Ερωτας με την πρωτη ματια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911

    Question Ερωτας με την πρωτη ματια

    Τι πιστευετε? υπαρχει? μπορουμε να ερωτευτουμε εναν αγνωστο με μια ματια?
    ή οφειλεται σε καποιο ψυχολογικο υποβαθρο? οτι δηλαδη διψαμε για αγαπη και ανθρωπινη επαφη??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    ναι όμως άλλο ο έρωτας, άλλο η αγάπη και άλλο η επαφή

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εξαρταται πως το εννοεις , εσυ μιλας για κεραυνοβολο ερωτα , δλδ βλεπεις καποιον και αισθανεσαι χωρις λογο μια ακατανικητη ελξη , να του μιλησεις , να τον πλησιασεις , ναι , εμενα μουχει τυχει , απο την δικη μου μερια μονο , αλλα εξελιχθηκε σεναν δεσμο ουσιαστικα ζωης , αν και επισημως κρατησε 8 χρονια , αλλα και μεχρι 2 χρονια πριν , ειχαμε φιλικες επαφες , 30 χρονια συνολικα ..............

  4. #4
    Υπερεκτιμημενο συναισθημα,πρακτικα ενθουσιασμος απο την εμφανιση του αλλου ειναι

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Ναι για κεραυνοβολο ερωτα μιλαω.
    Εμπνεεται ΜΟΝΟ απο την εμφανιση του αλλου? δεν το πιστευω, από την αυρα ναι, το τι εκπεμπει...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  6. #6
    Και η λεγομενη αυρα μερος της εμφανισης ειναι κυριως μαζι με επιφανειακα στοιχεια του χαρακτηρα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω ερωτευθηκα τον συντροφο μου με την πρωτη ματια..επαθα πλακα...κ ειμασταν σε ενα μπαρ κ με κοιταζε κ αυτος κ τελικα ηρθε μου μιλησε..
    ηταν απιθανα...κ ειναι ακομα απιθανα μετα απο 7 χρονια σχεσης κ συγκατοικησης!!
    ναι οποτε πιστευω σε αυτο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Πως σε προσεγγισε? τι σου ειπε?
    Εσυ το εδειξες οτι επαθες πλακα ή ησουν διακριτικη??
    Η παρεα σου που ηταν μπροστα πως το αντιμετωπισε??
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μπορεις να ερωτευτεις καποιον αλλα να μην τον αγαπας μπορεις να αγαπας καποιον και να μην το εχεις ερωτευθει συνηθως ο ερωτας περναει γρηγορα η αγαπη μενει ( και υπαρχουν περιοδους που ταυτιζονται αλλα μετα υπερισχυει η αγαπη) οπως γινετε καποιος να σου εχει κανει κακο και να μηννμπορεις να εκδικηθεις γτ πολυ απλα τον αγαπας
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    εγω ερωτευθηκα τον συντροφο μου με την πρωτη ματια..επαθα πλακα...κ ειμασταν σε ενα μπαρ κ με κοιταζε κ αυτος κ τελικα ηρθε μου μιλησε..
    ηταν απιθανα...κ ειναι ακομα απιθανα μετα απο 7 χρονια σχεσης κ συγκατοικησης!!
    ναι οποτε πιστευω σε αυτο.
    Ναι το θέμα είναι αν δεν ερχόταν και δεν σου μιλούσε για χ λόγους, εσύ μετά θα τον σκεφτόσουν, θα τον έψαχνες?
    Γιατί λογικό να νιώθεις μια έλξη, ενθουσιασμό με μια ματιά , μετά αν δεν ξαναδείς τον άλλο μπορεί και να φεύγει όλο αυτό.....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε μπηκα στο μπαρ..τον ειδα ομως μετα απο ωρες γιατι ηταν τιγκα..
    βασικα δεν τον ειχα δει εγω πρωτη...καθοταν πανω στην τσαντα μου του λεω μπορω να παρω την τσαντα μου?
    μου λεει ναι ευχαριστως αλλα με βλεμμα που ελεγε οτι ηθελε να με γνωρισει..
    κ καπως πειραχτικο υφος ..κ γω ντραπηκα λιγο..οταν τον πρωτοειδα επαθα πλακα..
    κ μετα προς το τελος της βραδιας ετυχε να καθεται πλαι μου κ μου επιασε την κουβεντα..
    οι φιλοι μου χορευαν κ γινοταν χαμος.
    με ρωτησε το ονομα μου..με θαρρος κ ενιωθα σαν να με διεκδικει.
    δλδ μου λεει ευθεως "πως σε λενε εσενα?"
    απανταω κ του λεω "εσενα?"
    κ πιασαμε κουβεντα..κ μου λεει δωσε μου το τηλ σου να τα πουμε αυριο ησυχα κ του λεω "πολυ ευχαριστως".
    αχ τωρα τα θυμαμαι κ ηταν απιθανα..το πρωι οταν πηγα σπιτι μετα απο το μπαρ..τον σκεφτομουν κ μου εστειλε μνμ με το που εβαλα πυτζαμες..το οποιο ελεγε "οταν ξυπνησεις μη τολμησεις κ δεν με παρεις τηλ"
    κοιμηθηκα 3 ωρες κ ξυπνησα κ τον πηρα αμεσως τηλ.
    συναντηθηκαμε το μεσημερι αργα κ πηγαμε για εναν καφε..
    μιλαγαμε περι ανεμων κ υδατων.. κ καποια στιγμη με φιλησε..
    ακολυθησαν υπεροχες μερες κ στιγμες..με τηλεφωνα τα ξημερωματα να μιλαμε κανα 3 ωρο στο τηλ..
    συναντησεις,βολτες κλπ..εκδρομες με φιλους ...ταιριαζαμε σε ολα.
    ειχαμε παθει πλακα κ οι δυο..καναμε σαν χαζα.
    ηταν απριλης κ τελικα πηγαμε κ μαζι διακοπες..κ γενικα απο τοτε ειμαστε μαζι.
    στον 1 μιση χρονο μειναμε κ μαζι κ γενικα ειναι μια ομορφη σχεση με πολυ αγαπη.
    ειμαστε πλεον 7 χρονια μαζι παμε για 8..κ δεν μπορω χωρις αυτον κ αυτος οταν φευγω νιαουριζει..γενικα...ειναι πολυ γουτσου η φαση..
    περασαμε τα δυσκολα μας..αλλα αποδειχθηκε οτι η σχεση μας ειναι πολυ γερη.
    κ αυτο με κανει ευτυχισμενη.
    τον αγαπω παρα πολυ πλεον! αυτος ειναι η οικογενεια μου!
    επιπλεον να σημειωσω οτι οταν βρεθηκαμε διαπιστωσα οτι ειναι ενα ατομο αυτοδημιουργητο, με δικο του σπιτι,προκομενος κ δουλευταρας κ πολυ κουκλος γενικα..ειναι πολυ ομορφο παιδι.
    οι φιλες μου οταν τον ειδαν παθαν λιγο πλακα..εγω πεταγα στα συννεφα..στα 7 χρονια που ειμαστε μαζι παρατηρω οτι εχουμε κ τις κακες μας στιγμες αλλα γρηγορα περνανε..δεν τις κραταμε..υπαρχιε θεληση κ απο τους δυο.
    κ επισης παρατηρησα οτι δνε αφηνει δουλεια για δουλεια να πεσει κατω.
    ειχε ολες τις προδιαγραφες για καλο γαμπρο..χοχοχοχοχ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι το θέμα είναι αν δεν ερχόταν και δεν σου μιλούσε για χ λόγους, εσύ μετά θα τον σκεφτόσουν, θα τον έψαχνες?
    Γιατί λογικό να νιώθεις μια έλξη, ενθουσιασμό με μια ματιά , μετά αν δεν ξαναδείς τον άλλο μπορεί και να φεύγει όλο αυτό.....
    νομιζω οτι αν δεν μου μιλαγε αυτος..σιγουρα θα του μιλαγα εγω..δεν υπηρχε περιπτωση να τον αφησω να φυγει..θα προσπαθουσακ κ ο.τι γινει..
    πριν βγω εκεινο το βραδι ειχα προαισθημα οτι θα γνωρισω ΑΥΤΟΝ..αυτον που θα ερωτευθω..
    ημουν εντελως ετοιμη κ ενιωθα μεσα μου ανοιχτη στο να ξεκινησω μια σχεση..
    ομως ηθελα καποιον να μου κανει ΤΟ ΚΛΙΚ.μολις τον ειδα κ κολλησαν τα βλεμματα μας αμεσως ενιωσα οτι ειναι αυτος που θελω κ οτι μαζι του θα κανω μεγαλα βηματα..
    δεν ξερω απλα το ενιωσα..ενα περιεργο πραμα.
    σιγουρα αν δεν εκανε κινηση αυτος θα εκανα εγω..δεν μασαω σε τετοια.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ε μπηκα στο μπαρ..τον ειδα ομως μετα απο ωρες γιατι ηταν τιγκα..
    βασικα δεν τον ειχα δει εγω πρωτη...καθοταν πανω στην τσαντα μου του λεω μπορω να παρω την τσαντα μου?
    μου λεει ναι ευχαριστως αλλα με βλεμμα που ελεγε οτι ηθελε να με γνωρισει..
    κ καπως πειραχτικο υφος ..κ γω ντραπηκα λιγο..οταν τον πρωτοειδα επαθα πλακα..
    κ μετα προς το τελος της βραδιας ετυχε να καθεται πλαι μου κ μου επιασε την κουβεντα..
    οι φιλοι μου χορευαν κ γινοταν χαμος.
    με ρωτησε το ονομα μου..με θαρρος κ ενιωθα σαν να με διεκδικει.
    δλδ μου λεει ευθεως "πως σε λενε εσενα?"
    απανταω κ του λεω "εσενα?"
    κ πιασαμε κουβεντα..κ μου λεει δωσε μου το τηλ σου να τα πουμε αυριο ησυχα κ του λεω "πολυ ευχαριστως".
    αχ τωρα τα θυμαμαι κ ηταν απιθανα..το πρωι οταν πηγα σπιτι μετα απο το μπαρ..τον σκεφτομουν κ μου εστειλε μνμ με το που εβαλα πυτζαμες..το οποιο ελεγε "οταν ξυπνησεις μη τολμησεις κ δεν με παρεις τηλ"
    κοιμηθηκα 3 ωρες κ ξυπνησα κ τον πηρα αμεσως τηλ.
    συναντηθηκαμε το μεσημερι αργα κ πηγαμε για εναν καφε..
    μιλαγαμε περι ανεμων κ υδατων.. κ καποια στιγμη με φιλησε..
    ακολυθησαν υπεροχες μερες κ στιγμες..με τηλεφωνα τα ξημερωματα να μιλαμε κανα 3 ωρο στο τηλ..
    συναντησεις,βολτες κλπ..εκδρομες με φιλους ...ταιριαζαμε σε ολα.

    Χαχα Anxious τα εγραψες ολα!!!
    Δεν ετυχε να καθεται διπλα σου, σε ειχε δει, σε γουσταρε και σε πλησιασεεεεεε !!!!

    Αγορια του φορουμ, που ρωτατε πως και τι, οριστε μια αριστη τακτικη προσεγγισης!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    κ τωρα..μετα απο 7 χρονια...απλωνω τα σωβρακακια του στην απλωστρα...φοβερο???

    υ.γ. να σημειωσω οτι εχουμε ακριβως τα ιδια χομπυ κ ακριβως τις ιδιες δραστηριοτητες..απλα ετυχε..
    το μονο που μπορω να πω οτι ειναι λιγο καπως στον χαρακτηρα του, ειναι βαρυ πεπονι κ μυστηριος κ δεν μιλαει πολυ...αλλα δεν μιλαει οχι γιατι δεν εχει τι να πει...γιατι απλα σκεφτεται πολυ..
    αλλα εμενα μου αρεσει που ειναι ετσι βαρυ πεπονι...(γυναικες..)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Και εγω την πατησα κεραυνοβολα με καποιον, πριν καιρο κιολας, και δεν μου περναει με την καμια...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. δακρισμενα ματια
    By ioulios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-09-2014, 03:19
  2. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 13:52
  3. ΔΥΣΚΟΛΟ ΘΕΜΑ: ΕΡΩΤΑΣ ΧΩΡΙΣ ΔΙΕΙΣΔΥΣΗ! (παρακαλω ριχτε μια ματια!) S.O.S!!!!
    By kons_tsia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 30
    Last Post: 22-02-2014, 11:07
  4. Για ρίξτε μια ματιά....
    By evanioan in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 20-10-2012, 00:25
  5. Δεν εχω ματια να την αντικρυσω...
    By Petros_28 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 15-08-2009, 12:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •