''φλερτ'' - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 38 of 38

Thread: ''φλερτ''

  1. #31
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Παραξενο αυτο , εμενα παντα με παιρνουν σοβαρα ,, και με τοπαραπανω , ισως επειδη δεν μασαω τα λογια μου .....
    Το ξέρω...εσύ είσαι άτομο άξιο σεβασμού για πολλούς λόγους...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Το ξέρω...εσύ είσαι άτομο άξιο σεβασμού για πολλούς λόγους...
    Ισως σαν μεγαλυτερος και με πολλες γνωσεις .............

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ισως σαν μεγαλυτερος και με πολλες γνωσεις .............
    Τέλος η κουβέντα μικρέ...χαχαχ

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Τέλος η κουβέντα μικρέ...χαχαχ
    Αυτο ειναι κοπλιμεντο .............

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Λοιπόν ας πούμε ότι γνωρίζει κάποιος μια κοπέλα μέσω παρέας και του αρέσει...τι θα πρέπει να κάνει αυτός την δεύτερη φορά που θα ξαναβγούν, πάλι με παρέα σε μια καφετέρια ας πούμε, πως θα τον προσέξει αυτή ? Δεν θα πρέπει να την φλερτάρει ? Τι να κάνει να την αφήσει μήπως και τον προσέξει αυτή? Σώθηκε λέω γω....

    Πιστεύετε ότι πρέπει να αποφύγει κάποιος κάτι συγκεκριμένο πχ?
    Τι μηνύματα πρέπει να της περάσει ? Ποια να είναι η γλώσσα του σώματός του?
    Να είναι περιποιητικός αλλά πόσο?
    Να προσφερθεί να την βοηθήσει σε κάτι ή όχι?
    Φτάνει μια φιλική κουβέντα για αρχή ή όχι? Η πρέπει να υπάρχει και ''παιχνίδι'', ματιές , υπονοούμενα κλπ ?
    Πότε κάποιος κινδυνεύει να θεωρηθεί από την κοπέλα απελπισμένος/ λιγούρη?
    Πότε κάποιος γίνεται ''φιλενάδα''?
    Ποια είναι η συμπεριφορά του όταν την δει και ποια όταν την αποχαιρετήσει ? Να την φιλήσει ''φιλικά'' ή όχι? να την κεράσει ή όχι? κλπ
    Να της δείξει ότι επιθυμεί να την ξαναδεί? Να της το πει ? να της το δείξει? Να μην κάνει τίποτα?
    Να κανονίσει/ εξασφαλίσει μια άλλη συνάντηση ή να το παίξει αδιάφορος?

    Έφτιαξα έτσι το θέμα ώστε αν ειπωθεί κάτι να είναι όσο το δυνατόν πρακτικό και χρήσιμο για κάποιον.......πήξαμε στις θεωρίες..........
    αφου εχετε κοινη παρεα είναι πολύ ευκολο...πιαστης κουβεντα..όχι απαραίτητα να την φλερταρεις γενικα μιλα μαζι της για καποιο θεμα κ εκει που μιλατε ζητα κ το κινητο της για να τα λετε..αμα το δεχτει δωσε κ εσυ το δικο σου..κ την επομενη μερα παρτην τηλεφωνο να βγειτε οι δυο σας..εκει πες στης ξεκάθαρα τι αισθάνεσαι για κεινη..πολύ απλα ..αντε κ καλη επιτυχια

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εγω νιωθω οτι ο αλλος γουσταρει οταν μιλαω..κ κρεμεται απο τα χειλια μου κ κοιταει σαν να μην υπαρχει αλλος μπροστα του εκεινη τη στιγμη που μιλαω...οταν χαμογελαει κ πιανει το πιγουνι του..
    συμφωνα με την γλωσσα του σωματος το πιγουνι του οταν το τριβει σημαινει οτι σε θελει..
    οταν μιλαω μιλαω κ ρωταει με ενδιαφερον για το τι κανω, τι τρωω, με τι ασχολουμαι, πως κοιμαμαι κ πως κατουραω ακομα..
    οταν γερνει προς το μερος μου την ωρα που μιλαω...κ γενικα δεν κοιταει πουθενα αλλο..ακουει με υπερμετρο ενδιαφερον κ την καθε πατατα που λεω.
    οταν η γυναικα φλερταρει κατα την γλωσσα του σωματος συνηθως σταυρωνει τα ποδια προς το μερος αυτου που την ενδιαφερει...χαιδευει τα μαλλια της την ωρα που του μιλαει κ τα τιναζει προς τα πισω..
    εκει του λεει ασυνειδητα "προσεξε με σου κουνιεμαι".
    οταν ο αντρας τραβηξει τον καβαλο του..ασυνειδητα της λεει ' κοιτα τι εχω εδω κατω "
    κορδωνεται..τα μαται του λαμπουν..
    το σωμα μας δεν λεει ψεμματα..
    οπως οταν ο πτεροσαυρος οταν συνανταγε το θηλυκο χτυπαγε την ουρα του στη γη για να δειξει στην πτεροσαυρινα οτι την γουσταρει..ετσι κ ο ανθρωπος..
    γενικα εχω διαβασει πολυ για την γλωσσα του σωματος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Αnxious, σωστα οσα λες αλλα ταιριαζουν σε μπαρ/κλαμπ και καιρος για 2 φαση, αλλα η ερωτηση του θεματος ειναι φλερτ στη 2η εξοδο με παρεα σε καφετερια, πως δειχνεις οτι γουσταρεις τον αλλο μπροστα σε παρεα.
    Κατα τη γνωμη μου, ο κινδυνος ειναι η παρεα να μπλεχτει και να τα κανει μανταρα, οποτε θελει μια καποια προσοχη.
    Και αν διαπιστωσουν οτι καποιος γουσταρει καποια μη μου πεις οτι δεν θα τρεξουν μετα να κουτσομπολεψουν κλπ.

    Επομενως, η μονη λυση ειναι να βρεις ενα καποιο κοινο ενδιαφερον πχ μουσικη, και να ζητησεις ή φβ ή τηλεφωνο για μια συναυλια. Και απλα πιανεις κουβεντα ανετα, χαλαρα, με χιουμορ!
    Βασει σχεδιου νομιζω δεν μπορεις να κανεις κατι παραπανω. Τα αλλα που λεμε, με την 1η ματια πχ, ειναι τα απροοπτα...
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    απλα μιλας μαζι του μαρα κ το αφηνεις να κυλησει..
    ολα τα αλλα ειναι κολπακια ..
    αν η παρεα ειναι σοβαρη δεν θα δωσει σημασια..αν ειναι σουργελα κ κατιναρια θα τα κανουν μανταρα.
    αργοτερα μπορεις να ζητησεις fb κ αν εχει μπορεις να λες ενα καλημερα κ μετα το αφηνεις κ αυτο να κυλησει.
    γενικα μη ζοριζεις τιποτα ...να εισαι ο εαυτος σου κ να θυμασαι οτι ο.τι ειναι να γινει θα γινει..
    δεν ειδες εμενα?με αλλον βγηκα, με αλλον φιληθηκα..με αλλον γνωριστηκα..με αλλον βρεθηκα ...ειχα βγει με αλλον που με φλερταρε 3 μηνες κ τελικα βρεθηκα με αλλον το ιδιο κιολας βραδι.
    οποτε..εκει λες...τελικα ο.τι ειναι να γινει θα γινει..δεν γλιτωνει κ κανεις απο αυτο.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Φλερτ για μια καλη σχεση.
    By ippotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 21-11-2015, 02:27
  2. φλερτ
    By Zahl in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 31-05-2014, 00:02
  3. Φλερτ στο fb
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 19-09-2013, 01:30
  4. Kαλοκαιρινο φλερτ
    By pinko8 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 07-03-2013, 09:20
  5. φλερτ στη δουλεια
    By kaity in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 22
    Last Post: 30-03-2012, 12:51

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •