επιπεδο φορουμ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 180
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post



    Το οτι δεν σου κανουν μανουρα πια αυτα τα ατομα ειναι θετικο οχι αρνητικο.
    Οσο για τις ηλικιες,λογικο οταν η θεματολογια περιστρεφεται γυρω απο τα ερωτικα,να ειναι μικρος ο ΜΟ ηλικιας,γιατι ενας πιτσιρικας συνηθως το πιο σοβαρο που τον απασχολει ειναι αυτο.
    Δεν μενοχλουσε η ' μανουρα ' ειχε την πλακα της .................. σωστα , τα ερωτικα με απασχολουν μεν , αλλα ειναι πολυ γνωριμο πεδιο πλεον ................

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Οσο για τις ηλικιες,λογικο οταν η θεματολογια περιστρεφεται γυρω απο τα ερωτικα,να ειναι μικρος ο ΜΟ ηλικιας,γιατι ενας πιτσιρικας συνηθως το πιο σοβαρο που τον απασχολει ειναι αυτο.
    καλα και στα 40 και στα 50, μη νομιζεις, για ερωτικα συζητανε.
    Η οπτικη αλλαζει με την ηλικια, οχι τα θεματα.

    Αυτο που μου εκανε εντυπωση εδω ειναι οτι συζητανε πραγματα του τυπου, δεν μπορω να μιλησω στην κοπελα που με ενδιαφερει. Ή πως να την πλησιασω, τι κινηση να κανω. Ή τι εμφανιση να εχω, ειμαι ωραιος, δεν μπορω να βρω κοπελα (μεχρι και οδηγιες προς ανερευση κοπελας εδωσα σε ενα νημα χαχα) κλπ. Χωρις δυσκολο οικογενειακο περιβαλλον (αρα και κοινωνικη φοβια/αγοραφοβια) και διαταραχες προσωπικοτητας, δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα που ζουν αυτα τα παιδια, δηλαδη στο σχολειο τοσα χρονια ΤΙ εκαναν, στη γειτονια τους, στα φροντιστηρια.

  3. #18
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Για κάποιους από εμάς είναι δύσκολο.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Για κάποιους από εμάς είναι δύσκολο.....
    Μα την απαντηση που ζητας στα ερωτηματα σου θα τη βρεις απο την κινηση που θα κανεις στην κοπελα που σε ενδιαφερει.
    Εμεις ό,τι και να πουμε, ή θα σε επιβεβαιωσουμε, οποτε θα χαρεις! ή θα διαφωνησουμε, οποτε θα πεις οτι προσπαθουμε να σε αποτρεψουμε απο τα ονειρα σου. Το θεμα δεν ειναι να χαρεις ή να στενοχωρηθεις απο το τι πιστευουμε εμεις, το θεμα ειναι να κανεις την κινηση εσυ για να δεις που παει ολο αυτο το σεναριο που εχεις στο μυαλο σου.
    Και το που παει, θα το βρεις μονος σου, δεν θα στο πει κανενας, ουτε ψυχολογος ουτε εμπειρος κοινωνικα ουτε τιποτα.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post

    Αυτο που μου εκανε εντυπωση εδω ειναι οτι συζητανε πραγματα του τυπου, δεν μπορω να μιλησω στην κοπελα που με ενδιαφερει. Ή πως να την πλησιασω, τι κινηση να κανω. Ή τι εμφανιση να εχω, ειμαι ωραιος, δεν μπορω να βρω κοπελα (μεχρι και οδηγιες προς ανερευση κοπελας εδωσα σε ενα νημα χαχα) κλπ. Χωρις δυσκολο οικογενειακο περιβαλλον (αρα και κοινωνικη φοβια/αγοραφοβια) και διαταραχες προσωπικοτητας, δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα που ζουν αυτα τα παιδια, δηλαδη στο σχολειο τοσα χρονια ΤΙ εκαναν, στη γειτονια τους, στα φροντιστηρια.
    Εμενα να δεις εντυπωση που μου κανει , απιστευτο μου φαινεται ................... τις προαλλες , στο φαρμακειο που πηγαινω , μου ΄γυαλισε ' μια βοηθος , ωραιο κοριτσι ,ειχε αλλαξει τα μαλλια της , της κουναω το δαχτυλο , ευγενικα , λεγοντας , ' εσυ λοιπον Ελενη , οπως και να κανεις τα μαλλια σου , κουκλα εισαι , εισαι ακριβως ο τυπος μου , και πιστευω οτι εχω καλο γουστο στις γυναικες , δεν ξερω αν σου πεφτω μεγαλος ομως , ( ειναι 35-37 ) , αυτο μονο εσυ το ξερεις ' , η mother φαρμακοποιος λεει , πω πω , δηλωσεις ο Αγγελος , διοτι τις εκανα δημοσιως , μου λεει η κοπελλα , ακομπλαριστα ' σευχαριστω για τα καλα σου λογια ' ,. παρακαλω , της ειπα χαμογελωντας , κι εφυγα , την επομενη φορα θαχουμε συνεχεια , το πολυ πολυ , να μην με κανει κεφι , ειχα μια σκασιλα ομως , εγω εκανα αυτο που επρεπε να κανω ......

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Πολυ ωραιος!!!
    με χιουμορ, και ανεση!!

  7. #22
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Μα την απαντηση που ζητας στα ερωτηματα σου θα τη βρεις απο την κινηση που θα κανεις στην κοπελα που σε ενδιαφερει.
    Εμεις ό,τι και να πουμε, ή θα σε επιβεβαιωσουμε, οποτε θα χαρεις! ή θα διαφωνησουμε, οποτε θα πεις οτι προσπαθουμε να σε αποτρεψουμε απο τα ονειρα σου. Το θεμα δεν ειναι να χαρεις ή να στενοχωρηθεις απο το τι πιστευουμε εμεις, το θεμα ειναι να κανεις την κινηση εσυ για να δεις που παει ολο αυτο το σεναριο που εχεις στο μυαλο σου.
    Και το που παει, θα το βρεις μονος σου, δεν θα στο πει κανενας, ουτε ψυχολογος ουτε εμπειρος κοινωνικα ουτε τιποτα.
    Το έχουν δοκιμάσει κάποια μέλη να το κάνουν αυτό.....
    Επίμονα κιόλας.....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    καλα και στα 40 και στα 50, μη νομιζεις, για ερωτικα συζητανε.
    Η οπτικη αλλαζει με την ηλικια, οχι τα θεματα.

    Αυτο που μου εκανε εντυπωση εδω ειναι οτι συζητανε πραγματα του τυπου, δεν μπορω να μιλησω στην κοπελα που με ενδιαφερει. Ή πως να την πλησιασω, τι κινηση να κανω. Ή τι εμφανιση να εχω, ειμαι ωραιος, δεν μπορω να βρω κοπελα (μεχρι και οδηγιες προς ανερευση κοπελας εδωσα σε ενα νημα χαχα) κλπ. Χωρις δυσκολο οικογενειακο περιβαλλον (αρα και κοινωνικη φοβια/αγοραφοβια) και διαταραχες προσωπικοτητας, δεν μπορω να καταλαβω πραγματικα που ζουν αυτα τα παιδια, δηλαδη στο σχολειο τοσα χρονια ΤΙ εκαναν, στη γειτονια τους, στα φροντιστηρια.
    Η δική μου γνώμη είναι ότι κανείς από όσους έχουν γράψει/γράφουν εδώ μέσα για αυτά τα θέματα και δηλώνει ντροπαλός,εσωστρεφής,κλεισ τός κτλ και είναι πάνω απο 20 χρονών και δεν ζει σε βουνό,δεν είναι νορμάλ..Ολο και κάτι κρύβεται από πίσω απλά είτε δεν θέλει να το αναφέρει,είτε δεν το έχει συνειδητοποιήσει ότι κάτι παίζει σε ψυχολογικό επίπεδο.Αν ήταν,θα έκανε ότι και η πλειοψηφία των συνομιλήκων του και δε θα χρειαζόταν να έρθει σε ένα φόρουμ αγνώστων για να πάρει συμβουλές.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Πολυ ωραιος!!!
    με χιουμορ, και ανεση!!
    Μην φανταστεις καμμια τρομερη ανεση , φυσιολογικα μιλω , διοτι μετα περνας το μνμ του αλλαζονος ......... για να συναντηθουν δυο ανθρωποι , και να κανουν εναν οιοδηποτε δεσμο , δεν ειναι και τοσο δυσκολο , λιγο θαρρος θελει , οχι εξυπναδες , οχι αλλαζονειες , οχι θρασος , επικοινωνιακοτητα μονον ...... και να αισθανεσαι καλα με τον εαυτο σου ....

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Η δική μου γνώμη είναι ότι κανείς από όσους έχουν γράψει/γράφουν εδώ μέσα για αυτά τα θέματα και δηλώνει ντροπαλός,εσωστρεφής,κλεισ τός κτλ και είναι πάνω απο 20 χρονών και δεν ζει σε βουνό,δεν είναι νορμάλ..Ολο και κάτι κρύβεται από πίσω απλά είτε δεν θέλει να το αναφέρει,είτε δεν το έχει συνειδητοποιήσει ότι κάτι παίζει σε ψυχολογικό επίπεδο.Αν ήταν,θα έκανε ότι και η πλειοψηφία των συνομιλήκων του και δε θα χρειαζόταν να έρθει σε ένα φόρουμ αγνώστων για να πάρει συμβουλές.
    Το θέμα δεν είναι το ντροπαλός και εσωστρεφής, αλλά το πόσο ντροπαλός και εσωστρεφής είναι κάποιος....από κάποια στιγμή και έπειτα ίσως δεν είναι ''νορμάλ'' και χαρακτήρας και πάει στο πρόβλημα αν σου πηγαίνει πίσω την ζωή............

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Oποιος έχει μπει στην διαδικασία να ψαχτεί online και να γράψει σε τέτοιο φόρουμ θεωρώ πως ήδη έχει πρόβλημα που του πηγαίνει πίσω τη ζωή.Και τα προβλήματα συνήθως ψυχολογικού τύπου,δεν νομίζω πως προκύπτουν απο την μια μέρα στην άλλη.Υπάρχει ολόκληρο υπόβαθρο από κάτω που έρχεται η στιγμή που όλο αυτό "σκάει" και αναγκάζει το άτομο να το ψάξει περαιτέρω.Οταν ας πούμε πχ το 90% των συνομιλήκων ενός νέου παιδιού,έχει φίλους,κάνει σχέσεις,ζει ανέμελα και χαρούμενα την ζωή του και ένα 10% δεν μπορεί,αυτό το 10% είναι το προβληματικό.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Oποιος έχει μπει στην διαδικασία να ψαχτεί online και να γράψει σε τέτοιο φόρουμ θεωρώ πως ήδη έχει πρόβλημα που του πηγαίνει πίσω τη ζωή.Και τα προβλήματα συνήθως ψυχολογικού τύπου,δεν νομίζω πως προκύπτουν απο την μια μέρα στην άλλη.Υπάρχει ολόκληρο υπόβαθρο από κάτω που έρχεται η στιγμή που όλο αυτό "σκάει" και αναγκάζει το άτομο να το ψάξει περαιτέρω.Οταν ας πούμε πχ το 90% των συνομιλήκων ενός νέου παιδιού,έχει φίλους,κάνει σχέσεις,ζει ανέμελα και χαρούμενα την ζωή του και ένα 10% δεν μπορεί,αυτό το 10% είναι το προβληματικό.
    Nαι εντάξει για αυτά, αλλά δεν είναι ολοι το ίδιο...άλλος είναι ντροπαλός στο σχολείο και ''ξεψαρώνει'' έπειτα, άλλος είναι μια χαρά και πάει και απομονώνεται....και γιατί δεν μπορεί? το προσπάθησε και έφαγε απόρριψη? Δεν το προσπάθησε? Φοβάται την απόρριψη ? Τα παιδικά του χρόνια πως ήταν? Δηλαδή έχουμε 100 διαφορετικούς ανθρώπους με διαφορετική ψυχολογία κλπ..δεν είναι συνταγή ανήκεις στο 10% άντε κάνε αυτά διάβασε αυτά σκέψου αυτά και λύθηκε.....είμαστε οι εμπειρίες μας ...........διαφορετικοί δηλαδή..........

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Τοχα ανοιξει εγω το θρεντ , αλα κλειδωθηκε .................οποτε το ανοιγω εκ νεου .....ως παλαιοτερος , βλεπω οτι τα εναπομειναντα μελη , ουδεμια σχεση εχουν με τα παλαια , δεν μιλω για ολους-ες , αλλα για ανοητα θρεντς , ανοητες συζητησεις , ειρωνειες , και ολα τα συνεπακολουθα ....................εγω πλεον , αρνουμαι να συμμετασχω σε οιοδηποτε θρεντ , αν δεν αλλαξει κατι , η διαχειρηση δειχνει ανημπορη να κανει κατι , δεν μπορει να μπαναρει ολα ταμελη , θα μεινουν 10-12 αξιολογα , παρολα αυτα , θα κρατησω σταση αναμονης , να δω αν η διαχειρηση , πραματι ενδιαφερεται να κρατησει ζωντανο το φορουμ , στο οποιο ευελπιστω ...........................
    δεν απαντησω σε οιουδηποτε ειδους ερωτηση/παρατηρηση , κανενος , ειναι μια δηλωση που κανω ............που τελικα απαντω !!!!
    χαχαχααχχαχαχ

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    χαχαχααχχαχαχ
    χαχα , ε ? εμ , αυτο θα πει σταθεροτης .................. απαντω μονο στο δικο μου θρεντ ομως .....δεν εχω αλλαξει γνωμη για τα αλλα θρεντ .........και μια και μπαινω για ναπαντω σε πμ. , ριχνω και μια απαντηση στο θρεντ μου .....

  15. #30
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δεν μενοχλουσε η ' μανουρα ' ειχε την πλακα της .................. σωστα , τα ερωτικα με απασχολουν μεν , αλλα ειναι πολυ γνωριμο πεδιο πλεον ................
    Εχεις περιεργη αισθηση του χιουμορ :P

    Ποια περιοδο εγινε η ''μεγαλη αποδραση'' πιστευεις;

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FORUM
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 254
    Last Post: 07-09-2016, 15:37
  2. επιπεδο φορουμ
    By Macgyver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 86
    Last Post: 15-02-2016, 13:48
  3. ποσο ρολο παιζει το μορφωτικο επιπεδο
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 07-02-2014, 10:40
  4. Μορφωτικό επίπεδο
    By Dimitriou in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2011, 16:06
  5. Ψυχική ασθένεια και κοινωνικο-οικονομικό επίπεδο.
    By genesis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 02-06-2007, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •