seroxat - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: seroxat

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Εγώ νιώθω άρρωστος , μου κάνει εντύπωση που εδώ σε φόρουμ δεν το έχει αναφέρει κανένας! Αναίσθητοι είστε? :p

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Απλά mcgyver , πότε πρόλαβα να εμφανίσω στερητικά , το παίρνω απο 18 Ιουλίου , στην αρχή το ξείνησα Δευτέρα -Πέμπτη, μετά μισό κάθε μέρα , και τις τελευταίες μέρες ολόκληρο των 20. Όταν έπαιρνα ολόκληρο , ήμουν χάλια , οπότε μου το κόψε ο γιατρός μαχαίρι. Υπάρχει περίπτωση λες , αυτό το διάστημα να μου δημιουργήσει στερητικά? Μου χει πει ότι τα Ssris δεν με πάνε, άσε που έχω αλλάξει 5 φάρμακα μέσα στο καλοκαίρι! Το ladose με άφηνε σε μικρή δοσολογία ανεξέλεγκτο, είχα μια ευθυμία , λες και ήμουν παντοδύναμος. Αλλα το σταμάτησα , και πήγε χαλαρά η μετάβαση!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τοσο εντονα στερητικα , δυσκολο , μικρη η δοση ,αν σκεφτεις οτι η max ειναι 60 mg .................εχει αυτην την ιδιαιτεροτητα το σεροξατ , του εθισμου , ειδικα αυτο , η εταιρεια εχει φαει πολλες μηνυσεις , τις οποιες αποσιωπα ......................να μην σε πηγαινει κανενα ssri , πρωτη φορα τακουω , να μην σε πιανουν , ναι , εμενα με πιανει μονο το σεροξατ και εφεξορ , τα αλλα δεν μου κανουν τιποτα , ουτε κρυο , ουτε ζεστη ...................τα ssri τα κρατας για 1 μηνα μινιμουμ , για να δεις αν κανουν δουλεια , αμα σου πηγαινε καλα το λαντοζ , δεν υπηρχε λογος να το κοψεις , η ευθυμια ειναι το ζητουμενο , και αμα την πετυχαινες με λαιτ δοση , κακως το εκοψες , εκτος αν επαιρνες τεραστιες δοσεις , που πιθανον να σεπιανε υπομανια /μανια , αλλα αυτο συμβαινει μονο σε διπολικη διαταραχη , θα τοχε διαγνωσει ο γιατρος σου , αν εχεις τετοια διαταραχη .........

    Οσο για το αν ειναι αναισθητο το φορουμ , ειναι πολυ ειδικες οι ερωτησεις σου , και μονο καποιος γνωστης φαρμακων μπορει να σου απαντησει σε τετοια θεματα ................ριξε κανα ροζ θεματακι , και θα δεις αθροα προσελευση !!!


    Eχεις ανοιξει και δυο θρεντς με το ιδιο αντικειμενο , ειναι λαθος αυτο , δεν ξερει καποιος σε ποιο ναπαντησει ....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Ναι έχεις δίκιο , απο το άγχος είναι, υπομανία μου ανέβαζε το ladose όπως είπες! Το seroxat , ενω περίμενα να μου φτιάξει τους πανικούς και την κατάθλιψη , μου δημιούργησε το αντίθετο του ladose, κατάθλιψη , απάθεια! Χαχα να σε καλά ρε Macgyver , με ηρέμησες . Απλά , θεωρεί ο γιατρός , ότι τα αντιψυχωτικά , μου πάνε εν τέλει καλύτερα! Τι να σου πώ , για διπολικός δεν ξέρω αν είμαι. Στην αρχή για ιδεοψυχαναγκαστικό με περάσανε , αλλά και αυτό στα τόσα χρόνια , που έχω αλλάξει ψυχιάτρους παίζεται!

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αν εισαι διπολικος , θα το καταλαβεις και μονος , θα πηγαινεις απο την απολυτη ευφορια , στην απολυτη κτθλψη , που δεν νομιζω οτι συμβαινει , εκει δεν πιανουν ταντιψυχωτικα ....................τον γιατρο σου νακους , αμα τον εμπιστευεσαι , μπορει οντως να σου πηγαινουν καλυτερα ταντιψυχωτικα ............ αμα αλλαζεις συνεχως γιατρους , θα μπερδευεσαι , κατεληξε σε καποιον , και κατσε μαυτον .......

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    176
    Έχεις δίκιο , πλέον με τις συχνές εναλλαγές φαρμάκων έχω μάθει ποιά μου πάνε , :p
    . Πιο δύσκολο είναι να βρείς γιατρό που να μπορείτε να συζητήσετε κιόλας ! Βέβαια εκεί απευθύνεσαι σε ψυχολόγο!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Seroxat- ναι ή οχι???
    By impossible in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 17
    Last Post: 08-12-2011, 03:50
  2. SEROXAT
    By zhto_o_madragoras in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 14-05-2010, 17:56
  3. SEROXAT
    By maria... in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 01-12-2008, 11:36
  4. Seroxat
    By x-ray in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 30-07-2007, 23:29
  5. seroxat
    By CANDY in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 30-06-2007, 12:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •