ΓΑΔ, υπερένταση και έντονες αϋπνίες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430

    ΓΑΔ, υπερένταση και έντονες αϋπνίες

    Δυστυχώς υποφέρω απ'αυτά, δεν ξέρω τι να κάνω, δεν έχω την οικονομική δυνατότητα για θεραπεία, και πάνω απ'όλα, βαρέθηκα τη ζωή μου! Τι μπορώ να κάνω; Αξίζει να ζω;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Γαδ ειχα και εγω παλια και μ περασε...δεν εχεις και τιποτα..για να μην αξιζει να ζεις...σιγα δες το χαλρα....

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Φυσικά και αξίζει να ζεις.ΓΑΔ έχω και εγώ και το παλεύω καθημερινά όπως μπορώ.Μην το αφήνεις να σου γυρίσει και σε κατάθλιψη.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    δεν εχεις και τιποτα.....σιγα δες το χαλρα....
    για έναν που έχει ΓΑΔ δεν παίζουν αυτά που λες..το χαλαρά για όποιον υποφέρει απο ΓΑΔ είναι σαν να του λες να οδηγήσει αεροπλάνο χωρίς να έχει κάνει ποτέ του σχετικά μαθήματα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    δεν ειπα να δει χαλαρα την γαδ ..την ζωη ειπα να δει...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ποιος σου ειπε οτι πασχεις απο αυτά?
    Πηγες σε γιατρο προφανως ε? τι συμπτωματα εχεις?

    υπαρχουν ψυχολογοι και ψυχιατροι σε δημοσια νοσοκομεια, οπως επίσης και σε κεντρα ψυχικης υγείας!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Ποιος σου ειπε οτι πασχεις απο αυτά?
    Πηγες σε γιατρο προφανως ε? τι συμπτωματα εχεις?

    υπαρχουν ψυχολογοι και ψυχιατροι σε δημοσια νοσοκομεια, οπως επίσης και σε κεντρα ψυχικης υγείας!
    Και διαγνωσμένα είναι, και έντονα! Λοιπόν, τα συμπτώματα είναι, ψυχοσωματικά, έντονη φαγούρα στο δέρμα, έντονες αϋπνίες (και μάλιστα μπορώ να φτάσω σε σημείο να μην κοιμηθώ μία ολόκληρη μέρα!), ξεχνάω πολύ εύκολα, τάσεις λιποθυμίας, οξυθιμότητα, έντονη κόπωση, ακμή ακόμα (παρά την ηλικία μου!), και πολλά άλλα ακόμα. Υπάρχει και η κατάθλιψη φυσικά που δε λείπει απ'τη λίστα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Το χειρότερο είναι όταν δε σε ακούει κανείς απ'το συγγενικό σου περιβάλλον! Να σε κάνουν να νιώθεις ότι είσαι ο τρελός της ιστορίας, να πρέπει να "προσαρμόσεις" τη διάθεσή σου για να τους μιλάς και τα σχετικά! Είναι ότι πιο φασιστικό να σου λένε πως να σκέφτεσαι! Είναι να μη θέλω να δώσω ένα καταραμένο τέλος στη ζωή μου;;

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Δυστυχώς μην περιμένεις απο το συγγενικό σου περιβάλλον να σε καταλάβει.Αν σε είχαν καταλάβει,αυτό θα είχε γίνει όταν ήσουν μικρότερος και άρχισες να παρουσιάζεις αυτά τα συμπτώματα.Θα είχαν φροντίσει εγκαίρως στην παιδική σου ηλικία να σου δώσουν όλα εκείνα τα απαραίτητα εφόδια για να μην φτάσεις με όλα αυτά τα θέματα στο σήμερα..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Δυστυχώς μην περιμένεις απο το συγγενικό σου περιβάλλον να σε καταλάβει.Αν σε είχαν καταλάβει,αυτό θα είχε γίνει όταν ήσουν μικρότερος και άρχισες να παρουσιάζεις αυτά τα συμπτώματα.Θα είχαν φροντίσει εγκαίρως στην παιδική σου ηλικία να σου δώσουν όλα εκείνα τα απαραίτητα εφόδια για να μην φτάσεις με όλα αυτά τα θέματα στο σήμερα..
    Τι να καταλάβουνε αυτοί! Δε σταματάω να τσακώνομαι με τον καθέναν!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Me auto zw kathe mera kai den einai eukolo , thelw na pethano.... Exeis paei se eidiko? Rotise ton kai gia to Inderal ama den nomizeis oti thes antikatathliptika.......bohthane me to anxos kata kapio tropo..

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Me auto zw kathe mera kai den einai eukolo , thelw na pethano.... Exeis paei se eidiko? Rotise ton kai gia to Inderal ama den nomizeis oti thes antikatathliptika.......bohthane me to anxos kata kapio tropo..
    Μου έρχονται κι εμένα τέτοιες σκέψεις δυστυχώς! Έχω σιχαθεί τη ζωή μου! Το Inderal τι είναι; Ναι έχω πάει, άλλα και που πήγαινα, τι κατάλαβα; Είμαι κατά των αντικαταθλιπτικών και των ψυχοφαρμάκων γενικά. Θέλω να είμαι ευτυχισμένος νηφάλιος, και όχι με φαρμακευτική ή αλκοολική υποστήριξη...

Similar Threads

  1. Έντονες κρίσεις άγχους απο νέα θεραπεία
    By vicky12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 74
    Last Post: 06-10-2015, 15:14
  2. Εντονες διατροφικες διαταραχες και καταθλιψη
    By Τερεζα11 in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 04-06-2014, 01:36
  3. ΕΧΩ ΥΠΕΡΕΝΤΑΣΗ
    By vasilis_90 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 07-08-2013, 03:55
  4. Υπερενταση και Risperdal
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 5
    Last Post: 21-12-2011, 13:37
  5. αντιμέτωπος με έντονες φανταστικές σκέψεις
    By ioannis2 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 07-09-2010, 19:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •