Ενθουσιασμος - Το καλυτερο συναισθημα στη ζωη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    davidh
    Guest

    Ενθουσιασμος - Το καλυτερο συναισθημα στη ζωη

    Απο τοτε που απολυθηκα απο το στρατο εδω και 15 χρονια βγαινοντας στη κοινωνια βλεποντας το κοσμο κυριως στη δουλεια ενιωθα οτι κατι ελειπε απο μεσα μου, κατι δεν μου ταιριαζε ως εγω προς κομματι στη κοινωνια και αυτο με βασανιζε πολυ στο μυαλο. Ενιωθα πως ειχα χασει τον ευατο μου. Σκεφτομουν πως κατι εχω παθει. Αρχισα να γινομε βιαιος, να πλακωνομαι με αλλους, μετα να το μετανιωνω να νιωθω πολυ ασχημα με αυτο που που προκαλεσα στον αλλον χτυποντας τον, και γενικος ενιωθα πολυ ανασφαλης. Ημουν τοσο ανασφαλης που οποιαδηποτε δικλιδα ασφαλειας-αμυνα ειχα στη ζωη μου πριν απο το στρατο για θεματα περι ναρκωτικων ανοιξε και εμπλεξα με ναρκωτικα. Anyway οπως και να χει εμπλεξα με ουσιες με πηρε απο κατω ειχα που ειχα το προβλημα ηρθε και αυτο και εγινε ενα μπαχαλο μεσα μου. Πηγα σε ψυχιατρους και κλινικες μου εδωσαν θεραπειες και απο τοτε μεχρι τωρα ζω με φαρμακα κανω οτι κανω και ψαχνω συνεχεια να δω τι μου φταιει.

    Απο το 2004 τοτε που ημουν στα φορτε της καταθλιψης πηρα ενα κομπιουτερ και ασχολουμουν συνεχεια με αυτο. Εμαθα διαφορα πχ 2 γλωσσες για το στησιμο ιστοσελιδας HTML & Css που εχουν να κανουν με την εμφανιση και τη διαταξη της ιστοσελιδας. Ολα απο το Google. Εφτιαχνα διαφορες ιστοσελιδες για να μαθω και να εκπαιδευτο στο κωδικα και μεχρι τωρα ε ειμαι οκ πανω σε αυτα. Αλλα δεν προοδεψα και πολυ. Πχ. Δεν εχω μαθει γλωσσες προγραμματισμου οπως ειναι η PHP C κτλ. που ειναι και πολυ συναρπαστικες και ενθουσιωδης με το αποτελεσμα. Αγορασα ενα βιβλιο απο το ιντερνετ για την PHP & MYSQL αλλα οποτε ξεκινουσα να το διαβαζω με επερναν απο κατω τα προβληματα μου, ενιωθα το συναισθημα της δυσφοριας και ετσι δεν μπορουσα να συνεχισω το διαβασμα και εδω και 4 χρονια ειναι παρατημενο στη σελιδα 29.

    Τελος παντον για να μη πολυμακρυγορω ειχα φτιαξει μια σελιδα το mimoupeis.gr που ειχε να κανει με χαρουμενες ειδησεις και ευελπιστουσα πως θα παει καλα αλλα δυστυχως ο κοσμος ασχολουνταν με αρνητικες ειδησεις και ετσι δεν ειχε πολυ κοσμο και εσοδα. Ετσι αποφασισα να κανω μια ιστοσελιδα που ασχολειται με ειδησεις αρνητικης ενεργειας βλακειες τροφη για τον καθε "χαζο" οπως το θεωρουσα το κοινο και μολις την ανοιξα οργανωθηκα και κατευθειαν εγινε χαμος. τα εσοδα ανεβηκαν, στην αρχη ημουν πολυ ενθουσιασμενος και χαιρομουν που εβλεπα αυτο οτι ειχα κοσμο, αλλα σιγα σιγα αρχισα να σκεφτομαι και να νιωθω ασχημα. Στις αρχες σκεφτομουν του στυλ σαν τον δρακουμελ "χεχε θα σας εξοντοσω ολλους ελληνες.." λες και ημουν ενα ρομποτ με λειζερ που οι ακτινες του ψηνανε τους ανθρωπους. Αλλα σιγα σιγα αρχισα να σκεφτομε κατσε λεω τωρα τι προσφερω εγω; Προσφερω μισος; διχονοια; Τι ειναι αυτο που βγαζω ετσι τα λεφτα μου και χαιρομαι και τι συνεπειες θα μπορουσε να εχει αυτο; Μηπως κανω κακο; και μηπως παει μπουμερανγκ; Τελος παντον ξενερωσα.. ενιωθα ασχημα για τη δουλεια μου.

    Χθες το βραδυ ομως κοιτωντας τους επισκεπτες τις σελιδας βλεπω ενα link στη σελιδα μου ως προωθητη με την ονομασια superpromoter.info

    Κανω αναζητηση στο google και βλεπω οτι ειναι ενα site απο την ρουμανια χωρις να καταλαβω και πολλα πολλα. Βλεπωντας ομως τα αποτελεσματα βλεπω και μια αλλη σελιδα την http://www.superpromoteracademy.com/

    Διαβασα τι λεει και εμεινα. Συνειδητοποιω κατι τρεχει εδω με εμενα και αυτα που λεει.

    Ουφ.. βαρεθηκα να γραφω.. παω να γινω cross

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,406
    Μου αρέσεις!
    Η αγνοια δεν μπορει να πεισει τη γνωση,οσο κι αν επαναλαμβανει την αμαθεια της.

  3. #3
    davidh
    Guest
    Quote Originally Posted by katerinaki View Post
    Μου αρέσεις!
    Να τα βρουμε ρε συ να πινουμε τα φαρμακα μας μαζι. βαρεθηκα να τα πινω μονος :P

  4. #4
    davidh
    Guest

  5. #5
    δεν μπορω να καταλαβω οτι αφου σου αρεσει αυτο το πραγμα γιατι δεν γραφεσε σε ενα φορουμ να παρεις απαντησεις που ειναι για υπολογιστες και κωδικες κτλ ? επισης αν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα πανε σε ενα φροντιστηριο υπολογιστων κανε λιγες ωρες και θα βελτιωθεις.... ακομα προσπαθω να καταλαβω ποιο ειναι το προβλημα που σε εκανε να τα παρατησεις ?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ενας ανθρωπος που εχει χασει τον ενθουσιασμο του για την ζωη , ειναι ενας ανθρωπος χρεοκοπημενος .........................................δεν μπορουσα να μην το γραψω .....

  7. #7
    Ταλαιπωρηθηκες τσαμπα, μυαλο εχεις αφοσιωνεσαι οταν γουσταρεις αλλα οπως λεει κ ο τιτλος σου αν δεν νιωθεις ντοπα, ερχεται η αλλη φαση.
    με τα φαρμακα εχεις θεμα ελλειψης συγκεντρωσης; πραγματι μπες σε φορουμ με τεχνολογια ποτε δεν ξερεις.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    davidh
    Guest
    ναι εχω ελλειψη συγκεντρωσης

Similar Threads

  1. ΕΡΕΥΝΑ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΘΛΙΠΤΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΟ
    By kriti28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 61
    Last Post: 10-02-2021, 18:25
  2. Θέλω το καλύτερο για το παιδί μου
    By Fwtinh.Eutixia in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 06-07-2015, 22:22
  3. χρειαζομαι τον καλυτερο ψυχοθεραπευτη ΓΣΘ!!Βοηθηστε με
    By afrula in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 123
    Last Post: 27-01-2010, 00:01
  4. Να προσπαθεις για το καλυτερο...παντα?
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 06-07-2008, 11:47
  5. ΕΙΜΑΙ ΕΡΩΤΕΥΜΕΝΗ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΦΙΛΟ
    By ΜΑΡΚΕΛΛΑ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 23-08-2006, 20:31

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •