ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΜΟΝΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΕΜΜΟΝΗ

    Γεια σας .Ο Αυγουστος περνάει και όλες οι ημερομηνίες που φοβόμουν οτι θα πεθάνω αυτο το μήνα πέρασαν .Συνεχιζω όμως να ασχολούμαι γιατι στις 16 του μήνα μου ήρθε η φράση <<14 ΖΩΕΣ >> .Ετσι απο εκείνη την ημέρα μου εχει καρφωθεί στο μυαλό οτι 14 μερες μετα τις 16 του μήνα δηλαδή στις 30 Αυγουστου θα πεθάνω και οτι αυτο θα γίνει στον υπνο μου όπως φοβάμαι τοσα χρονια δηλαδή ...Καθε φορα που μου κολλάει κατι τετοιο λέω απο μεσα μου <<ΛΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΕΣΕΙ ΜΕΣΑ ;>> και δεν μπορω να πείσω τον εαυτό μου οτι ειναι απλά μια εμμονή παρόλο που όλοι με διαβεβαιώνουν οτι ειναι ολα λόγω της ΙΔΨ ...Γενικα αυτο το κόλλημα οτι θα προβλέψω προαισθανθω το θάνατο μου ειναι το μονο που δε μπορω να νικήσω .. Ολες τις άλλες εμμονές ως τώρα με τη βοήθεια γιατρού και δικών μου ανθρώπων τις ξεπέρασα η τις παλεύω μεσα μου ...τι να πω ελπίζω ολα να πανε καλα

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ρε συ γιατι δεν κανεις το αντιστροφο μπας κ πετυχει?
    το ξερεις οτι οσοι παθαινουν.ειδικα στον υπνο τους, δεν νιωθουν τιποτα?
    κ γιατι δεν προσπαθεις να σκεφτεις το οτι αν πεθανεις κ τι εγινε?? εγινε κατι?θα καταλαβεις νομιζεις κατι?
    ξερω γω..γτ δεν σκεφτεσαι καπως ετσι μπας κ σταματησεις να το φοβασαι τοσο.
    ολοι θα πεθανουμε αλλα δεν ξερουμε ποτε.εγω ας πουμε οταν το σκεφτομαι..λεω ε και?και τι εγινε?ενας λιγοτερος..
    να σου πω προτιμω να πεθανω απο πζ να υποφερω απο μια ανιατη ασθενεια..ο θανατος ειναι κατι που λυτρωνει..τι πιστευεις?οτι αν πεθανεις θα υποφερεις?
    κανε ασκησεις..γραφε τις σκεψεις σου κ διπλα εκλογικευε τες
    κανεις συμπεριφοριστικη ψυχοθεραπεια? αυτο το ειδος θα σε βοηθησει να απαλλαχτεις με ειδικε ασκησεις σκεψης.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ρε συ γιατι δεν κανεις το αντιστροφο μπας κ πετυχει?
    το ξερεις οτι οσοι παθαινουν.ειδικα στον υπνο τους, δεν νιωθουν τιποτα?
    κ γιατι δεν προσπαθεις να σκεφτεις το οτι αν πεθανεις κ τι εγινε?? εγινε κατι?θα καταλαβεις νομιζεις κατι?
    ξερω γω..γτ δεν σκεφτεσαι καπως ετσι μπας κ σταματησεις να το φοβασαι τοσο.
    ολοι θα πεθανουμε αλλα δεν ξερουμε ποτε.εγω ας πουμε οταν το σκεφτομαι..λεω ε και?και τι εγινε?ενας λιγοτερος..
    να σου πω προτιμω να πεθανω απο πζ να υποφερω απο μια ανιατη ασθενεια..ο θανατος ειναι κατι που λυτρωνει..τι πιστευεις?οτι αν πεθανεις θα υποφερεις?
    κανε ασκησεις..γραφε τις σκεψεις σου κ διπλα εκλογικευε τες
    κανεις συμπεριφοριστικη ψυχοθεραπεια? αυτο το ειδος θα σε βοηθησει να απαλλαχτεις με ειδικε ασκησεις σκεψης.
    Δεν το φοβάμαι τόσο απλά δεν θέλω να συμβεί τώρα γιατι ειμαι 28 και θέλω να κανω πραγματα και να ειμαι με τους αγαπημένους μου ανθρώπους ...γι αυτο αγχώνομαι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ΜΑ ΑΝ συμβει ετσι θα επρεπε να γινει..το χεις σκεφτει αυτο?παντα θα θελεις να κανεις πραγματα.
    σε οποια φαση της ζωης σου σε πετυχει κατι τετοιο..
    πιστευεις οτι οταν ερχεται ο χαρος...σε ρωταει αν εχεις να κανεις πραματα?παντα θα εχεις..κ γω που ειμαι 37 εχω να κανω πραματα..κ 50 κ 70 να φτασω θα εχω να κανω πραματα..πχ αν ημουν 70 θα χαιρομουν τα εγγονια μου..τι παει να πει?
    επειδη εισαι 28?
    προσπαθησε να σκεφτεις αναποδα..μονο ετσι μπορει να ξεκολλησεις.
    δεν μου απαντησες αν κανεις ψυχοθεραπεια..αν δεν ξεκινησεις δεν προκειται να ξεκολλησεις.
    πρεπει να το εκπαιδευσεις το μυαλο σου να σκεφτεται ουσιαστικα..αν το αφησεις θα γινει χειροτερο το κολλημα.
    χρειαζεσαι ασκησεις για να βοηθηθεις..με το να γραφεις στο φορουμ την εμμονη σου δεν προκειται να περασει..
    επιπλον μαθε να μη σκεφτεσαι κ να επιλεγεις τι να σκεφτεις.
    οσο σκεφτομαστε κατι τοσο πιο πολυ μας απασχολει κ γινεται πιο δυνατο κ αυτο γιατι οι νευρωνες στον εγκεφαλο που κανουν αυτη την σκεψη μεγαλωνουν...οποτε μολις σταματας κ αποφευγεις να σκεφτεσαι κατι..το μυαλο απλα το ξεχναει..γτ μικραινουν αυτοι οι νευρωνες.
    οταν πας να σκεφτεις παλι αυτο απλα στρεψε την προσοχη αλλου με το ζορι.
    εσυ επιλεγεις τι θα σκεφτεις..εσυ απλα εχεις την εμμονη κ εχεις παραδοθει εντελως στα χερια της.
    προσπαθησε το λιγο.απο σενα εξαρταται.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ΜΑ ΑΝ συμβει ετσι θα επρεπε να γινει..το χεις σκεφτει αυτο?παντα θα θελεις να κανεις πραγματα.
    σε οποια φαση της ζωης σου σε πετυχει κατι τετοιο..
    πιστευεις οτι οταν ερχεται ο χαρος...σε ρωταει αν εχεις να κανεις πραματα?παντα θα εχεις..κ γω που ειμαι 37 εχω να κανω πραματα..κ 50 κ 70 να φτασω θα εχω να κανω πραματα..πχ αν ημουν 70 θα χαιρομουν τα εγγονια μου..τι παει να πει?
    επειδη εισαι 28?
    προσπαθησε να σκεφτεις αναποδα..μονο ετσι μπορει να ξεκολλησεις.
    δεν μου απαντησες αν κανεις ψυχοθεραπεια..αν δεν ξεκινησεις δεν προκειται να ξεκολλησεις.
    πρεπει να το εκπαιδευσεις το μυαλο σου να σκεφτεται ουσιαστικα..αν το αφησεις θα γινει χειροτερο το κολλημα.
    χρειαζεσαι ασκησεις για να βοηθηθεις..με το να γραφεις στο φορουμ την εμμονη σου δεν προκειται να περασει..
    επιπλον μαθε να μη σκεφτεσαι κ να επιλεγεις τι να σκεφτεις.
    οσο σκεφτομαστε κατι τοσο πιο πολυ μας απασχολει κ γινεται πιο δυνατο κ αυτο γιατι οι νευρωνες στον εγκεφαλο που κανουν αυτη την σκεψη μεγαλωνουν...οποτε μολις σταματας κ αποφευγεις να σκεφτεσαι κατι..το μυαλο απλα το ξεχναει..γτ μικραινουν αυτοι οι νευρωνες.
    οταν πας να σκεφτεις παλι αυτο απλα στρεψε την προσοχη αλλου με το ζορι.
    εσυ επιλεγεις τι θα σκεφτεις..εσυ απλα εχεις την εμμονη κ εχεις παραδοθει εντελως στα χερια της.
    προσπαθησε το λιγο.απο σενα εξαρταται.
    Ναι βεβαια κανω ψυχοθεραπεία με το γιατρο που με παρακολουθεί και παιρνω φάρμακα ...όσο για το θεμα του θανάτου προφανώς αν συμβεί ετσι θα επρεπε να γίνει και καθένας σε οποία ηλικία κι αν βρίσκεται θέλει να ζήσει και να κάνει πραγματα ...αυτο που με αγχώνει εμενα ειναι οτι μου έρχονται μηνύματα θανάτου απο κάπου ...δε με νοιάζει τόσο το αν θα συμβεί όσο το να μην ξερω το ποτε ...δεν θέλω να ξερω ποτε θα πεθάνω ούτε να μου έρχονται μηνύματα η προειδοποιήσεις γι αυτο ...αυτο ειναι το κόλλημα μου που ισως ακούγεται παράλογο ισως να εχει αποδειχτεί οτι δεν ισχύει αλλα συνέχεια κατι με τρώει μεσα μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    τι εννοεις οτι παιρνεις μνμτα απο καπου?
    τι βλεπεις?τι προειδοποιησεις ειναι αυτες?δωσε ενα παραδειγμα.
    αν βλεπεςι κ ακους οραματα κ φωνες παμε αλλου κ οχι σε ΙΔΨ.
    λεω εγω τωρα κ χωρις να ειμαι ειδικος.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    τι εννοεις οτι παιρνεις μνμτα απο καπου?
    τι βλεπεις?τι προειδοποιησεις ειναι αυτες?δωσε ενα παραδειγμα.
    αν βλεπεςι κ ακους οραματα κ φωνες παμε αλλου κ οχι σε ΙΔΨ.
    λεω εγω τωρα κ χωρις να ειμαι ειδικος.
    Δεν ακούω φωνές ούτε πραγματικά πιστεύω οτι παιρνω μηνύματα ...αλλα για παράδειγμα εκει που κάθομαι μου περνάνε λεξεις δυσάρεστες απο το μυαλό όπως <<ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΥΝΤΟΜΑ >> <<ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΣΗΜΕΡΑ >> << ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΕΘΑΙΝΩ >> και διαφορα αλλα που απλά μου κολλάει στο μυαλό οτι ειναι μηνύματα προαίσθηματα η κατι που με προειδοποιεί γενικά ...κατανοώ οτι ειναι παράλογο κι εχει αποδειχθεί οτι δεν εχω σχιζοφρένεια αλλα φοβάμαι οτι κατι μπορει να σημαίνουν ολα αυτα ...επισης παρατηρώ συνέχεια συμπτώσεις γύρω μου η προβλέπω πραγματα όπως τραγούδια νούμερα και διαφορα αλλα και τα ερμηνεύω ως σημαδια θανάτου ...αυτα ειναι που με ταλαιπωρούν ...όπως ειπα και πιο πάνω στις 16 του μήνα μου ήρθε η φράση 14 ΖΩΕΣ κι εγω την ερμήνευσα σαν προειδοποίηση οτι θ ζήσω 14 μερες μέχρι τις 30 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ και μετα θα πεθάνω ...και παντα η φοβία οτι θα γίνει στον υπνο μου

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    μμμ
    τι μεθοδο ψυχοθεραπειας κανεις?σου βαζει ασκησεις?
    συνηθως η συμπεριφοριστικη κανει γι αυτα οπως προειπα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    μμμ
    τι μεθοδο ψυχοθεραπειας κανεις?σου βαζει ασκησεις?
    συνηθως η συμπεριφοριστικη κανει γι αυτα οπως προειπα..
    Ναι μου βάζει κάποιες ασκήσεις και μου μαθαίνει κάποιες τεχνικές διαχείρισης αυτών των σκέψεων ,εσυ τι πιστεύεις για αυτα που ειπα στο προηγούμενο μήνυμα ;;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    3,621
    το πρωην αγορι μου πασχει απο ΙΔΨ με θρησκευτικο περιεχομενο κυριως.το εχει απο μικρο παιδι.απλα τωρα στα 30κατι του καποια στιγμη ειπε τελος σε αυτες τις σκεψεις.κουραστηκε τρομερα απο ολα αυτα.και ειπε καποια στιγμη τελος κι ας παθω οτιδηποτε ειναι να παθω.τελικα δεν επαθε απολυτως τιποτα και μετα του ηρθε η ηρεμια γιατι ειδε οτι δεν επαθε τιποτα.απο κει και περα ελαχιστες φορες τον εχουν ξαναπιασει επεισοδια και παντα τα σαματαει οταν τον κουρασουν πολυ.
    δεν προκειται να πεθανεις.ειναι απλα σκεψεις.πες οτι ειναι να γινει θα γινει και ασε να κυλησει ο καιρος.προσπαθησε να συνεχισεις τη ζωη σου.μην του δινεις τροφη κανοντας τετοιες σκεψεις.οταν σου ερχονται σκεψεις τετοιες λεγε στον εαυτο σου οτι εχω μια παθηση και αυτη φταει που σκεφτομαι τετοια.δεν ισχουν.προσπαθησε να κανεις κατι που θα αποροφησει το μυαλο σου.δες μια σειρα μια ταινια, κανε ενα μπανακι που χαλαρωνει,βαλε μουσικη κλπ.κατι να ξεχνιεσαι.
    είμαι ςοδοπανα ανθρωπος

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by boo View Post
    το πρωην αγορι μου πασχει απο ΙΔΨ με θρησκευτικο περιεχομενο κυριως.το εχει απο μικρο παιδι.απλα τωρα στα 30κατι του καποια στιγμη ειπε τελος σε αυτες τις σκεψεις.κουραστηκε τρομερα απο ολα αυτα.και ειπε καποια στιγμη τελος κι ας παθω οτιδηποτε ειναι να παθω.τελικα δεν επαθε απολυτως τιποτα και μετα του ηρθε η ηρεμια γιατι ειδε οτι δεν επαθε τιποτα.απο κει και περα ελαχιστες φορες τον εχουν ξαναπιασει επεισοδια και παντα τα σαματαει οταν τον κουρασουν πολυ.
    δεν προκειται να πεθανεις.ειναι απλα σκεψεις.πες οτι ειναι να γινει θα γινει και ασε να κυλησει ο καιρος.προσπαθησε να συνεχισεις τη ζωη σου.μην του δινεις τροφη κανοντας τετοιες σκεψεις.οταν σου ερχονται σκεψεις τετοιες λεγε στον εαυτο σου οτι εχω μια παθηση και αυτη φταει που σκεφτομαι τετοια.δεν ισχουν.προσπαθησε να κανεις κατι που θα αποροφησει το μυαλο σου.δες μια σειρα μια ταινια, κανε ενα μπανακι που χαλαρωνει,βαλε μουσικη κλπ.κατι να ξεχνιεσαι.
    Ειχα κι εγω θρησκευτικές ιδεοληψιες και μερικές φορές με πιάνουν ακομα αλλα κάπως τις διαχειρίζομαι ...σ ευχαριστω για την απάντηση σου

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by fighter View Post
    Ναι μου βάζει κάποιες ασκήσεις και μου μαθαίνει κάποιες τεχνικές διαχείρισης αυτών των σκέψεων ,εσυ τι πιστεύεις για αυτα που ειπα στο προηγούμενο μήνυμα ;;
    οτι ειναι απλα κολληματα..ελα τωρα..εσυ το δημιουργεις! δεν εισαι μεντιουμ κ το ξερεις πολυ καλα.
    εσυ ο ιδιος το δημιουργεις για νσ βασανιζεις τον εαυτο σου. συνηθως οι εμμονες ερχονται γτ κατα βαθος υπαρχει ενοχη ..οχι επειδη καναμε κατι..αλλα επειδη καποιος μας την φορτωσε μικροι οταν ειμαστε.
    πχ μια μανα ενας γονιος που κ καλα βασανιστηκε για εμας...δεν δεχομαστε στην ζωη μας να ειμαστε καλα, θελουμε να αυτομαστιγωνομαστε συνεχεια..
    επειδη κ γω παλια ειχα βασανιστει απο διαφορες εμμονες τις ξεπερασα με ψηυχοθεραπεια...καποια στιγμη βαρεθηκα κιολας κ εξασθενισαν εντελως..πλεον δνε το παθαινω.
    κ αν το παθω το παθαινω σε διαχειρισιμο βαθμο..επισης καταλαβα αυτο το κολπακι κ το εφαρμοσα..οσο σκεφτεσαι κατι τοσο δυνατοτερο γινεται..οποτε κ γω οταν παω να κολλησω με κατι λεω απο μεσα μου στοπ.!κ αμεσως κανω κατι αλλο..πχ ανοιγω το κιν μου κ ψαχνω στο νετ καλλυντικα περιποιησης μαλλιων, νυχιων,κλπ...αμεσως απορροφαμαι απο αυτο κ το ξεχναω.
    ή καταπιανομαι με καποια δουλεια του σπιτιου που με ευχαριστει..ή βαζω μια σειρα στο νετ να δω..
    καταλαβες τι κανω?αυτο πρεπει να κανεις κ εσυ.
    επισης φασνταζομαι μια εικονα μεσα μου..οταν ξεκιναει το κολλημα με κατι..φανταζομαι τον εσυτο μου να ανοιγει την πορτα του σπιτιου μου κ να λεω στην σκεψη "εφυγες κυρια..ελα παρε τον πουλο τωρα, μου εισαι αχρηστη".
    κ λειτουργει τελεια..το παν ειναι να μαθεις εναν τροπο να διωχνεις την σκεψη στην κυριολεξια.
    ανανεωσε τον χωρο σου, βαλε αρωματα, κανε ασκησεις χαλαρωσης..ολα βοηθανε.
    ασχολησου με κατι που σε πορωνει πολυ.
    κατι που σε κανει να μην σκεφτεσαι..καθε φορα που παει να ερθει η σκεψη.
    να θυμασαι παντα οτι η σκεψη απεχει απειρα απο την πραγματικοτητα.
    παρε κ κανα βιβλιο κρισναμουρτι να διαβασεις που εχει φοβερες φιλοσοφιες μεσα κ βοηθαει να ελαφραινει ο νους.
    επιπλεον ενα σλλο μυστικο ειναι να μην μιλας ποτε σε φιλους σου γι αυτο..σε γνωστους κλπ..μη το λες γιατι ο εγκεφαλος οτσν λεμε κατι, το αποδεχεσαι κιολας γιατι το ακουνε τα τμηματα του.
    πριν απο κατι μερες ειπα..σε εναν φιλο...του χρονου δεν προκειται να παω ξανα εκει..αν ζω..
    κ λεω απο μεσα μου " μα γιατι το ειπα αυτο?λες να μη ζω?"
    εκει πηγα να κολλησω...δεν κολλησα ομως γιατι πολυ απλα μετα κατι αλλο ειπαμε κ ξεχαστηκα εντελως..αν ομως επετρεπα στην σκεψη μου να το σκεφτει..σιγουρα θα ειχα κολλησει τωρα οπως εσυ.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    οτι ειναι απλα κολληματα..ελα τωρα..εσυ το δημιουργεις! δεν εισαι μεντιουμ κ το ξερεις πολυ καλα.
    εσυ ο ιδιος το δημιουργεις για νσ βασανιζεις τον εαυτο σου. συνηθως οι εμμονες ερχονται γτ κατα βαθος υπαρχει ενοχη ..οχι επειδη καναμε κατι..αλλα επειδη καποιος μας την φορτωσε μικροι οταν ειμαστε.
    πχ μια μανα ενας γονιος που κ καλα βασανιστηκε για εμας...δεν δεχομαστε στην ζωη μας να ειμαστε καλα, θελουμε να αυτομαστιγωνομαστε συνεχεια..
    επειδη κ γω παλια ειχα βασανιστει απο διαφορες εμμονες τις ξεπερασα με ψηυχοθεραπεια...καποια στιγμη βαρεθηκα κιολας κ εξασθενισαν εντελως..πλεον δνε το παθαινω.
    κ αν το παθω το παθαινω σε διαχειρισιμο βαθμο..επισης καταλαβα αυτο το κολπακι κ το εφαρμοσα..οσο σκεφτεσαι κατι τοσο δυνατοτερο γινεται..οποτε κ γω οταν παω να κολλησω με κατι λεω απο μεσα μου στοπ.!κ αμεσως κανω κατι αλλο..πχ ανοιγω το κιν μου κ ψαχνω στο νετ καλλυντικα περιποιησης μαλλιων, νυχιων,κλπ...αμεσως απορροφαμαι απο αυτο κ το ξεχναω.
    ή καταπιανομαι με καποια δουλεια του σπιτιου που με ευχαριστει..ή βαζω μια σειρα στο νετ να δω..
    καταλαβες τι κανω?αυτο πρεπει να κανεις κ εσυ.
    επισης φασνταζομαι μια εικονα μεσα μου..οταν ξεκιναει το κολλημα με κατι..φανταζομαι τον εσυτο μου να ανοιγει την πορτα του σπιτιου μου κ να λεω στην σκεψη "εφυγες κυρια..ελα παρε τον πουλο τωρα, μου εισαι αχρηστη".
    κ λειτουργει τελεια..το παν ειναι να μαθεις εναν τροπο να διωχνεις την σκεψη στην κυριολεξια.
    ανανεωσε τον χωρο σου, βαλε αρωματα, κανε ασκησεις χαλαρωσης..ολα βοηθανε.
    ασχολησου με κατι που σε πορωνει πολυ.
    κατι που σε κανει να μην σκεφτεσαι..καθε φορα που παει να ερθει η σκεψη.
    να θυμασαι παντα οτι η σκεψη απεχει απειρα απο την πραγματικοτητα.
    παρε κ κανα βιβλιο κρισναμουρτι να διαβασεις που εχει φοβερες φιλοσοφιες μεσα κ βοηθαει να ελαφραινει ο νους.
    επιπλεον ενα σλλο μυστικο ειναι να μην μιλας ποτε σε φιλους σου γι αυτο..σε γνωστους κλπ..μη το λες γιατι ο εγκεφαλος οτσν λεμε κατι, το αποδεχεσαι κιολας γιατι το ακουνε τα τμηματα του.
    πριν απο κατι μερες ειπα..σε εναν φιλο...του χρονου δεν προκειται να παω ξανα εκει..αν ζω..
    κ λεω απο μεσα μου " μα γιατι το ειπα αυτο?λες να μη ζω?"
    εκει πηγα να κολλησω...δεν κολλησα ομως γιατι πολυ απλα μετα κατι αλλο ειπαμε κ ξεχαστηκα εντελως..αν ομως επετρεπα στην σκεψη μου να το σκεφτει..σιγουρα θα ειχα κολλησει τωρα οπως εσυ.
    Να σαι καλα σ ευχαριστω ...θα κανω οτι μπορω κι ελπίζω να τα καταφέρω

  14. #14
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Μου θυμίζεις έναν τύπο απο άλλο φόρουμ που συνέχεια ανακάλυπτε δήθεν ημερομηνίες όπου θα έρθει το τέλος του κόσμου και φυσικά κάθε φορά έβγαινε λάθος και μετά επινοούσε νέες ημερομηνίες...Κανένας δεν προβλέπει το μέλλον....

Similar Threads

  1. ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΒΑΡΕΜΑΡΑ
    By schizophrenic25 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 44
    Last Post: 31-08-2015, 15:14
  2. απιστευτη πιεση για αντικαταθλιπτικα...
    By Μερμηγκας in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 23-06-2015, 21:05
  3. Απιστευτη θλιψη
    By Al0ne in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 18-12-2011, 21:57
  4. πως αντιμετωπιζεις μια απιστευτη εγωιστρια???
    By OloiEnantiwnmou in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 18-11-2011, 01:21
  5. Απίστευτη δύναμη
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 16-02-2009, 21:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •