προβλημα ενος κοριτσιου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    11

    προβλημα ενος κοριτσιου

    καλησπερα, ειμαι 17 χρονων και ολα στην ζωη μου αρχιζουν να καταστρεφονται!
    πριν 3 μηνες μου βρηκαν μια κυστη 7,2 εκατοστων στην ωοθηκη μου, μου ειπαν πως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να αποκτησω καρκινο ή να μην μπορω να κανω παιδια.
    ολο αυτο με εχει καταστρεψει, εκτος αυτου ομως ολοι γυρω μου φευγουν!
    πριν 4 χρονια τα ειχα με ενα παιδι για 1 χρονο, μολις χωρισαμε αποφασισαμε να μεινουμε φιλοι κι να λεμε τα προβληματα μας, με τον καιρο καταφεραμε κατι μοναδικο, ημασταν αχωριστοι και γιναμε κολλητοι!
    βγαιναμε με τις τοτε σχεσεις μας και περνουσαμε πολυ ομορφα. του ελεγα τα παντα οπως και αυτο αλλωστε!
    τα χριστουγεννα ολο αυτο καταστραφηκε, καθως ειχε πιει λιγο παραπανω καταληξαμε να φιλιωμαστε και να κανουμε πραγματα που δεν επρεπε.
    δεν μιλησαμε ποτε για αυτο, το αγορι αυτο ειχε μια μακροχρονια σχεση και μαλιστα εγω με την κοπελα αυτη ειμαστε πολυ καλες φιλες και ετσι αποφασισαμε να το ξεχασουμε!
    εγω ομως θυμηθικα ποσο ωραια ημασταν μαζι και αρχισα να καταλαβαινω οτι ειμαι ακομα ερωτευμενη μαζι του!
    το εκρυβα μεσα μου για 5 μηνες, στο μεταξυ ο φιλος μου ειχε χωρισει!
    με τα πολλα εφτασε η ημερα των γεννεθλιων μου, ηρθαν ολοι σπιτι μου και η πρωην κοπελα του.
    οταν την ειδε εγινε αλλος ανθρωπος την φιλουσε την χαιδευε και ηταν σαν να τα εχουν!
    πορολα αυτα με πηρε σε καποια φαση μεσα στο δωματιο και με φιλησε μου ειπε ποσο ομορφη ημουν και πως την πρωην του δεν την θελει στα αληθεια απλα την εχει συνηθισει!
    εφυγαν τελος παντων και εγω δεν αντεχα ηθελα να του πω ποσο πολυ τον θελω και του εστειλα ενα μηνυμα και του ελεγα τι νιωθω, σαφως και του ειπα οτι δεν ζηταω κατι, το μονο πραγμα που μου απαντησε ηταν ενα απλο καλημερα και απο τοτε αυτο ηταν, καταστραφικαν τα παντα!
    τον βλεπω μονο οταν βγουμε με την παρεα μας ολοι μαζι!
    του ειπα για το προβλημα υγειας που αντιμετωπιζω και μου γυρισε την πλατη.
    περα απο το οτι εχασα τον πιο συμαντικο ανθρωπο στην ζωη μου εχασα και την κολλητη μου!
    με την κολλητη μου ειμαστε 6 χρονια φιλες αυτοκολλητες, παντου μαζι!
    απο την ωρα ομως που εμαθε το προβλημα υγειας μου εφυγε απο διπλα μου, μετα απο λιγο καιρο τα εφτιαξε με ενα παιδι απο την παρεαα με τον οποιο ολη την ωρα χωριζουν και τα ξαναφτιαχνουν!
    απο τοτε που τα βρηκα ξανα με το παιδι εγω δεν υπαρχω, δεν με ρωταει αν ειμαι καλα, της λεω να παμε για καφε και αυτη δεν θελει!
    ερχεται σπιτι μου και το μονο που λεει ειναι ποσο καλος ειναι, ποσο καλη ειναι η μαμα του και κατι τετοια.
    εχω να βγω απο το σπιτι πανω απο 3 εβδομαδες και δεν εχω κανεναν διπλα μου. ολοι μου εχουν γυρισει την πλατη!
    η φιλη μου με παρατησε για εναν γκομενο και ο ανθρωπος μου κανει σαν να μην υπαρχω πια!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Με το παλλικαρι γιατι ειχατε χωρισει τοτε παλια την πρωτη φορα?

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    24
    Είναι δύσκολη η ηλικία των 17.
    Βρίσκεσαι στη μετάβαση από έφηβη σε ενήλικη.
    Απο τη σιγουριά του σπιτιού αρχίζεις και βγαίνεις προς τα έξω και αντιμετωπίζεις τον κόσμο και τις σχέσεις.
    Και αυτό κάποιες φορές πονάει. Η σχέσεις είναι δύσκολες. Θα σου συμβεί ξανά και ξανά να χάσεις ανθώπους να σε πληγωσουν, αλλά και να γνωρίσεις νέους, καλύτερους απ'τους προηγούμενους.
    Να θυμάσαι λοιπόν οτι όλα για κάποιο λόγο γίνονται.
    Ίσως άλλαξες και συ και η κολλητή σου και πρέπει να κάνεις χώρο στη ζωή σου για νέα άτομα.
    Τα καλύτερα έρχονται!

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    11
    Κουραστήκαμε ο ένας τον άλλον!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    11
    Απλά το θέμα με την κολλητή μου δεν είναι τόσο εύκολο!
    Ξεκινήσαμε να κάνουμε παρέα επειδή τα αδέλφια μας που είναι μεγαλύτεροι ήταν κολλητοί.
    Έχουμε αναπτύξει γερές σχέσεις. Οι γονείς μας είναι σχεδόν κάθε μέρα μαζι.
    Είναι πολύ περίπλοκο

Similar Threads

  1. ημερολογιο ενοσ παρανοικου
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 04-05-2013, 18:00
  2. ΤΙ ΣΑΣ ΘΛΙΒΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ? Η ΘΕΑ ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ Η ΕΝΟΣ ΝΕΚΡΟΥ ΖΩΟΥ?
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 39
    Last Post: 08-03-2012, 20:56
  3. πως ειναι η ζωη ενος αρρωστου?
    By alexandros2985 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 43
    Last Post: 26-04-2011, 22:11
  4. Με την αγοραφοβία του ενος
    By Wintertimes in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 03-08-2010, 21:19
  5. Η δολοφονία ενός δημοσιογράφου
    By Θεοφανία in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 107
    Last Post: 22-07-2010, 15:28

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •