ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ

    καλημερα σας γράφω και σημερα γιατι δε μου έφτανε το κόλλημα που εχω οτι θα πεθάνω Αυγουστο άρχισαν παλι να έρχονται κι οι ενοχλητικές συμπτώσεις ...Σημερα ενώ έτρωγα πρωινό μου ήρθε στο μυαλό ενα τραγούδι με τίτλο ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ...Μολις μου ήρθε σκέφτηκα οτι κατι σημαίνει σχετικά με το θάνατο μου επειδή μάλιστα φοβάμαι οτι θα πεθάνω στον υπνο μου ...Υπαρχει όμως και συνέχεια ...μολις άνοιξα μετα το λαπτοπ μου έβγαλε στο Ίντερνετ προτεινόμενα τραγούδια για να ακούσω ...πρώτο τραγούδι στη λίστα ήταν το ΑΠΟΚΟΙΜΗΘΗΚΑ ...εχω ταραχτει πολυ απο εκείνη την ώρα ...δεν ξερω πως να σκεφτώ για να ηρεμήσω ...έχουν τύχει πολλές φορές κι αλλα τετοια και δεν εχει γίνειι τιποτα αλλα σημερα φοβάμαι γιατι το τραγούδι εχει αυτο τον τίτλο κι εγω φοβάμαι τον υπνο ...τι να πω ...συγνωμη αν σας κούρασα κι οποίος θέλει ας γράψει κατι ...ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δλδ αμα ακουγες στο ραδιο , το κομματι , ' αποψε λεω να κανουμε ενα παρτυ ' ( ειναι το αποψε λεω να μην κοομηθουμε , να παμε κατευθειαν για δουλεια ) , θα εκανες παρτυ ? υπερβαλλεις , βεβαια ατιμη ιη ΙΔΨ , παιζει με το μυαλο σου ....χωρις καμμια βαση ..................., ολα θα πανε καλα , το πιστευω ακραδαντα ............αυριο 18 , την γλυτωσες ........

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δλδ αμα ακουγες στο ραδιο , το κομματι , ' αποψε λεω να κανουμε ενα παρτυ ' ( ειναι το αποψε λεω να μην κοομηθουμε , να παμε κατευθειαν για δουλεια ) , θα εκανες παρτυ ? υπερβαλλεις , βεβαια ατιμη ιη ΙΔΨ , παιζει με το μυαλο σου ....χωρις καμμια βαση ..................., ολα θα πανε καλα , το πιστευω ακραδαντα ............αυριο 18 , την γλυτωσες ........
    Δυστυχώς περνάω δύσκολη φάση ,εχω το κόλλημα οτι θα πεθάνω αυγουστο ,χθες 16 του μηνός μου ήρθε στο άσχετο η φράση
    14 ΖΩΕΣ ...αμέσως μετα σκέφτηκα οτι μένουν 14 μέρες για να τελειώσει ο Αύγουστος και ειπα οτι σημαίνει πως εχω ακομα 14 μέρες ζωής ...συνεχώς βρίσκω διαφορα

  4. #4
    Θα ήταν καλό ίσως να καταγράψεις σε ένα τετράδιο όλες εκείνες τις παράξενες σκέψεις που σου έχουν έρθει και σου έρχονται στο μυαλό περί θανάτου και πόσες φορές σκέφτηκες ότι την τάδε ημερομηνία θα συμβεί κάτι κακό και ποσες φορές συνέβει.Να τις γράφεις με κάθε λεπτομέρεια. Αυτο ίσως σε βοηθήσει να συνειδητοποιησεις σε έναν μεγαλύτερο βαθμό ότι το μυαλό σου λόγω του στρες σου παίζει άτιμα παιχνίδια.
    Αν το έχεις παρατηρήσει το μυαλό σου διαρκώς σου λεει ότι θα πάθεις κάτι κακό σε λίγες μέρες και όταν περνάνε οι μέρες και συνειδητοποιείς ότι όλα οκ στο αναβάλλει για λίγες μέρες μετά. Πώς εξηγείς λοιπόν πως τόσο καιρό και τόσα χρόνια όσα σου έχουν πει αυτές οι φωνές δεν βγηκαν ποτέ αληθινές? Τι μμπορεί να σημαινει αυτό?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Magdalinx View Post
    Θα ήταν καλό ίσως να καταγράψεις σε ένα τετράδιο όλες εκείνες τις παράξενες σκέψεις που σου έχουν έρθει και σου έρχονται στο μυαλό περί θανάτου και πόσες φορές σκέφτηκες ότι την τάδε ημερομηνία θα συμβεί κάτι κακό και ποσες φορές συνέβει.Να τις γράφεις με κάθε λεπτομέρεια. Αυτο ίσως σε βοηθήσει να συνειδητοποιησεις σε έναν μεγαλύτερο βαθμό ότι το μυαλό σου λόγω του στρες σου παίζει άτιμα παιχνίδια.
    Αν το έχεις παρατηρήσει το μυαλό σου διαρκώς σου λεει ότι θα πάθεις κάτι κακό σε λίγες μέρες και όταν περνάνε οι μέρες και συνειδητοποιείς ότι όλα οκ στο αναβάλλει για λίγες μέρες μετά. Πώς εξηγείς λοιπόν πως τόσο καιρό και τόσα χρόνια όσα σου έχουν πει αυτές οι φωνές δεν βγηκαν ποτέ αληθινές? Τι μμπορεί να σημαινει αυτό?
    Προφανώς εχω ενα πρόβλημα και το μυαλό μου φτιάχνει σενάρια αλλα καθε φορα λέω μηπως αυτή τη φορα βγει αληθινό ...έχουν περάσει χρονια βεβαια αλλα δε μπορω να πειστώ οτι ολα ειναι λόγω της ΙΔΨ ...θα το δοκιμάσω παντως αυτο με την καταγραφή ...σ ευχαριστω πολυ

Similar Threads

  1. ΠΕΡΙΕΡΓΕΣ ΣΥΜΠΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΡΜΟΙ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 13-07-2016, 13:00
  2. Συμπτώσεις...........
    By OneiroPauL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 07-03-2008, 23:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •