Την ερωτεύτηκα, της αρέσω αλλά έχει σχέση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 16 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 237
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161

    Την ερωτεύτηκα, της αρέσω αλλά έχει σχέση

    Καλησπέρα σε όλους. Διαβάζω το forum καιρό και είπα να γράψω το θέμα μου γιατί ειλικρινά δεν ξέρω πως να το χειριστώ!

    Εδώ κ λίγο καιρό γνώρισα μια κοπέλα 4 χρόνια μεγαλύτερη μου, την οποία ερωτεύτηκα κυριολεκτικά από την πρώτη στιγμή! Μέχρι σήμερα έχουμε βγει λίγες φορές έξω συνήθως με παρέα αλλά μιλάμε συχνά μέσω μηνυμάτων, κυρίως για επαγγελματικά θέματα.

    Τελικά δεν άντεξα και της αποκάλυψα τα συναισθήματα μου. Αυτή αν κ έδειξε ότι αιφνιδιάζεται μου είπε με τη σειρά της ότι της αρέσω κι εγώ κ πως στην αρχή σκέφτηκε να κάνει κάτι μαζί μου αλλά κόλλησε στην ηλικία! Εδώ κ λίγο καιρό όπως μου είπε τα ξαναβρήκε με τον πρώην της για τον οποίο νιώθει πολλά όπως μου είπε και δεν είναι πλέον διαθέσιμη! Μου ζήτησε όμως να κρατήσουμε επαφή και μάλιστα μου είπε να της λέω και να βγαίνουμε ενώ κ στα μηνύματα της είναι πλέον πιο φιλική! Να σημειώσω εδώ ότι ο νυν της είναι σε άλλη πόλη λόγω δουλειάς!

    Το θέμα είναι ότι εγώ την σκέφτομαι συνέχεια, δεν μπορώ να τη βγάλω από το μυαλό μου και χαλιέμαι όλη τη μέρα σε βαθμό κατάθλιψης. Της είπα ότι θα σεβαστώ τη σχέση της κ δεν θα αναφέρω ξανά τίποτα όμως είμαι πολύ μπερδεμένος. Δεν ξέρω αν πρέπει να την κυνηγήσω ή να εξαφανιστώ τελείως. Μπορεί κ να μου τα είπε ολα αυτά επειδή με συμπαθεί και δεν θέλει να με χάσει ούτε σαν φίλο ούτε σαν συνεργάτη (δουλεύουμε στην ίδια εταιρεία αλλά σε διαφορετικά γραφεία). Με έχει μπερδέψει πολύ η συμπεριφορά της...

    Να προσθέσω τέλος οτι μια φορά από τότε της ζήτησα να βγούμε όπως μου είπε αλλά εισέπραξα ένα διακριτικό όχι με το πρόσχημα της κούρασης!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι σαμποτάρεις τον εαυτο σου; Eπειδή κάποιος έχει σχέση δε σημαίνει οτι δεν γίνεται να κάνει κατι με αλλο πρόσωπο. Αμα ηταν ετσι δε θα υπήρχαν χωρισμοί ουτε κερατώματα. Οταν κάνεις μια σχέση το σώμα σου δεν παύει να νιώθει, δε γίνεται νεκρό. Κανείς δεν είναι κανενός δια βίου. Συνέχισε λοιπον και μην αναφερθείς ξανα στη σχέση της, κάνε παιχνίδι σαν να μη συμβαίνει τίποτα και οτι γίνει. Σου ξαναλέω επειδή έχεις κάνει σχέση, δεν αποκλείει να νιώσεις για αλλον.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Τώρα πόσο καιρό είναι με τον πρώην της?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Δεν ξέρω αν τον σαμποτάρω ή όχι. Αυτό που ξέρω είναι ότι δεν θέλω να της φερθώ σαν όλες τις άλλες κ δεν θέλω να φανώ λιγούρης ή σαλιάρης.

    Αυτή πάλι τώρα πρόσφατα τα ξαναβρήκε με τον πρώην της κ είπε μάλιστα ότι έδωσε δεύτερη ευκαιρία επειδή νιώθει κάτι αληθινό γι αυτόν.

    Σε μένα πάλι αν δεν στείλω μνμ αυτή δεν στέλνει, δεν δείχνει ενδιαφέρον να βρεθούμε αλλά από την άλλη δείχνει να με συμπαθεί και λέει μάλιστα ότι της αρέσω κ της πέρασε από το μυαλό να κάνει κάτι μαζί μου. Κ σκέφτομαι, μήπως όλα αυτά τα είπε για να μη με πληγώσει; Είναι δυνατόν μια γυναίκα να μη θέλει κάποιον αλλά να του λέει οτι της αρέσει;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Εδώ κ 2 μήνες περίπου

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Μπα δεν νομίζω να σου έλεγε ότι θα έκανε κάτι μαζί σου για να μην σε πληγώσει......και εδώ και δύο μήνες βγαίνετε με παρέα?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Εδώ και 2 μήνες είναι που τα ξαναβρήκε με τον πρώην. Εμείς γνωριζόμαστε ένα 6μηνο περίπου και έχουμε βγει μερικές φορές, τις πιο πολλές με παρέα.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Και το τελευταίο δίμηνο βγαίνετε , μιλάτε?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γιατι χωρίσανε ξέρεις;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Το τελευταίο δίμηνο έχουμε βγει όλο κι όλο δύο φορές κι αυτές με παρέα. Μιλάμε όμως μέσω μηνυμάτων συχνά, σχεδόν καθημερινά αλλά για θέματα δουλειάς. Οχι δεν ξέρω γιατί είχαν χωρίσει

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δηλαδή δουλεύετε μαζί?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Σχεδόν. Ίδια εταιρεία περίπου αλλά διαφορετικά γραφεία κ σε διαφορετικό χώρο.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    15
    1.Ποσος καιρός πέρασε από τότε που βγαίνατε που της είπες για τα αισθήματα σου μήπως ήταν κάπως νωρίς ? Η ιστορία με τον πρώην που τα ξαναβρήκανε έχω την εντύπωση ότι είναι φόλα. Η δεν ξέρει πως νοιώθει για σένα η συμβαίνει κάτι που δεν της αρέσει. Άσε λίγο χρόνο και μην την κυνηγάς θα δείξει το πράγμα πιστεύω

    2, Για να την βγάλεις από το μυαλό σου, πρέπει να κάνεις πράγματα άλλα. Όπως περπάτημα, η κάποιο χόμπι για να ξεχαστείς, ο χρόνος φέρνει την λησμονιά , η απαλύνει τον πόνο


    3, Υπάρχουν κι αλλού πορτοκαλιές..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΦΙΛΕ ΜΟΥ! ειμαι ο ανθρωπος σου!
    ειμαι γυναικα..37 χρονων εχω σχεση 7 χρονια..κ πριν καμποσο καιρο ενα παιδι απο τη δουλεια με τον οποιο βγαιναμε μου εξεφρασε οτι ειναι ερωτευμενος μαζι μου..τι δωρα , τι λογια, τι πραματα εκανε για μενα! χαλι να τον πατησω..μ ου αρεσε...απλα δεν τον ερωτευθηκα ποτε..απλα γοητευθηκα...με μπερδεψε, φτασαμε μια μερα σε ενα σημειο να χαμουρευτουμε...! εγω φρικαρα! σταματησα στην μεση κ αρχισα να κλαιω..εφυγα πηγα σπιτι μου , μετανοιωσα πικρα...την επομενη μερα ηρθα στη δουλεια κ του ειαπ να μη με ξαναενοχλησει ποτε! απο τοτε δεν ξαναμιλησα μαζι του...ουτε κ θελω! τον μισω που παραλιγο να με χωρισει με τον ανθρωπο μου! τον μισω που μπηκε αναμεσα μας εστω κ για μερικα λεπτα! σιχαινομαι οσους μου την πεφτουν ενω ξερουν οτι ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΣΧΕΣΗ! δεν του ξαναιλησα ποτε μα ποτε! κ ουτε κ θελω!
    τα ειπα ολα στον συντροφο μου κ τωρα ειμαστε μια χαρα! οσο σκεφτομαι οτι πηγα να χασω τον ανθρωπο μου εξαιτιας αυτου του ανθρωπου θελω να του ριξω βομβα στο γραφειο!
    ΣΕΒΑΣΟΥ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΤΗΣ! ΜΗ ΤΗ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ Κ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΗΣΥΧΗ!!! ΤΕΛΟΣ! ΤΑ ΕΧΕΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ! ΤΡΑΒΗΞΟΥ Κ ΒΡΕΣ ΝΑ ΕΡΩΤΕΥΘΕΙΣ ΜΙΑ ΕΛΕΥΘΕΡΗ!
    ΚΑΝΟΝΑΣ!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    να προσθεσω οτι του ειχα πει πολλες φορες να κοψει τα ωραια λογια γιατι με επηρρεαζει κ δεν ειναι σωστο..κ επειδη αγαπουσα κ αγαπω πολυ τον ανθρωπο μου...να το κοψει..κ το ξεκιναγε φιλικα κ μετα απο λιγο καιρο μολις χαλαρωνε αρχισε παλι εμμεσα να με διεκδικει..κ ποσο με νευριασε ολο αυτο..γενικως με μπερδεψε υπερβολικα, με τρελλανε ολη αυτη η ιστορια κ τελικα χαμουρευτηκα μαζι του για να δω πως θα νιωσω..κ τελικα ηταν μια πατατα κ μιση..επειδη εγω αλλον ηθελα κ αλλον αγαπουσα.
    δεν σου λεει ψεμματα οτι της αρεσεις..ομως αυτο δε σημαινει οτι ειναι ερωτευμενη..προσεχε το αυτο!
    αλλο μας αρεσει καποιος κ αλλο ειμαι ερωτευμενη μαζι του..μεγαλη κ τεραστια διαφορα..εμενα απλα μυο αρεσε κ με γοητευε το οτι του αρεσα..
    καλο ειναι να αποφυγεις οποιοδηποτε μπερδεμα.
    εγω ενιωσα αμεσα ενοχες κ εφτασα να τρεμω απο αγχος επειδη εγιναν ολα αυτα.
    δεν μπορουσα να το διαχειριστω.
    καλο ειναι να αποφευγουμε να διεκδικουμε ανθρωπους που τελικως νιωθουν συναισθηματα για καποιους αλλους.
    για μενα ..ο δικος μου ο τυπος εκανε μεγαλο λαθος που εμπλεξε, εμπλεξε κ μενα..
    κ γω τελικως τα ειπα ολα στον ανθρωπο μου κ με συγχωρεσε ευτυχως κ ειμαστε μαζι μπορω να σου πω κ καλυτερα απο οτι ειμαστε..

Page 1 of 16 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. ερωτέυτηκα ενώ έχω σχέση
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-05-2017, 19:18
  2. Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2013, 23:57
  3. Ερωτεύτηκα, ενώ είμαι σε σχέση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 20-12-2012, 01:53
  4. εδω μας εχει βγει το ονομα αλλα δεν με απασχολει
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 19-09-2010, 11:17
  5. Δεν εχει καμμια λογικη αλλα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-2010, 19:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •