επιπεδο φορουμ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 180
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Η Ρέμεντυ πώς σας φαίνεται; Είναι σωστή στις απαντήσεις της; Είναι πολύ παλιό μέλος για αυτό ρωτάω.

  2. #32
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Oποιος έχει μπει στην διαδικασία να ψαχτεί online και να γράψει σε τέτοιο φόρουμ θεωρώ πως ήδη έχει πρόβλημα που του πηγαίνει πίσω τη ζωή.Και τα προβλήματα συνήθως ψυχολογικού τύπου,δεν νομίζω πως προκύπτουν απο την μια μέρα στην άλλη.Υπάρχει ολόκληρο υπόβαθρο από κάτω που έρχεται η στιγμή που όλο αυτό "σκάει" και αναγκάζει το άτομο να το ψάξει περαιτέρω.Οταν ας πούμε πχ το 90% των συνομιλήκων ενός νέου παιδιού,έχει φίλους,κάνει σχέσεις,ζει ανέμελα και χαρούμενα την ζωή του και ένα 10% δεν μπορεί,αυτό το 10% είναι το προβληματικό.
    Πρεπει να συνυπολογισεις τον παραγοντα bullying στις μικρες ηλικιες (και στις μεγαλυτερες υπαρχει αλλα πιο συγκαλλυμενα).
    Στα παιδικα χρονια,μπορει καποιος να ειναι υγιης,απλως να ναι καπως διαφορετικος και να τον κοροιδευουν οι συμμαθητες του για αυτο,και τελικα να αποκτα ψυχολογικα εξαιτιας αυτου.
    Αντιστροφα,καποιος να ναι αντικοινωνικος χαρακτηρας,αλλα λογω του πως ειναι φτιαγμενη η σχολικη κοινωνια,να ειναι αγαπητος.

    Δες πχ περιπτωση Γιακουμακη,σιγουρα ειχε ψυχολογικα αλλα οι ''φιλοι'' του που τον οδηγησαν στην αυτοκτονια,ηταν σιγουρα πολυ βαρυτερες περιπτωσεις και ας ηταν κοινωνικοι.

    Προσωπικα,οταν σκεφτομαι ποια παιδια συμπαθουσαμε ή θαυμαζαμε στο σχολειο,αναρωτιεμαι γιατι διναμε σημασια σε αυτους τους προβληματικους χαρακτηρες.Κανα δυο ηταν τελειως ψυχακηδες με τα κριτηρια ενος ενηλικα.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Nαι εντάξει για αυτά, αλλά δεν είναι ολοι το ίδιο...άλλος είναι ντροπαλός στο σχολείο και ''ξεψαρώνει'' έπειτα, άλλος είναι μια χαρά και πάει και απομονώνεται....και γιατί δεν μπορεί? το προσπάθησε και έφαγε απόρριψη? Δεν το προσπάθησε? Φοβάται την απόρριψη ? Τα παιδικά του χρόνια πως ήταν? Δηλαδή έχουμε 100 διαφορετικούς ανθρώπους με διαφορετική ψυχολογία κλπ..δεν είναι συνταγή ανήκεις στο 10% άντε κάνε αυτά διάβασε αυτά σκέψου αυτά και λύθηκε.....είμαστε οι εμπειρίες μας ...........διαφορετικοί δηλαδή..........
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Πρεπει να συνυπολογισεις τον παραγοντα bullying στις μικρες ηλικιες (και στις μεγαλυτερες υπαρχει αλλα πιο συγκαλλυμενα).
    Στα παιδικα χρονια,μπορει καποιος να ειναι υγιης,απλως να ναι καπως διαφορετικος και να τον κοροιδευουν οι συμμαθητες του για αυτο,και τελικα να αποκτα ψυχολογικα εξαιτιας αυτου.
    Αντιστροφα,καποιος να ναι αντικοινωνικος χαρακτηρας,αλλα λογω του πως ειναι φτιαγμενη η σχολικη κοινωνια,να ειναι αγαπητος.

    Δες πχ περιπτωση Γιακουμακη,σιγουρα ειχε ψυχολογικα αλλα οι ''φιλοι'' του που τον οδηγησαν στην αυτοκτονια,ηταν σιγουρα πολυ βαρυτερες περιπτωσεις και ας ηταν κοινωνικοι.

    Προσωπικα,οταν σκεφτομαι ποια παιδια συμπαθουσαμε ή θαυμαζαμε στο σχολειο,αναρωτιεμαι γιατι διναμε σημασια σε αυτους τους προβληματικους χαρακτηρες.Κανα δυο ηταν τελειως ψυχακηδες με τα κριτηρια ενος ενηλικα.
    Δεν έγινε αντιληπτό το σκεπτικό μου.Συμφωνώ μαζί σας.Η διαφορά μας είναι ότι εσείς γράφετε για πιθανές υποκατηγορίες που οδηγούν κάποιον ενήλικα σε αυτού του είδους το πρόβλημα αλλά εγώ είπα μια κατηγορία ανθρώπων ως σύνολο χωρίς να ξεχωρίζω τι οδήγησε τον καθένα στο σημερινό κοινό πρόβλημα του τύπου -->είμαι 20+ χρονών και δεν έχω φίλους ή σχέση.

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Δεν έγινε αντιληπτό το σκεπτικό μου.Συμφωνώ μαζί σας.Η διαφορά μας είναι ότι εσείς γράφετε για πιθανές υποκατηγορίες που οδηγούν κάποιον ενήλικα σε αυτού του είδους το πρόβλημα αλλά εγώ είπα μια κατηγορία ανθρώπων ως σύνολο χωρίς να ξεχωρίζω τι οδήγησε τον καθένα στο σημερινό κοινό πρόβλημα του τύπου -->είμαι 20+ χρονών και δεν έχω φίλους ή σχέση.
    Mα δεν είναι υποκατηγορίες, είναι άλλες κατηγορίες γιατί μιλάμε για διαφορετικά αίτια που οδηγούν στην ίδια προβληματική κατάσταση...αν απλά πούμε προβληματικός το λέμε, ε και τι που το λέμε? αφού οι λύσεις διαφέρουν για τον κάθε ένα.......

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,770
    Έχετε διαβάσει τους παλιούς ΡΕΤΡΑΝ,RainAndWind κλπ?

    Ο Αλαφροίσκιωτος είναι της παλιάς σχολής και με είπε και κακιά σε ένα θέμα με τον γκόμενο της φίλης μου .....αλήθεια Αλαφροΐσκιωτος πιστεύεις ακόμη ότι είμαι κακιά ???? Αν το πιστεύεις αυτός δεν έχεις σωστή άποψη να ξέρεις...

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Mα δεν είναι υποκατηγορίες, είναι άλλες κατηγορίες γιατί μιλάμε για διαφορετικά αίτια που οδηγούν στην ίδια προβληματική κατάσταση...αν απλά πούμε προβληματικός το λέμε, ε και τι που το λέμε? αφού οι λύσεις διαφέρουν για τον κάθε ένα.......
    Το ίδιο πράγμα λέμε πάλι.Εγώ δεν μίλησα για λύσεις.τεσπα..βαριέμαι να εξηγώ περαιτέρω...

  7. #37
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Το ίδιο πράγμα λέμε πάλι.Εγώ δεν μίλησα για λύσεις.τεσπα..βαριέμαι να εξηγώ περαιτέρω...
    Ναι κατάλαβα τι λες, αλλά το θέμα είναι οι λύσεις, όχι να κοτσάρουμε μια ταμπέλα που δεν λέει και τίποτα....

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Έχετε διαβάσει τους παλιούς ΡΕΤΡΑΝ,RainAndWind κλπ?

    Ο Αλαφροίσκιωτος είναι της παλιάς σχολής και με είπε και κακιά σε ένα θέμα με τον γκόμενο της φίλης μου .....αλήθεια Αλαφροΐσκιωτος πιστεύεις ακόμη ότι είμαι κακιά ???? Αν το πιστεύεις αυτός δεν έχεις σωστή άποψη να ξέρεις...
    Δελφίνι, ο νέος είναι ωραίος μα ο παλιός είναι αλλιώς........

  9. #39
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Δελφίνι, ο νέος είναι ωραίος μα ο παλιός είναι αλλιώς........
    Ε τώρα να ποστάρω και το ανάλογο τραγούδι?

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Ε τώρα να ποστάρω και το ανάλογο τραγούδι?
    ο ωραίος και η ωραία?

  11. #41
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by cube View Post
    ο ωραίος και η ωραία?
    Όχι,το ''ο νέος είναι ωραίος''.....

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    αυτό ειναι το σωστό τραγούδι

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Όχι,το ''ο νέος είναι ωραίος''.....
    α κρίμα.....

  14. #44
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    αυτό ειναι το σωστό τραγούδι
    Αυτό ήμουν έτοιμος να ποστάρω.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Δηλαδή εγώ που είμαι νέος είμαι και ωραίος ααα σας ευχαριστώ!! χαχαχα!!

Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FORUM
    By deleted-member17-03-2016 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 254
    Last Post: 07-09-2016, 15:37
  2. επιπεδο φορουμ
    By Macgyver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 86
    Last Post: 15-02-2016, 13:48
  3. ποσο ρολο παιζει το μορφωτικο επιπεδο
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 07-02-2014, 10:40
  4. Μορφωτικό επίπεδο
    By Dimitriou in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2011, 16:06
  5. Ψυχική ασθένεια και κοινωνικο-οικονομικό επίπεδο.
    By genesis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 02-06-2007, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •