ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    1

    ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ

    ΓΕΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ.

    ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ FORUM \"ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ\" ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΟΣ ΣΤΙΣ ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ.

    ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΑΣ ΟΤΑΝ ΠΑΘΕΝΕΤΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.
    ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ, ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟ ΓΥΡΟ ΤΟΥ.
    \"ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Η ΥΠΑΡΞΗ ΚΑΙ ΑΛΛΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΚΟΝΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΒΟΗΘΑΕΙ\".

    ΤΟ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΛΥΠΟΘΗΜΗΣΕΙ, Ε!! ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΝΕΦΕΡΕΙ. ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ. ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΑΙΣΘΑΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΣΑΚΙΖΕΙ ΤΟΝ ΦΟΒΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ, ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ.

    ΕΓΩ ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΕΙΧΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ, ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΣ ΑΠΟ ΦΑΒΙΕΣ ΜΕ ΠΥΡΑΓΙΕΣ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΥΧΝΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΜΟΥΝ. ΑΙΣΘΑΝΟΜΟΥΝ ΜΑΛΟΝ ΕΓΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ. ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΕΓΚΛΩΒΙΣΜΕΝΟΣ ΣΕ ΑΝΣΑΣΕΡ Κ.Λ.Π

    ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΑΥΤΑ. ΤΟ ΞΕΠΕΡΝΩ ΑΠ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.

    ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΜΕΙΝΕΙ ΟΜΩΣ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΜΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΕΙ ΤΩΡΑ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΩ.
    ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΨΑΡΟΤΟΥΦΕΚΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΑΛΙΑ ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ \"ΖΟΡΙΣΤΗΚΑ\" ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΘΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΝΙΚΟ, ΤΩΡΑ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΜΑΚΡΙΝΘΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΚΤΗ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΒΓΩ ΕΞΩ, ΑΡΧΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΟΥΝ ΤΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΝΙΚΟΥ.

    ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΛΙΓΕΣ ΑΣΧΟΛΙΕΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟ ΚΟΨΩ, ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΖΩ ΚΑΤΩ.

    ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΗ, ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΝΤΙΜΕΤΟΠΙΣΗΣ ;


    ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ... ΜΗΝ ΜΑΣΑΤΕ. Τ Σ Α Κ Ι Σ Τ Ε Τ Ο

  2. #2
    Member
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    35
    Όχι, βέβαια. Δεν θα το κόψεις!

    Αν κρίνω από τις δικές μου φοβίες, είναι καθαρά ψυχολογικό το πρόβλημα.
    Κάτσε και σκέψου λίγο πριν μπείς στη θάλασσα. Ρώτα τον εαυτό σου τόσα χρόνια πως κατάφερνες αυτό που σήμερα σε προβληματίζει. Έγινε κάτι ξαφνικά και δεν μπορείς;
    Είμαι στην ηλικία σου και λόγω διαφόρων συσσωρευμένων προβλημάτων πριν 3 χρόνια, άρχισα να παρουσιάζω τα συμπτώματα των κρίσεων πανικού. Το πρόβλημα σε εμένα εμφανίζεται σε διάφορες περιπτώσεις. Τελευταία και συγκεκριμένα φέτος το καλοκαίρι, έκανα κάποιες σκέψεις για τη θάλασσα και για το γεγονός οτι αν πάθεις κάτι ενώ είσαι μέσα σ\' αυτήν δεν μπορούν να σε βοηθήσουν εύκολα, κι αυτό ήταν. Δεν μπαίνω με την ίδια άνεση και κυρίως με την ανεμελιά που έμπαινα κάποτε. Βέβαια, ευτυχώς δεν έχουν αρχίσει οι ζαλάδες ακόμη, αλλά δεν τη χαίρομαι με απόλυτη άνεση.

    Κάνε θετικές σκέψεις και προσπάθησε να μην το σκέφτεσαι. Τι σου λέω τώρα, θα μου πεις. Δοκίμασέ το όμως. Σίγουρα θα δεις βελτίωση.

    Δεν έχεις τίποτα! Δύναμη!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •