Δε βγαζω ακρη..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621

    Δε βγαζω ακρη..

    Απο μικρη οσο με θυμαμαι ημουν πολυ κλειστο παιδι χωρις φιλους.Μοναξια ομως αυτη η φαση.
    Οταν περασα στο πανεπιστημιο αποφασισα να κανω μια καινουρια αρχη μπας και το πραγμα πηγαινε λιγο καλυτερα.Στην αρχη μη δειχνοντας τα πιο βαθεια μου αισθηματα και προβληματισμους ειχα αρκετα ατομα για παρεα.
    Το προβλημα αρχισε οταν ξεκινησα να εκφραζομαι και να λεω τι νιωθω.Αλλοι δε με πηραν στα σοβαρα, αλλοι με κουτσομπολευαν για αυτα πισω απο την πλατη μου, αλλοι απομακρυνθηκαν κι αλλοι με θεωρουσαν το μικρο χαζο και την "τρελη του χωριου"..Ο αυθορμητισμος μου μαζι με τα ευαισθητα κομματια μου εγιναν αντικειμενο εκμεταλευσης μιας και "ξεγυμνωνομουν" στους πιο κοντινους μου ανθρωπους(τους λιγους και καλους που λεμε)και ηξεραν που να βρουν πατημα πανω μου.
    Τον τελευταιο καιρο εχω μετανιωσει για ολα αυτα μιας και το αποτελεσμα ηταν να μεινω μονη μου ξανα οπως οταν ημουν παιδι.
    Εχω λοπον αποριες μιας και εμεινα μονη πλεον για αλλη μια φορα..Τι αποζητουν οι ανθρωποι απο τους γυρω τους?Σε ολους αρεσει η ειλικρινεια μα κανεις δε ειναι ετσι.Γιατι στους αλλους πρεπει να φοραμε το προσωπειο του ευτυχισμενου, επιτυχημενου και χωρις καποιο ουσιαστικο προβλημα ανθρωπου?Τι φοβουνται?Γιατι φευγουν?Ποιο το νοημα να συναναστρεφεσαι κρυβοντας τον πραγματικο σου εαυτο?
    Βαρεθηκα, πονεσα και σιχαθηκα τους ανθρωπους.Δε με γεμιζει και με κανει να νιωθω χειροτερα να μην ειμαι ο εαυτος μου.Ειναι σαν να σε στιγματιζουν ολοι για αυτα που λες, νιωθεις και κανεις.
    Γιατι πρεπει να κρυβομαι πισω απο εναν υπολογιστη και λογω ανωνυμιας να μπορω να εκφραζομαι ελευθερα και να παιρνω καμια σοβαρη απαντηση σε οτι νιωθω και σκεφτομαι?
    Το πραγμα εγινε χειροτερο οταν πριν χρονια αρχισα τα φαρμακα..εκει γινανε ολοι καπνος.
    Δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να το αλλαξω ολο αυτο?Και σαφως τωρα ειναι ακομα πιο δυσκολο να ξαναβρω καποια παρεα μιας και δεν εχω ενδιαφεροντα, ασχολιες και τροπους να ερθω κοντα με καποιον..Ολα πανε κατα διαολου και δε ξερω αν εκανα το λαθος εγω ή φερθηκαν σκαρτα ολοι οι αλλοι?
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Mαλλον επεσες στα ατομα δεν ειναι ολοι ετσι και μαλλον παραανοιχτηκες και ισως ελεγες κατι που δεν ηθελαν να ακουσουν καλυτερα να μην τα λες ολα να βλεπεις πιον εχεις απεναντι σου και να κρινεις (καλυτερα να μασας παρα να μιλας) δεν σου κανω κριτικη μην με παρεξηγησης, ασε που εαν ηταν πραγματικη σου φιλη δεν θα κανανε τιποτα απο αυτα που ειπες καλο ειναι να συμμετεχεις να εκφραζεις την γνωμη σου αλλα να προσεχεις μερικες φορες και τη λες, και μην απογοητευεσαι δεν ειναι ολοι η ανθρωποι ετσι κανε αλλες παρεες μην κλεινεσαι στον εαυτο σου με καλη διαθεση και καλοπροαιρετα στα λεω!! Αποψη μου ειναι σωστη λανθασμενη δεν ξερω!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    παντως μην φοβασαι να λες την γνωμη σου δημοκρατια εχουμε αυτη που ειναι φιλη σου θα ειναι διπλα σου οι αλλοι αστους!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Δεν γίνεται με το ζόρι επικοινωνία Είμαστε ιδιαίτερα ευαισθητοποιημένα άτομα κ για αυτό το λόγο παίρνουμε φαρμακα Δυστυχώς το τίμημα τωρα ειναι οτι χάσαμε την έκφραση μας Ίσως με τη πάροδο του χρόνου κ με τη σωστή δοσολογια τη ξαναβρούμε Μη στεναχωριέσαι κ μη προβληματίζεσαι ζήσε το παρόν κ αγαπά τη μοναχικότητα σου
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    δε ξερω αν επεσα σε λαθος ατομα ή αν ολοι κατι παθαινουν με την ειλικρινια και σε εκμεταλευονται ή σε αντιμετωπιζουν κακοπροαιρετα.. ολοι πια ηταν λαθος παρεες?αυτο γινοταν και πριν παρω φαρμακα απλα μετα απο αυτα το πραγμα εγινε ακομα χειροτερο..
    απλα αρχιζω και καταταλαβαινω οτι οντας καποιος ειλικρινης, ανοιχτος, αυθορμητος φανερωνει στον αλλον και τα αδυναμα του σημεια και μπορει μετα ετσι να το εκμεταλευτει με οποιον τροπο γουσταρει.
    γιατι καποιοι αντι να εκτιμουν την ειλικρινεια κλπ λειτουργουν ακρως αντιθετα?αρχιζω να ψιλιαζομαι πως τελικα δεν πρεπει να μιλαμε ετσι για να προστατευσουμε τον εαυτο μας απο τη συμπεριφορα των αλλων αλλα απο την αλλη με το να κρυβεσαι η μοναξια που νιωθεις οταν εισαι αναμεσα σε κοσμο και δε μπορεις να μιλησεις ειναι πολυ ασχημη
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    εγω πιστευω οτι στη θεωρια αρεσει σε ολους η ηλικρινεια και στη πραξη πλησιαζουν το πιο αποστασιοποιημενο και ασχετο ανθρωπο που θα συναντησουν που τα παιρνει ολα στο χαβαλε και στη πλακα

    (μπορει και πισω απο το προσοπειο του δηθεν σοβαρου.)

    δοκιμασε πχ να πεις σε ολους αστεια και θα δεις ποσο γρηγορα θα σε πλησιασουν.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,745
    ολοι οι αντθρωποι φορανε την μασκα τους. εσυ λογο βλακειας την εβγαλες
    βαλε την παλι και μην την ξαναβγαλεις ποτε σου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Location
    somewhere out there...
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by boo View Post
    Εχω λοπον αποριες μιας και εμεινα μονη πλεον για αλλη μια φορα..Τι αποζητουν οι ανθρωποι απο τους γυρω τους?Σε ολους αρεσει η ειλικρινεια μα κανεις δε ειναι ετσι.Γιατι στους αλλους πρεπει να φοραμε το προσωπειο του ευτυχισμενου, επιτυχημενου και χωρις καποιο ουσιαστικο προβλημα ανθρωπου?Τι φοβουνται?Γιατι φευγουν?Ποιο το νοημα να συναναστρεφεσαι κρυβοντας τον πραγματικο σου εαυτο?
    Σε όλους αρέσει η ειλικρίνεια αλλά λίγοι την δέχονται...Γιατί έχουμε μάθει (ως άνθρωποι) ή μας έχουν μάθει, να μην αγκαλιάζουμε, σεβόμαστε αποδεχόμαστε ...και ότι άλλο θες, τον άλλον με τα προβλήματα, οποιασδήποτε φύσης, που έχει. Έτσι δημιουργούνται οι “ομάδες” και όποιος θέτει κάποια κριτήρια αποφασίζει αν ο άλλος θα ανήκει ή όχι στην “ομάδα”. Σε πολλούς δεν αρέσει η διαφορετικότητα γιατί πιστεύουν ότι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν.

    Βέβαια, αν το σκεφτείς και αλλιώς, δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζουμε όλοι με όλους. Απλά πρέπει να βρούμε με ποιους μπορούμε να συνυπάρξουμε πιο αρμονικά και να κολλήσουμε.

    Πιστεύω ότι στις σχέσεις (είτε είναι ερωτικές, φιλικές,...) φταίνε και οι δύο πλευρές (χωρίς καμία διάθεση να σε θίξω ούτε να σε κρίνω), απλά ότι βλέπω από μένα και τους γύρω μου. Απλά βλέπεις που έφταιξες και φροντίζεις να μην τα επαναλάβεις την επόμενη φορά...ή βλέπεις την συμπεριφορά του άλλου και αποκτάς εμπειρία στο να ξεχωρίζεις κάποια πράγματα πιο εύκολα στο μέλλον. Ακόμα και από την πιο αρνητική στάση των άλλων μπορείς να αποκομίσεις θετικά στοιχεία.Το ελπιδοφόρο είναι ότι εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να μας αποδεχτούν όπως είμαστε (μερικοί τους βρίσκουν εύκολα και άλλοι πιο δύσκολα...). Μέχρι να τους βρούμε, ας κάνουμε μικρά βηματάκια, βλέποντας ταυτόχρονα πόσα ο άλλος μπορεί να δεχτεί. Τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ...Αν δω ότι δεν αξίζει, προχωράμε παρακάτω

  9. #9
    Quote Originally Posted by EmaFil View Post
    Σε όλους αρέσει η ειλικρίνεια αλλά λίγοι την δέχονται...Γιατί έχουμε μάθει (ως άνθρωποι) ή μας έχουν μάθει, να μην αγκαλιάζουμε, σεβόμαστε αποδεχόμαστε ...και ότι άλλο θες, τον άλλον με τα προβλήματα, οποιασδήποτε φύσης, που έχει. Έτσι δημιουργούνται οι “ομάδες” και όποιος θέτει κάποια κριτήρια αποφασίζει αν ο άλλος θα ανήκει ή όχι στην “ομάδα”. Σε πολλούς δεν αρέσει η διαφορετικότητα γιατί πιστεύουν ότι δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν.

    Βέβαια, αν το σκεφτείς και αλλιώς, δεν είναι απαραίτητο να ταιριάζουμε όλοι με όλους. Απλά πρέπει να βρούμε με ποιους μπορούμε να συνυπάρξουμε πιο αρμονικά και να κολλήσουμε.

    Πιστεύω ότι στις σχέσεις (είτε είναι ερωτικές, φιλικές,...) φταίνε και οι δύο πλευρές (χωρίς καμία διάθεση να σε θίξω ούτε να σε κρίνω), απλά ότι βλέπω από μένα και τους γύρω μου. Απλά βλέπεις που έφταιξες και φροντίζεις να μην τα επαναλάβεις την επόμενη φορά...ή βλέπεις την συμπεριφορά του άλλου και αποκτάς εμπειρία στο να ξεχωρίζεις κάποια πράγματα πιο εύκολα στο μέλλον. Ακόμα και από την πιο αρνητική στάση των άλλων μπορείς να αποκομίσεις θετικά στοιχεία.Το ελπιδοφόρο είναι ότι εκεί έξω υπάρχουν άνθρωποι που μπορούν να μας αποδεχτούν όπως είμαστε (μερικοί τους βρίσκουν εύκολα και άλλοι πιο δύσκολα...). Μέχρι να τους βρούμε, ας κάνουμε μικρά βηματάκια, βλέποντας ταυτόχρονα πόσα ο άλλος μπορεί να δεχτεί. Τουλάχιστον αυτό κάνω εγώ...Αν δω ότι δεν αξίζει, προχωράμε παρακάτω
    Σωστη...
    Μπου μου, κακοπροαιρετα και επιτηδες δεν μιλουσες πιστευω.
    Αν δεν βρεθηκε ενας / μια να κλικαρεται επικοινωνιακα, ναιιιι ποναει αλλα απαξ κ μαθεις να κανεις καλη συντροφια με τον εαυτο σου νιωθεις καλυτερα.

    Σταματησε να ερχεται η κυρια που τα λεγατε;
    Last edited by Constantly curious; 10-08-2016 at 12:43.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    εχασα γι αυτους τους λογους παιδια-φιλους που τους ηξερα 15 χρονια αλλους 7-8 χρονια κλπ.
    οσο ανοιγομουν τοσο εκμεταλευση συνεβαινε.
    καλοπροαιρετα φυσικα ανοιγομουν απλα γιατι ενιωθα οτι μπορουσα να το κανω και γιατι επρεπε να το κανω και γιατι ηθελα να ειμαι ο εαυτος μου.και παντα φαινοταν οτι ταιριαζουμε.και ημουν και πολυ καλος ακροατης και προσπαθουσα να τους βοηθησω οπως καταλαβαινα οταν οι αλλοι ειχαν προβληματα ή τους απασχολουσε κατι.
    και εκτος των προβληματων και στις απλες συναναστροφες ημουν τοσο καλοπροαιρετη.δεν ελεγα ποτε οχι οταν μη ζητουσαν κατι ακομα και το πιο τραβηγμενο κι ας πιεζομουνα πολλες φορες, αλλα παντα η ιδια ανταποκριση. εκμεταλευση.
    γιατι αντι να εκτιμουμε τετοιες συμπεριφορες φαιρομαστε διπροσωπα?
    διαπιστωνω πλεον εχοντας μεινει μονη πια πως αν ηθελα να εχω ακομα παρεα επρεπε να κραταω το στομα μου κλειστο και να διεκδικω καλυτερη αντιμετωπιση.αλλα τωρα ειναι αργα.απο την αλλη ομως μου αρεσε που ημουν αυθεντικη.
    ειναι δυσκολο πολυ να μην εχεις μια παρεα να πεις 2 κουβεντες.προσπαθω να τα βρω με τον εαυτο μου και να μεινω μονη μου καλα αλλα το μυαλο μου τριγυρναει στις ομορφες στιγμες που περνουσαμε κι ας υπηρχε εκμεταλευση. ηταν οτι καλυτερο ειχα.ξερω δεν ακουγεται σωστο αυτο.δεν ειναι σωστο αυτο γιατι στεναχωριομουν πολυ οταν με εκμεταλευονταν αλλα ετσι ηταν ολες οι παρεες μου..εγω φταιω που το αφηνα να συμβαινει αλλα δεν ειμαι και ατομο που θα τσακωθει ή θα διεκδικησει το δικιο του.τα κραταω ολα μεσα μου.
    μαλλον φταιω για ολα αυτα μιας και απο ολους πηρα αυτην την αντιμετωπιση.απλα νομιζα οτι και οι αλλοι ειναι καλοπροαιρετοι και δε θα φερονταν ετσι.ναι ζω στο δικο μου ροζ συννεφακι..
    δε ξερω ποσο πρεπει να ανοιγομαι και ποσο δεν πρεπει.και δε ξερω να διεκδικω το δικιο μου οταν γινεται κατι που δε μου αρεσει.
    ειμαι πολυ λαθος χαρακτηρας κι ετσι οπως φαινεται θα μεινω μονη πλεον.και με δυσκολευει πολυ αυτο.απογοητευομαι για τις επιλογες μου και τις πραξεις μου.επρεπε να ημουν πιο δυναμικη.νευριαζω και στεναχωριεμαι.

    cc η κυρια ειχε ερθει για 25 ημερες εχει φυγει για Αθηνα τωρα.κι οσο ηταν εδω ηθελε να βγαινουμε γιατι δεν ειχε αλλη παρεα εδω στην πολη μου.τωρα που πηγε Αθηνα εχει εξαφανιστει πολυ.εκει πανω εχει πολλους φιλους δεν ασχολειται με εμενα..
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2016
    Location
    somewhere out there...
    Posts
    154
    Quote Originally Posted by boo View Post
    εχασα γι αυτους τους λογους παιδια-φιλους που τους ηξερα 15 χρονια αλλους 7-8 χρονια κλπ.
    οσο ανοιγομουν τοσο εκμεταλευση συνεβαινε.
    Όσα χρόνια κι αν περάσουν, κάθε μέρα οι φίλοι μας, τα πιο κοντινά μας πρόσωπα θα μας αποκαλύπτουν κάτι καινούργιο (όπως θα κάνουμε και εμείς άλλωστε) και είτε θα μας εκπλήσσουν ευχάριστα είτε δυσάρεστα.


    Quote Originally Posted by boo View Post
    καλοπροαιρετα φυσικα ανοιγομουν απλα γιατι ενιωθα οτι μπορουσα να το κανω και γιατι επρεπε να το κανω και γιατι ηθελα να ειμαι ο εαυτος μου.και παντα φαινοταν οτι ταιριαζουμε.και ημουν και πολυ καλος ακροατης και προσπαθουσα να τους βοηθησω οπως καταλαβαινα οταν οι αλλοι ειχαν προβληματα ή τους απασχολουσε κατι.
    και εκτος των προβληματων και στις απλες συναναστροφες ημουν τοσο καλοπροαιρετη.δεν ελεγα ποτε οχι οταν μη ζητουσαν κατι ακομα και το πιο τραβηγμενο κι ας πιεζομουνα πολλες φορες, αλλα παντα η ιδια ανταποκριση. εκμεταλευση.
    γιατι αντι να εκτιμουμε τετοιες συμπεριφορες φαιρομαστε διπροσωπα?
    Εσύ, σίγουρα ανοιγόσουν καλοπροαίρετα και αληθινά, γιατί ήθελες να χτίσεις ισχυρές βάσεις στις φιλίες σου αλλά εκείνοι δεν το αναγνώριζαν και γιατί...? Γιατί πολύ απλά δεν ήταν φίλοι...απλά κοιτούσαν το συμφέρον τους....Οι φίλοι δεν είναι μόνο για καφεδάκι και χαβαλέ αλλά ΚΑΙ για τα δύσκολα...Να μπορείς να τους εμπιστευτείς τους προβληματισμούς σου όπως θα κάνουν και εκείνοι με τη σειρά τους...Απαξ και δεν γίνεται κάτι τέτοιο, τους απομακρύνεις από τη ζωή σου (χωρίς απαραίτητα να μαλώσεις...σιωπηρά) και συνεχίζεις...προσπαθήσεις να βρεις ανθρώπους που να σε σέβονται γι'αυτό που είσαι...


    Quote Originally Posted by boo View Post
    ειναι δυσκολο πολυ να μην εχεις μια παρεα να πεις 2 κουβεντες.προσπαθω να τα βρω με τον εαυτο μου και να μεινω μονη μου καλα αλλα το μυαλο μου τριγυρναει στις ομορφες στιγμες που περνουσαμε κι ας υπηρχε εκμεταλευση. ηταν οτι καλυτερο ειχα.ξερω δεν ακουγεται σωστο αυτο.δεν ειναι σωστο αυτο γιατι στεναχωριομουν πολυ οταν με εκμεταλευονταν αλλα ετσι ηταν ολες οι παρεες μου..εγω φταιω που το αφηνα να συμβαινει αλλα δεν ειμαι και ατομο που θα τσακωθει ή θα διεκδικησει το δικιο του.τα κραταω ολα μεσα μου.
    μαλλον φταιω για ολα αυτα μιας και απο ολους πηρα αυτην την αντιμετωπιση.απλα νομιζα οτι και οι αλλοι ειναι καλοπροαιρετοι και δε θα φερονταν ετσι.ναι ζω στο δικο μου ροζ συννεφακι..
    δε ξερω ποσο πρεπει να ανοιγομαι και ποσο δεν πρεπει.και δε ξερω να διεκδικω το δικιο μου οταν γινεται κατι που δε μου αρεσει.
    ειμαι πολυ λαθος χαρακτηρας κι ετσι οπως φαινεται θα μεινω μονη πλεον.και με δυσκολευει πολυ αυτο.απογοητευομαι για τις επιλογες μου και τις πραξεις μου.επρεπε να ημουν πιο δυναμικη.νευριαζω και στεναχωριεμαι.
    σίγουρα, ΟΛΟΙ χρειζόμαστε 1-2 άτομα να λέμε δυο κουβέντες...Νομίζω ότι το κλειδί σε όλα αυτά είναι πρέπει να μάθουμε (βάζω και μένα μέσα) να βάζουμε κάποια όρια και να το εκφράζουμε στον άλλον....ότι δλδ κοίτα μέχρι εδώ σε παίρνει...ότι εδώ είσαι λάθος ή υπερβολικός ...
    αν ο άλλος είναι πραγματικός φίλος -η και θέλει να επενδύσει στη φιλία θα καθίσει να σκεφτεί, να προβληματιστεί...τι είναι αυτό που του λέει ο άλλος και θα προσπαθήσει να βελτιώσει την συμπεριφορά του...αν έχει σαν σκοπό το συμφέρον η συμπεριφορά του θα συνεχιστεί

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by boo View Post
    Απο μικρη οσο με θυμαμαι ημουν πολυ κλειστο παιδι χωρις φιλους.Μοναξια ομως αυτη η φαση.
    Οταν περασα στο πανεπιστημιο αποφασισα να κανω μια καινουρια αρχη μπας και το πραγμα πηγαινε λιγο καλυτερα.Στην αρχη μη δειχνοντας τα πιο βαθεια μου αισθηματα και προβληματισμους ειχα αρκετα ατομα για παρεα.
    Το προβλημα αρχισε οταν ξεκινησα να εκφραζομαι και να λεω τι νιωθω.Αλλοι δε με πηραν στα σοβαρα, αλλοι με κουτσομπολευαν για αυτα πισω απο την πλατη μου, αλλοι απομακρυνθηκαν κι αλλοι με θεωρουσαν το μικρο χαζο και την "τρελη του χωριου"..Ο αυθορμητισμος μου μαζι με τα ευαισθητα κομματια μου εγιναν αντικειμενο εκμεταλευσης μιας και "ξεγυμνωνομουν" στους πιο κοντινους μου ανθρωπους(τους λιγους και καλους που λεμε)και ηξεραν που να βρουν πατημα πανω μου.
    Τον τελευταιο καιρο εχω μετανιωσει για ολα αυτα μιας και το αποτελεσμα ηταν να μεινω μονη μου ξανα οπως οταν ημουν παιδι.
    Εχω λοπον αποριες μιας και εμεινα μονη πλεον για αλλη μια φορα..Τι αποζητουν οι ανθρωποι απο τους γυρω τους?Σε ολους αρεσει η ειλικρινεια μα κανεις δε ειναι ετσι.Γιατι στους αλλους πρεπει να φοραμε το προσωπειο του ευτυχισμενου, επιτυχημενου και χωρις καποιο ουσιαστικο προβλημα ανθρωπου?Τι φοβουνται?Γιατι φευγουν?Ποιο το νοημα να συναναστρεφεσαι κρυβοντας τον πραγματικο σου εαυτο?
    Βαρεθηκα, πονεσα και σιχαθηκα τους ανθρωπους.Δε με γεμιζει και με κανει να νιωθω χειροτερα να μην ειμαι ο εαυτος μου.Ειναι σαν να σε στιγματιζουν ολοι για αυτα που λες, νιωθεις και κανεις.
    Γιατι πρεπει να κρυβομαι πισω απο εναν υπολογιστη και λογω ανωνυμιας να μπορω να εκφραζομαι ελευθερα και να παιρνω καμια σοβαρη απαντηση σε οτι νιωθω και σκεφτομαι?
    Το πραγμα εγινε χειροτερο οταν πριν χρονια αρχισα τα φαρμακα..εκει γινανε ολοι καπνος.
    Δεν ξερω τι πρεπει να κανω για να το αλλαξω ολο αυτο?Και σαφως τωρα ειναι ακομα πιο δυσκολο να ξαναβρω καποια παρεα μιας και δεν εχω ενδιαφεροντα, ασχολιες και τροπους να ερθω κοντα με καποιον..Ολα πανε κατα διαολου και δε ξερω αν εκανα το λαθος εγω ή φερθηκαν σκαρτα ολοι οι αλλοι?
    Κακά τα ψέμματα, κανείς δεν θέλει ειλικρίνεια....απλά δεν το λέει ή δεν το χει καταλάβει......εγώ πιστεύω όσο πιο ειλικρινής είσαι τόσο κινδυνεύεις από την μοναξιά....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Κακά τα ψέμματα, κανείς δεν θέλει ειλικρίνεια....απλά δεν το λέει ή δεν το χει καταλάβει......εγώ πιστεύω όσο πιο ειλικρινής είσαι τόσο κινδυνεύεις από την μοναξιά....
    Το μόνο σίγουρο... Τι να πω, ο κόσμος αρέσκεται στα ευχάριστα ψέμματα... Τά'χω δει κι εγώ από πρώτο χέρι...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Μπου εγγυημένα σου λέω είναι πως έχεις μεγαλώσει στην ηλικία που είμαστε μέχρι τα πενήντα δεν ξέρω τι γίνεται στα σπίτια των άλλων αλλά υποψιάζομαι έχουν γονείς που δεν τους κράζουν πότε και μαλακιά να κάνουν τους το συγχωρούν από εκεί ξεκινάνε όλα πίστεψε με και στην ηλικία που είσαι ότι τους ταΐζουν οι γονείς και ενδεχομένως να μην έχουν βγει από το σπίτι και όλοι φυσικά γουστάρουν να τους λένε ωραία λόγια αν θες να διώξεις κάποιον από κοντά σου πες του για προβλήματα θα φύγει τρέχοντας
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εσύ καλά κάνεις είσαι αληθινή άσχετα που αυτό ειχε το τίμημά του και έμεινες μόνη αλλά δεν πειράζει καλύτερα αυτό σου άνοιξε τα μάτια για να δεις ποιοι είναι η πραγματική σου φίλοι, και μην ανυσηχεις καποιος/πια θα βρεθεί αληθινός άνθρωπος και για σένα δεν είναι ολοι ψευτικοι

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δεν βγαζω ακρη
    By magdalene in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2016, 01:20
  2. Δεν θα βγαλω ακρη
    By crazyelena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 12-03-2015, 00:29
  3. που να βρω την ακρη?
    By makis82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-2013, 00:22
  4. Μία άκρη για τα ψευδώνυμα
    By zoltar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-2012, 03:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •