τι αλλο να κανω δηλαδη;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    273

    τι αλλο να κανω δηλαδη;

    Καλησπερα θα μπω κατευθειαν στο θεμα μου διοτι γενικα εχω κουρασει κοσμο με τα προβληματα μου.. ειμαι 18 ετων φετος εδωσα πανελληνιες και δεν τα πηγα πολυ καλα. οχι οτι διαβαζα ποτε, αλλα πιστευα πως τα πηγα καλυτερα.. ενδεχεται να περασω πληροφορικη επαρχια, εαν γινει αυτο τοτε θα παω εκει εαν δεν παρω μεταγραφη. (εχω 2 αδερφια με μεταγραφη εδω στην αθηνα) . εαν οχι ισως ξανα δωσω το χρονου.. φετος εφοσον τελειωσα με το σχολειο η αδερφη μου προτεινε να δουλεψω στο εστιατοριο που δουλευει και εκεινη σε ενα μεγαλο εμπορικο κεντρο στην αθηνα.. δεν μου ειπε ομως οτι αργουν πολυ να την πληρωσουν, αν και το ακουγα που το ελεγε στους γονεις μου δεν εδωσα σημασια.. δουλευω εναν μηνα, εχω μια μικρη εμπειρα απο ενα αλλο μαγαζι που ειχα δουλεψει 15 περιπου φορες.. μια ταβερνα.. αντιμετωπιζω καθημερινα προβληματα στο εστειατοριο που ειμαι.. ολοι μου την λενε και νιωθω ασχημα, δεν μπορω να βλεπω τα ιδια ατομα καθε ημερα να λενε τα ιδια και ιδια.. δεν κοιμαμαι καλα τα βραδια.. 6-7 ωρες μεχρι εκει. διοτι δουλευω σχεδον καθε ημερα εως 10 ωρες(αναλογος το προγραμμα) και γυρναω και καθομαι για ωρες στον υπολογιστη να ξεχαστω.. δεν εχω φιλους διοτι ειμαι ντροπαλος και οταν βγαιναμε δεν πολυ μιλουσα, δεν εκανα κινηση να μιλησω σε κοριτσια.. αλλες φορες εκανα μερικες ανοριμοτητες πχ στο σχολειο και αυτο με εκανε να μην εχω φιλους.. φασαρια στην ταξη κλπ.. εδω και 1-2 χρονια οταν αγχωνομαι για κατι πχ για την δουλεια η στεναχωριεμαι για κατι, δακρυζω και η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη.. οταν εχω ξαπλωσει στο κρεβατι ειδικα, τοτε η ταχυτητα παει σαν φερραρι, περα απο την πλακα.. οι γονεις μου πηγαν στην ανδρο για κατι ημερες και ζηλεψα γιατι ηθελα να παω και εγω καπου.. καθε χρονο κανω μπανια στην θαλασσα, φετος προλαβα να κανω ενα με τον αδερφο μου.. εχω κ μια μικρη αδερφη 7 χρονων που την αγαπαω πολυ ασχετως αν την πειραζει η οποια ειναι μαζι τους και μου λειπει, και οταν την σκεφτομαι δακρυζω. ΝΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΟΘΡΕΦΤΟ. ποτε δεν εμαθα το αντιθετο. για καποια πραγματα συνεχιζω να τα εχω μεσα μου ενω λογο ηλικιας-18 ετων δεν θα επρεπε πιστευω. οπως να κλαιω για βλακειες και λοιπα. περιμενω προτασεις για ολα οσα σας ειπα παραπανω. ευχαριστω.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Γιαννη σου ειχα στειλει πμ πριν κατι μερες για το εαν θες να γινουμε φιλαρακια ειμαι κι εγω 18 δεν ξερω εαν το ειδες γιαυτο στο υπενθυμηζω :)
    Για μενα δεν εχει καμια σχεση τομαμοθρευτο που λες ισα ισα αγαπας την οικογενεια σου και αυτο ειναι πολυ καλο μην ξεχνας οτι ακομα εχεις το ανχος που θα περασεις ολοι το εχουμε αλλωστε ασχετα απο το πως τα πηγαμε οσο για την δουλεια νομκζω πρεπει να κανεις υπομονη συγουρα δεν ειναι καλες οι συνθηκες αλλα κοιτα λιγο τον εαυτο σου κοιτα να κοιμασε καλα για αρχη πχ ....σιγουρα σου σπανε τα νευρα αλλα μην τους αφησεις να το καταφερουν :)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Ελλάδα - Αμερική
    Posts
    42
    Είσαι εσωστρεφής απ ότι φαίνεται γι αυτό και δεν αρέσεις τον κόσμο/ δεν έχεις φίλους. Είναι φυσιολογικό εάν όντως είσαι εσωστρεφής αλλά άκου. Μην κάνεις το λάθος να λες ότι τι άλλο να κάνεις και να παραπονιέσαι ενώ εσύ ο ίδιος σου ξέρεις ότι δεν προσπαθείς αρκετά, ανταυτού γίνε ο καλύτερος κάπου, σε κάτι συγκεκριμένο πάνε και γίνε ο καλύτερος και ξεκίνα να ασχολείσαι με αυτό. Πρέπει να βρεις το κομμάτι που αγαπάς πραγματικά και να αφοσιοωθείς

Similar Threads

  1. Τι να κανω ρε παιδια δεν παεια αλλο
    By KARMA in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 11-01-2014, 01:30
  2. FUCK BUDDIES H ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ? ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ?
    By Lacrymosa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 11-09-2012, 02:38
  3. ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΩ...................................
    By red in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 18-10-2011, 17:54
  4. Λειτουργώ μηχανικά σε μια σχέση...δηλαδή?
    By Michaelgr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 24-06-2010, 01:38
  5. ΤΙ ΕΧΩ ΔΗΛΑΔΗ?
    By predator in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 02-01-2010, 20:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •