Μια κρυο, μια ζεστη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 13 of 13
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    12

    Μια κρυο, μια ζεστη

    Καλησπέρα, είμαι νέα στο forum και θα ήθελα να ακούσω μερικές γνώμες σε ένα θέμα που έχω. Λοιπόν, λίγο καιρό πριν γνώρισα κάποιον μέσω κοινής παρέας (είμαστε 22 και οι δύο) και αμέσως υπήρξε ερωτικό ενδιαφέρον. Βγήκαμε λοιπόν και μόνοι μας, αφού μιλούσαμε για λίγο καιρό και πήγαινε πολύ καλά μεταξύ μας. Ωστόσο, δεν είναι κάποιος απ΄τους δυο μας σε φάση για κάτι σταθερό, όπως μια σχέση κι εδώ να τονίσω ότι αυτός το είπε πρώτος κι εγώ συμφώνησα. Παρ'όλα αυτά, κάναμε σεξ και περάσαμε πολύ καλά. Το θέμα τώρα είναι ότι ενώ ξέρω από τρίτους ότι αυτός μιλάει και με άλλες (χωρίς αυτό να με ενοχλεί), αν με δει έστω και να κοιτάω κάποιον, αρχίζει τις ζήλειες. Και γενικότερα μερικές φορές τον πιάνω να μου μιλάει πολύ ζεστά σαν να θέλει το κάτι παραπάνω (ενώ ισχυρίζεται ότι δεν το θέλει) και μετά αμέσως να γίνεται ψυχρός. Θεωρητικά είμαστε φίλοι που κάνουν και σεξ που και που, η συμπεριφορά του όμως δείχνει πολλές φορές κάτι άλλο. Προφανώς και με ενδιαφέρει σαν άνθρωπος αφού κάθομαι και γράφω εδώ τον προβληματισμό μου και θα ήθελα να ρωτήσω, τι θα μπορούσε να τρέχει από τη δική του μεριά και τι στάση να κρατήσω εγώ απέναντι του.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Quote Originally Posted by anivia View Post
    Θεωρητικά είμαστε φίλοι που κάνουν και σεξ που και που, η συμπεριφορά του όμως δείχνει πολλές φορές κάτι άλλο. Π
    Φίλοι που το κάνουν που και που??
    Πολλά Φιλαράκια βλέπεις....

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Ελλάδα - Αμερική
    Posts
    42
    Χαχαχα , μου θυμίζει εμένα αυτό. Άκου να σου πω ακριβώς τι γίνεται. Ο άνθρωπος αυτός πεθαίνει για κάτι παραπάνω και αυτό γιατί είναι μόνος. Δεν ξέρω εάν αυτό το παραπάνω το θέλει να γίνει με σένα ή με κάποια άλλη που φτάνει στο μυαλό του τα στάνταρ του. Γενικά να ξέρεις εάν είναι εγωιστής και τα σχετικά τότε στο μυαλό του σίγουρα πιστεύει ότι μπορεί να είναι με την Belucci. Οπότε σε πρώτη φάση πρέπει να καταλάβεις το τι έχει στο μυαλουδάκι του.
    Ένα δεύτερο που μου έρχεται τώρα είναι ότι σίγουρα του έχουν περάσει την πεποίθηση ότι ο άντρας μπορεί να κάνει ό,τι θέλει ένω η γυναίκα όχι. Και ένα τρίτο, παίζει να σε υποτιμάει και να υπερτιμά τον εαυτό του.

    Σε γενικές γραμμές όμως χρειάζεται ωριμότητα και από τους 2 σας και σε αυτά πάντα ο χρόνος δείχνει. Εσύ αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να ξεκαθαρίσεις τη συμπεριφορά σου. Αν του πεις, φιλαράκο εγώ δε σε ρωτάω, εσύ γιατί με πρίζεις, θα τον κάνεις δικό σου. Εάν του πεις θέλω να συζητήσουμε, το έχασες το παιχνίδι. Ξεκίνα επιθετικά και φτάσε το στη συζήτηση. Αυτός θα θέλει συζήτηση αν το παίξεις σωστά. Απλά πρέπει να ξέρεις και εσύ τι θέλεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορείς να κάνεις μια προσπάθεια να δεις που θα πάει το πράγμα. Μεχρι τωρα με ποια συχνότητα βλεπόσαστε και γενικά και ερωτικά; ποσο συχνά μιλάτε; είναι βασικό αυτο.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    12
    Κι εμένα μου φαινόταν κάπως στην αρχή, αλλά τελικά, όλα μια ιδέα είναι..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    12
    Δεν ξέρω πως απαντάω ξεχωριστά στον καθένα, οπότε τα γράφω όλα εδώ. Αρχικά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Terry εγωιστής σίγουρα είναι, αλλά όχι σε τεράστιο επίπεδο. Επίσης, έχει τρομερή ανασφάλεια. Οι αντιλήψεις του δεν είναι μεσαιωνικές, δε θεωρεί τον άντρα ανώτερο ή κάτι τέτοιο. Απλώς νιώθω ότι κι αν πάω να ξεκαθαρίσω τη θέση μου, παραμένει σ'αυτό το ''δεν ξέρω τι θέλω''.. kerasi βρισκόμαστε σχετικά συχνά και λόγω κοινών φίλων και μιλάμε σχεδόν καθημερινα. Ερωτικά βρισκόμαστε όποτε βολέψει, δεν έχουμε σταθερή βάση. Έχουμε βρεθεί 4-5 φορές μέχρι τώρα αν έχει σημασία.

  7. #7
    Κτητικοτητα ειναι,απλως θελει να σε εχει σιγουρακι,να πηγαινεις μονο με αυτον,και αυτος να κοιταει και αλλες.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Κτητικοτητα ειναι,απλως θελει να σε εχει σιγουρακι,να πηγαινεις μονο με αυτον,και αυτος να κοιταει και αλλες.
    συμφωνω με τον αλαφροισκιωτο..κτητικοτητα στο φουλ..πρεπει να κανεις μια συζητηση μαζι του..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    12
    Μάλιστα... θα το συζητήσω μαζί του μπας και βγάλουμε άκρη. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    70
    Φίλοι που κάνετε σεξ που και που;Χωρίς να θέλω να φανώ οπισθοδρομικος αυτό δεν είμναι υγιειης φιλία!

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    12
    Antonis76 δεν ξέρω αν μπορώ να το χαρακτηρίσω υγιές, σίγουρα όμως με μπερδεύει αρκετά και γι'αυτό προσπαθώ να βγάλω μια άκρη.

  12. #12
    Κοριτσι μου,φιλια και σεξ δεν πανε μαζι.Απλο ειναι μην μπερδευεσαι.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Το γεγονός οτι μιλάτε πολυ συχνά μεσα στη βδομάδα το θεωρώ πολυ θετικό.

Similar Threads

  1. Ζεστη και πανικος!
    By Korina12 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 18-07-2012, 17:28
  2. ζεστη.....
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 13-07-2012, 00:00
  3. Replies: 113
    Last Post: 01-05-2011, 16:23
  4. ΖΕΣΤΗ
    By giota73 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 23
    Last Post: 27-06-2007, 13:34
  5. ΖΕΣΤΗ=ΤΡΕΛΑ
    By gerginio in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 12-10-2006, 22:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •