Την ερωτεύτηκα, της αρέσω αλλά έχει σχέση - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516
Results 226 to 237 of 237
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Εννοια σου και θα γίνει τρίγωνο είτε θα το ξέρεις είτε όχι...
    Σε ευχαριστω για τη συμβουλή σου για τη ζωή μου παντως...όντως δεν είναι καλό το τσουβαλιασμα. Ωστόσο στο συγκεκριμένο θέμα δεν αλλαζω γνώμη...δεν είστε οι ξεχωριστές χιονονιφάδες που έτυχαν οι τόσο περιπλοκες συνθήκες πια που εμποδίζουν την αγάπη τους να ανθίσει...γουσταρεις το κυνήγι, το απαγορευμένο, το δύσκολο, το μπερδεμένο, σου καυλωσε και θολωσες, αυτή βαρεθηκε ή πληγώθηκε ή γουατεβερ και αυτό είναι όλο, μία άλλη ιδια ιστορία απο το σωρό... Ετσι το βλέπω.
    Ή ένσταση σου κατάλαβα που είναι...αλλά παρ'οτι τη σέβομαι δεν θα παψω να βλέπω ότι βλέπω και να πιστεύω αυτό που πιστεύω...
    Ναι οκ έχεις δίκιο είμαι λάθος σε όλα...καλή τύχη και να είσαι κι εσύ καλα!
    Και όμως είδες που δεν κατάλαβες; Δεν είπα ποτέ ότι έχεις λάθος! Μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί στο τέλος να βγεις σωστή, μπορεί όντως να μην είμαστε οι ξεχωριστές χιονονιφάδες! Ποιοι είμαστε άλλωστε για να ελπίζουμε και να ονειρευόμαστε; Δυστυχώς, κορίτσι μου δεν θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου! Προσωπικά, δεν θα σταματήσω να κυνηγάω τα όνειρα μου επειδή "όλοι έτσι είναι" ή επειδή είναι "μια άλλη ίδια ιστορία από το σωρό"! Εσύ έτσι το βλέπεις, δικαίωμα σου φυσικά κ πολύ καλά κάνεις κ τα λες! Ίσως, κάποιος πρέπει να με προσγειώσει, ποιος ξέρει; Να είσαι καλά πάντα...

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ε πες το μας καλε!
    τι συζηταμε τοτε?
    ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΛΟΙΠΟΝ!!!
    καλη συνεχεια ευχομαι.
    Αυτό που έχω ξεκαθαρίσει είναι ότι δεν πρόκειται να την κυνηγήσω από τη στιγμή που δεν είναι διαθέσιμη. Υποσχέθηκα ότι θα σεβαστώ τη σχέση της και θα είμαι κύριος. Αυτό που δεν έχω ξεκαθαρίσει είναι τις αληθινές της προθέσεις. Γιατί δεν με αφήνει να την αφήσω; Ευχαριστώ για τις ευχές. Καλά να είσαι

  3. #228
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Quote Originally Posted by Aris83 View Post
    Και όμως είδες που δεν κατάλαβες; Δεν είπα ποτέ ότι έχεις λάθος! Μπορεί να έχεις δίκιο, μπορεί στο τέλος να βγεις σωστή, μπορεί όντως να μην είμαστε οι ξεχωριστές χιονονιφάδες! Ποιοι είμαστε άλλωστε για να ελπίζουμε και να ονειρευόμαστε; Δυστυχώς, κορίτσι μου δεν θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου! Προσωπικά, δεν θα σταματήσω να κυνηγάω τα όνειρα μου επειδή "όλοι έτσι είναι" ή επειδή είναι "μια άλλη ίδια ιστορία από το σωρό"! Εσύ έτσι το βλέπεις, δικαίωμα σου φυσικά κ πολύ καλά κάνεις κ τα λες! Ίσως, κάποιος πρέπει να με προσγειώσει, ποιος ξέρει; Να είσαι καλά πάντα...
    Το "κορίτσι μου" να λειπει...Δεν σου έδωσα καμία συμβουλή, σου είπα τι βλέπω. Η συμβουλη μου κάθε άλλο ήταν να το ζήσεις μιας και δεν επρόκειτο όπως και να έχει να κανεις κάτι διαφορετικό και το ξέρω αυτό... Όσο για το ότι θα σεβαστεις τη σχέση της και θα είσαι κύριος αυτό να συνεχίσεις να λες στον εαυτό σου...και στην ερώτηση που εθεσες παλι σου απαντησαμε καμποσες γυναικες αλλά δεν σου κάνουν οι απαντησεις...δεν καταλαβαίνω τι περιμένεις σύμφωνα με τη λογική σου πως δεν μπορούμε να ξέρουμε και όλα είναι εικασίες...μία καινούρια αλλά πιο θετική εικασία; Ενιγουει δεν σου είπα να σταματήσεις να κηνυγας τα όνειρα σου, μη μου αποδιδεις πραγματακια που δεν είπα. Να είσαι και να είναι και η κοπέλα πάντα καλά...

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    Quote Originally Posted by Aris83 View Post
    Αυτό που έχω ξεκαθαρίσει είναι ότι δεν πρόκειται να την κυνηγήσω από τη στιγμή που δεν είναι διαθέσιμη. Υποσχέθηκα ότι θα σεβαστώ τη σχέση της και θα είμαι κύριος. Αυτό που δεν έχω ξεκαθαρίσει είναι τις αληθινές της προθέσεις. Γιατί δεν με αφήνει να την αφήσω; Ευχαριστώ για τις ευχές. Καλά να είσαι
    βρε συ...
    εδω δεν εχεις ξεκαθαρισει αν ειναι η δεν ειναι διαθεσιμη.
    μια μας το λες σαν δεδομενο οτι ειναι δεσμευμενη, μια μας λες οτι εισαι σχεδον βεβαιος οτι ειναι ελευθερη.

    στο ειπα, η αποψη μου ειναι οτι αν αποδειχθει οτι ειναι ελευθερη και σου ειπε ολες αυτες τις μπαρουφες περι σχεσης, της αρεσεις σαν παρεα, η δεν εχει καλες παρεες και σε 'χρησιμοποιει " για να κανει εξοδους, αλλα οχι και σαν ανδρας.
    αν εχει σχεση, αλλαζει...

    αν επιτρεπεται, ποιος πληρωνει τις εξοδους σας?

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει ΓΙΑΤΙ δεν είναι μαζί σου. Έχει υποχρεώσεις, παιδιά, στεγαστικό δάνειο μαζί με το σύντροφο???? Μήπως είναι οικονομικά εξαρτώμενη απ αυτόν???

    Αν όχι, τότε δεν είναι μεγάλος έρωτας από την πλευρά της. Εγώ ξέρω ζευγάρι που γνωρίστηκε κάπως έτσι, αυτή αρραβωνιασμένη και αυτός συνεργάτης στη δουλειά. Μεγάλος έρωτας. Μέσα σε λίγες μέρες από την ώρα που έγινε η πρώτη κίνηση είχαν γίνει ζευγάρι ερωτικά, και μέσα στον επόμενο μήνα έληξε και ο αρραβώνας. Αργότερα παντρεύτηκαν, εξακολουθούν να είναι ερωτευμένοι και έχουν 2 μεγάλα παιδιά τώρα.

    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι κάτι τι σταματάει. Ίσως η διαφορά ηλικίας σας την ξενερώνει, ίσως ο νυν της αρέσει περισσότερο.. δεν ξέρω.

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    ιματζιν,
    εδω ο φιλος μας λεει οτι πιθανοτατα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΑΛΛΗ ΣΧΕΣΗ η κοπελα, κι εμεις μιλαμε για συγκρισεις.
    αν δεν εχει σχεση, τι μπορει να την σταματαει, δηλαδη?

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Δεν έχω απάντηση. Δεν είναι σίγουρη γι αυτόν ίσως? Αλλά αν ψάχνει σιγουράκι, δεν είναι καν έρωτας γμτ μου!!!

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καποιο μπερδεμα υπαρχει σιγουρα κ κατι βρωμαει εδω...
    ειναι πιο απλο απο οσο νομιζουμε..η κοπελα ειναι κλασσικη περιπτωση κοπελας που απλα θελει ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ.
    γουσταρει τον πρωην πολυ κ τον αγαπαει (που σημαινει οτι γι αυτο τον συγχωρεσε κ ειναι παλι μαζι) κ θελει κ τον Αρη..απλο...κ ειναι σε διλλημα..κ κραταει κ την καβαντζα να δει πως θα παει με τον πρωην??θα παει καλα? κ αν δεν παει καλα..εχουμε τον Αρη να περιμενει κ να μας επιβεβαιωνει κλπ κλπ..
    απλη κατασταση κ κλασσικη εικονογραφημενη...γι αυτο δεν κανει κανονικη κινηση..κ ο Αρης εχει μπει στην διαδικασια να την κερδισει..στην ουσια μαχεται τον αορατο ανταγωνιστη του.... κ ελπιζει...κ ελπιζει..κ ολο ελπιζει...
    κ περιμενει κ καποια στιγμη θα γερασει περιμενωντας..
    κ αν δεν γερασει κ ερθει η κοπελα αυριο μεθαυριο σε αυτον...δεκανικι θα ναι..πατεριτσα..γιατι ο Αρης δεν εχει καταλαβει οτι οταν μια γυναικα θελει πολυ εναν αντρα δεν μπορει κ δεν αντεχει να τον εχει στο περιμενε..τον αρπαζει κ φευγει μαζι του..
    απλα η κοπελα αυτη κ καθε κοπελα με αυτη την συμπεριφορα λειτουργει ετσι γιατι εχει ανασφαλεια του τι θα απογινει μετα οταν ο επισημος γκομενος της την απογοητευσει..
    ηδη εχει δηλωσει την προτιμηση της κ την προτεραιοτητα της...η προτεραιοτητα της κ αυτος που ειναι στη ζωη της αυτη τη στιγμη ειναι ο συντροφος της κ οχι ο Αρης..
    ο Αρης ερχεται δευτερος..μονο κ μονο αυτο καθιστα την υποθεση καταδικασμενη.
    κ ετσι καιγονται τα ερμα τα αγορακια περιμενωντας..μια γυναικα που οταν θα ερθει διπλα τους θα κλαιει κ αθ χτυπιεται για τον πρωην της που εχασε..
    δυστυχως καποιες συμπεριφορες στην ψυχολογια ειναι κανονες..
    κ ειναι πιο απλα απο οσο νομιζουμε κ νομιζει κ ο Αρης.
    αυτο που δεν εχει καταλαβει ο Αρης...δεν ειναι οτι αμφισβητουμε την πεποιθηση του , οτι η κοπελα τον θελει κ τον γουσταρει, αλλα δεν εχει καταλαβει το οτι δεν ειναι ακομα μαζι του...δεν εχει ερθει σε αυτον..παρα τον βαζει στο mode stand by..με καθε χαμογελο της ο Αρης νιωθει οτι φτανει ολο κ ενα βημα πιο κοντα σε αυτην.
    αυτη η αυταπατη τον κανει κ αναμενει..ομως δεν καταλαβαινει οτι απλα συντηρειται μια αποσταση ακομα.
    μια αποσταση που καποιες στιγμες αλλωτε θα μικραινει κ αλλωτε θα κοντενει..ομως κ να κοντυνει τοσο πολυ κ να πεσουν πχ στο κρεβατι μαζι ή να κανουν σχεση..θεωρω οτι η σχεση θα ειναι απλα μια φαση παρηγοριας.
    δεν θεωρω οτι η γυναικα αυτη εχει τον Αρη σαν προτεραιοτητα..μονο κ μονο αυτο θα πρεπε να τον ξενερωνει..γιατι πολυ απλα ειναι ο "αλλος" ο "δευτερος"...

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    η ιστορια με τους "δευτερους" και τις "δευτερες", παει ακομα μακρυτερα.
    ποσο συμπτωματικο ειναι?
    τι κανει αυτους τους ανθρωπους ενω ξερουν οτι δεν τους προτιμουν να βρισκονται (συχνα κατ' επαναληψη) σε τετοιες διεκδικησεις δεσμευμενων, στο περιμενε, χωρις σχεση?
    μηπως κατα βαθος πιστευουν οτι δεν αξιζουν κατι καλυτερο γιατι νοιωθουν λιγοι?

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    η ιστορια με τους "δευτερους" και τις "δευτερες", παει ακομα μακρυτερα.
    ποσο συμπτωματικο ειναι?
    τι κανει αυτους τους ανθρωπους ενω ξερουν οτι δεν τους προτιμουν να βρισκονται (συχνα κατ' επαναληψη) σε τετοιες διεκδικησεις δεσμευμενων, στο περιμενε, χωρις σχεση?
    μηπως κατα βαθος πιστευουν οτι δεν αξιζουν κατι καλυτερο γιατι νοιωθουν λιγοι?
    ΑΥΤΟ που εγραψες ηταν η συνεχεια του γραμματος που εγραψα πριν...αλλα το κοψα γιατι το θεωρησα too much να μπω σε τοσο βαθος..
    αυτο ναι εχει βαθος ...κατι υποδουλωνει κ κατι εξυπηρετει.
    το να εισαι δευτερος συνηθως υποδουλωνει οτι δεν αντεχεις να εισαι ο πρωτος, υποσεινηδητα..μιλαμε για βασικες αρχες της ψυχαναλυσεις τωρα..που καποιοι μπορει κ να μην αποδεχονται ή να βαριουνται να μπουν τετοιο βαθος.
    το ποιντ ειναι οτι αυτοι οι ανθρωποι πρεπει να κανουν καποια δουλεια για να νιωσουν ολο αυτο κ πως να το λυσουν..
    μια δουλεια προσωπικη κ μεγαλη με τον εαυτο τους...κατι που μονο με ψυχαναλυση μπορει να επιτευχθει.
    βεβαια καποιοι τα καταφερνουν κ μονοι τους..αλλα ειναι μειοψηφια.
    οι περισσοτεροι δεν μπαινουν καν στον κοπο να σκεφτουν, γιατι μπορει αυτο να τους συμβαινει..
    ειχα μια φιλη καποτε-δεν κανουμε παρεα πια, διαπιστωσα οτι ηταν ρηχη κ ξενερωσα- για απειρα χρονια εκανε σχεσεις με δεσμευμενους..οποιος γνωριζε "τυχαινε" να εχει γκομενα..ερχοταν παντα δευτερη κ ηταν παντα "η αλλη"..
    καποια στιγμη της λεω "δεν νομιζεις οτι παει πολυ ολο αυτο για να ειναι συμπτωση"?
    εκεινη τη στιγμη δεν εδωσε σημασια, μολις ειδε οτι το μοτιβο αυτο δεν κοβοταν με τιποτα, αποφασισε να το διερευνησει, ξεκινησε λοιπον ψυχοθεραπεια..μεσα απο την αναλυση διαπιστωσε οτι ηθελε να ερχεται δευτερη γιατι δεν ηταν ετοιμη να κανει σχεση...ουσιαστικη, γιατι στην ουσια φοβοταν να δεσμευθει κανονικα..
    μετα απο καμποσα χρονια ψυχοθεραπειας (3), γνωρισε ενα παιδι, χωρις γκομενα, παντρευτηκαν κ τωρα εχει ενα παιδι..
    αλλα τι να λεμε τωρα ....αν δεν ψαξεις δεν θα μαθεις..τελος.

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    161
    Η κοπέλα απ' ότι μου έλεγε χθες μια κοινή γνωστή έχει όντως σχέση αλλά δεν τα πάνε καλά! Είναι σχεδόν στα χωρίσματα! Είναι απογοητευμένη από τον άλλον. Απλά είναι τύπος που θέλει να ξεκαθαρίζει τις σχέσεις της και μετά να προχωράει παρακάτω! Δεν θέλει ούτε να κερατώνει ούτε να κόβει τόσο εύκολα δεσμούς. Και όπως μου είπε πρόκειται για μια σχέση που τραβάει χρόνια, γύρω στα 4-5 περίπου αλλά με αρκετά σκαμπανεβάσματα κ με έναν χωρισμό στο ενδιάμεσο!

    Εγώ από την άλλη, έχω σταματήσει να την διεκδικώ. Τουλάχιστον μέχρι να μάθω ότι είναι διαθέσιμη!

    ΥΓ: Ναταλία, συγγνώμη για το "κορίτσι μου". Εννοείται και δεν είσαι. Εν τη ρύμη του λόγου ειπώθηκε. Δεν είχα σκοπό να σε προσβάλλω

  12. #237
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    1
    τελικά τί έγινε;

Page 16 of 16 FirstFirst ... 6141516

Similar Threads

  1. ερωτέυτηκα ενώ έχω σχέση
    By elirene in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 09-05-2017, 19:18
  2. Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-06-2013, 23:57
  3. Ερωτεύτηκα, ενώ είμαι σε σχέση
    By Deleted20082014 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 20-12-2012, 01:53
  4. εδω μας εχει βγει το ονομα αλλα δεν με απασχολει
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 19-09-2010, 11:17
  5. Δεν εχει καμμια λογικη αλλα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 10-01-2010, 19:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •