε ο γκόμενος της κολλητής της!Κι εγώ δεν έχω ξανακούσει τέτοια σπανιότατη,ομολογουμένως,π ερίπτωση!
    Ναι ρε και γιατί σε μένα δεν το κατάλαβα ποτέ αυτό..... ή είμαι ηλίθια ή είχα χάλια παρέα. Εγώ είχα ακούσει κάποιες περιπτώσεις από την μαμά μου ότι την κολλούσανε οι γκόμενοι κάποιων γνωστών της τα παλιά τα χρόνια αλλά δεν έκανε τίποτα εφόσον ήτανε και παρθένα αλλά και ήτανε άλλα τα χρόνια τότε και από την Μαρία ότι η ξαδέλφη της τα έφτιαξε με πρώην γκόμενό της αλλά δεν πίστευα ότι θα συνέβαινε στην δική μου ζωή.
    Last edited by δελφίνι; 11-01-2017 at 12:21.

  12. #1512
    Nefeli28
    Guest
    Ρε συ, μηπως ηταν στημενο απο τους δυο τους ολο αυτο;
    Οπως το περιγραφεις, αυτη η σκεψη μου δημιουργηθηκε...

  13. #1513
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ρε συ, μηπως ηταν στημενο απο τους δυο τους ολο αυτο;
    Οπως το περιγραφεις, αυτη η σκεψη μου δημιουργηθηκε...
    Και εγώ αυτό σκέφτηκα αλλά γιατί? Γιατί σε μένα?

  14. #1514
    Nefeli28
    Guest
    Δεν μπορεις να το ξέρεις αυτο.
    Εικασιες μπορουμε να κανουμε πολλες. Ισως επειδη σε ηξεραν καλα (κυριως η κολλητη) να ηθελαν να σε βαλουν σε ενα τετοιο τριπακι για να βασανιζεσαι μετα. Ισως επαιζαν απλα το παιχνιδακι τους και το διασκεδαζαν....ίσως...ισως ....χιλια δυο μπορει να ειναι.
    Εσυ πρέπει να γραψεις ομως το τελος σε αυτο.

  15. #1515
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,767
    Η ουσία είναι ότι την πάτησα σαν ηλίθια και ταλαιπωρήθηκα πάρα πολύ. Ίσως να τους κυνηγήσω νομικά να ζητήσω αποζημίωση για όλα αυτά.

    Όλες στην εκκλησία είναι βολεμένες και παντρεμένες και εγώ το πιο ΧΑΖΟ από όλα που την τσαλαπάτησα σαν έναν βούρλο.

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  2. Συνέχεια φταίω...
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2013, 14:39
  3. Ψυχοσωματικά... συνέχεια!
    By napostol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-2013, 22:01
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •