speed dating
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22

Thread: speed dating

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    speed dating

    Ποια η γνωμη σας για το περιφημο speed dating ...........καθεται η υποψηφια , και ενας ενας , περνανε οι υποψηφιοι μνηστηρες , για 1 λεπτο νομιζω , και μεσα σε αυτο το διαστημα , πρεπει να ' πεισουν ' την υποψηφια για την καταλληλοτητα τους ...........................αρκει 1 λεπτο ? η ειναι φαινομενο της εοχης , που ολα γινιονται γρηγορα .......

  2. #2
    Μαλακια μου ακουγεται

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μου θημηζει τα παλια παζαρια που ηθελες να διαλεξεις ζωο και περναγες απο πολλα κλουβια κοιταζες τα χαρτια και την τιμη και διαλεγες ....οποτε οχι
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Μαλακια μου ακουγεται
    Κι μενα .........

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    130
    αυτό ήταν στην μόδα το 80.
    καλύτερα μπες στο tinder.
    έχει πλακα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nick_electro View Post
    αυτό ήταν στην μόδα το 80.
    καλύτερα μπες στο tinder.
    έχει πλακα
    Δεν το ηξερα , θα το δω ...........

  7. #7
    ειναι πολυ διαδεδομενο στο εξωτερικο και βασιζεται στον κανονα οτι το αν με καποιον μπορεις να κανεις κατι το καταλαβαινεις στα πρωτα 15 λεπτα. πιστευω οτι δε διαφερει ουσιαστικα απο τους λοιπους τροπους γνωριμιας της σημερινης εποχης, μονο που εχει ενα καλο: επειδη δε χρειαζεται να σπαταλησεις, οπως σε ενα νορμαλ ραντεβου, δυο ωρες απο το χρονο σου αλλα μονο 15 λεπτα (δεν ειναι 1 λεπτο σε καμια περιπτωση) σε συμφερει αν δε θες τον αλλο τελικα. Απο τα τσατ, τιντερ κ τα συναφη μου φαινεται πολυ καλυτερο.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΑΧ...εγω χρειαστηκα 1 δευτερολεπτο για να τον ερωτευθω..τα ματια του, το χαμογελο του...η αυρα του?η ενεργεια του?
    δεν ξερω..απλα ενιωσα κ ηξερα οτι ειναι ΑΥΤΟΣ.
    κ ακομα ειναι το μικρο μου......τον αγαπω τοσο πολυ..........:p

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Αγορια, αφηστε τα ιντερνετ και τις βλακειες, βγείτε εξω, σε ωραια μαγαζια, στεκια, μουσικες σκηνες.
    Με χιουμορ, καλη διαθεση και αισιοδοξια μιληστε, ανοιχτειτε και να δειτε ποσο κοσμο θα γνωρισετε!!!
    Dream bigger.Work harder.Complain less.Look for opportunities.Focus on effort.Be grateful!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αγορια, αφηστε τα ιντερνετ και τις βλακειες, βγείτε εξω, σε ωραια μαγαζια, στεκια, μουσικες σκηνες.
    Με χιουμορ, καλη διαθεση και αισιοδοξια μιληστε, ανοιχτειτε και να δειτε ποσο κοσμο θα γνωρισετε!!!
    Πεστα χρυσοστομη ............

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by Mara.Z View Post
    Αγορια, αφηστε τα ιντερνετ και τις βλακειες, βγείτε εξω, σε ωραια μαγαζια, στεκια, μουσικες σκηνες.
    Με χιουμορ, καλη διαθεση και αισιοδοξια μιληστε, ανοιχτειτε και να δειτε ποσο κοσμο θα γνωρισετε!!!
    Αχ νά'ταν τόσο απλό η γνωριμία κοπέλας...

  12. #12
    Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    30
    Ε ρε και να ήμουνα σε καμιά γωνιά σε αυτά τα "ωραία μαγαζια, στέκια και τις μουσικες σκηνες" να έβλεπα την επέλαση των αγοριών-μπακουριών.

    Θα θυμόμουν τα νιάτα μου και τις μαlακιες που κάναμε... πάντα υπό την σκέψη:
    "Πάμε να βγούμε έξω να γνωρίσουμε "γκομενάκια"..."...και μετά γυρνάγαμε σπίτι για ύπνο...με έναν υπνόσακο τίγκα στην απόρριψη...και με πορτοφόλι άδειο.

    Εντό Ελλάντα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Μου φαίνεται εξαιρετικά επιφανειακό. Στη δικιά μου ζωή οι μεγαλύτεροι έρωτες ξεκίνησαν μέσα από γνωριμία. Τα 15 πρώτα λεπτά μάλλον οδηγούσαν στο "Μ αυτόν? Μπα.."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    430
    Quote Originally Posted by Anxious_ View Post
    Ε ρε και να ήμουνα σε καμιά γωνιά σε αυτά τα "ωραία μαγαζια, στέκια και τις μουσικες σκηνες" να έβλεπα την επέλαση των αγοριών-μπακουριών.

    Θα θυμόμουν τα νιάτα μου και τις μαlακιες που κάναμε... πάντα υπό την σκέψη:
    "Πάμε να βγούμε έξω να γνωρίσουμε "γκομενάκια"..."...και μετά γυρνάγαμε σπίτι για ύπνο...με έναν υπνόσακο τίγκα στην απόρριψη...και με πορτοφόλι άδειο.

    Εντό Ελλάντα...
    Έτσι ακριβώς γίνεται και σήμερα... Γ@μησέ τα! Αν ήταν εύκολο να βρει κάποιος κοπέλα, δε θα γινόντουσαν αυτά, τουλάχιστον σ'αυτόν τον βαθμό...

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΑΧ...εγω χρειαστηκα 1 δευτερολεπτο για να τον ερωτευθω..τα ματια του, το χαμογελο του...η αυρα του?η ενεργεια του?
    δεν ξερω..απλα ενιωσα κ ηξερα οτι ειναι ΑΥΤΟΣ.
    κ ακομα ειναι το μικρο μου......τον αγαπω τοσο πολυ..........:p
    Τυχερούλα!!!!
    Μακάρι να είστε πάντα ευτυχισμένοι μαζί!
    Καλησπέρες!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •