Με αποκλείουν συνέχεια. - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 109 FirstFirst 123451353103 ... LastLast
Results 31 to 45 of 1630
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Μ'αρεσει που κατα τ'αλλα ειναι καλοι χριστιανοι, αφου πανε τακτικα στην εκκλησια!
    Εγώ δεν τους συμπαθώ καθόλου αλλά εγώ δεν τους συμπαθούσα από την πρώτη στιγμή που πάτησα το πόδι μου εκεί.... επίσης πιστεύω στην γρουσουζιά και στο κακό μάτι. Ίσως τότε που πηγαίνανε καλά τα πράγματα να με γρουσούζεψαν να με μάτιαξανε και ήρθε και κόλλησε αυτό το ζώον ο γκόμενος της Μαρίας και πώς του έκατσα εγώ ούτε που ξέρω αποβλακώθηκα , αισθάνομαι σαν να με βίασαν. Όμως για να μην κατηγορώ μόνο αυτούς και εγώ είμαι λιγάκι ζηλιάρα.

  2. #32
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    δεν ξέρω τι είναι πάντως ζηλόφθονοι είναι και με εκνεύρισαν πολύ για αυτό
    Moυ κανει εντυπωση που δεν ειχες επαφες ομως εκτος εκκλησιας.Πρωτη φορα το ακουω αυτο.

    Αλλο να χεις προβλημα στο σχολειο,τη δουλεια,ή τη σχολη που περνας πολλες ωρες υποχρεωτικα εκει,και ειναι οντως ασχημο να μην εχεις καλες σχεσεις με τους αλλους εκει.

    Και αλλο να σε επηρεαζει τοσο πολυ η γνωμη καποιων ατομων που βλεπεις καθε Κυριακη για 2-3 ωρες.

    Απ'οτι καταλαβαινω,οι παρεες σου ηταν αποκλειστικα απο κει για αυτο σου στοιχισε τοσο,ή κανω λαθος;

    Φιλες απο το σχολειο ή τη σχολη δεν ειχες;

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mελίνa View Post
    Μ'αρεσει που κατα τ'αλλα ειναι καλοι χριστιανοι, αφου πανε τακτικα στην εκκλησια!
    Αν και βαθια θρησκευομενος , πρεπει να πω, οτι τους πιο διεστραμμενους , τους χειροτερους ανθρωπους τους συναντας στην εκκλησια , λυπαμαι που το λεω , αλλα ετσι ειναι ......

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Moυ κανει εντυπωση που δεν ειχες επαφες ομως εκτος εκκλησιας.Πρωτη φορα το ακουω αυτο.

    Αλλο να χεις προβλημα στο σχολειο,τη δουλεια,ή τη σχολη που περνας πολλες ωρες υποχρεωτικα εκει,και ειναι οντως ασχημο να μην εχεις καλες σχεσεις με τους αλλους εκει.

    Και αλλο να σε επηρεαζει τοσο πολυ η γνωμη καποιων ατομων που βλεπεις καθε Κυριακη για 2-3 ωρες.

    Απ'οτι καταλαβαινω,οι παρεες σου ηταν αποκλειστικα απο κει για αυτο σου στοιχισε τοσο,ή κανω λαθος;

    Φιλες απο το σχολειο ή τη σχολη δεν ειχες;
    Ένα διάστημα έκανα παρέα μόνο από εκεί για κάποιον λόγο που δεν ξέρω και εγώ αλλά τώρα κάνω από παντού. Και οι φίλες μου από το σχολείο απομακρύνθηκαν για λίγο όταν άκουσαν για ένα τέτοιο γεγονός αλλά ξαναεπανήλθαν

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αν και βαθια θρησκευομενος , πρεπει να πω, οτι τους πιο διεστραμμενους , τους χειροτερους ανθρωπους τους συναντας στην εκκλησια , λυπαμαι που το λεω , αλλα ετσι ειναι ......
    Εγώ λέω αν πάει έτσι αυτή η εκκλησία θα βουλιάξει στα τάρταρα και η μαμά μου μου λέει ότι δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ αυτό η εκκλησία θα λάμψει είναι αγαθιάρα η μαμά μου και καλοπροαίρετη και αγαπάει πολύ την θρησκεία είναι και έξυπνη.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ λέω αν πάει έτσι αυτή η εκκλησία θα βουλιάξει στα τάρταρα και η μαμά μου μου λέει ότι δεν πρόκειται να συμβεί ποτέ αυτό η εκκλησία θα λάμψει είναι αγαθιάρα η μαμά μου και καλοπροαίρετη και αγαπάει πολύ την θρησκεία είναι και έξυπνη.
    Κι εγω αγαπω την θρησκεια , αλλα οι εκπροσωποι της , βλ. παπαδες εχουν κανει τεραστια ζημια στην εκκλησια .........

  7. #37
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ένα διάστημα έκανα παρέα μόνο από εκεί για κάποιον λόγο που δεν ξέρω και εγώ αλλά τώρα κάνω από παντού. Και οι φίλες μου από το σχολείο απομακρύνθηκαν για λίγο όταν άκουσαν για ένα τέτοιο γεγονός αλλά ξαναεπανήλθαν
    Aρα αφου ειχες αλλες παρεες ποιο ηταν το θεμα σου;Ας μην παταγες στην εκκλησια ή ας πηγαινες σε αλλη.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Aρα αφου ειχες αλλες παρεες ποιο ηταν το θεμα σου;Ας μην παταγες στην εκκλησια ή ας πηγαινες σε αλλη.

    Αυτό κάνω τώρα.

  9. #39
    Ε ποτε τωρα,μετα απο 20 χρονια;Εγω λεω για τοτε που ηταν φρεσκο.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ε ποτε τωρα,μετα απο 20 χρονια;Εγω λεω για τοτε που ηταν φρεσκο.
    Παει ετεροχρονισμενα ................

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Αχ βρε παιδιά συγνώμη που σας κούρασα και εσάς αλλά η ζωή μου φέρθηκε πολύ άσχημα από εκεί που ήμουνα μια χαρά έγινα πολύ άτυχη. Από εκεί που θα παντρευόμουνα και θα ήμουνα ευτυχισμένη σαν να έβαλα τρικλοποδιά εγώ η ίδια στον εαυτό μου και όλα πήγανε στράφι. Και δεν μπορώ να ηρεμίσω γιατί είχα την επιτυχία και την ευτυχία στο χέρι μου και κάτι έγινε και μου γλίστρησε μέσα από τα χέρια. Συμβαίνει και σε πολλούς καλλιτέχνες αυτό να είναι κορυφή και να φτάνουνε ξαφνικά στον πάτο και να πηγαίνουνε να αυτοκτονούν μετά. Κάτι σε παρόμοιο πιο μικρό βαθμό μου συνέβη και σε μένα , εγώ δεν αυτοκτόνησα ζω " καταστραμμένη" με τα από αυτά που μου συνέβησαν και δεν βλέπω φως στο τούνελ.... δεν βλέπω να γίνεται κάτι καλύτερο στην ζωή μου πρέπει να καταβάλλω τεράστια προσπάθεια και πάλι δεν νομίζω ότι θα γίνει τίποτα...... γιατί είμαι και 40 χρονών πλέον ... πάνε τα νιάτα που τα είχα όλα στα πόδια μου.... ξέρανε καλά τι κάνανε οι ζηλόφθονοι....(έχω μια τάση να τα ρίχνω όλα σε αυτούς - νομίζω μπορεί λαθασμένα ότι για όλα φταίνε αυτοί)

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Αχ βρε παιδιά συγνώμη που σας κούρασα και εσάς αλλά η ζωή μου φέρθηκε πολύ άσχημα από εκεί που ήμουνα μια χαρά έγινα πολύ άτυχη.

    Γιατί σου φέρθηκε άσχημα η ζωή? τα ήθελες και εσύ που έκατσες στο γκόμενο της Μαρίας! ε παει περασε πια...
    αμα ειχες μείνει εγκυος και ειχες κανει εκτρωση, ΤΙ θα έλεγες δηλαδή????

    Και αφου τότε που πηγες με δαυτον, δεν είχες σχέση, πως θα παντρευόσουν??
    Εγώ νομίζω ότι αντι να αναλαβεις την ευθυνη ΣΟΥ για τις κακιστες επιλογες ΣΟΥ, ρίχνεις ολο το φταιξιμο σε μια ξεπετα και σε ατομα προβληματικά!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,202
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    ΄Όχι δεν διαβάζω!
    Οπως καταλαβαίνεις όμως-κάτι πρέπει να κάνεις για να αλλάξει η τωρινή σου κατάσταση............
    Ολγα,μήπως τα θέματα σου ξεκινούν από αλλού;
    Γιατί όπως καταλαβαίνεις αυτή η ιδέα προ 20 ετών είναι μια ψυχαναγκαστική σκέψη που έχεις μέσα στο μυαλό σου!

    Μήπως πρέπει να αλλάξει κάτι μέσα σου;
    Μήπως με αυτή την επιμονή προσπαθείς να πάρεις αγάπη,την οποία ενδεχομένως στερήθηκες και γι'αυτό η ζωή σου δεν προχωράει;

    Σκέψου τα αυτά και απάντα μου!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Γιατί σου φέρθηκε άσχημα η ζωή? τα ήθελες και εσύ που έκατσες στο γκόμενο της Μαρίας! ε παει περασε πια...
    αμα ειχες μείνει εγκυος και ειχες κανει εκτρωση, ΤΙ θα έλεγες δηλαδή????

    Και αφου τότε που πηγες με δαυτον, δεν είχες σχέση, πως θα παντρευόσουν??
    Εγώ νομίζω ότι αντι να αναλαβεις την ευθυνη ΣΟΥ για τις κακιστες επιλογες ΣΟΥ, ρίχνεις ολο το φταιξιμο σε μια ξεπετα και σε ατομα προβληματικά!
    Όχι αναλαμβάνω την ευθύνη μου για τις κάκιστες επιλογές μου και λέω ότι βάζω τρικλοποδιά στον εαυτό μου και δεν ξέρω και εγώ γιατί επίσης λέω ότι είμαι και χαιρέκακη και χαίρομαι με το κακό ατόμων που δεν συμπαθώ επίσης λέω ότι πλην της οικογένειας μου δεν συμπαθώ κανέναν άλλον και αυτά είναι προβλήματα τα οποία πρέπει να διορθώσω στον εαυτό μου αν θέλω να πάω μπροστά αλλά δεν είναι και εύκολο να διορθωθούν. Θα παντρευόμουνα τότε γιατί όλα πηγαίναν καλά στην ζωή μου και όλοι μα όλοι με ζητούσανε σε γάμο τότε που αισθανόμουνα καλά ψυχολογικά.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Οπως καταλαβαίνεις όμως-κάτι πρέπει να κάνεις για να αλλάξει η τωρινή σου κατάσταση............
    Ολγα,μήπως τα θέματα σου ξεκινούν από αλλού;
    Γιατί όπως καταλαβαίνεις αυτή η ιδέα προ 20 ετών είναι μια ψυχαναγκαστική σκέψη που έχεις μέσα στο μυαλό σου!

    Μήπως πρέπει να αλλάξει κάτι μέσα σου;
    Μήπως με αυτή την επιμονή προσπαθείς να πάρεις αγάπη,την οποία ενδεχομένως στερήθηκες και γι'αυτό η ζωή σου δεν προχωράει;

    Σκέψου τα αυτά και απάντα μου!
    Αγάπη πήρα πάρα πολύ από τους άλλους και δεν έχω ανάγκη από αγάπη. Το θέμα είναι ότι είμαι πολύ εγωίστρια και περήφανη και δεν θέλω να κάνω λάθη και αυτό το λάθος μου στοίχισε πάρα πολύ. Αυτό το λάθος όμως με έκανε να φαίνομαι αντιπαθητική στους άλλους και δεν μπορώ να το ανεχτώ αυτό το κακό που έκανα στον εαυτό μου να φαίνομαι δηλαδή αντιπαθητική στα άτομα της εκκλησίας ή ακόμα και σε κάποια άτομα εκτός του χώρου της εκκλησίας.

Page 3 of 109 FirstFirst 123451353103 ... LastLast

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  2. Συνέχεια φταίω...
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2013, 14:39
  3. Ψυχοσωματικά... συνέχεια!
    By napostol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-2013, 22:01
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •