ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 39
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν εχω απορριφθει απο ανθρωπους, ειμαι ευχαριστο ατομο, υπερκοινωνικο, περιβαλλομαι συνεχεια απο ανθρωπους της τεχνης κ των γραμματων, αλλα κ απο διαφορους αλλους ανθρωπους, δεν ειμαι ρατσιτρια..εχω παρεες απειρες..το κιν μου δεν σταματαει να χτυπαει..σε σημειο που με εχει κουρασει.
    απλα εχω ζωα..κ καταλαβα ποσο αυαισθητα ειναι..δεν εχω παιδια αλλα κ γι αυτα παλευω επισης..
    δεν αντεχω την κακομεταχειριση ανυπερασπιστων πλασματων.
    εχω κακοποιηθει στο παρελθον απο την οικογενεια μου λεκτικα κ σωματικα.
    πιθανον γι αυτο επειδη εζησα τον πονο ..δεν αντεχω κ αλλοι να πονανε.
    αγαπω ολα τα ζωα..μυρμηγκια, κατσαριδες, ακριδες, εντομα..
    μονο με τις κατσαριδες εχω ενα θεμα δεν μου αρεσουν με αηδιαζουν κ απλα τις διωχνω..
    τις σεβομαι ομως.
    υπαρχουν φαρμακα που απομακρυνουν τα ζωα κ ειναι φυτικα κ οχι χημικα ..τα οποια δεν τα σκοτωνουν.
    κ γενικα σεβομαι ο.τιδηποτε ειναι διαφορετικο απο εμενα...δεν εχω την απαιτηση να ειμαι κυριαρχος πανω στη γη..
    κανω ανακλυκλωση, καθαριζω παραλιες με την παρεα μου..
    δεν πεταμε τσιγαρα κατω κ γενικα ειμαστε πολυ πορωμενοι.
    στον κυκλο μου οι περισσοτεροι ειναι χορτοφαγοι.
    κ ακομα περισοοτερο καποιοι καρπιστες.
    οταν κακοποιειται οποιοδηποτε ζωο πληγωνομαι.

  2. #17
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ανξιους αμα σ βαλω να δεις ενα βιντεο με κατι κουνελακια πως τα γδερνουν ζωντανα για να φτιάξουν ρουχα της H&M εκει σ βλεπω να φρικαρεις πολυ ..αυτο δεν ειναι τιποτα
    Να το βαλεις να το δουν κάτι κυρίες και χαρωπές κοπελίτσες που φοράνε γούνινα και κορδόνουν και καμώνονται για τα ωραια τους ρούχα, τσάντες και παλτά.

    Έχω δει τετοια με κροκόδειλους και ελέφαντες (φρικιαστικά θεαματα) για να τους βγάλουν τα ελεφαντόδοντα.

    Να καμαρώσουν τη φρίκη πίσω από την πολυτέλεια.
    γιάννης

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Να το βαλεις να το δουν κάτι κυρίες και χαρωπές κοπελίτσες που φοράνε γούνινα και κορδόνουν και καμώνονται για τα ωραια τους ρούχα, τσάντες και παλτά.

    Έχω δει τετοια με κροκόδειλους και ελέφαντες (φρικιαστικά θεαματα) για να τους βγάλουν τα ελεφαντόδοντα.

    Να καμαρώσουν τη φρίκη πίσω από την πολυτέλεια.
    απαισιο δεν ειναι????κριμα...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Δύο αυτόπτες μάρτυρες, εργαζόμενοι σε επιχείρηση της περιοχής, απέναντι από το διαμέρισμα όπου διαδραματίστηκε το έγκλημα κατέθεσαν σήμερα το μεσημέρι στο Αστυνομικό Τμήμα Αγίου Παντελεήμονα όσα είδαν να συμβαίνουν το πρωί της Παρασκευής 29 Ιουλίου στο μπαλκόνι του τρίτου ορόφου του διαμερίσματος στην οδό Ιεροσολύμων 19-21.
    Κατήγγειλαν και κατέθεσαν ότι είδαν τον Χρήστο Ζαρίφη, ιδιοκτήτη του ακινήτου, που κρατούσε την σκάλα για να «προστατευτεί» όπως ισχυρίστηκε χθες, να σπρώχνει με αυτήν τον σκύλο, που είχε στριμωχτεί στη γωνία κοντά στο κάγκελο του μπαλκονιού και να τον ρίχνει έτσι στο κενό…


    http://www.enallaktikos.gr/ar27239el...-sto-keno.html

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ για το περιστατικό. Νέα Φιλαδέλφεια στο Πάρκο Μνημείο Αλησμόνητων Πατρίδων (οδός Πίνδου και Λ. Δεκελείας) 5 Αυγούστου στις 19:00 Λεωφορείο :Γ9, Β9, Τρόλεϊ: 6
    https://www.zoosos.gr/sugkentrosi-di...tin-paraskeui/

    Με αφορμή την βάναυση επίθεση του Χ. Ζαρίφη σε βάρος της ανυπεράσπιστης σκυλίτσας Λεϊλά διοργανώνουμε συνάντηση – πορεία διαμαρτυρίας στην Νέα Φιλαδέλφεια την Παρασκευή 5 Αυγούστου στις 7 μμ στην χαρακτηριστική τρίγωνη πλατεία «Πάρκο Μνημείου Μικρασιατών και Αλησμόνητων Πατρίδων» που βρίσκεται στην συμβολή της οδού Πίνδου και Λεωφόρου Δεκελείας. Παρόντες θα είναι αγωνιστές από τα κινήματα για τα δικαιώματα των ζώων, καθώς και άλλες συλλογικότητες, που έχουν κοινό τόπο το ότι πολεμάνε για τα δικαιώματα των αδυνάτων. Η συγκέντρωση, αφού γίνει μια ενημέρωση σε εσάς που θα παραστείτε για περιστατικά κακοποίησης, αλλά και για τις λεπτομέρειες του τι ακριβώς συνέβη στην Λειλά, αλλά και πώς οδηγήθηκε ο δράστης στην Δικαιοσύνη ως κατηγορούμενος πλέον, θα κατευθυνθεί στην κατοικία του που βρίσκεται πολύ κοντά στο σημείο συνάντησης. Απαιτούμε δικαιοσύνη, αλλά κυρίως απαιτούμε να σταματήσουν τέτοια φαινόμενα βίας, όποιον και να έχουν ως αποδέκτη.


    Η συντονιστική ομάδα της συνάντησης: Μάρθα Πουλτίδου, Ευτυχία Παπαλουκά, Λεωνίδας Παπαδόπουλος, Ιωνάθαν Κωνσταντίνου, Κυριακή Καραθανάση (Φιλοζωικός Σύλλογος Νέας Φιλαδελφείας).
    Last edited by black_adder; 04-08-2016 at 18:47.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ!
    κ η Λειλα εμαθα οτι υιοθετηθηκε το μικρουλι μου κ σε λιγες μερες θα χειρουργηθει!
    την βρηκαν αφυδατωμενη κ πεινασμενη.
    κακοποιηση απεναντι σε αδυναμους! ΠΟΣΗ ΔΕΙΛΙΑ!!
    ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΚΑΚΟΠΟΙΕΙΤΕ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ ΕΙΣΤΕ ΔΕΙΛΟΙ! ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙΠΟΤΑ!
    η Λειλα τωρα ειναι ασφαλης σε γιατρο στην ΠΛ.Αμερικής.
    Αν δεν εφευγα αυριο για διακοπες θα ημουν στην πρωτη γραμμη διαμαρτυριας.
    Ευτυχως θα παραστουν αρκετοι συναδελφοι κ φιλοι!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν εχω απορριφθει απο ανθρωπους, ειμαι ευχαριστο ατομο, υπερκοινωνικο, περιβαλλομαι συνεχεια απο ανθρωπους της τεχνης κ των γραμματων, αλλα κ απο διαφορους αλλους ανθρωπους, δεν ειμαι ρατσιτρια..εχω παρεες απειρες..το κιν μου δεν σταματαει να χτυπαει..σε σημειο που με εχει κουρασει.
    απλα εχω ζωα..κ καταλαβα ποσο αυαισθητα ειναι..δεν εχω παιδια αλλα κ γι αυτα παλευω επισης..
    δεν αντεχω την κακομεταχειριση ανυπερασπιστων πλασματων.
    εχω κακοποιηθει στο παρελθον απο την οικογενεια μου λεκτικα κ σωματικα.
    πιθανον γι αυτο επειδη εζησα τον πονο ..δεν αντεχω κ αλλοι να πονανε.
    αγαπω ολα τα ζωα..μυρμηγκια, κατσαριδες, ακριδες, εντομα..
    μονο με τις κατσαριδες εχω ενα θεμα δεν μου αρεσουν με αηδιαζουν κ απλα τις διωχνω..
    τις σεβομαι ομως.
    υπαρχουν φαρμακα που απομακρυνουν τα ζωα κ ειναι φυτικα κ οχι χημικα ..τα οποια δεν τα σκοτωνουν.
    κ γενικα σεβομαι ο.τιδηποτε ειναι διαφορετικο απο εμενα...δεν εχω την απαιτηση να ειμαι κυριαρχος πανω στη γη..
    κανω ανακλυκλωση, καθαριζω παραλιες με την παρεα μου..
    δεν πεταμε τσιγαρα κατω κ γενικα ειμαστε πολυ πορωμενοι.
    στον κυκλο μου οι περισσοτεροι ειναι χορτοφαγοι.
    κ ακομα περισοοτερο καποιοι καρπιστες.
    οταν κακοποιειται οποιοδηποτε ζωο πληγωνομαι.
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Last edited by Aeon; 05-08-2016 at 12:39.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    ναι το αγγουρι και κατι παρομοια αλλα υποθετω φευγουν απο εκει κοντα και πανε αλλου παντως να φυγουν απο το σπιτι χλωμο το βλεπω

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δεν θέλω να φύγουν να μην έρχονται θέλω......αλλά εκεί αυτές.....το βιολί τους.....φταίω εγώ μετά..............

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ναι το αγγουρι και κατι παρομοια αλλα υποθετω φευγουν απο εκει κοντα και πανε αλλου παντως να φυγουν απο το σπιτι χλωμο το βλεπω
    Ναι και δάφνες και ναφθαλίνη έχω ακούσει αλλά δεν βολεύει....

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι και δάφνες και ναφθαλίνη έχω ακούσει αλλά δεν βολεύει....
    γιατι υποτιμάται έτσι το θέμα με χαζές ερωτήσεις;

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    γιατι υποτιμάται έτσι το θέμα με χαζές ερωτήσεις;
    γιατι υποτιμαμε το θεμα; ειναι μια κουβεντα για το πως θα διωξουμε μια κατσαριδα απο το σπιτι χωρις να χρησιμοποιησουμε βια. οι κατσαριδες δεν εχουν ψυχουλα;
    η νομιζεις οτι αφου τα σκυλια μας κανουν τα γλυκα ματια για να τους δωσουμε φαι νερο χαδια αξιζουν περισσοτερο;;
    στην ινδια υπαχουν κατι γιονγκι που πνουν νερο παντα απο σουρωτηρι μην φανε κατα λαθως ενα εντομο. εννοειτε ειναι και χορτοφαγοι

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ενα έχω να πω!
    Και πεταλούδα να περάσει έξω από το σπίτι μου έχει υπογράψει την θανατική της καταδίκη..........

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Καλά τώρα σβήστηκε η ερώτηση γιατί? Ήταν χαζή? Προσβλητική ? Οφ τόπικ? Άσχετη με την ψυχολογία? Ε εντάξει όπως εκατομμύρια ποστ εδώ μέσα.....Α τώρα κατάλαβα...σβήστηκε για παραδειγματισμό των υπολοίπων ε? Α έτσι μάλιστα να το καταλάβω..........

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Καλά τώρα σβήστηκε η ερώτηση γιατί? Ήταν χαζή? Προσβλητική ? Οφ τόπικ? Άσχετη με την ψυχολογία? Ε εντάξει όπως εκατομμύρια ποστ εδώ μέσα.....Α τώρα κατάλαβα...σβήστηκε για παραδειγματισμό των υπολοίπων ε? Α έτσι μάλιστα να το καταλάβω..........
    μπα οχι εγω εκανα report αλλα ειπα οχι μονο γι αυτο αλλά και για ολα οσα ακολουθησαν, οι τρολιές είναι ακυρες για μενα σε αυτο το ποστ.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Με πεταξε στον δρομο..
    By super1900 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 25-09-2013, 09:17
  2. Ελεύθερη σχέση με το σκύλο μου
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-01-2013, 02:13
  3. θέλει κάποιος στη θεσσαλονίκη σκυλο;
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-2011, 17:05
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-03-2011, 18:29
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •