υποτροπιασα και τραβηξα μαχαιρι...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 14 of 14
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041

    υποτροπιασα και τραβηξα μαχαιρι...

    οπως λεει και ο τιτλος υποτροπιασα...ελατωσα τα φαρμακα και για κανα δυο μερες τα εκοψα στην αρχη νομιζα οτι καποιοι γνωστοι μου μιλανε πισω απ την πλατη μου και σκαρωνουν σκευωριες οταν γυρισα σπιτι ημουν σαν κοκαρισμενος οπως ειμαι συνηθως οταν υποτροπιαζω...εκτος απο αυτα στο σπιτι μου τα πραγματα ειναι χαλια η μανα μου με τον πατριο μου χωιζουν και λογο υποτροπης ψυχωσης απο εν βρασμο ψυχης κοντεψα να υποτροπιασω και με ηρωινη ε λοιπον γυρισα σπιτι εσπασα την πορτα εσπασα κατι ποτηρια και τραβηξα μαχαιρι στον πατριο μου

    δεν ειναι η πρωτη φορα που εχω τετοιες συμπεριφορες σε ενεργη ψυχωση δεν μπορω να συγκρατησω τα νευρα μου και πλακωνομαι στο ξυλο η βγαζω μαχαιρια οπως εχω ξανα γραψει πριν απο καιρο τραυματισα και εναν ανθρωπο αγνωστο ετσι απλα νομιζα οτι κοβοντας τα φαρμακα θα το ελεγξω αλλα δεν γινεται και ολο αυτο εγινε γιατι δεν αντεχω το ριξιμο των αντιψυχωτικων επειδη δεν νιωθω τιποτα δεν ευχαριστιεμαι τιποτα και δεν μπορω να δουλεψω αλλα σε ενεργη ψυχωση ειμαι ακομη πιο δυσλειτουργικος γιατι εχω συνηθως γυρω στα 10-12 παραληρηματα,ειμαι βιαιος,παρορμητικος και δεν νιωθω ενοχες....αυτα τωρα εχω ξεκινησει παλι 3mg risperdal και ειμαι καλυτερα....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    ε τι να σου πω??? αφου το βλεπεις οτι δεν την παλευεις χωρις φαρμακα...τι το κανεις?οχι πες μου τωρα..
    γιατι η τοση ταλαιπωρια....αφου βλεπεις οτι εισαι πιο λειτουργικος με τα φαρμακα..τι θες κ τα κοβεις?
    επειδη δεν νιωθεις τιποτα....σιγα τ αυγα..ποιος νιωθει??τη σημερον ημερα..
    καλυτερα να μην νιωθεις τιποτα παρα να τραβας μαχαιρι.
    μη το ξανακανεις..αφου βλεπεις οτι δεν την παλευεις...δουλεια επιασες?η τιποτα ακομα?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    ε τι να σου πω??? αφου το βλεπεις οτι δεν την παλευεις χωρις φαρμακα...τι το κανεις?οχι πες μου τωρα..
    γιατι η τοση ταλαιπωρια....αφου βλεπεις οτι εισαι πιο λειτουργικος με τα φαρμακα..τι θες κ τα κοβεις?
    επειδη δεν νιωθεις τιποτα....σιγα τ αυγα..ποιος νιωθει??τη σημερον ημερα..
    καλυτερα να μην νιωθεις τιποτα παρα να τραβας μαχαιρι.
    μη το ξανακανεις..αφου βλεπεις οτι δεν την παλευεις...δουλεια επιασες?η τιποτα ακομα?
    ειχα πιασει δουλεια αλλα μετα απο 2-3 εβδομαδες την παρατησα γιατι σκεφτομουν συνομωσιες τωρα ειμαι σε φαση που ξανα ψαχνω και απογοητευομαι αλλα δεν εχω και ενεργεια με ριχνουν πολυ τα αντιψυχωτικα αλλα δεν εχω και αλλη λυση

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    εφοσον δεν υπαρχει αλλη λυση θα αρκεστεις σε αυτη τη λυση.ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ τα φαρμακα σου!!!!
    θα εισαι τυπικος για να μπορεσεις να λειτουργεις!! κ ειναι λογικο που ενιωθες ετσι εφοσον τα εκοψες..
    απο σε να εξαρταται..θα κανεις παντα το καλυτερο που μπορεις για εσενα!!
    αν ησουν διαβητικος? η ειχες μια νοσο...δεν θα επαιρνες φαρμακο?οκ ναι εοχυν παρενεργειες αλλα τι να κανουμε.
    η αποδοχη ειναι το πιο σπουδαιο κομματι της υποθεσης.
    κ γω εχω αυτοανοσο κ παιρνω 2 χαπια την ημερα κ εχω καποιες παρενεργειες..αν τα κοψω θα μου στοιχησει ισως κ τη ζωη μου..οποτε τι να κανω..το αποδεχτηκα κ γω κ παιρνω τα φαρμακα μου κανονικα!! πρεπει επιτελους να προσαρμοστεις σε αυτο το πραμα.
    επισης πανε κ σε κανενα ψυχολογο για στηριξη..κακο δεν κανει...οκ?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φιλε μου κ γω που δεν παιρνω αντιψυχωτικα..ενεργεια δεν εχω καθολου..ξυπναω με το ζορι..δουλευω με το ζορι..οταν σχολαω..νιωθω κομαρες κ θελω μονο να κοιμαμαι..κ ειμαι ετσι απειρα χρονια..απλα το συνηθισα..
    το αυτοανοσο που εχω δυστυχως μου μαζευει την ενεργεια..ειλικρινα βλεπω ανθρωπους που τρεχουν περα δωθε..κανουν το ενα κανουν το αλλο κ απορω ρε γμτ..τι παιρνουν?
    εγω δεν ειμαι ετσι...με το που φτανω σπιτι δε μπορω να σηκωθω ουτε μεχρι κ την τουαλετα..κ οταν εχω προβες χορου κλπ...εκει κλαψε με μανα κλαψε με ..σερνομαι μεχρι να παω..ζωντανευω για λιγο κ μετα οταν τελειωνω νιωθω απεραντη κουραση..οι αλλοι βγαινουν κανουν ρανουν κ γω παω σπιτι κ κουκουλωνομαι.
    ετσι ειμαι..ετσι θα ειμαι..οκ το δεχτηκα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    πηγαινω σε ψυχιατρο σε κψυ και κανω και ομαδες αυτοβοηθειας απλα εχω θυμωσει πολυ με τον εαυτο μου δεν βρισκω πουθενα ησυχια με την παρτη μου δεν ειμαι καλα και την πληρωνουν οι αλλοι εχω το θεμα των ναρκωτικων που πρεπει να κανω ομαδες συνεχεια και το θεμα των παραληρηματων που πρεπει να περνω φαρμακα ....ξες τι συμβαινει με τα φαρμακα ειμαι σαν καταθληπτικος δεν εχω ενεργεια δεν εχω ορεξη δεν ευχαριστιεμαι τιποτα και δεν εχω ορεξη για τιποτα η γιατρος ειχε πει να μ δωσει και κατι για την διαθεση αλλα ακομα περιμενω σε αυτην την κατασταση δεν μπορω να ζησω το καταλαβαινεις? επισης δεν μπορω σε ενεργη ψυχωση τι θα γινει τωρα θα βαραω και θα μαχαιρωνω μεχρι να με κλεισουν στον κορυδαλλο?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    ρε φιλε, γριπη να εχεις και τα φαρμακα σου τα περνεις για να γινεις γρηγορα καλα και να μειωσεις τα συμπτωματα. εσυ γιατι δεν τα περνεις;; ειναι βλακεια αυτο που κανεις

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by kavkaz View Post
    πηγαινω σε ψυχιατρο σε κψυ και κανω και ομαδες αυτοβοηθειας απλα εχω θυμωσει πολυ με τον εαυτο μου δεν βρισκω πουθενα ησυχια με την παρτη μου δεν ειμαι καλα και την πληρωνουν οι αλλοι εχω το θεμα των ναρκωτικων που πρεπει να κανω ομαδες συνεχεια και το θεμα των παραληρηματων που πρεπει να περνω φαρμακα ....ξες τι συμβαινει με τα φαρμακα ειμαι σαν καταθληπτικος δεν εχω ενεργεια δεν εχω ορεξη δεν ευχαριστιεμαι τιποτα και δεν εχω ορεξη για τιποτα η γιατρος ειχε πει να μ δωσει και κατι για την διαθεση αλλα ακομα περιμενω σε αυτην την κατασταση δεν μπορω να ζησω το καταλαβαινεις? επισης δεν μπορω σε ενεργη ψυχωση τι θα γινει τωρα θα βαραω και θα μαχαιρωνω μεχρι να με κλεισουν στον κορυδαλλο?
    ενα ενα...η λυση ειναι μπροστα σου..εχεις πελαγωσει..ηρεμα κ ψυχραιμα λοιπον...βαζουμε μια σειρουλα οκ?
    πρωτον ξεκινας το φαρμακακι σου που θα σε βηθησει με την ψυχωση οκ?παει αυτο..
    μετα μιλας με την καλη γιατρουλα σου κ της λες "κοπελια το κ το...νιωθω ανηδονια..κανε κατι γι αυτο"
    σου δινει αλλο ενα χαπακι για να νιωσεις ομορφα...κ ολα παν καλα..
    ολα διορθωνονται..η επιστημη προχωρα..
    καλυτερα λοιπον ετσι παρα ενα χαος τωρα ετσι οπως ειναι..
    χαλαρωσε κ απλα κανε αυτα τα βηματα..ενα ενα οκ?
    εμεις ειμαστε εδω μαζι σου..
    επιπλεον..
    εχω φιλο που ο ερμος επαθε καταθλιψαρα..πηρε αντικταθλιπτικο συνηλθε..μετα ομως ο ερμος δεν του σηκωνοταν..του εδωσε η γαιτρος ενα φαρμακακι τεστοστερονης κ το παιδι ειναι μια χαρα!
    γαμει κ δερνει σου λεω..χεχε!!
    οποτε...για ολα υπαρχει λυση...οκ??ακολουθησε αυτα που σου ειπα κ ολα θα παν καλα..

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    ε αυτο θα κανω δεν υπαρχει αλλη λυση ελπιζω μονο αν μου δωσει κατι για την διαθεση να δουλεψει....πηρα τωραα εκλεισα και ραντεβου για δουλεια

    δεν μου λες εσυ ειπες περνεις αντιψυχωτικο και μ χες πει οτι περνεις και αντικαταθληπτικα εχουν δουλεψει?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν παιρνω αντιψυχωτικο.δεν εχω παρει ποτε.
    παιρνω αντικαταθλιπτικο γιατι πασχω απο μειζωνα καταθλιπτικα επεισοδια κ οχι απο ψυχωση.
    ναι δουλευουν μια χαρα..αλλα θελουν 1 μηνακι να πιασουν( τα αντικαταθλιπτικα).

    επισης περιμενε πρωτα να δρασει το αντιψυχωτικο σου κ μετα πανε σε οποιαδηποτε δουλεια...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2015
    Posts
    1,041
    εχει δρασει ηδη η θποτροπη κρατησε 2 μερες με το που ξανα πηρα την αγωγη εφυγαν τα νευρα και οι παρανοιες

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Ε ωραια τοτε...κανε ο.τι πρεπει να κανεις..
    δεν μπορω να καταλαβω αυτη την επιμονη των ανθρωπων να κοβουν τα φαρμακα τους ρε παιδι μου κ μετα να γινονται σκατα..αυτο το πραμα με ξεπερναει..
    ειανι σαν να ξυπνας ενα πρωι κ να λες "τι θα κανω σημερα?ας κοψω τα φαρμακα μου.." ιδιαιτερα σε ενα τοσο σοβαρο προβλημα φιλε μου δεν κανεις τετοιες κινησεις!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    372
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Ε ωραια τοτε...κανε ο.τι πρεπει να κανεις..
    δεν μπορω να καταλαβω αυτη την επιμονη των ανθρωπων να κοβουν τα φαρμακα τους ρε παιδι μου κ μετα να γινονται σκατα..αυτο το πραμα με ξεπερναει..
    ειανι σαν να ξυπνας ενα πρωι κ να λες "τι θα κανω σημερα?ας κοψω τα φαρμακα μου.." ιδιαιτερα σε ενα τοσο σοβαρο προβλημα φιλε μου δεν κανεις τετοιες κινησεις!!
    μην το βλεπεις τοσο απλο anxius ολοι εχουμε δικαιωμα στη χαρα αν νιωθεις ολη τη μερα λωβοτομημενος λογικο ειναι να κανεις κ σπασμωδικες κινησεις οπως να κοψεις φαρμακα χωρις να ρωτησεις κανεναν, εγω πχ ειναι μερες που εχω τοσο πεσμενη διαθεση που δεν θελω ουτε να μαγειρεψω να φαμε, το να βγω να εξω να διασκεδασω δεν το συζηταμε ειναι επιστιμονικη φαντασια πλεον, ολη αυτη η πιεση λοιπον πολλες φορες σε κανει να θες να πεταξεις τα φαρμακα απο το παραθυρο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    φυσικα δεν θελω να υποτιμησω ο.τι νιωθει ο καθενας..απλα προσπαθησα να το αλαφρυνω λιγο..
    με σεβασμο απανταω..απλα αν κατσω κ λεω "πωπω τι επαθες κ εχεις δικιο κ πωπω κ βαι βαι τι επαθες" φοβαμαι πως θα το κανω χειροτερο..εννοειται οτι ολοι απελπιζομαστε..
    πρεπει να ζυγιζουμε πιστευω τα υπερ κ τα κατα..οκ..τα εκοψε..αλλα ευτυχως το ξαναπαιρνει..ισως ομως κ αυτο να ηταν ενα μαθημα για να μην ξανακοψει την τοσο πολυτιμη γι αυτον θεραπεια του.

Similar Threads

  1. Μαχαιρι στην πληγη!
    By μυσπ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 14
    Last Post: 04-03-2015, 23:27
  2. Υποτροπίασα ξανά
    By καθρεπτης in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 28
    Last Post: 03-12-2014, 00:27
  3. TEST PAP ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΙ-ΤΙ ΤΡΑΒΗΞΑ
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 28-11-2009, 00:10
  4. υποτροπιασα και θυμωνω
    By panamar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 23-06-2009, 22:31
  5. υποτροπιασα???(ή κατι πιο σοβαρο???)
    By giannis22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2008, 17:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •