Με αποκλείουν συνέχεια. - Page 91
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 91 of 109 FirstFirst ... 41818990919293101 ... LastLast
Results 1,351 to 1,365 of 1630
  1. #1351
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Ροζ με άσπρο πάει τέλεια νομίζω!! Έχεις τίποτα σε άσπρο???

  2. #1352
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Πουκαμισο?? ή μπλουζα??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  3. #1353
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Πουκαμισο?? ή μπλουζα??
    Πουκάμισο. Νομίζω είναι πιο επίσημο!!

  4. #1354
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    ενταξει, πουκαμισα κοιταζω...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  5. #1355
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    ασχετο χαχαχαχαχα
    το γαλαζιο παντελονι, οχι μπλε σκουρο!, με τι χρωμα μπλουζακι θα το συνδυαζεις??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #1356
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    θα σου πω εγω που ειμαι εξπερ εδω κοιτα με αυτο ειναι ακριβως αντιθετα χρωματα

  7. #1357
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    καφε λες????
    εεεε δεν το ειχα σκεφτει το καφε !!!!

    εχω πηξει τοση ωρα να βλεπω λευκα πουκαμισα ολων των ειδων...
    θα παω για υπνο και θα βλεπω πουκαμισα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #1358
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    το ασπρο παει τελεια με το μπορντο.το ροζ μ αρεσει με το γκρι.

  9. #1359
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    δεν παει το καφε με το γαλαζιο.....
    δεν δενουν καθολου!!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #1360
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ετσι και αλλιως το γαλαζιο μιαζει να μη κολαει με κανενα χρωμα οπου και να το βαλεις ξεφευγει απλως το καφε ειναι το συμπληρωματικο του.

  11. #1361
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Αχ βρε παιδιά σηκώνομαι το πρωί από το κρεβάτι και σκέφτομαι πώς το έκανα εγώ αυτό να κλέψω τον γκόμενο της φίλης μου. Μου έρχεται να σκάσω λέτε τελικά να αυτοκτονήσω????

  12. #1362
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Μάρα λες να έγινα χοντρή και να άφησα τον εαυτό μου επειδή έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου???? Γιατί μόλις το έκανα αυτό αισθάνθηκα πολύ άχρηστη και βρώμικη ....

  13. #1363
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    http://www.pillowfights.gr/logia_kai...83%CE%B1%CE%B9

    Όσους έχουν εύκολο το μπινελίκι μην τους φοβάσαι



    Σκύλος που γαβγίζει δε δαγκώνει, λένε. Ή δαγκώνει, αλλά δεν αφήνει σημάδι.

    Υπάρχουν αυτοί οι χαρακτήρες που θα στα χώσουν με κάθε ευκαιρία, είτε το αξίζεις είτε όχι, που θα σε βρίσουν κατάμουτρα και δε θα κρατήσουν ούτε τα προσχήματα, ούτε θα καταλάβουν ότι ίσως σε προσβάλουν μπροστά σε άλλους. Συνήθως είναι φίλοι ή συγγενείς που νιώθουν μεγάλη οικειότητα, σε ξέρουν χρόνια και πιστεύουν πως οποιαδήποτε συμπεριφορά τους είναι δικαιολογημένη από σένα, επειδή γνωρίζεστε χρόνια.

    Τις περισσότερες φορές όντως αυτοί οι χαρακτήρες δεν είναι κακοπροαίρετοι, απλώς να έχουν έναν πιο ιδιαίτερο και διαχυτικό τρόπο για να εκφράσουν τη δυσαρέσκειά τους για κάτι. Πολλές φορές δεν καταλαβαίνουν ότι ο έντονος τρόπος με τον οποίο εκφράζονται μπορεί να πληγώσει τον άλλον, γιατί έτσι είναι αυτοί και όλοι τους ξέρουν, επομένως δεν υπάρχει και αιτία παρεξήγησης.

    Οι άνθρωποι αυτοί παρεξηγούνται πολύ εύκολα από τους άλλους, κυρίως από εκείνους που δεν τους γνωρίζουν καλά. Όχι ότι τους ενδιαφέρει ιδιαίτερα η γνώμη των άλλων, βέβαια. Αν τους γνωρίσεις καλύτερα, καταλαβαίνεις ότι είναι πολύ καλόψυχοι και συμπονετικοί. Ότι παίρνουν πολύ προσωπικά τα ζητήματα που αφορούν τους άλλους, σαν να είναι δικά τους προβλήματα. Γι’ αυτό είναι πολλές φορές εριστικοί και οξύθυμοι και «τα χώνουν» χωρίς ενδοιασμούς. Γιατί νιώθουν σαν να συμβαίνει στους ίδιους, νιώθουν ότι πρέπει να υπερασπιστούν το δίκαιο.

    Υπάρχουν βέβαια και οι πραγματικά πικρόχολοι που δεν έχουν καλή κουβέντα στο στόμα για κανέναν. Αυτοί δεν έχουν καμία σχέση με τα σκυλιά που γαβγίζουν. Είναι τσουχτεροί και χαιρέκακοι.

    Όλοι οι άλλοι, αυτοί που σας σπάνε το τύμπανο με τις φωνές τους, που έχουν την ατάκα στο στόμα για να στην πουν μόλις κάνεις την κουταμάρα, που το παίζουν σκληροί και ασήκωτοι, λιώνουν σαν το βούτυρο μόλις καταλάβουν ότι πραγματικά χρειάζεσαι τη βοήθειά τους. Τότε κόβονται τα αστεία και τα μπινελίκια –ή τουλάχιστον περιορίζονται- και στέκονται πλάι σου. Σε νταντεύουν με τρυφερότητα, αλλά μπορεί να σου χώσουν και κανένα βρισίδι στο μεταξύ. Κι εσύ κάθεσαι κι αναρωτιέσαι πώς γίνεται ένας άνθρωπος να είναι τόσο αναίσθητος και ευαίσθητος ταυτόχρονα.

    Μην τους φοβάστε αυτούς τους χαρακτήρες, γιατί είναι ανοικτό βιβλίο. Ό,τι βλέπεις παίρνεις. Ίσως να σου βγουν και καλύτεροι από αυτό που βλέπεις, αν ασχοληθείς να τους γνωρίσεις περισσότερο. Τους άλλους να φοβάσαι, τους μουλωχτούς, που η γλώσσα τους στάζει μέλι και η καρδιά τους φαρμάκι.

    Συνήθως συνδυάζουμε το φωνακλά με άνθρωπο άξεστο και χωριάτη, ενώ ο εκλεπτυσμένος με καλούς τρόπους χαρακτήρας εκφράζεται πιο συγκρατημένα και χαμηλόφωνα. Έτσι χαμηλόφωνα όμως ξεστομίζονται οι πιο μεγάλες κακίες. Τις κακίες δεν μπορείς να τις φωνάξεις, φοβάσαι κι εσύ ο ίδιος που τις ξεστομίζεις να τις ακούσεις. Ο άνθρωπος που φωνάζει και είναι πιο πληθωρικός στις εκφράσεις του δεν μπορεί να σε προσβάλει τόσο πολύ, όσο εκείνος που θα σου μιλήσει με ήρεμη φωνή.



    Επιμέλεια Κειμένου Βασιλικής Γραμμένου: Σοφία Καλπαζίδου

  14. #1364
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    λες να έγινα χοντρή και να άφησα τον εαυτό μου επειδή έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου???? Γιατί μόλις το έκανα αυτό αισθάνθηκα πολύ άχρηστη και βρώμικη ....
    Οχι!
    παχυνες γιατι δεν εκανες γυμναστικη και ετρωγες μεγαλη ποσοτητα θερμιδων.
    Και αφησες τον εαυτο σου πιστευω επειδη δεν ειχες κινητρο να προχωρησεις... Ειχες συγκροτησει την προσωπικοτητα σου με βαση την αποδοχη του παλαιου, και οταν αυτο εξελιπε, εσυ κατερρευσες.
    Ηθελες να εισαι Η πρωτη και Η καλυτερη, ολοι να σε αναγνωριζουν, να σε αποδεχονται, να λενε ΩΩΩΩΩ το Δελφινι ειναι το καλυτερο κοριτσι απο ολες. Και επειδη εκανες μια βλακεια, νομισες οτι εχασες τον 1ο αριθμο του λαχειου απο την ξεπετα ενω ουσιαστικα δεν ειχες κερδισει ποτε τον 1ο αριθμο στο λαχειο......αυτο πρεπει να καταλαβεις.

    Ενιωσες αχρηστη γιατι εχασες την αποδοχη των παλ/των. Σε αυτο σορρυ κιολας αλλα φταινε οι γονεις που σε γαλουχησαν να ζεις για να σε παινευουν, να εισαι η πρωτη κλπ, αντι να τα βρεις με τον εαυτο σου και τις ισορροπιες σου.

    Ποσες φορες θα τα ξαναματαεπαναλαβουμε Δελφινι?? ειπαμε, ψαχνω ρουχα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  15. #1365
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Οχι!
    παχυνες γιατι δεν εκανες γυμναστικη και ετρωγες μεγαλη ποσοτητα θερμιδων.
    Και αφησες τον εαυτο σου πιστευω επειδη δεν ειχες κινητρο να προχωρησεις... Ειχες συγκροτησει την προσωπικοτητα σου με βαση την αποδοχη του παλαιου, και οταν αυτο εξελιπε, εσυ κατερρευσες.
    Ηθελες να εισαι Η πρωτη και Η καλυτερη, ολοι να σε αναγνωριζουν, να σε αποδεχονται, να λενε ΩΩΩΩΩ το Δελφινι ειναι το καλυτερο κοριτσι απο ολες. Και επειδη εκανες μια βλακεια, νομισες οτι εχασες τον 1ο αριθμο του λαχειου απο την ξεπετα ενω ουσιαστικα δεν ειχες κερδισει ποτε τον 1ο αριθμο στο λαχειο......αυτο πρεπει να καταλαβεις.

    Ενιωσες αχρηστη γιατι εχασες την αποδοχη των παλ/των. Σε αυτο σορρυ κιολας αλλα φταινε οι γονεις που σε γαλουχησαν να ζεις για να σε παινευουν, να εισαι η πρωτη κλπ, αντι να τα βρεις με τον εαυτο σου και τις ισορροπιες σου.

    Ποσες φορες θα τα ξαναματαεπαναλαβουμε Δελφινι?? ειπαμε, ψαχνω ρουχα...
    Όχι εγώ γενικώς ήθελα να είμαι καλή όχι μόνο στο παλαιό... να εξηγούμαστε....αυτό που έκανα ήτανε πλήγμα για μένα ότι δεν είμαι καλή ....

Page 91 of 109 FirstFirst ... 41818990919293101 ... LastLast

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  2. Συνέχεια φταίω...
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2013, 14:39
  3. Ψυχοσωματικά... συνέχεια!
    By napostol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-2013, 22:01
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •