Απορίες σχετικά με τους άντρες και τη συμπεριφορά τους μέσα στις ερωτικές σχέσεις... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 29 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 433
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Βρε Κυκνε , ειναι δυνατον ολοι οι αντρες να ειναι βιαιοι ? εμενα που σουχω στειλει και φωτο , μεχεις ικανο να σηκωσω χερι σε γυναικα ? απο ολους τους φιλους μου , δεν ξερω ουτε εναν να εχει χειροδικησει σε γυναικα , ουτε εχω τσακωθει καν , αυτοι που το κανουν , λιγο πολυ τους ' κοβεις ' απο την εν γενει συμπεριφορα , και το βλεμμα , ιδιως αυτο λεει αρκετα ........εχεις κακη εμπειρια , και τους παιρνει ολους η μπαλλα ...........

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Στην αρχη κρατας αποστασεις μεχρι να τσεκαρεις τι χαρακτηρας ειναι.
    Αν ειναι χαρακτηρας που σου ταιριαζει και γουσταρεις να τον γνωρισεις, πας για εναν καφε, ενα ποτο, ενα σινεμα κλπ.
    Αν ειναι νορμαλ ατομο και οχι κανενας λιγουρης ακοινωνητος χωριατης, δεν θα στην πεσει χωρις να δει αν υπαρχει αμοιβαιοτητα...
    Εφοσον υπαρχει αμοιβαιοτητα και μια καποια οικειοτητα, τοτε προχωραει!

    Θα μου πεις οτι υπαρχουν καποιοι που με το καλημερα σας κανουν κινηση...Σε αυτο, αναλογως εσυ τι θελεις, τι ψαχνεις σε αυτη τη ζωη...
    Εγω προσωπικα, επειδη εχω θεματα με κακοποιηση αλλα οχι σαν τη δικη σου περιπτωση, το βαζω στα ποδια αν δω τετοια συμπεριφορα, δεν μπορω να νιωθω οτι σε βαρος μου ο αλλος προχωραει μονος του και δεν τον νοιαζει αν εγω γουσταρω να συμπορευτω.
    Και μην ξεχνας, η εμπιστοσυνη κατακταται, δεν χαριζεται!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Βρε Κυκνε , ειναι δυνατον ολοι οι αντρες να ειναι βιαιοι ? εμενα που σουχω στειλει και φωτο , μεχεις ικανο να σηκωσω χερι σε γυναικα ? απο ολους τους φιλους μου , δεν ξερω ουτε εναν να εχει χειροδικησει σε γυναικα , ουτε εχω τσακωθει καν , αυτοι που το κανουν , λιγο πολυ τους ' κοβεις ' απο την εν γενει συμπεριφορα , και το βλεμμα , ιδιως αυτο λεει αρκετα ........εχεις κακη εμπειρια , και τους παιρνει ολους η μπαλλα ...........
    Όχι, δεν φαίνεσαι τέτοιος τύπος... :)

    Ναι, είναι πιθανόν να είμαι λίγο άδικη γι' αυτό εν μέρει άνοιξα και το θέμα μήπως και βελτιωθώ και συνέλθω, είναι χρήσιμες οι απόψεις κι άλλων προσώπων...Κρατάω κι αυτό με το βλέμμα, καλή συμβουλή!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Στην αρχη κρατας αποστασεις μεχρι να τσεκαρεις τι χαρακτηρας ειναι.
    Αν ειναι χαρακτηρας που σου ταιριαζει και γουσταρεις να τον γνωρισεις, πας για εναν καφε, ενα ποτο, ενα σινεμα κλπ.
    Αν ειναι νορμαλ ατομο και οχι κανενας λιγουρης ακοινωνητος χωριατης, δεν θα στην πεσει χωρις να δει αν υπαρχει αμοιβαιοτητα...
    Εφοσον υπαρχει αμοιβαιοτητα και μια καποια οικειοτητα, τοτε προχωραει!

    Θα μου πεις οτι υπαρχουν καποιοι που με το καλημερα σας κανουν κινηση...Σε αυτο, αναλογως εσυ τι θελεις, τι ψαχνεις σε αυτη τη ζωη...
    Εγω προσωπικα, επειδη εχω θεματα με κακοποιηση αλλα οχι σαν τη δικη σου περιπτωση, το βαζω στα ποδια αν δω τετοια συμπεριφορα, δεν μπορω να νιωθω οτι σε βαρος μου ο αλλος προχωραει μονος του και δεν τον νοιαζει αν εγω γουσταρω να συμπορευτω.
    Και μην ξεχνας, η εμπιστοσυνη κατακταται, δεν χαριζεται!
    Κι εγώ αυτούς που κάνουν αμέσως κίνηση δεν τους κρατάω...με κάνουν να νιώθω πολύ άσχημα...ο τελευταίος τέτοιος που είχα γνωρίσει από την πρώτη φορά που βγήκαμε με αγκάλιαζε κι ένιωθα άσχημα αλλά επειδή φοβάμαι έτσι παγώνω και δεν μπορώ να αντιδράσω...

    Συμφωνώ και μ' αυτό που λες για την εμπιστοσύνη, έτσι ακριβώς είναι!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Κι εγώ αυτούς που κάνουν αμέσως κίνηση δεν τους κρατάω...με κάνουν να νιώθω πολύ άσχημα...
    και μενα....
    δεν ξερω πως την εχουν δει τη φαση...
    Μου εχει τυχει και μενα καποιος να με αγκαλιασει, του τυπου να καθομαστε διπλα με παρεα, και να απλωνει χερι στην πλατη μου λες και ειμαστε ζευγαρακι χρονια... Επισης, να απλωνει χερι και να χαϊδευει χερια, μαλλια, προσωπο... ενταξει, εννοειται λακιξα !!
    Αλλος παλι, που ουτε καν τον ηξερα, ηταν φιλος φιλης, με το που εφυγε η κοινη παρεα, μπηκε στο παρασυνθημα και αρχισε τα χαιδεματα στην πλατη, και ουτε καν γυρισε να δει αν γουσταρω, πως αντιδρω κλπ, απλωνε χερι με σκυφτο κεφαλι. Δηλαδη ελεος !
    Και μετα που τους κοβεις τον αερα, σε λενε αντικοινωνικη...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    και μενα....
    δεν ξερω πως την εχουν δει τη φαση...
    Μου εχει τυχει και μενα καποιος να με αγκαλιασει, του τυπου να καθομαστε διπλα με παρεα, και να απλωνει χερι στην πλατη μου λες και ειμαστε ζευγαρακι χρονια... Επισης, να απλωνει χερι και να χαϊδευει χερια, μαλλια, προσωπο... ενταξει, εννοειται λακιξα !!
    Αλλος παλι, που ουτε καν τον ηξερα, ηταν φιλος φιλης, με το που εφυγε η κοινη παρεα, μπηκε στο παρασυνθημα και αρχισε τα χαιδεματα στην πλατη, και ουτε καν γυρισε να δει αν γουσταρω, πως αντιδρω κλπ, απλωνε χερι με σκυφτο κεφαλι. Δηλαδη ελεος !
    Και μετα που τους κοβεις τον αερα, σε λενε αντικοινωνικη...
    Ας λένε ότι θέλουν, εμείς πρέπει να προστατέψουμε την ψυχολογία μας...δεν γίνεται να μας κάνει κουρέλι ο κάθε αναίσθητος λιγούρης! Έτσι δεν είναι;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Koυρελι δεν με κανει, αλλα με στενοχωρει να με λενε αντικοινωνικη γιατι δεν ειμαι...

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    δεν εξαρτασαι απ τη γνωμη του κοσμου ακομα και αν δε το λες

    εξαρτασαι απ το αν εχεις δικιο η οχι...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Koυρελι δεν με κανει, αλλα με στενοχωρει να με λενε αντικοινωνικη γιατι δεν ειμαι...
    Εγώ φοβήθηκα πάλι κι ένιωσα πίεση και μετά που γύρισα σπίτι δυσκολεύτηκα να συνέλθω, έψαχνα ανακούφιση κι είχα στείλει ένα sms σε κάποιον που νιώθω σαν καταφύγιο για μένα ακόμα κι αν δεν είμαστε πια μαζί και δεν περίμενα κι απάντηση, ούτε περιέγραψα τι με τάραξε απλά έγραψα "ότι κι αν συμβεί, θα είσαι πάντα το καταφύγιο μου"...φαντάσου πόσο ανασφαλής ένιωσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Πιεση και εγω νιωθω καποιες φορες, αλλα βαζω τα ορια μου σε εφαρμογη και ολα καλά!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    .
    Μου εχει τυχει και μενα καποιος να με αγκαλιασει, του τυπου να καθομαστε διπλα με παρεα, και να απλωνει χερι στην πλατη μου λες και ειμαστε ζευγαρακι χρονια... Επισης, να απλωνει χερι και να χαϊδευει χερια, μαλλια, προσωπο... ενταξει, εννοειται λακιξα !!
    Αλλος παλι, που ουτε καν τον ηξερα, ηταν φιλος φιλης, με το που εφυγε η κοινη παρεα, μπηκε στο παρασυνθημα και αρχισε τα χαιδεματα στην πλατη, και ουτε καν γυρισε να δει αν γουσταρω, πως αντιδρω κλπ, απλωνε χερι με σκυφτο κεφαλι. Δηλαδη ελεος !
    ...
    Mου κανουν μεγαλη εντυπωση αυτα που γραφεις ..............παλια , δεν γινοντουσαν τετοια , η οι νεοι εχουν αποθρασυνθει , η δινεις αθελα σου αερα .........................χωρις να ξερω σε τι ηλικιες αναφερεσαι , υποθετω κατω των 30 ......

  12. #27
    Τετοιες χοντραδες γινονται αρκετες φορες,αλλα αποπειρες βιασμου πολυ σπανια.Στην χειροτερη δωστου ενα χαστουκι να ησυχασει.Ενας μεσος νορμαλ αντρας οσο λιγουρι και να ναι δε θα σε βιασει.

    Παντως αυτο που γραφεις Κυκνε με το κενο μνημης ειναι..ανατριχιαστικο,και μονο που το διαβαζεις.Μαλλον σε σοκαρε πολυ και θες να το ξεχασεις.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Mου κανουν μεγαλη εντυπωση αυτα που γραφεις ..............παλια , δεν γινοντουσαν τετοια , η οι νεοι εχουν αποθρασυνθει , η δινεις αθελα σου αερα .........................χωρις να ξερω σε τι ηλικιες αναφερεσαι , υποθετω κατω των 30 ......
    οχι.... ο 1ος γυρω στα 37 τοτε, και ο 2ος 35αρης. Προσφατα περιστατικα τα τελευταια χρονια...
    θεωρω οτι δεν δινω αερα, ισα ισα που ειμαι μαζεμενη...
    οταν λες οτι εισαι ελευθερη, ο αλλος παιρνει τον αερα μονος του νομιζω. Και αν ψαχνεται, δεν θελει και πολυ να το σκεφτει...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τετοιες χοντραδες γινονται αρκετες φορες,αλλα αποπειρες βιασμου πολυ σπανια.Στην χειροτερη δωστου ενα χαστουκι να ησυχασει.Ενας μεσος νορμαλ αντρας οσο λιγουρι και να ναι δε θα σε βιασει.
    Συμφωνω απολυτα!! χοντραδες ναι, βλακειες απειρες! αλλα βιασμος ειναι κατι πολυ πολυ βαρυ για οποιονδηποτε μεσο νορμαλ ανθρωπο...
    δηλαδη πρεπει ο αλλος να ειναι τερμα διαταραγμενος και βιαιος για να κανει κατι τετοιο...

  15. #30
    παρολο που η ιδια εχω σχεση με εναν αντρα που ειναι βιαιος ουτε αυτος ηταν ποτε πιεστικος ή βιαιος ουτε στην αρχη ουτε στη συνεχια στο θεμα αυτο.και γενικα νομιζω ειναι πολυ δισκολο να σου τυχει τετοια περιπτωση.ειναι πολυ ακραια περιπτοση αυτη του βιασμου και αν γενικα παιρνεις το χρονο σου με τους αντρες κατι θα καταλαβεις οτι δε παει καλα

Page 2 of 29 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μισω τους αντρες
    By unlucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 24-08-2019, 02:16
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  3. σχετικα με το πως οι ανθρωποι γνωριζονται μεταξυ τους..
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 01-07-2013, 22:23
  4. Σχετικά με τη λειτουργία και τους στόχους της κοινότητας
    By NikosD. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 801
    Last Post: 08-11-2009, 16:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •