ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

    καλησπερα σε ολους...γραφω για αλλη μια φορα γιατι αισθανομαι πολυ περιεργα...απο τη μια ο αυγουστος σχεδον εχει περασει και δεν εχω παθει τιποτα(το κολλημα μου ειναι οτι απο περσι το δεκεμβριο προαισθανομαι οτι θα πεθανω στον υπνο μου μια βραδια του Αυγουστου του 2016)...απο την αλλη καθε μερα βρισκω πραγματα για να αισθανομαι χαλια και να φοβαμαι...μεχρι τις 31 Αυγουστου εχουμε 3 μερες κι ειμαι αρκετα νευρικος...σημερα παρατηρησα στο κινητο μου οτι εχω 330 αδιαβαστα μειλ και λεω εκεινη την ωρα <<τωρα θα δω καπου αλλου το 330>> και παρατηρησα την ωρα οτι ηταν 3.30 (τρισημισι) ...αμεσως ταραχτηκα...επισης σκεφτομουν τη λεξη τραγουδι και μου ηρθε ο στιχος που λεει <<Μα γιατι το τραγουδι να ναι λυπητερο>> που ειναι απο το τραγουδι Αυγουστος...ολη τη μερα μου συμβαινουν τετοια που τα παρατηρω χωρις να το θελω...ελπιζω οτι θα περασει ο αυγουστος θα μαι καλα και θα ξεπερασω αυτα τα κολληματα αφου θα εχω καταλαβει οτι απλα ηταν ενα μεγαλο κολλημα λογω της ιψδ...περιμενω τις απαντησεις και τις χρειαζομαι σας παρακαλω...καλο απογευμα σε ολους

  2. #2
    Σε ειχα στο νου μου σημερα, δεν θα παθεις κατι μεσα στον αυγουστο.
    Ειλικρινα δεν παιρνεις τιποτα για την ιδψ ; Εαν δεν θες φαρμακ. αγωγη τοτε πρεπει να βρεις με μεθοδο εκπαιδευσης και ελεγχου σκεψεων. Τωρα εισαι σε εξαρση απο οσο περιγραφεις αλλά δε μπορει, θα υπαρχουν εναλλακτικες μεθοδοι να μην επικεντρωνεται ο νους σου σε συνειρμους συνεχως.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    Μόλις περάσει ο Αύγουστος και θα είμαστε εδώ να τα λέμε θα γίνει κάτι και θα κολλήσεις με το Σεπτέμβριο!! Όλα είναι στο μυαλό σου!! Δεν είναι τίποτα πραγματικό!!

  4. #4
    Το ζητημα ειναι οτι χρειαζεται Πιστη και εκπαιδευση κατα καποιο τροπο για να ξεφυγεις απο ιδψ σκεψεις, ειναι βασανο, παραμορφωμουν την πραγματικοτητα κοινως πακετο.

    Δεν ξερω ποιος θα σε βοηθησει να τις διαχειριζεσαι αλλα ξερω ποσο ανυποφορη κανουν την ζωη
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Το ζητημα ειναι οτι χρειαζεται Πιστη και εκπαιδευση κατα καποιο τροπο για να ξεφυγεις απο ιδψ σκεψεις, ειναι βασανο, παραμορφωμουν την πραγματικοτητα κοινως πακετο.

    Δεν ξερω ποιος θα σε βοηθησει να τις διαχειριζεσαι αλλα ξερω ποσο ανυποφορη κανουν την ζωη
    Παιρνω χρονια αγωγή και μ εχει βοηθήσει σε αλλα κολλήματα αλλα αυτο με το θάνατο μ εχει ταλαιπωρήσει πολυ ...προσπαθώ ...θέλω να πιστεύω οτι μολις περάσει ο Αύγουστος θα περάσει κι αυτο το κόλλημα

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Μόλις περάσει ο Αύγουστος και θα είμαστε εδώ να τα λέμε θα γίνει κάτι και θα κολλήσεις με το Σεπτέμβριο!! Όλα είναι στο μυαλό σου!! Δεν είναι τίποτα πραγματικό!!
    Ελπίζω οτι δε θα υπάρξει νέο κόλλημα σ αυτο το θεμα μετα τον Αυγουστο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    είδες που δεν πέθανες; :) άντε κουράγιο άλλες 2 μέρες έμειναν. Τουλάχιστον πέρασες καλά στις διακοπές σου;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    είδες που δεν πέθανες; :) άντε κουράγιο άλλες 2 μέρες έμειναν. Τουλάχιστον πέρασες καλά στις διακοπές σου;
    Καλα πέρασα παρόλο το πρόβλημα μου !!!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ωραία χαίρομαι :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    εκτος απο την φαρμακευτικη αγωγη σου εχουν κανει συσταση για εξερευνηση εαυτου και αιτιων που αμυνεται ετσι ;;

    για παραδειγμα ο δικος μου εγκεφαλος εχει την ταση οταν ζω γεγονοτα που με αποσυντονιζουν ή με καταπλακωνουν να αντιδρα με καποιες συγκεκριμενες αμυνες. Πλεον οχι οτι εχω μαθει να τις σταματαω ολες αλλά σχετικα καταλαβαινω οτι καποιες ειναι μη υγιεις και θελει κι αλλο προσπαθεια.

    Αυτο θα συζητησω αυτο το μηνα αν προκειται για προσπαθεια πχ συστημικης θεραπειας ή ενισχυμενης αγωγης ή και τα δυο μαζι.

    Ειναι βαρβαρο μια σκεψη για να φαινεται τοσο πειστικη να καταλαμβανει το 24ωρο ενος ανθρωπου και να μην τον καταλαβαινουν.
    Αν βρω καποια απαντηση συντομα θα σου πω και μετα αποφασιζεις και εσυ πως θα κινηθεις.

    Οσο οι σκεψεις μας κυριαρχουν πανω στα συναισθηματα μας δε μπορουμε να ζησουμε ικανοποιητικα και αυτο δεν ειναι κατι που ειναι κατανοητο απο μεγαλο ποσοστο.
    Αρα μονον ενας γιατρος αραγε ο εαυτος μας και οι επιλογες μας θα μας βοηθανε, υποθετω !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    εκτος απο την φαρμακευτικη αγωγη σου εχουν κανει συσταση για εξερευνηση εαυτου και αιτιων που αμυνεται ετσι ;;

    για παραδειγμα ο δικος μου εγκεφαλος εχει την ταση οταν ζω γεγονοτα που με αποσυντονιζουν ή με καταπλακωνουν να αντιδρα με καποιες συγκεκριμενες αμυνες. Πλεον οχι οτι εχω μαθει να τις σταματαω ολες αλλά σχετικα καταλαβαινω οτι καποιες ειναι μη υγιεις και θελει κι αλλο προσπαθεια.

    Αυτο θα συζητησω αυτο το μηνα αν προκειται για προσπαθεια πχ συστημικης θεραπειας ή ενισχυμενης αγωγης ή και τα δυο μαζι.

    Ειναι βαρβαρο μια σκεψη για να φαινεται τοσο πειστικη να καταλαμβανει το 24ωρο ενος ανθρωπου και να μην τον καταλαβαινουν.
    Αν βρω καποια απαντηση συντομα θα σου πω και μετα αποφασιζεις και εσυ πως θα κινηθεις.

    Οσο οι σκεψεις μας κυριαρχουν πανω στα συναισθηματα μας δε μπορουμε να ζησουμε ικανοποιητικα και αυτο δεν ειναι κατι που ειναι κατανοητο απο μεγαλο ποσοστο.
    Αρα μονον ενας γιατρος αραγε ο εαυτος μας και οι επιλογες μας θα μας βοηθανε, υποθετω !
    Αν μάθεις κατι παραπανω πες μου ...ακούγεται ενδιαφέρον

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Σημερα το πρωι ήμουν καλα ...πήγα στη δουλεια ειχα κάποιες ενοχλητικές σκεψεις αλλα τις απωθουσα ...λιγο όμως πριν φυγω απ το γραφειο έφτιαξα παλι ενα σενάριο συνδυάζοντας πραγματα ...Στις 16 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ το απογευμα μου ειχε έρθει η φραση 14 ΖΩΕΣ ...Εγω το ερμήνευσα μιας και φοβάμαι οτι θα πεθάνω στον υπνο μου οτι σημαίνει πως 14 βραδια μετα θα πέθαινα ...το δεκατοτεταρτο βραδυ ήταν σημερα δηλαδή 29-30 του μήνα ...τελικα δεν πέθανα ...αλλα σημερα μου κόλλησε οτι το 14 ζωες ήταν οτι θα ζούσα 14 μερες και θα πεθάνω το βραδυ της 15ης μέρας δηλαδή σημερα 30-31 ξημερώματα ...κι αυτο επειδή ειναι το τελευταίο βραδυ που θα ξημερώσει την επόμενη Αύγουστος .....σ αυτο το θεμα εχω χάσει τον έλεγχο του μυαλού μου

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    fighter Που εισαι ρε... ζεις?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ωχ..........λεςς? που ειναι ρε φιλε?

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ωχ..........λεςς? που ειναι ρε φιλε?
    τον ειδα ονλαιν καποια στιγμη εχθες λογικα είναι καλα...

    μια μερα αναλυαμε με ένα αλανι παπα το petgoat ii δεν ξερω αν το εχετε δει... και περα την 2ωρη αναλυση που καναμε για όλα αυτά που περιεγραφε, σκαλωσαμε ότι κατι θα γινει στην χρονια του τιγρη συμφωνα με το κινεζικο ημερολογιο... καποιο κοσμοιστορικο γεγονός θα γινει το 2022-αρχες 2023...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 15-08-2016, 11:51
  2. ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ
    By fighter in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 20-07-2016, 23:01
  3. Δεν τελειώνει ποτέ...
    By dreams in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 03-10-2012, 08:45
  4. ΣΧΕΣΗ ΠΟΥ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ
    By rebbeca in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 141
    Last Post: 28-09-2012, 12:37
  5. ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΠΟΤΕ;;
    By akoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 23-08-2005, 18:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •