ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537

    ΠΕΤΑΞΕ ΤΟΝ ΣΚΥΛΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΟΡΟΦΟ!!

    ειμαι τοσο ταραγμενη..δνε μπορω να συνελθω..μεχρι που εβαλα κ τα κλαματα! δεν αντεχω ρε παιδια γαιτι με πιανει τοση ταραχη με την κακοποιηση των ζωων??!!! νομιζα για λιγο πως θα παθω εγκεφαλικο..οτι θα λυποθυμισω ενα πραμα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    επιπλεον φοβαμαι πως αν δω καποιον να κακοποιει ενα ζωακι μπορει να του κανω κακο..κ να βρεθω κ φυλακη..πραγματικα με φοβαται το ματι μου!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    186
    Από άποψη φυσικής εξέλιξης, αν ο άνθρωπος δεν είχε τέτοια ένστικτα θα είχε αφανισθεί ήδη απ' το 80.000 π.Χ.
    Από άποψη πολιτισμού και ανθρώπινης ανωτερότητας ο άνθρωπος θα πρέπει να επιβάλλει το πνεύμα του στο σώμα του και όχι το αντίθετο, κάτι το οποίο προϋποθέτει εκ θεμελίων αλλαγή στο κοινωνικό εκπαιδευτικό σύστημα.
    Για την ώρα, ο τρόπος εφαρμογής του νόμου είναι ψυχρός και η δικαιοσύνη απρόσωπη, και έτσι πρέπει.
    Οπότε μην ταράζεσαι, δεν υπάρχει λόγος. Τα ίδια ακριβώς και χειρότερα περιστατικά συμβαίνουν συνέχεια, και με ανυπεράσπιστα παιδιά, και με σκυλάκια, και με πολλά άλλα είδη ζώων, δυστυχώς.

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by 85Eon View Post
    Από άποψη φυσικής εξέλιξης, αν ο άνθρωπος δεν είχε τέτοια ένστικτα θα είχε αφανισθεί ήδη απ' το 80.000 π.Χ.
    Από άποψη πολιτισμού και ανθρώπινης ανωτερότητας ο άνθρωπος θα πρέπει να επιβάλλει το πνεύμα του στο σώμα του και όχι το αντίθετο, κάτι το οποίο προϋποθέτει εκ θεμελίων αλλαγή στο κοινωνικό εκπαιδευτικό σύστημα.
    Για την ώρα, ο τρόπος εφαρμογής του νόμου είναι ψυχρός και η δικαιοσύνη απρόσωπη, και έτσι πρέπει.
    Οπότε μην ταράζεσαι, δεν υπάρχει λόγος. Τα ίδια ακριβώς και χειρότερα περιστατικά συμβαίνουν συνέχεια, και με ανυπεράσπιστα παιδιά, και με σκυλάκια, και με πολλά άλλα είδη ζώων, δυστυχώς.
    Φίλε,η anxious έχει πει ότι είναι φιλόζωη,οπότε το βλέπει αλλιώς.
    Δες το από αυτήν την οπτική....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεε ειμαι απλα φιλοζωη! λατρευω σαν θεο μου τα ζωα! τα σεβομαι απολυτα..τα αγαπω πολυ! τα θεωρω ανωτερα απο εμενα..κ ειδικα ανυπερασπιστα πλασματακια που δεν εχουν στομα να μιλησουν!
    πλασματακια ειναι που θελουν φροντιδα..ειναι ψυχουλες που αγαπουν τον ανθρωπο..ειναι μεγαλο κριμα..ο σκυλος ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου να κακοποιειται..
    η αγαπη στα ζωα ειναι απλη..οταν δε σε πειραζει κατι γιατι να το πειραξεις?
    ποιος ο λογος.? αρα εισαι ανωμαλος..δεν εξηγειται..εχεις μεγαλα θαεματα κ θες εγκλεισμο..το ιδιο που εκανε σε ενα σκυλακι θα το κανει κ σε ενα παιδακι ισως αργοτερα..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    και ναι δεν μπορω να το δω κυνικα κ απλα ολο αυτο το θεμα..
    για μενα ο τυπος κ ο καθε τυπος πρεπει να τιμωρηθει απολυτα κ μοναδικα!
    αν μπορουσα θα το εκανα εγω..να τιμωρησω..δεν γινεται ομως..
    για την ωρα προσευχομαι για το αμοιρο ζωακι να σωθει..να μην ποναει, να μην υποφερει..
    ψυχη μου! τι επαθες!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    για την ωρα προσευχομαι για το αμοιρο ζωακι να σωθει..να μην ποναει, να μην υποφερει..
    ψυχη μου! τι επαθες!
    μιας και που εισαι τοσο φιλοζωη για πες μας λιγο για τις σχεσεις σου με τις κατσαριδες τα κουνουπια τις ψειρες.........
    βασικα θελω να μαθω αν τα λυπασε και προσευχεσαι για αυτα η τα θεωρεις κατωτερα με καποιο τροπο για καποιο λογο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    επιπλεον φοβαμαι πως αν δω καποιον να κακοποιει ενα ζωακι μπορει να του κανω κακο..κ να βρεθω κ φυλακη..πραγματικα με φοβαται το ματι μου!
    Εγω , μια κι εχω τα προσοντα , θα τον εκανα μαυρο στο ξυλο , αν και δεν πολυσυμπαθω τα σκυλια , ειμαι γατοφιλος ..................ειμαι υπερ της αυτοδικιας ...........αλλα αντε να οργανωνεις καρτερι , ολοκληρη διαδικασια , αν ηταν δικος μου σκυλος , ο τυπος ηταν νεκρος .........

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Όποιος πιστεύει τις μαλακιεσ που δείχνει η τηλεόραση είναι άξιος της μοίρας του τίποτα άλλο δε σας λέω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω , μια κι εχω τα προσοντα , θα τον εκανα μαυρο στο ξυλο , αν και δεν πολυσυμπαθω τα σκυλια , ειμαι γατοφιλος ..................ειμαι υπερ της αυτοδικιας ...........αλλα αντε να οργανωνεις καρτερι , ολοκληρη διαδικασια , αν ηταν δικος μου σκυλος , ο τυπος ηταν νεκρος .........
    χαχαχα..καταρχήν αν ήταν δικός σου ο σκύλος σύμφωνα με αυτά που ειπώθηκαν στα ΜΜΕ θα τον παράταγες μόνο του σε ξένο σπίτι? γιατί από ότι ειπώθηκε ο ιδιοκτήτης έκανε έξωση στην οικογένεια που έμενε εκεί επειδή δεν πλήρωναν το νοίκι και αφού έφυγαν,παράτησαν το σκυλάκι στο ξένο σπίτι..Οπότε καταρχήν αυτοί είναι οι εγκληματίες που παράτησαν το ζωάκι και έφυγαν και μετά ο ιδιοκτήτης που το πέταξε απο το μπαλκόνι

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    χαχαχα..καταρχήν αν ήταν δικός σου ο σκύλος σύμφωνα με αυτά που ειπώθηκαν στα ΜΜΕ θα τον παράταγες μόνο του σε ξένο σπίτι? γιατί από ότι ειπώθηκε ο ιδιοκτήτης έκανε έξωση στην οικογένεια που έμενε εκεί επειδή δεν πλήρωναν το νοίκι και αφού έφυγαν,παράτησαν το σκυλάκι στο ξένο σπίτι..Οπότε καταρχήν αυτοί είναι οι εγκληματίες που παράτησαν το ζωάκι και έφυγαν και μετά ο ιδιοκτήτης που το πέταξε απο το μπαλκόνι
    Τοτε αλλαζει το πραμα , δεν παρακολουθω ποτέ ειδησεις , λενε του κοσμου τις μ@λακιες , και οτι εφτασε σταυτια μου απο τριτους , οποτε ,,δεν εχω αποψη , και για αλλη μια φορα , δαπιστωνω οτι καλα κανω και αρνουμαι να παρακολουθησω ειδησεις εδω και 4 χρονια πλεον , να πα να γ@μηθουνε ολοι οι δημοσιοφρφοι , που μονο τον τιτλο φερνουν , αναξιως , απο που ναρχισω καιι που να τελειωσω με αυτην την σκατοφαρα , που φερουν τον τιτλο ' δημοσιογραφοι ' εξ ισου σκατα με τους πολιτικους ειναι .................................ολοιι τους , απο μενεγακες , Στεφανιδου , τον γελοιο τον χατζηνικολαου , με την πορσε την καμπριο , τον ευαγγελατο , ΟΛΟΥΣ ......μονο ΟΤΕTV βλεπω , καμμια ταινια , ΠΟΤΕ ειδησεις , ΠΟΤΕ .................................................. ...

  12. #12
    Κανονικά θα πρεπε να ρίξουν κι αυτόν από τον τρίτο όροφο!

    Συμφωνώ με προλαλήσαντα ότι συμβαίνουν πολλά και χειρότερα τόσο με ζώα όσο και με παιδιά, τα οποία απλά δεν έχουν βγει/δεν βγαίνουν στη φόρα.
    Τουλάχιστον χαίρομαι που ο κόσμος επιτέλους εχει ευαισθητοποιηθεί σε θέματα προστασίας των ζώων. Αξίζει ενα θερμό μπράβο στις φιλοζωικές οργανώσεις! Αυτό ας αποτελέσει το ξεκίνημα για να πάμε στους ανθρώπους, για να διορθώσουμε τα δυσχειρότερα που συμβαίνουν εκεί.

    Πάντως, υπάρχει η άποψη την οποία ασπάζομαι αρκετά πως φιλόζωοι είναι πλείστες φορές άτομα που έχουν προβλήματα με τους ανθρώπους και εννοώ βασικά απόρριψη, που εχουν αδικηθεί, ταλαιπωρηθεί από τους αλλους, ευασιθητοι όμως στο χαρακτήρα.
    γιάννης

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    ανξιους αμα σ βαλω να δεις ενα βιντεο με κατι κουνελακια πως τα γδερνουν ζωντανα για να φτιάξουν ρουχα της H&M εκει σ βλεπω να φρικαρεις πολυ ..αυτο δεν ειναι τιποτα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ειμαι χορτοφαγος δεν τρωω ζωα κ δεν αγοραζω δερματα..ουτε αληθινες γουνες.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    den einai γουνες αυτα τα ρουχα απλα καθημερινα ρουχα

    να σ βαλω ενα βιντεο να δεις>?αλλα λεω να μην στο βαλω γτ ειναι πολυ στεναχωρω με αυτα π κανουν..αμα θες παντως απο περιεγρεια στο στελνω

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Με πεταξε στον δρομο..
    By super1900 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 25-09-2013, 10:17
  2. Ελεύθερη σχέση με το σκύλο μου
    By the_downward_spiral in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 26-01-2013, 03:13
  3. θέλει κάποιος στη θεσσαλονίκη σκυλο;
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 18-12-2011, 18:05
  4. Replies: 10
    Last Post: 30-03-2011, 19:29
  5. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 14:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •