ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3

    ΚΑΤΑΘΛΗΨΗ ΚΑΙ ΣΩΜΑΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

    ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΗΤΟΙ,

    ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΕΝΕΡΓΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΤΗΝ ΚΑΚΗ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΥΓΕΙΑ.

    1) ΤΗΛ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΕ ΨΥΧΟΛΟΓΟ/ΨΥΧΙΑΤΡΟ
    2) ΨΑΧΝΩ ΤΑ ΔΙΑΤΡΟΦΙΚΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ (Ω-3 ΚΤΛ)
    3) ΕΓΙΝΑ ΜΕΛΟΣ ΣΤΟ Ε-PSYCHOLOGY

    4) ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΚΑΠΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ --

    --ΑΛΛΑ --

    ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΟΜΑΔΙΚΟ (ΕΣΤΩ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ)
    ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΧΨΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΘΑΡΥΝΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΑΣΚΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΗ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΙ " ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΔΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ?"

    ΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΕΙΔΗ ΚΑΠΟΙΟ GROUP ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ,
    ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΠΟΛΥ !!! Δ.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Είναι πολύ θετικό το ότι αποφάσισες να ξεκινήσεις κάτι για να νιώσεις καλύτερα.Όσον αφορά στο θέμα της γυμναστικής που λες, δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιο ανάλογο γκρουπ.Ξέρω όμως-ή τουλάχιστον έτσι λειτουργεί σε μένα-ότι βοηθάει πολύ περισσότερο να βελτιωθεί η ψυχολογική μας κατάσταση ένα άθλημα το οποίο σου παρέχει την επικοινωνία με τον κόσμο.Όχι αναγκαστικά ομαδικό.Θα σου πρότεινα αν θες να γραφτείς σε ένα γυμναστήριο.Το να βλέπεις κόσμο τριγύρω σου,με τον οποίο δεν είναι απαραίτητο να μιλάς και συνεργάζεσαι,όπως πιθανότατα θα είχες σε ένα ομαδικό άθλημα,θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα και να ξεφέυγεις από τις δυσάρεστες σκέψεις.\"Τι κάνεις εσύ εκεί?Γυμνάζεσαι!\"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Συμφωνω απολυτωσ..εμενα πχ μου κανει η παουερ γιογκα..
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Originally posted by DIDI


    ΘΑ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΟΜΑΔΙΚΟ (ΕΣΤΩ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ)
    ΜΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΗΝ ΧΨΩ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΠΡΟΔΙΑΘΕΣΗ. ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΕΝΘΑΡΥΝΟΥΜΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟΝ ΝΑ ΑΣΚΗΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΨΗ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ ΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΙΤΑΜΕ ΓΥΡΩ ΜΑΣ ΣΚΕΦΤΟΜΕΝΟΙ \" ΤΙ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΔΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ?\"



    να κάνεις swinging !




  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    1,024
    http://www.overcoming-depression.com/depression-and-exercise.html
    been good, been bad. WILL GO ON

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    να κάνεις swinging !
    lol με εκανες να ψαξω στο google για να βρω τι σημαινει αυτο.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,139
    Είδες πως μπορεί να μορφωθεί κανείς?

    :P

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    :P ...
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    3
    Dear La-Vita και Αdzik,

    thanks για τις προτασεις, αλλα εχω δοκιμασει αυτες τις εναλλακτικες και δεν μου ταιριαζουν.

    νιωθω πολυ απαισιοδοξα σε κοινωνικες συνθηκες οπου δεν οργανωνετε ξεκαθαρα μια κοινη στρατιγικη. μεγαλωνοντας επαιζα παντα σε αθλητικες ομαδες οπου ηταν δεδωμενο οτι ναι μεν ολοι συμετεχουμε για προσωπικους λογους αλλα παραλληλα αναπτησαμε και ενα συνολικο στοχο σαν ομαδα το οποιο εκφραζονταν εμπρακτα. καταλαβαινω οτι και στο gym κτλ υπαρχει ο κοινος στοχος της υγειας (σωματικη και πνευματικη), της μακροζωιας και της ομορφιας...αλλα κατι μου λειπει.
    Στην Αθηνα που ζω τωρα δεν εχω και καμια φιλη να πηγαιναμε μαζι να κανουμε κατι αθλητικο, ουτε εχω βρει στην περιοχη μου καποια γυναικεια ομαδα να παιζει για hobby. ηθελα να συμμετασχω σε δραστηριοτητες του δημου οπου διαμενω αλλα παλι τις απογευματινες ωρες νιωθω εξαντλημενη.

    ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ...
    Δ.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    60
    Ενδιαφέρομαι κι εγώ για κάποιας μορφής ομαδική δραστηριότητα στη φύση. Περπάτημα π.χ. (όχι τρέξιμο γιατί καπνίζω σαν φουγάρο). Μόνη μου βαρυέμαι συνέχεια και δεν κάνω τίποτα.
    Μένω Αθήνα, Βορειοανατολικά προάστεια.

    Αν κανονίσετε κάτι στείλτε μου ένα μήνυμα.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •