Με αποκλείουν συνέχεια.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 109 1231151101 ... LastLast
Results 1 to 15 of 1630
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694

    Με αποκλείουν συνέχεια.

    Εγώ έγραφα σε ένα φορουμ ψυχολογίας παλιά και από εκεί γνώρισα έναν ψυχολόγο και του έστειλα αίτημα φιλίας και το δέχτηκε αλλά μόλις του είπα ότι έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου πριν 20 χρόνια με απέκλεισε λέγοντάς μου να ζητήσω βοήθεια αλλού? Γιατί το έκανε αυτό? Προσβλήθηκα? Γιατί με διαγράφουνε έτσι γίνεται και σε άλλους αυτό?

    Επίσης εχθές μιλούσα με μια γνωστή μου γιατρό η οποία παίρνει αλομπερντιν γιατί είναι σχιζοφρενής και μου λέει ότι έχω πολύ καλούς γονείς γιατί δουλεύουν για να μην μας λείψει εμάς στα παιδιά τίποτα δηλαδή με λίγα λόγια οι γονείς μας μας ταΐζουνε και μετά μου λέει συνεχώς πότε θα παντρευτείς και πότε θα παντρευτείς και όταν της είπα ότι με ενοχλούνε αυτά που λες μου είπε πάρε τα χάπια σου πάρε τα χάπια σου. Γενικώς πολύ προσβλητική ήτανε! Το είπα στον μπαμπά μου και μου είπε ότι έχει πρόβλημα να μην την παίρνω στα σοβαρά. Εσείς τι λέτε για αυτά?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο που λεει ο μπαμπας σου , μην την παιρνεις στα σοβαρα , αν και εγω θα της παταγα ενα βρισιδι , ετσι , για να ξεδωσω , καλο κανει να πατας βρισιδια που και που ............εχω βαλει αγριοφωναρες σε καταστηματα , αμα δω οτι αδικουμαι , ουκω λιγες , και συμμορφωνωνται , αλλα με φοβουνται λογω σωματικης διαπλασης , 30 χρονια βαρη κανω ........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο που λεει ο μπαμπας σου , μην την παιρνεις στα σοβαρα , αν και εγω θα της παταγα ενα βρισιδι , ετσι , για να ξεδωσω , καλο κανει να πατας βρισιδια που και που ............εχω βαλει αγριοφωναρες σε καταστηματα , αμα δω οτι αδικουμαι , ουκω λιγες , και συμμορφωνωνται , αλλα με φοβουνται λογω σωματικης διαπλασης , 30 χρονια βαρη κανω ........
    Εγώ δεν θέλω να τα χαλάσω μαζί τους γιατί κάνουνε παρέα με τους γονείς μου πάνε στην ίδια εκκλησία και δεν θέλω να δημιουργήσω εγώ πρόβλημα.... για τον ψυχολόγο τι έχεις να πεις?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο που λεει ο μπαμπας σου , μην την παιρνεις στα σοβαρα , αν και εγω θα της παταγα ενα βρισιδι , ετσι , για να ξεδωσω , καλο κανει να πατας βρισιδια που και που ............εχω βαλει αγριοφωναρες σε καταστηματα , αμα δω οτι αδικουμαι , ουκω λιγες , και συμμορφωνωνται , αλλα με φοβουνται λογω σωματικης διαπλασης , 30 χρονια βαρη κανω ........
    Εγώ δεν θέλω να τα χαλάσω μαζί τους γιατί κάνουνε παρέα με τους γονείς μου πάνε στην ίδια εκκλησία και δεν θέλω να δημιουργήσω εγώ πρόβλημα.... για τον ψυχολόγο τι έχεις να πεις?

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    7
    Δελφινι μην δινεις μεγαλη σημασια στο πως αντιδρουν οι αλλοι.Οι ανθρωποι πολλες φορες πληγωνουν.Μην καθεσαι κ ασχολεισαι κ τα παιρνεις τοις μετρητοις!Κ ο ψυχολογος ανθρωπος ειναι.Δεν εχει καμια διαφορα με τους αλλους.Δεν σημαινει οτι επειδη ειναι ψυχολογος ειναι ακεραιος οσον αφορα την ψυχολογια του.Απλα μην δινεις πολυ σημασια.
    Δεν αξιζει να χαλιεσαι ουτε να το σκεφτεσαι συνεχεια.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Εγώ δεν θέλω να τα χαλάσω μαζί τους γιατί κάνουνε παρέα με τους γονείς μου πάνε στην ίδια εκκλησία και δεν θέλω να δημιουργήσω εγώ πρόβλημα.... για τον ψυχολόγο τι έχεις να πεις?
    Για τον ψυχολογο εχω να πω , οτι μαλλον τουγραψες κατι που θεωρησε παρατραβηγμενο , ειναι παρατραβηγμενο να του λες για το τι εγινε 20 χρονια πριν , και σκεφτηκε , που να μπλεκω τωρα ............σορυ που στο γραφω , αλλα αυτο πιστευω .....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Για τον ψυχολογο εχω να πω , οτι μαλλον τουγραψες κατι που θεωρησε παρατραβηγμενο , ειναι παρατραβηγμενο να του λες για το τι εγινε 20 χρονια πριν , και σκεφτηκε , που να μπλεκω τωρα ............σορυ που στο γραφω , αλλα αυτο πιστευω .....
    Καλά κάνεις Μαγκάιβερ και μου τα λες! Και μάλλον δεν ήτανε και καλός ψυχολόγος ή ήτανε βλάκας ..... και έγραφε σε αυτό το φόρουμ τόσο ωραία παλιά και όλοι τον θαυμάζανε σαν την Ρέμεντυ.

    Παρατραβηγμένο θεωρείς αυτό που έγινε πριν τόσα χρόνια ή επειδή έγινε πριν 20 χρόνια?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    2,150
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Καλά κάνεις Μαγκάιβερ και μου τα λες! Και μάλλον δεν ήτανε και καλός ψυχολόγος ή ήτανε βλάκας ..... και έγραφε σε αυτό το φόρουμ τόσο ωραία παλιά και όλοι τον θαυμάζανε σαν την Ρέμεντυ.

    Παρατραβηγμένο θεωρείς αυτό που έγινε πριν τόσα χρόνια ή επειδή έγινε πριν 20 χρόνια?
    Συγνώμη,που εμπλέκομαι....είναι και η Ρεμέντι ψυχολόγα;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Quote Originally Posted by Diana1982 View Post
    Συγνώμη,που εμπλέκομαι....είναι και η Ρεμέντι ψυχολόγα;
    Δεν νομίζω!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Καλά κάνεις Μαγκάιβερ και μου τα λες!

    Παρατραβηγμένο θεωρείς αυτό που έγινε πριν τόσα χρόνια ή επειδή έγινε πριν 20 χρόνια?
    Οχι βρε , αλλα κατιο που εγινε πριν 20 χρονια , θαπρεπε κι εσυ να τοχεις διαγραψει , εγινε , τελειωσε .....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    bre Δελφίνι, ψύχωση σου εχει γίνει αυτό που έγινε πριν 20 χρόνια!

    Ξεκόλλα και προχωρα πια στη ζωή σου!
    Κανείς δεν σε αποκλείει, κανείς δεν σε διαγραφει! Εσυ γουσταρεις ατομα στη ζωη σου με τα οποία δεν ταιριάζεις? τί σου προσφέρουν? για σκέψου, αυτός ο γκομενος που έκλεψες νομιζεις σε σκεφτεται όσο τον σκεφτεσαι εσύ? εχει τις ίδιες ενοχές με σένα που κερατωσε την κοπέλα του? ή εχει συνεχίσει τη ζωή του?
    Εικοσι χρονια περασαν, ξεπερασε το πια... η ζωη συνεχιζεται, καθε μερα ειναι μια καινουργια μερα!
    Κανεις μας δεν ζει με μια προ 20ετιας ταμπέλα !

    Τωρα να σε απεκλεισε ο ψυχολογος για λογους ηθικης, να ήταν δηλαδή τοσο συντηρητικός, σκληροπυρηνικός και αυστηρών αρχών, επειδη σε έκρινε ανηθικη, επειδή 20 χρονια πριν έκανες το φοβερό αμαρτημα να κλεψεις το γκομενο της φίλης σου, αποκλείεται. Οι ψυχολογοι ειναι ουδετεροι, δεν κρίνουν, δεν κατηγορουν!
    Μηπως τον ζάλισες τον άνθρωπο λεγοντας του εκατο φορες τη μέρα σε χιλια μηνυματα οτι έκλεψες το γκομενο της φιλης σου? !
    σου ειπε μια, σου ειπε δυο, εεεε απηυδυσε ο άνθρωπος και σου λεει στο τελος, ε αι σιχτιρ απο δω...
    Να κανουμε κυκλους στα ιδια και τα ιδια λόγια δεν εχει νόημα, από τα λογια σου καποιος αντιλαμβανεται οτι εχει κολλησει η βελονα στη σκεψη σου και παιζει την ιδια μουσικη συνεχως, η σκέψη και τα λόγια σου είναι σε replay mode φαση.
    Ο διάλογος είναι πάρε-δωσε, λες μια κουβέντα, ακους την απαντηση, τη σκεφτεσαι, απαντας, απορείς, ξανααπαντάς κλπ. Πας την κουβεντα ενα βήμα πιο πέρα, ανακαλυπτεις νεους δρομους.
    Σκέψου το διάλογο σαν μια εκδρομή σε ενα μερος που δεν εχεις ξαναπάει. Δεν ειναι ομορφο να ανοιγεις το μυαλο σου σε νεες σκέψεις? εσύ έχεις κολλησει βλέμμα και σκέψη σε μια 20ετια πριν! και χάνεις όσα γίνονται τώρα...

    Τωρα η γιατρός μπορεί να το είπε με την εννοια να κοιταξεις τη ζωή σου, είσαι νεα κοπέλα, μορφωμένη, σου αξίζει το καλύτερο, έχεις την υγεία σου, ε τι πιο νορμαλ από το να βρεις τη συντροφικότητα?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Ξέρεις γιατί είμαι κολλημένη σε αυτό που έγινε πριν 20 χρόνια γιατί νομίζω ότι λόγο αυτού εγώ δεν παντρεύτηκα και δεν κατάφερα τίποτα στην ζωή μου.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ξέρεις γιατί είμαι κολλημένη σε αυτό που έγινε πριν 20 χρόνια γιατί νομίζω ότι λόγο αυτού εγώ δεν παντρεύτηκα και δεν κατάφερα τίποτα στην ζωή μου.
    Αμα τοπες αυτο στον ψυχολογο , θα κουφαθηκε τοσο πολυ , που προτιμησε να σε αποφυγει , ειναι τρελο αυτο που πιστευεις , Ολγα ....................δεν εκανες και κανενα φονο , ωστε να σε τιμωρει ο Θεος γι αυτο , και αν πιστευεις οτι σε τιμωρει ο Θεος , κανεις λαθος , γιατι αμα το εξομολογηθηκες , εισαι συγχωρεμενη ........

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ξέρεις γιατί είμαι κολλημένη σε αυτό που έγινε πριν 20 χρόνια γιατί νομίζω ότι λόγο αυτού εγώ δεν παντρεύτηκα και δεν κατάφερα τίποτα στην ζωή μου.
    Δηλαδή μας λες ότι
    Η ζωή σου, ο χαρακτήρας σου, οι σκέψεις σου, η καθημερινότητα σου, οι επιλογές σου, όλες οι μερες της ζωής σου, όλοι οι μήνες, όλααααααα αυτα τα εικοσι ολοκληρα χρόνια καταστραφηκαν επειδή ο γκομενος της φίλης σου σε γούσταρε και έκανε μια ξεπέτα μαζί σου.
    Εσυ σχέση δεν είχες για να δώσεις λόγο! παντρεμένη δεν ήσουν! βέρα δεν φορούσες! παιδιά-σκυλιά δεν είχες! ενηλικη ήσουν! ελευθερο πνεύμα ήσουν, νεα ωραια κοπελα ήσουν, γουσταρες και εσύ τη φάση= ολα καλά, περασατε καλά, το ζήσατε, τέλος!
    πού είναι το πρόβλημα δεν έχω καταλαβει με το οποίο έχεις παθει την ψύχωση για αυτο το γκομενο - αυτος θα έπρεπε να εχει τυψεις που κερατωσε την κοπελα του, όχι εσύ! αυτός είχε σχέση για να δώσει λόγο! ας μην έπαιζε το ματάκι του...
    Κι αυτός περασε καλά μαζί σου όμως, και σιγά μην στενοχωρηθηκε όσο εσύ που κατέληξες με ψυχολογικά! και ενοχές λες και σκοτωσες άνθρωπο.
    Νεα κοπέλα είσαι, χρονια μπροστά σου έχεις για παιδι΄, εδώ η Μενεγακη έκανε παιδί στα 46!
    το πτυχίο σου το έχεις, να στειλεις βιογραφικά να βρεις μια δουλειά, να εχεις λεφτα, να ντυνεσαι ωραια, να περιποιείσαι, να βγαίνεις, να κυκλοφορείς, να δεις πώς θα πάρεις τα πάνω σου, πανέξυπνη είσαι, εχεις όλη τη ζωή μπροστά σου να ενεργοποιηθείς, να διεκδικήσεις ΤΗ ΖΩΗ !
    Και μη μας πεις πάλι το γκομενο που έκλεψες 20 χρονια πριν! καλά του έκανες, τα ήθελε και αυτος!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,694
    Ωραία τα λέτε αλλά στην εκκλησία υπήρχε ανταγωνισμός και αντιζηλία μετά από αυτό. Έβρισα κόσμο! Αισθάνθηκα άσχημα. Η συγκεκριμένη γκόμενα πήρε τα πάνω της. Άρχισε να παραστάνει ότι είναι καλύτερη από μένα. Αδιαφορούσε και κοιτούσε τον κώλο της όλοι μου έστρεψαν την πλάτη, χάθηκε η γη κάτω από τα πόδια μου. Αισθάνθηκα κωλοχαρακτήρας απαίσια! Πήγαινα στην εκκλησία και μου κοβόντουσαν τα πόδια. Πέρασα μια ψυχολογική κόλαση. Και εγώ αυτόν τον τύπο δεν τον γούσταρα, αυτή που ήτανε ερωτευμένη μαζί του έλεγε όλο για αυτόν και επηρεάστηκα , ούτε την φάση την γούσταρα ούτε αυτήν την γούσταρα. Μου παίξανε βρώμικο παιχνίδι όλοι τους εκεί μέσα, με ζηλεύανε γιατί μέχρι τότε είχα πολλές επιτυχίες. Αισθάνθηκα και πολύ χαζή! Βρέθηκα σε αδιέξοδο. Αναγκάστηκα να αλλάξω φίλους και παρέες . Δεν τα κατάφερα γιατί είχα συνηθίσει με τους παλιούς μου φίλους αν και δεν τους ήθελα. Σταμάτησα να γυμνάζομαι. Έβαλα κιλά. Δεν μπορούσα να με αναγνωρίσω στον καθρέφτη. Απορώ πώς ζω και τώρα. Με κορόιδευαν και δούλευαν όλοι τους εκεί μέσα. Τρελάθηκα και χαρήκανε όλοι γιατί με είχαν για κωλόπαιδο μάλλον ενώ δεν είμαι κωλόπαιδο. Τράβηξα του Χριστού τα Πάθη. Ώσπου έπαθα μεγάλο πρόβλημα και δεν μπορώ πλέον να κάνω τίποτα στην ζωή μου. Θα πάω σε ένα ψυχολόγο την Δευτέρα να του τα πω. Τώρα που έμεινα ανύπαντρη ηρεμήσανε τα τσογλάνια.
    Last edited by δελφίνι; 25-07-2016 at 23:55.

Page 1 of 109 1231151101 ... LastLast

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 09:26
  2. Συνέχεια φταίω...
    By Γάτος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 26-08-2013, 15:39
  3. Ψυχοσωματικά... συνέχεια!
    By napostol in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 04-08-2013, 23:01
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 23:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 15:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •