Απορίες σχετικά με τους άντρες και τη συμπεριφορά τους μέσα στις ερωτικές σχέσεις... - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 433
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Druss View Post
    Εννοω οτι δεν ισχυει για τη συντριπτικη πλειοψηφια των ανδρων να ειναι βιαιοι με τη συντροφο τους η τις γυναικες γενικα. Σιγουρα υπαρχουν και αυτοι.
    Αλλα το κατανοω γιατι η εμπειρια σου το δικαιολογει να το αισθανεσαι αυτο.
    Βασικα δεν ειναι βιαια τα μαθηματα αυτοαμυνας αντιθετως, εχει και μια φιλοσοφια που θα σου αρεσει.
    Ο χορος τοτε ειναι μια ωραια ενναλακτικη.
    Οσο για το παιδι, το ιδιο λεω και στη κοπελα μου καθε φορα που ακουει για καποιο ζευγαρι νεο που δε μπορει να κανει παιδι και αγχωνεται για εμας. Υιοθεσια.
    Παίρνω θάρρος κι ελπίδα όταν ακούω τέτοια... :)
    Αλλά πώς μπορείς να καταλάβεις όσους είναι βίαιοι; Υπάρχουν τίποτα σημάδια στη συμπεριφορά τους;

    Τώρα για το παιδί θα ήθελα να κάνω δικό μου αλλά υπάρχει κι η εξωσωματική πριν την υιοθεσία...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Καλημερα!!!!
    Τουριστικος πρακτορας? πολυ ωραιο!!!! δεν βρισκεις δουλεια σε κανενα νησακι να πας να μεινεις και εκει, να χαλαρωσεις διπλα στη θαλασσα και τη φυση??
    εγω οικονομικα σπουδασα, αλλα ηταν υπερβολικο το ωραριο και οι απαιτησεις (ειμαι αγχωδης σαν χαρακτηρας, ειχα και πολυ απαιτητικο και αυστηρο οικογενειακο περιβαλλον, και δεν το αντεξα το πακετο) οποτε παραιτηθηκα για να επιδιωξω κατι που θεωρουσα καλυτερο. Εν τελει, επεσε και η κριση μαζι, και κατι οικογενειακα ζορια οποτε δεν τα καταφερα, και προσπαθω τωρα να τελειωσω ενα διδακτορικο μπας και μπορεσω να επανελθω στην αγορα...

    Κυκνε και εγω 37 ειμαι, σε νιωθω... Παιδι ιδεατα και εγω θα ηθελα ΑΛΛΑ σκεφτομαι απο την αλλη οτι ειναι μια τεραστια ευθυνη και 24 ωρη απασχοληση, δεν μπορεις να παρεις κανενα ρεπο... Και δεν ειμαι γεννημενη για σπιτι, νοικοκυριο και μεγαλωμα παιδιων, τα βαριέμαι!...Θελω να ταξιδεψω παρα πολυ, οταν ξεμπερδεψω με τη δουλεια θελω να κανω 2ο πτυχιο, και αλλα επισης που εχω ονειρευτει και θελω πολυ να κανω, οποτε που χρονος για παιδι??

    Και αντρα να βρεις, ας ειναι καλος για μια σχεση και για σπιτι. Γιατι απο συναισθηματικη καλυψη μην περιμενεις πολλα... οι αντρες σκεφτονται και λειτουργουν διαφορετικά !!!
    Δεν θέλω να φύγω από εδώ, θα ένιωθα μεγαλύτερη ανασφάλεια αν άλλαζα και τόπο διαμονής και δεν είχα κανέναν κοντά μου...Κι η δουλειά η δικιά μου έχει επίσης άγχος, τουλάχιστον εγώ αγχώνομαι...οπότε ας βγάλω μια σύνταξη αφού λογικά μπορώ ώστε να μην έχω κάτι να με ζορίζει από βιοποριστικό θέμα τουλάχιστον...
    Τώρα για τα παιδιά εγώ θέλω να κάνω, τ' αγαπώ πολύ... ♥ Για το νοικοκυριό ούτε εγώ τρελαίνομαι αλλά τι να κάνουμε; Πάλι καλά που υπάρχουν ευκολίες σήμερα σε σχέση με παλιότερα...
    Κοίτα για άντρα εγώ αν βρω θα βρω κάποιον ευαίσθητο σαν κι εμένα αλλιώς δεν θα κάνουμε χωριό...
    Όμως τι εννοείς ότι λειτουργούν διαφορετικά; Αν και μια αγκαλιά να σε πάρει ο άλλος παίρνεις δύναμη, εγώ τουλάχιστον...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,755
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post

    Αλλά πώς μπορείς να καταλάβεις όσους είναι βίαιοι; Υπάρχουν τίποτα σημάδια στη συμπεριφορά τους;

    .

    νομιζω γενικα οι ανθρωποι που δεν σεβονται τα ζωα ειναι βιαιοι.
    συνηθως οι ανθρωποι που εχουν καποιο ζωακι σπιτι τους για συντροφια ειναι πιο ηρεμοι και πραοι.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Λοιπόν, παιδιά και εγώ δεν αντέχω τους άντρες που από το πρώτο ραντεβού σου την πέφτουνε . Μου έτυχε με έναν τύπο που γνώρισα πρόσφατα και τελικά τον έδιωξα.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    νομιζω γενικα οι ανθρωποι που δεν σεβονται τα ζωα ειναι βιαιοι.
    συνηθως οι ανθρωποι που εχουν καποιο ζωακι σπιτι τους για συντροφια ειναι πιο ηρεμοι και πραοι.
    Ωραία, μόλις μου έδωσες και μια άλλη ένδειξη σ' ευχαριστώ!

    Κι ο πρώην μου είχε έναν σκύλο...αλλά δεν το είχα συσχετίσει ποτέ ως τώρα...

    Πάντως πριν από 5 λεπτά διάβασα μια είδηση ότι σκότωσαν 3 σκυλιά στη Λάρισα και το ένα το έδειξε και φωτογραφία κι ήταν μέσα στο αίμα...τι "άνθρωποι" είναι αυτοί; Ταράχτηκα και στεναχωρήθηκα... :(
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #51
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Δυστυχώς οι άντρες έχουν γίνει μαλθακοί επειδή τρέχουν πίσω απο φουστάνια κορασίδων με αποτέλεσμα οι τελευταίες να γίνονται τελείως ξετσίπωτες και πρόστυχες και να μην λογαριάζουν τίποτα

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Kυκνε, το παιδι εχει και πολλες ευθυνες! Να το ταϊζεις, πλενεις, ντυνεις, να το στειλεις παιδικο, νηπιο, σχολειο, φροντιστηρια, γλωσσες, τα πηγαινε-ελα σε ολα αυτα... θα τρεχεις 24ωρες το 24ωρο για το παιδι...
    Προσωπικα, ολο αυτο το πακετο των υποχρεωσεων με αποθαρρυνει...
    Οκ θα παρεις πολλη αγαπη αλλα πρεπει να εισαι ηδη πολυ δυνατος, ακεραιος, και συγκροτημενος για να επωμιστεις μια τετοια ευθυνη.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post

    Όμως τι εννοείς ότι λειτουργούν διαφορετικά; Αν και μια αγκαλιά να σε πάρει ο άλλος παίρνεις δύναμη, εγώ τουλάχιστον...
    Εννοω οτι ειναι πιο πρακτικοι και ορθολογιστες σε σχεση με εμας. Πιο γειωμενοι... εμεις μπορει να κατοικουμε σε ενα ροζ συννεφακι και να ονειρευομαστε...
    Εμεις μπορει να λιωνουμε σε ενα ηλιοβασιλεμα, να βαζουμε τα κλαματα ακουγοντας ενα τραγουδι κι ο αλλος να σκεφτεται ποτε θα παει για μπυρα ή ποτε θα φαει σουβλακια.
    Τους νοιαζει το σεξ και μονο, τουλαχιστον τα πρωτα χρονια. Μετα μπορει να βολευτουν αν η τυπισσα τυχαινει να ειναι και καλη μαγειρισσα και νοικοκυρα. Αν εχει και λεφτα ή στανταρ μισθο, ακόμη καλυτερα!

  9. #54
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Οι σημερινές γυναίκες είναι πλήρως ανίκανες και άχρηστες για οποιαδήποτε σοβαρότερη δουλειά πέραν του βαψίματος των νυχιών και του μακιγιαρίσματος, για αυτό και οι περισσότεροι νέοι είναι με σκατένια ψυχολογία

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Kυκνε, το παιδι εχει και πολλες ευθυνες! Να το ταϊζεις, πλενεις, ντυνεις, να το στειλεις παιδικο, νηπιο, σχολειο, φροντιστηρια, γλωσσες, τα πηγαινε-ελα σε ολα αυτα... θα τρεχεις 24ωρες το 24ωρο για το παιδι...
    Προσωπικα, ολο αυτο το πακετο των υποχρεωσεων με αποθαρρυνει...
    Οκ θα παρεις πολλη αγαπη αλλα πρεπει να εισαι ηδη πολυ δυνατος, ακεραιος, και συγκροτημενος για να επωμιστεις μια τετοια ευθυνη.
    Ε ναι, σίγουρα θα πρέπει να έχεις όλα όσα αναφέρεις αν αποφασίσεις να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο...
    Δεν εννοούσα ότι θα το κάνω αμέσως, πρώτα θα πρέπει να είμαι πολύ σίγουρη ότι είμαι καλά και για μεγάλο χρονικό διάστημα πριν πάρω μια τόσο σοβαρή απόφαση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Εννοω οτι ειναι πιο πρακτικοι και ορθολογιστες σε σχεση με εμας. Πιο γειωμενοι... εμεις μπορει να κατοικουμε σε ενα ροζ συννεφακι και να ονειρευομαστε...
    Εμεις μπορει να λιωνουμε σε ενα ηλιοβασιλεμα, να βαζουμε τα κλαματα ακουγοντας ενα τραγουδι κι ο αλλος να σκεφτεται ποτε θα παει για μπυρα ή ποτε θα φαει σουβλακια.
    Τους νοιαζει το σεξ και μονο, τουλαχιστον τα πρωτα χρονια. Μετα μπορει να βολευτουν αν η τυπισσα τυχαινει να ειναι και καλη μαγειρισσα και νοικοκυρα. Αν εχει και λεφτα ή στανταρ μισθο, ακόμη καλυτερα!
    Αυτό είναι πολύ απογοητευτικό, αν ισχύει με βλέπω μόνη για πάντα...δεν με ενδιαφέρει να γίνω το βόλεμα κάποιου, θέλω να με αγαπάει...αν όχι, τότε καλύτερα μακριά...ας πάει να βρει σεξ αλλού...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Περαστικέ μπορείς να σταματήσεις να μου χαλάς το θέμα ή ν' αρχίσω τις αναφορές; Μάθε να σέβεσαι επιτέλους, το λέει και στους όρους χρήσης "μην σπέρνετε μηνύματα σε τυχαία θέματα αλλά ανοίξτε δικό σας να συζητήσετε εκεί το πρόβλημα σας"...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,776
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Ε ναι, σίγουρα θα πρέπει να έχεις όλα όσα αναφέρεις αν αποφασίσεις να φέρεις ένα παιδί στον κόσμο...
    Δεν εννοούσα ότι θα το κάνω αμέσως, πρώτα θα πρέπει να είμαι πολύ σίγουρη ότι είμαι καλά και για μεγάλο χρονικό διάστημα πριν πάρω μια τόσο σοβαρή απόφαση...
    Και εγώ θα ήθελα ένα παιδάκι αλλά 40 είμαι δεν βλέπω να κάνω. Παλιά ήθελα να παντρευτώ και ήμουνα στο τσάφ να πάρω κάποιον αλλά μετά πλακώσανε τα προβλήματα και που καιρός για γνωριμίες. Είμαι πολλά χρόνια μόνη μου και δεν βλέπω να βρίσκω ούτε καν σύντροφο.:(

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ας βρεθει ο αντρας που εχει λιγο μυαλο στο κεφαλι του, σεβεται, ειναι εργατικος, και θελει να ΜΟΙΡΑΣΤΕΙ τη ζωη του, και μετα το παιδι καλοδεχουμενο ειναι...

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Ναι, γράψτε όλοι τα δικά σας προβλήματα στο δικό μου θέμα για να μην μπορώ να πάρω βοήθεια εγώ...λες και λίγα θέματα έχεις ανοίξει κι εσύ δελφίνι και δεν έχεις που να τα γράψεις...είσαι πολύ εγωίστρια, μην μου απευθύνεις ξανά το λόγο γιατί δεν πρόκειται να σου ξαναμιλήσω...
    Άντε γεια!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Similar Threads

  1. Μισω τους αντρες
    By unlucky in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 24-08-2019, 01:16
  2. Replies: 67
    Last Post: 30-08-2015, 19:56
  3. σχετικα με το πως οι ανθρωποι γνωριζονται μεταξυ τους..
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 01-07-2013, 21:23
  4. Σχετικά με τη λειτουργία και τους στόχους της κοινότητας
    By NikosD. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 801
    Last Post: 08-11-2009, 15:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •