Απορίες σχετικά με τους άντρες και τη συμπεριφορά τους μέσα στις ερωτικές σχέσεις... - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 29 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 433
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    οχι.... ο 1ος γυρω στα 37 τοτε, και ο 2ος 35αρης. Προσφατα περιστατικα τα τελευταια χρονια...
    θεωρω οτι δεν δινω αερα, ισα ισα που ειμαι μαζεμενη...
    οταν λες οτι εισαι ελευθερη, ο αλλος παιρνει τον αερα μονος του νομιζω. Και αν ψαχνεται, δεν θελει και πολυ να το σκεφτει...
    Συνεχιζω να εντυπωσιαζομαι απο αυτην την συμπεριφορα ........πληρης ανωριμοτης .......που πηγε το φλερτ το παλιο ?

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3
    Καλημερα σε ολους, ενω ειμαι προσφατα εγγεγραμμενος παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ, πραγματικα αισθανομαι σα να σας "ξερω". Θελω να απευθυνθω στο Κυκνο και για αρχη να πως λυπαμαι πολυ για αυτο που της συνεβει, αλλα μην αφησεις κατι ασχημο να σε καθορισει.
    Οτιδηποτε γινεται διχως τη συνεναιση σου δεν εισαι υπευθυνη εσυ.
    Ολοι οι ανδρες δεν ειναι βιαιοι, καποιοι μαλιστα ειναι λιγοτερο απο τις γυναικες.
    Καταλαβαινω απο το nickname που διαλεξες, το Κυκνο, ενα ομορφο πλασμα, ντελικατο που διαλεγει ταιρι για μια ζωη οτι εισαι ευαισθητη κι ενω αυτο ειναι οτι πιο ομορφο υπαρχει, δηλαδη ενας ανθωπος με ευαισθησιες, ειναι δυσκολο για εσενα.
    Τεινουμε να δημιουργουμε στο μυαλο μας υποθετικα σεναρια βαση των εμπειριων μας και αυτο ειναι εξουθενωτικο. Μια φιλη μου που ειχε παρομοια φοβια, δηλαδη να μεινει μονη της τα βραδια, πηρε μετα απο συμβουλη ψυχολογου ενα σκυλο. Μη φανταστεις σκυλο φυλακα, ουτε κανα τερας, ενα ομορφο σκυλακι οχι παρα πολυ μικρο που πιο πιθανο ειναι να σε γλειψει παρα να σε δαγκωσες. Αλλα αυτο τη βοηθησε Παρα πολυ. Κυριως γιατι ποτε πια δεν ηταν μονη.
    Τελος να πω οτι ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευουν οτι υπαρχει καποιος για ολους και οταν ειναι η στιγμη θα το βρεις γι αυτο δε πρεπει να πιεζεις τιποτα. Οτι ναι να ρθει, θα ρθει.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τετοιες χοντραδες γινονται αρκετες φορες,αλλα αποπειρες βιασμου πολυ σπανια.Στην χειροτερη δωστου ενα χαστουκι να ησυχασει.Ενας μεσος νορμαλ αντρας οσο λιγουρι και να ναι δε θα σε βιασει.

    Παντως αυτο που γραφεις Κυκνε με το κενο μνημης ειναι..ανατριχιαστικο,και μονο που το διαβαζεις.Μαλλον σε σοκαρε πολυ και θες να το ξεχασεις.
    Αλαφροίσκιωτε, εσύ που είσαι κι άντρας πιστεύεις ότι μπορείς να σταματήσεις τον έρωτα αν στο ζητήσει η κοπέλα ενώ έχετε ήδη αρχίσει τις περιπτύξεις; Ελπίζω να μην βρίσκεις υπερβολικά τολμηρή την ερώτηση μου, ρωτάω για να σιγουρευτώ...
    Επίσης αν του δώσω χαστούκι θα ησυχάσει ή θα με χτυπήσει κι αυτός;

    Είναι ανατριχιαστικό και για μένα, όντως μακάρι να μπορούσα να το ξεχάσω...μου χαλάει τη ζωή, τις νύχτες μου και μ' εμποδίζει απ' το να γνωρίσω καινούριους ανθρώπους...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Πιεση και εγω νιωθω καποιες φορες, αλλα βαζω τα ορια μου σε εφαρμογη και ολα καλά!
    Πώς τους κόβεις δηλαδή τον αέρα που κακώς πήραν εξαρχής; Τι κάνεις;
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Druss View Post
    Καλημερα σε ολους, ενω ειμαι προσφατα εγγεγραμμενος παρακολουθω αρκετο καιρο το φορουμ, πραγματικα αισθανομαι σα να σας "ξερω". Θελω να απευθυνθω στο Κυκνο και για αρχη να πως λυπαμαι πολυ για αυτο που της συνεβει, αλλα μην αφησεις κατι ασχημο να σε καθορισει.
    Οτιδηποτε γινεται διχως τη συνεναιση σου δεν εισαι υπευθυνη εσυ.
    Ολοι οι ανδρες δεν ειναι βιαιοι, καποιοι μαλιστα ειναι λιγοτερο απο τις γυναικες.
    Καταλαβαινω απο το nickname που διαλεξες, το Κυκνο, ενα ομορφο πλασμα, ντελικατο που διαλεγει ταιρι για μια ζωη οτι εισαι ευαισθητη κι ενω αυτο ειναι οτι πιο ομορφο υπαρχει, δηλαδη ενας ανθωπος με ευαισθησιες, ειναι δυσκολο για εσενα.
    Τεινουμε να δημιουργουμε στο μυαλο μας υποθετικα σεναρια βαση των εμπειριων μας και αυτο ειναι εξουθενωτικο. Μια φιλη μου που ειχε παρομοια φοβια, δηλαδη να μεινει μονη της τα βραδια, πηρε μετα απο συμβουλη ψυχολογου ενα σκυλο. Μη φανταστεις σκυλο φυλακα, ουτε κανα τερας, ενα ομορφο σκυλακι οχι παρα πολυ μικρο που πιο πιθανο ειναι να σε γλειψει παρα να σε δαγκωσες. Αλλα αυτο τη βοηθησε Παρα πολυ. Κυριως γιατι ποτε πια δεν ηταν μονη.
    Τελος να πω οτι ειμαι απο τους ανθρωπους που πιστευουν οτι υπαρχει καποιος για ολους και οταν ειναι η στιγμη θα το βρεις γι αυτο δε πρεπει να πιεζεις τιποτα. Οτι ναι να ρθει, θα ρθει.
    Καλημέρα Druss, καλώς ήρθες! :)

    Δεν φοβάμαι τα σκυλιά και μεγάλα να είναι...μου αρέσουν αλλά προς το παρόν έχω έναν γάτο, τον Τζέρυ και δεν θα μπορούσα να πάρω και σκύλο άσε που επειδή είμαι άνεργη δεν μπορώ να το φροντίσω...

    Όσο για το να έρθει κάποιος και για μένα, καλό θα ήταν να έρθει σύντομα γιατί έχω μεγαλώσει αρκετά είμαι πια 38 χρονών...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #36
    Κυκνε γενικα η συντριπτικη πλειοψηφια των αντρων θα σεβαστει τη σωματικη σου ακεραιοτητα και τη θεληση σου.Αλλα προβληματα αντιμετωπιζουν τα ζευγαρια οχι αυτΑ.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Κυκνε γενικα η συντριπτικη πλειοψηφια των αντρων θα σεβαστει τη σωματικη σου ακεραιοτητα και τη θεληση σου.Αλλα προβληματα αντιμετωπιζουν τα ζευγαρια οχι αυτΑ.
    Με ενθαρρύνει αυτό που λες, σ' ευχαριστώ!!! :D Επίσης με ηρεμεί, κάτι που το έχω ανάγκη...νιώθω μια ένταση τώρα αλλά είναι ώρα για τα πρωινά χάπια οπότε πιστεύω πως θα ηρεμήσω σιγά σιγά...ευτυχώς έχω κι εσάς εδώ να μου κρατάτε παρέα...

    Μιας και μιλάμε για σχέσεις πες μου τι άλλα προβλήματα αντιμετωπίζουν; Γιατί εγώ αντιμετωπίζοντας το πρόβλημα του σεξ κυρίως δεν προλάβαινα να αντιμετωπίσω κι άλλα μιας και δεν προλάβαιναν και να εμφανιστούν..αυτή η ιστορία ήταν καταδικασμένη από την αρχή τελικά αλλά εγώ ήλπιζα ότι ίσως να τα καταφέρναμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    [COLOR="#ff33ff" ] Πώς τους κόβεις δηλαδή τον αέρα που κακώς πήραν εξαρχής; Τι κάνεις; [/COLOR]
    δεν τους μιλαω. Τους κοβω τη φορα ριχνοντας μουτρα. Γινομαι ξινη!!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post


    Όσο για το να έρθει κάποιος και για μένα, καλό θα ήταν να έρθει σύντομα γιατί έχω μεγαλώσει αρκετά είμαι πια 38 χρονών...
    Κυκνε, τα 40 ειναι τα νεα 30 για την εποχη μας, εχουν αλλαξει πια τα δεδομενα!
    Εχεις σπουδασει κατι? εργαζεσαι?

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3
    Η ηλικια, ειναι ενα νουμερο. Σιγουρα καποια πραγματα ειναι πιο ευκολο να γινουν στη καταλληλη αλλα πλεον οταν λες 38 ε, δε το λες και οτι σε πηραν και τα χρονια.
    Επισης θεωρω οτι η γυναικα εχει το πανω χερι τουλαχιστον στο φλερτ. Με ενα βλεμμα, ενα νευμα μπορει να προσκαλεσει η αντιθετα με μια ξινιλα η δυσανασχετηση μπορει να διωξει αυτον που τη πλησιαζει. Σιγουρα οπως παντου υπαρχουν αυτπι που δε καταλαβαινουν ευκολα. Ενα αποτομο σχολιο θα λειτουργησει σαν κοφτης. Η ευγενεια δε ταιριαζει παντου.
    Επισης θεωρω οτι οταν εχει δημιουργησει καποιος χαρακτηρα- προσωπικοτητα ειναι πιο ευκολο να προσθεσεις στοιχεια επανω σου παρα να αφαιρεσεις αυτα που δε σου αρεσουν. Τι εννοω. Αισθανεσαι μια ανασφαλεια- μια φοβια για τις αντιδρασεις των ανδρων οτι μπορει να γινουν βιαιες, οκ. Λογικο να το σκεφτεσαι βαση εμπειριων αν και λανθασμενα κατε με. Αν εχεις τη διαθεση και τη δυνατοτητα ενα αθλημα οπως το kick- boxing η γενικα αυτοαμυνας θα σου τονωσει την αυτοπεποιθηση και θα ειναι ενα ωραιο μερος για να διευρυνεις το κυκλο σου.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Κυκνε, τα 40 ειναι τα νεα 30 για την εποχη μας, εχουν αλλαξει πια τα δεδομενα!
    Εχεις σπουδασει κατι? εργαζεσαι?
    Καλημέρα Mara! :)

    Έχω σπουδάσει τουριστικός πράκτορας και δούλευα 10 χρόνια στο πανεπιστήμιο σε γραμματεία αλλά με την κρίση ήμουν απ' αυτούς που απολύθηκαν...οπότε τώρα μάλλον θα βγάλω σύνταξη, ίσως να έπρεπε και νωρίτερα μιας κι υπέφερα πολλές φορές από το άγχος και την πίεση στη δουλειά κι αυτό συνέβαλε στο να χειροτερέψει η ψυχική μου υγεία αλλά αφού μπορώ ακόμα οκ...απλά όταν θυμάμαι το πως ήμουν τότε ταράζομαι...
    Εσύ δουλεύεις;

    Τώρα όσον αφορά την ηλικία εγώ θέλω να κάνω και παιδί γι' αυτό αγχώνομαι εκτός του ότι δεν αντέχω πια τη μοναξιά...χρειάζομαι κάποιον να με καλύπτει συναισθηματικά, δεν μπορώ να τα παλεύω όλα μόνη μου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Druss View Post
    Η ηλικια, ειναι ενα νουμερο. Σιγουρα καποια πραγματα ειναι πιο ευκολο να γινουν στη καταλληλη αλλα πλεον οταν λες 38 ε, δε το λες και οτι σε πηραν και τα χρονια.
    Επισης θεωρω οτι η γυναικα εχει το πανω χερι τουλαχιστον στο φλερτ. Με ενα βλεμμα, ενα νευμα μπορει να προσκαλεσει η αντιθετα με μια ξινιλα η δυσανασχετηση μπορει να διωξει αυτον που τη πλησιαζει. Σιγουρα οπως παντου υπαρχουν αυτπι που δε καταλαβαινουν ευκολα. Ενα αποτομο σχολιο θα λειτουργησει σαν κοφτης. Η ευγενεια δε ταιριαζει παντου.
    Επισης θεωρω οτι οταν εχει δημιουργησει καποιος χαρακτηρα- προσωπικοτητα ειναι πιο ευκολο να προσθεσεις στοιχεια επανω σου παρα να αφαιρεσεις αυτα που δε σου αρεσουν. Τι εννοω. Αισθανεσαι μια ανασφαλεια- μια φοβια για τις αντιδρασεις των ανδρων οτι μπορει να γινουν βιαιες, οκ. Λογικο να το σκεφτεσαι βαση εμπειριων αν και λανθασμενα κατε με. Αν εχεις τη διαθεση και τη δυνατοτητα ενα αθλημα οπως το kick- boxing η γενικα αυτοαμυνας θα σου τονωσει την αυτοπεποιθηση και θα ειναι ενα ωραιο μερος για να διευρυνεις το κυκλο σου.
    Γιατί λανθασμένα; Τι εννοείς ακριβώς;
    Τώρα για την αυτοάμυνα δεν ξέρω γιατί τρομάζω με τις απότομες κινήσεις, θα προτιμούσα κάτι πιο ήρεμο για να διευρύνω τον κύκλο μου αλλά δεν ξέρω ακόμα τι ακριβώς...αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα φαν της γυμναστικής...

    Σ' ευχαριστώ για την ενθάρρυνση σχετικά με την ηλικία μου... :) Αγχώνομαι κυρίως γιατί θέλω να προλάβω να κάνω παιδί όπως είπα και στη Mara...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #43
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    3
    Εννοω οτι δεν ισχυει για τη συντριπτικη πλειοψηφια των ανδρων να ειναι βιαιοι με τη συντροφο τους η τις γυναικες γενικα. Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι.
    Αλλα το κατανοω γιατι η εμπειρια σου το δικαιολογει να το αισθανεσαι αυτο.
    Βασικα δεν ειναι βιαια τα μαθηματα αυτοαμυνας αντιθετως, εχει και μια φιλοσοφια που θα σου αρεσει.
    Ο χορος τοτε ειναι μια ωραια ενναλακτικη.
    Οσο για το παιδι, το ιδιο λεω και στη κοπελα μου καθε φορα που ακουει για καποιο ζευγαρι νεο που δε μπορει να κανει παιδι και αγχωνεται για εμας. Υιοθεσια.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Καλημέρα Mara! :)

    Έχω σπουδάσει τουριστικός πράκτορας και δούλευα 10 χρόνια στο πανεπιστήμιο σε γραμματεία αλλά με την κρίση ήμουν απ' αυτούς που απολύθηκαν...οπότε τώρα μάλλον θα βγάλω σύνταξη, ίσως να έπρεπε και νωρίτερα μιας κι υπέφερα πολλές φορές από το άγχος και την πίεση στη δουλειά κι αυτό συνέβαλε στο να χειροτερέψει η ψυχική μου υγεία αλλά αφού μπορώ ακόμα οκ...απλά όταν θυμάμαι το πως ήμουν τότε ταράζομαι...
    Εσύ δουλεύεις;

    Τώρα όσον αφορά την ηλικία εγώ θέλω να κάνω και παιδί γι' αυτό αγχώνομαι εκτός του ότι δεν αντέχω πια τη μοναξιά...χρειάζομαι κάποιον να με καλύπτει συναισθηματικά, δεν μπορώ να τα παλεύω όλα μόνη μου...
    Καλημερα!!!!
    Τουριστικος πρακτορας? πολυ ωραιο!!!! δεν βρισκεις δουλεια σε κανενα νησακι να πας να μεινεις και εκει, να χαλαρωσεις διπλα στη θαλασσα και τη φυση??
    εγω οικονομικα σπουδασα, αλλα ηταν υπερβολικο το ωραριο και οι απαιτησεις (ειμαι αγχωδης σαν χαρακτηρας, ειχα και πολυ απαιτητικο και αυστηρο οικογενειακο περιβαλλον, και δεν το αντεξα το πακετο) οποτε παραιτηθηκα για να επιδιωξω κατι που θεωρουσα καλυτερο. Εν τελει, επεσε και η κριση μαζι, και κατι οικογενειακα ζορια οποτε δεν τα καταφερα, και προσπαθω τωρα να τελειωσω ενα διδακτορικο μπας και μπορεσω να επανελθω στην αγορα...

    Κυκνε και εγω 37 ειμαι, σε νιωθω... Παιδι ιδεατα και εγω θα ηθελα ΑΛΛΑ σκεφτομαι απο την αλλη οτι ειναι μια τεραστια ευθυνη και 24 ωρη απασχοληση, δεν μπορεις να παρεις κανενα ρεπο... Και δεν ειμαι γεννημενη για σπιτι, νοικοκυριο και μεγαλωμα παιδιων, τα βαριέμαι!...Θελω να ταξιδεψω παρα πολυ, οταν ξεμπερδεψω με τη δουλεια θελω να κανω 2ο πτυχιο, και αλλα επισης που εχω ονειρευτει και θελω πολυ να κανω, οποτε που χρονος για παιδι??

    Και αντρα να βρεις, ας ειναι καλος για μια σχεση και για σπιτι. Γιατι απο συναισθηματικη καλυψη μην περιμενεις πολλα... οι αντρες σκεφτονται και λειτουργουν διαφορετικά !!!

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Συνεχιζω να εντυπωσιαζομαι απο αυτην την συμπεριφορα ........πληρης ανωριμοτης .......που πηγε το φλερτ το παλιο ?
    το φλερτ το παλιο δηλαδη πως ηταν??

Page 3 of 29 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μισω τους αντρες
    By unlucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 24-08-2019, 02:16
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 20:56
  3. σχετικα με το πως οι ανθρωποι γνωριζονται μεταξυ τους..
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 01-07-2013, 22:23
  4. Σχετικά με τη λειτουργία και τους στόχους της κοινότητας
    By NikosD. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 801
    Last Post: 08-11-2009, 16:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •