Την ερωτεύτηκα, της αρέσω αλλά έχει σχέση - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 237
  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    7
    είναι καλύτερο να προσπαθήσεις να την δείς σαν φίλη (πολυ δύσκολο, το ξέρω)...σε θέλει κοντά της νομίζω και σίγουρα της αρέσει το ενδιαφέρον σου αλλά υπερισχύει η σχέση της. αν μπορείς να της προσφέρεις αυτό που εκείνη ζητάει και μεχρι εκεί, θα είναι πιστεύω και για εκείνη ευτύχημα....διαφορετικά κράτα αποστάσεις...κυρίως για σένα!!!!!!

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε ναι να κρατησουν αποστασεις γιατι δεν ειναι σωστο να γινει κατι κ να κοροιδευει τον ανθρωπο της..βεβαια υπαρχουν γυναικες κ αντρες που ανετα κανουν παραλληλες σχεσεις..εγω προσωπικα δεν συμφωνω..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Μετά από 5 μήνες αφού γνωριστήκαμε της είπα τα αισθήματα μου γι αυτήν. Ήξερα ότι ήταν ελεύθερη (η ίδια μου το είπε) και γι αυτό το τόλμησα, δεν έχω διάθεση ούτε το τρίτο πρόσωπο να είμαι ούτε να μπαίνω ανάμεσα σε άλλους. Και μόλις έκανα το βήμα μου είπε ότι τα ξαναβρήκε με τον πρώην! Της είπα ότι το σέβομαι και δεν θα αναφέρω ξανά τίποτα, όπως κ έκανα μέχρι σήμερα.

    Αλλά όλη αυτή η στάση της με μπερδεύει. Ο τρόπος που με κοιτάει, που μου φέρεται, που θέλει να με βοηθάει παντού. Τα λόγια της ότι της αρέσω και ότι σκέφτηκε να κάνει κάτι μαζί μου. Αποκλείεται όλα αυτά να είναι τόσο ψεύτικα. Σκέφτομαι ότι μπορεί να αιφνιδιάστηκε από αυτά που της είπα και έβγαλε άμυνα. Και από την άλλη, η αδιαφορία της, το γεγονός ότι δεν καίγεται και να βρισκόμαστε με κάνει να νομίζω ότι όντως έχει σχέση και δεν γουστάρει.

    Το θέμα πλέον είναι ότι δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Να αποσυρθώ τελείως ή να συνεχίσω το διακριτικό (πλέον) φλερτ; Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη θα συνέχιζα το φλερτ κ ότι γίνει έγινε... τι είχα τι έχασα στο κάτω κάτω; Αλλά σε αυτήν δεν θέλω να φερθώ άσχημα ούτε να δώσω άσχημη εντύπωση γιατί πάνω απ' όλα είναι και καλός άνθρωπος και τη συμπαθώ!!!

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Eγώ λέω να συνεχίσεις να προσπαθείς με όποιο τρόπο μπορείς.Και στη τελική απο αυτά που γράφεις,θεωρώ ότι εκείνη σου έδωσε το ελεύθερο να χωθείς.Αν δεν ήθελε,αν δεν της άρεσες καθόλου,δε θα στα έλεγε όλα αυτά.Απλά πολλές φορές οι άνθρωποι είναι δύσκολο να ξεκολλήσουν απο καταστάσεις που είναι ήδη τελειωμένες λόγω διαφόρων ανασφαλειών.Κατά την γνώμη μου λοιπόν όσο βλέπεις ότι σου δίνει χώρο να υπάρχεις στη ζωή της,να υπάρχεις εκεί διακριτικά και όπου βγει.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Eγώ λέω να συνεχίσεις να προσπαθείς με όποιο τρόπο μπορείς.Και στη τελική απο αυτά που γράφεις,θεωρώ ότι εκείνη σου έδωσε το ελεύθερο να χωθείς.Αν δεν ήθελε,αν δεν της άρεσες καθόλου,δε θα στα έλεγε όλα αυτά.Απλά πολλές φορές οι άνθρωποι είναι δύσκολο να ξεκολλήσουν απο καταστάσεις που είναι ήδη τελειωμένες λόγω διαφόρων ανασφαλειών.Κατά την γνώμη μου λοιπόν όσο βλέπεις ότι σου δίνει χώρο να υπάρχεις στη ζωή της,να υπάρχεις εκεί διακριτικά και όπου βγει.
    Κάθε φορά που εξαφανίζομαι μου στέλνει μνμ του στιλ "που χάθηκες;" και προσπαθεί να πιάσει κουβέντα. Και μόλις ανταποκρίνομαι στα μηνύματα, εξαφανίζεται μετά αυτή σε σημείο που να μην απαντάει καν!!! Και εκεί κάπου τα παίρνω και εξαφανίζομαι εγώ. Και μόλις εξαφανίζομαι αυτή πάλι τα ίδια! Μηνύματα για το που χάθηκα!!! Ένας φαύλος κύκλος δλδ τη στιγμή μάλιστα που ξέρει πως νιώθω! Εντάξει, είναι και λίγο πολυάσχολη αλλά άμα ενδιαφέρεσαι έστω και λίγο για κάποιον βρίσκεις χρόνο να απαντάς!

    Ένα σκωτσέζικο ντουζ με λίγα λόγια. Μια κρύο μια ζέστη. Δείχνει ότι δεν είμαι προτεραιότητα της και από την άλλη δείχνει ότι δεν θέλει και να με χάσει από τη ζωή της. Εγώ τώρα της υποσχέθηκα ότι δεν θα αναφέρω ξανά τίποτα και πρέπει να κρατήσω το λόγο μου αλλά κι αυτή; Τι τα ήθελε αυτά τα γλυκόλογα; Για ποιο λόγο να λέει ότι της αρέσω και να με αποκαλεί "αγόρι μου", "μωρό μου", "μανάρι μου" κλπ στα καλά καθούμενα;

    Δεν ξέρω, μάλλον στην αδιαφορία και στο γράψιμο τείνω. Και όταν θα μου ξαναστείλει θα της ξηγηθώ και πάλι ντόμπρα. Θα της πω... κοίταξε να δεις ξέρεις πως νιώθω για σένα και επειδή δεν μπορώ να σε έχω πρέπει να κόψουμε οποιαδήποτε επαφή τουλάχιστον μέχρι να ξεκολλήσω!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Aris83 View Post
    Μετά από 5 μήνες αφού γνωριστήκαμε της είπα τα αισθήματα μου γι αυτήν. Ήξερα ότι ήταν ελεύθερη (η ίδια μου το είπε) και γι αυτό το τόλμησα, δεν έχω διάθεση ούτε το τρίτο πρόσωπο να είμαι ούτε να μπαίνω ανάμεσα σε άλλους. Και μόλις έκανα το βήμα μου είπε ότι τα ξαναβρήκε με τον πρώην! Της είπα ότι το σέβομαι και δεν θα αναφέρω ξανά τίποτα, όπως κ έκανα μέχρι σήμερα.

    Αλλά όλη αυτή η στάση της με μπερδεύει. Ο τρόπος που με κοιτάει, που μου φέρεται, που θέλει να με βοηθάει παντού. Τα λόγια της ότι της αρέσω και ότι σκέφτηκε να κάνει κάτι μαζί μου. Αποκλείεται όλα αυτά να είναι τόσο ψεύτικα. Σκέφτομαι ότι μπορεί να αιφνιδιάστηκε από αυτά που της είπα και έβγαλε άμυνα. Και από την άλλη, η αδιαφορία της, το γεγονός ότι δεν καίγεται και να βρισκόμαστε με κάνει να νομίζω ότι όντως έχει σχέση και δεν γουστάρει.

    Το θέμα πλέον είναι ότι δεν μπορώ να ξεκολλήσω. Να αποσυρθώ τελείως ή να συνεχίσω το διακριτικό (πλέον) φλερτ; Αν ήταν οποιαδήποτε άλλη θα συνέχιζα το φλερτ κ ότι γίνει έγινε... τι είχα τι έχασα στο κάτω κάτω; Αλλά σε αυτήν δεν θέλω να φερθώ άσχημα ούτε να δώσω άσχημη εντύπωση γιατί πάνω απ' όλα είναι και καλός άνθρωπος και τη συμπαθώ!!!
    θα σου πω πως πολλες γυναικες, οπως εγω κ φιλες μου, γοητευομαστε οταν αρεσουμε κ μας το δειχνουν..
    εφοσον σε προβληματιζει η σταση της γιατι δν το συζητας μαζι της?
    κ γω γοητευθηκα αλλα στην ουσια ηθελα τον ανθρωπο μου..
    τον αγαπω βαθια..δεν θα τον αφηνα για κανεναν! αληθεια συο λεω..στη σκεψη οτι θα τον χασω πεθαινω..
    το οτι ξενοκοιταξα κ οτι μου αρεσε που αρεσα κ μου αρεσε καποιος δε σημαινε για μενα οτι η σχεση μου ηταν τελειωμενη..
    οταν εισαι πολλα χρονια με καποιον , ναι συμβαινει κ αυτο..μπορει να συμβει..
    δυστυχως οπως εχει η κατασταση θα ηταν καλο να απομακρυνθεις τελειως..γαιτι θα μπλεξεις..
    αν αυτη εχει πει οτι νιωθει αληθινα για τον ανθρωπο που ειναι μαζι..νομιζω οτι πρεπει να κανεις πισω..να το χωνεψεις κ να πας παρακατω..
    ειναι λογικο να μην καιγεται να σε δει γιατι δεν ειναι μαζι σου, ειναι με τον αλλον κ προφανως νιωθει πραγματα για εκεινον..τι περιμενες?να νιωσει κ για σενα τα ιδια?
    εχει κανει την επιλογη της κ αυτο σου το ειπε..
    το οτι σε γλυκοκοιταει πραγματικα για μενα που εχω μπει στη θεση της, δεν σημαινει κ κατι..
    θα ελεγα να μην επιμεινεις κ αν εις οτι συνεχιζει να σε φλερταρει..τοτε να κανεις μια σοβαρη συζητηση μαζι της..γιατι στο λεω θα πληγωθεις βαθια!
    κ θα γινετε κ ενα μπερδεμα..θελεις τετοια τωρα?προφανως οχι.
    μπορει να εχει λιγο μεπρδευει..συμβαινει κ αυτο, ομως κ ετσι να ναι πρεπει να την αφησεις μονη να αποφασισει..
    γενικως μετα απο την εμπειρια μου πανω σε αυτο...θα σου πω ειλικρινα κ χωρις παρεξηγηση...
    εγω πραγματικα μισησα τον αλλον που με διεκδικησε τοσο πολυ..επεσε απο πανω μου κ ενιωσα οτι μου εκανε πλυση εγκεφαλου..λυγισα..μετανοιω σα γιατι δεν ηταν αληθινο..ηταν πραγματικα επιρροη που ασκησε ..ηταν πραγματικα 1 χρονος που με στριμωχνε κ γω αντιστεκομουν..
    μεχρι που στο τελος πραγματικα ειπα να κανω ενα πειραμα να δω τι νιωθω για εκεινον..τελικα δεν μου αρεσε. σαλταρα αυτοματα κ φωναζα θελω να φυγω..δεν τον φιλησα εγω..ενιωσ αν με φιλαει αυτος..πλεον τον σιχαινομαι..κατεληξα λοιπον οτι καλο ειναι να καθομαστε στ αυγα μας κ να μην τσιγκλαμε τους ανθρωπους που εχουν μια σχεση..
    αν θελει η σχεση να τελειωσει ας τελειωσει μονη της κ οχι με "σωτηρες"...που λεει κ ο φιλος μου ο macgyver...τα παιδια εδω ξερουν την ιστορια μου.
    σου λεω προσεχε γιατι ειναι επικινδυνο ολο αυτο.μη χωνεσαι σε καμια σχεση μεσα.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Aris83 View Post
    Κάθε φορά που εξαφανίζομαι μου στέλνει μνμ του στιλ "που χάθηκες;" και προσπαθεί να πιάσει κουβέντα. Και μόλις ανταποκρίνομαι στα μηνύματα, εξαφανίζεται μετά αυτή σε σημείο που να μην απαντάει καν!!! Και εκεί κάπου τα παίρνω και εξαφανίζομαι εγώ. Και μόλις εξαφανίζομαι αυτή πάλι τα ίδια! Μηνύματα για το που χάθηκα!!! Ένας φαύλος κύκλος δλδ τη στιγμή μάλιστα που ξέρει πως νιώθω! Εντάξει, είναι και λίγο πολυάσχολη αλλά άμα ενδιαφέρεσαι έστω και λίγο για κάποιον βρίσκεις χρόνο να απαντάς!

    Ένα σκωτσέζικο ντουζ με λίγα λόγια. Μια κρύο μια ζέστη. Δείχνει ότι δεν είμαι προτεραιότητα της και από την άλλη δείχνει ότι δεν θέλει και να με χάσει από τη ζωή της. Εγώ τώρα της υποσχέθηκα ότι δεν θα αναφέρω ξανά τίποτα και πρέπει να κρατήσω το λόγο μου αλλά κι αυτή; Τι τα ήθελε αυτά τα γλυκόλογα; Για ποιο λόγο να λέει ότι της αρέσω και να με αποκαλεί "αγόρι μου", "μωρό μου", "μανάρι μου" κλπ στα καλά καθούμενα;

    Δεν ξέρω, μάλλον στην αδιαφορία και στο γράψιμο τείνω. Και όταν θα μου ξαναστείλει θα της ξηγηθώ και πάλι ντόμπρα. Θα της πω... κοίταξε να δεις ξέρεις πως νιώθω για σένα και επειδή δεν μπορώ να σε έχω πρέπει να κόψουμε οποιαδήποτε επαφή τουλάχιστον μέχρι να ξεκολλήσω!
    συμφωνω απολυτα με την ξηγα που θα της κανεις..
    οντως κ αυτηνης τα θελει ο κωλος! τι τα θλει τα μαναρια κ τα μωρα μου?
    εγω ποτε δεν ειπα ετσι στον αλλον...
    εσυ μη μασας ξηγησου ντομπρα κ σταρατα!

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Αnxious εσύ όταν αυτός ο τύπος εξαφανιζόταν,εσύ του έστελνες μήνυμα να μάθεις τι κάνει και γιατί χάθηκε? Εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση.Ο aris προσπαθεί να απομακρυνθεί.Πάνω που πάει να την ξεχάσει και δεν ξαναστέλνει,του στέλνει πάλι αυτή και έτσι η επικοινωνία συνεχίζεται.Αν είναι καλά με την σχέση της,τι στο καλό θέλει και ενδιαφέρεται για το τι κάνει και γιατί χάθηκε ο άλλος? Εγώ προσωπικά λοιπόν πιστεύω ότι στη σχέση της δε περνάει και τόσο καλά και στο τέλος αν δεν είναι ο aris θα είναι κάποιος άλλος που θα χωθεί και κατά πάσα πιθανότητα ο aris να βρεθεί στη θέση να του περιγράφει εκείνη τι κάνει με το νέο της αμόρε και να αναρωτιέται "τι στο καλό θέλει απο εμένα?" και ξαναστέλνει αφού βρήκε άλλον?

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    θα σου πω..θα πω κατι τωρα το οποιο δεν ειναι κ τοσο καλο..επειδη ο τυπος ηταν πολυ ερωτευμενος κ φρικαρισμενος εγω ενιωθα τυψεις που την πατησε μαζι μου..
    κ εννοειται οτι ηθελα να δω αν ειναι καλα.οποτε οταν δεν μου εστελνε στενοχωριομουν κ ενιωθα οτι εγω φταιω που την εχει πατησει , δεν μπορουσα ΑΝΘΡΩΠΙΝΑ, να δαιφορησω..
    με λιγα λογια τον ψιλολυπομουν...οποτε ναι..οταν εξαφανιζοταν ηθελα να δω αν ειναι καλα..
    ενιωθα καπως υποχρεωμενη να επικοινωνησω..μη δειξω οτι ειμαι κ καμια γαιδαρα.
    επιπλεον ειμασταν φιλοι πολυ πριν ανοιχτει κ μου πει οτι με θελει ερωτικα..κ ενδιαφερομουν αν ειναι καλα ανρθωπινα εντελως.
    δεν ηθελα να λεει κ για μενα οτι ειμαι μαλακω που δεν ενδιαφερομαι.Αυτο με απολυτη ειλικρινεια!πιο ειλικρινης δνε νομιζω οτι εχω υπαρξει.
    ηταν ενας ανθρωπος που ποναγε ..μου το εδειχνε οτι ποναγε που δεν με εχει κ με εκανε να νιωθω λυπη.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τι να λεμε τωρα εμενα ο τυπος αυτος ητα ντρομερα χειριστικος!
    οταν του ειπα να μην ξαναμιλησουμε μονο που δεν ηπιε χαπια να πεθανει! εγω ειμαι κ σκατοφιλοτιμη κ στενοχωριεμαι! κ σκαω για τον κοσμο ολο!
    αλλα ημουν ηλιθια! που εγινε ολο αυτο! εντελως λαθος ομως! τωρα εχω αλλα μυαλα..οποιος πλησιαζει δαγκωνω!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Για καφέ να βγείτε οι 2 σας έρχεται;

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Εγώ συμφωνώ με admforall γενικά...Ανξιους η κοπέλα αυτή μπορεί να μην έχει το δικό σου φιλότιμο ( δεν ειρωνεύομαι) και γενικά να είστε άλλοι άνθρωποι...μπορεί να τον γουστάρει κιόλας...και aris τα μωρό μου στα λεγε στην αρχή ή και μετά το τελευταίο δίμηνο που είναι σε σχέση?

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    καλά ναι εννοείται ότι αυτός πόναγε γιατί σε ερωτεύτηκε και δεν σε είχε.Εσύ όμως κάθε φορά που δεν ήθελες να φανείς "γαϊδάρα" γιαυτόν σήμαινε ότι του έδινες ελπίδες..

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Τα "μωρό μου" κλπ άρχισε να τα λέει τώρα τελευταία που της ανοίχτηκα. Είναι σε σχέση αλλά ξέρει τα αισθήματα μου γι αυτό μιλάει και πιο άνετα. Στην αρχή ήταν απολύτως τυπική. Της πρότεινα να βγούμε μια φορά, αφού της είπα τι νιώθω, αλλά με ακύρωσε. Συνήθως βγαίνουμε, όχι πολύ συχνά κάνα 2-3 φορές το μήνα, όταν το προτείνει αυτή.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ε άρα σου χει δώσει όλο το πράσινο φως............Γιατί άμα ξέρει ότι την γουστάρεις και σε λέει μωρό μου ....όλο και ψήνεται...Τώρα αν φλερτάρει σκέτο ή αν είναι μπερδεμένη ακόμα κλπ άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου...Και γιατί να βγαίνεις όποτε θέλει αυτή δηλαδή?

Page 2 of 16 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. ερωτέυτηκα ενώ έχω σχέση
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-05-2017, 19:18
  2. Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2013, 23:57
  3. Ερωτεύτηκα, ενώ είμαι σε σχέση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 20-12-2012, 01:53
  4. εδω μας εχει βγει το ονομα αλλα δεν με απασχολει
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 19-09-2010, 11:17
  5. Δεν εχει καμμια λογικη αλλα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-2010, 19:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •