Που είναι η αυστηρότερη διαχείριση; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 83
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    ...κι αν εσύ ανθρώπους σαν αυτούς τους θεωρείς ηθικούς οκ, εγώ άτομα που προδίδουν τους φίλους τους και που δεν σέβονται τους νόμους δεν τα εκτιμώ...
    ... η δελφίνι αντιθέτως μόνο πρόβλημα προσπαθούσε να μου προκαλέσει...
    Κύκνε, αναφέρεσαι συνεχώς σε μένα. Πρέπει να ξέρεις το ότι έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου πριν 20 χρόνια ήτανε ένα λάθος που το μετάνιωσα και θέλω να το ξεχάσω για πάντα και δεν προδίδω τις φίλες μου εγώ , σημειωτέο ότι έχω φίλες από το νηπιαγωγείο. Θεωρώ ότι είμαι ηθικός και καλός άνθρωπος. Αυτό ήτανε ειδική περίπτωση που θέλω να την ξεχάσω. Τώρα για το αν μπήκα στο θέμα σου για να δημιουργήσω πρόβλημα δεν το έκανα επί σκοπού αντιθέτως εσύ μπήκες σε δικό μου θέμα και προκάλεσες και καβγά αν θυμάσαι καλά.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Κύκνε,

    πίστεψε με, είναι πολύ πιο αυστηρή η διαχείριση πλεόν. Στατιστικά, έχουμε πολλα-πολλα-πολλα-πλάσιο αριθμό προειδοποιήσεων από ότι παλιά. Δεν το παράδειγμα του.. .εαυτού σου. Τόσα χρόνια, δεν είχε προειδοποιήσεις. Τώρα ήδη βλέπω μερικές στο προφίλ σου.

    Καταλαβαίνω βέβαια πως ίσως η τρέχουσα αυστηρότητα δεν είναι η επιθυμητή για σένα.
    Δεν έχω κάτι άλλο να σχολιάσω.
    Εγώ πάντως όλους τους πόντους μου σχεδόν τους έχω επειδή μάλωσα με την Κύκνο που με λέει ανήθικη και ***** που έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου πριν 20 χρόνια και φαντάζομαι ότι τους ανάλογους πόντους χρεώθηκε και η Κύκνος.

    Της εξηγώ και της λέω ότι ένας άνθρωπος δεν χαρακτηρίζεται από ένα μεμονωμένο περιστατικό και δεν λέει να το καταλάβει. Εγώ αισθάνομαι ότι είμαι και ηθικός και καλός άνθρωπος και καθόλου ***** αφού στην ζωή μου είχα μόνο μία σχέση αν εξαιρέσουμε αυτό με το γκόμενο της φίλης μου πριν 20 χρόνια. Είναι ένα θέμα άλλωστε που θέλω να το ξεχάσω!!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Πώς θα το ξεχάσεις αν το "σκαλίζεις" κάθε μέρα;
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    4,794
    Quote Originally Posted by Jackie View Post
    Πώς θα το ξεχάσεις αν το "σκαλίζεις" κάθε μέρα;
    Ορκίζομαι ότι από τώρα δεν θα ξαναμιλήσω ΠΟΤΕ ξανά για αυτό, αλλά μην μου το θυμίζετε και εσείς ok?

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    234
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Ορκίζομαι ότι από τώρα δεν θα ξαναμιλήσω ΠΟΤΕ ξανά για αυτό, αλλά μην μου το θυμίζετε και εσείς ok?
    Μόνο καλό θα σου κάνει αυτό!
    Bobby Fischer
    1. ε4 γ5

  6. #36
    Κυκνε,θεωρεις οτι μετα απο τοσα χρονια με χαπια,ψυχολογους ή ακομα και με τη συμμετοχη σου στο φορουμ,εχεις βοηθηθει?
    Γιατι αν επηρεαζεσαι τοσο πολυ με αυτα που γραφονται εδω,αλλου βρισκονται τα προβληματα σου...

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by δελφίνι View Post
    Κύκνε, αναφέρεσαι συνεχώς σε μένα. Πρέπει να ξέρεις το ότι έκλεψα τον γκόμενο της φίλης μου πριν 20 χρόνια ήτανε ένα λάθος που το μετάνιωσα και θέλω να το ξεχάσω για πάντα και δεν προδίδω τις φίλες μου εγώ , σημειωτέο ότι έχω φίλες από το νηπιαγωγείο. Θεωρώ ότι είμαι ηθικός και καλός άνθρωπος. Αυτό ήτανε ειδική περίπτωση που θέλω να την ξεχάσω. Τώρα για το αν μπήκα στο θέμα σου για να δημιουργήσω πρόβλημα δεν το έκανα επί σκοπού αντιθέτως εσύ μπήκες σε δικό μου θέμα και προκάλεσες και καβγά αν θυμάσαι καλά.
    Γύρισα και το μόνο κακό που μου συνέβη ήταν η ζέστη που είναι αφόρητη...και με ζάλισε λίγο αλλά θα συνέλθω...
    Δελφίνι, δεν θα είχε γίνει τόσο μεγάλος καβγάς αν δεν είχε πεταχτεί ο Ζορρό του φόρουμ, εγώ αυτό που ήθελα να σου πω ήταν ότι δεν μπορείς να βρίζεις τους ανθρώπους όπως στο facebook και μετά ν' αναρωτιέσαι γιατί δεν σε θέλουν...
    Ας λήξει τώρα εδώ το θέμα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Κυκνε,θεωρεις οτι μετα απο τοσα χρονια με χαπια,ψυχολογους ή ακομα και με τη συμμετοχη σου στο φορουμ,εχεις βοηθηθει?
    Γιατι αν επηρεαζεσαι τοσο πολυ με αυτα που γραφονται εδω,αλλου βρισκονται τα προβληματα σου...
    Έχω βοηθηθεί ως ένα βαθμό αλλά αυτό που θέλω στην πραγματικότητα είναι ν' αρρωστήσω και να πεθάνω αλλά γρήγορα, χωρίς πολύ ταλαιπωρία γιατί έχω ήδη τραβήξει αρκετή...να πάθω ένα ατύχημα ας πούμε, τροχαίο για παράδειγμα...δεν είναι και πολύ καλή ιδέα η αρρώστια τελικά...
    Πάντως χωρίς τα χάπια θα είχα πηδήξει από την ταράτσα, υπήρχε μια περίοδος που έψαχνα πως θα βρω ανοιχτή ταράτσα για να το κάνω άλλα όλες ήταν κλειδωμένες...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  9. #39
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχω βοηθηθεί ως ένα βαθμό αλλά αυτό που θέλω στην πραγματικότητα είναι ν' αρρωστήσω και να πεθάνω αλλά γρήγορα, χωρίς πολύ ταλαιπωρία γιατί έχω ήδη τραβήξει αρκετή...να πάθω ένα ατύχημα ας πούμε, τροχαίο για παράδειγμα...δεν είναι και πολύ καλή ιδέα η αρρώστια τελικά...
    Πάντως χωρίς τα χάπια θα είχα πηδήξει από την ταράτσα, υπήρχε μια περίοδος που έψαχνα πως θα βρω ανοιχτή ταράτσα για να το κάνω άλλα όλες ήταν κλειδωμένες...
    Χμ,ο ψυχολογος ή ψυχιατρος τι διαγνωση σου εχει κανει?Καταθλιψη ή και τιποτα αλλο?

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Χμ,ο ψυχολογος ή ψυχιατρος τι διαγνωση σου εχει κανει?Καταθλιψη ή και τιποτα αλλο?
    Έχω ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή από την εφηβεία, κατάθλιψη ως ενήλικη και τελευταία μου είπαν ότι έχω και ψυχωτικά στοιχεία...απ' όλα έχει ο μπαξές Με τι απ' όλα να βγάλω άκρη τελικά;

    Ας πούμε αυτή τη στιγμή επειδή ζαλίζομαι θέλω να ξαπλώσω αλλά φοβάμαι πάρα πολύ και προσπαθώ ν' αντισταθώ...φοβάμαι ότι θα έρθει πάλι εκείνος και δεν θέλω να με ακουμπήσει ποτέ ξανά, ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω πόσο απαίσια ήταν...εγώ αυτό θέλω να ξεχάσω αλλά δεν μπορώ...ξαπλώνω και με φοβίζει η ανάμνηση του, αυτό συμβαίνει όποτε πάω να χαλαρώσω αλλά ευτυχώς όχι τόσο συχνά όσο παλιότερα, πριν μερικά χρόνια ο γιατρός μου έκανε ενέσεις aloperidin για να τολμήσω να βγω έξω από το ιατρείο του στο τέλος της συνεδρίας...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #41
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Έχω ιδεοψυχαναγκαστική διαταραχή από την εφηβεία, κατάθλιψη ως ενήλικη και τελευταία μου είπαν ότι έχω και ψυχωτικά στοιχεία...απ' όλα έχει ο μπαξές Με τι απ' όλα να βγάλω άκρη τελικά;

    Ας πούμε αυτή τη στιγμή επειδή ζαλίζομαι θέλω να ξαπλώσω αλλά φοβάμαι πάρα πολύ και προσπαθώ ν' αντισταθώ...φοβάμαι ότι θα έρθει πάλι εκείνος και δεν θέλω να με ακουμπήσει ποτέ ξανά, ακόμα δεν μπορώ να ξεχάσω πόσο απαίσια ήταν...εγώ αυτό θέλω να ξεχάσω αλλά δεν μπορώ...ξαπλώνω και με φοβίζει η ανάμνηση του, αυτό συμβαίνει όποτε πάω να χαλαρώσω αλλά ευτυχώς όχι τόσο συχνά όσο παλιότερα, πριν μερικά χρόνια ο γιατρός μου έκανε ενέσεις aloperidin για να τολμήσω να βγω έξω από το ιατρείο του στο τέλος της συνεδρίας...
    O γιατρος τι σου εχει πει?Θεραπευονται η ΙΔΨ και η καταθλιψη?Φανταζομαι τα χαπια απλως βοηθουν καπως την καθημερινοτητα,δεν θεραπευουν τις νοσους.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    O γιατρος τι σου εχει πει?Θεραπευονται η ΙΔΨ και η καταθλιψη?Φανταζομαι τα χαπια απλως βοηθουν καπως την καθημερινοτητα,δεν θεραπευουν τις νοσους.
    Δεν τον έχω ρωτήσει αν θεραπεύονται γιατί στο μυαλό μου το έχω πάρει απόφαση ότι θα τα παίρνω για πάντα τα χάπια, αν τα κόψω σίγουρα θα προσπαθήσω ξανά να μου κάνω κακό, το ξέρω...και φοβάμαι να με ξαναπάνε στο νοσοκομείο όχι ότι δεν ήταν καλοί μαζί μου οι γιατροί, αντιθέτως αλλά δεν ήταν ευχάριστη εμπειρία αν και τώρα θα ήθελα να ήμουν κάπου που θα με πρόσεχαν συνέχεια...να πω και κάτι, ο ορός στη φλέβα πονάει πολύ, έχεις βάλει ποτέ σου; Εγώ ναι κι επειδή δεν μου έκαναν παυσίπονη ένεση δεν άντεξα στον πόνο και τον έβγαλα κι έτρεχε αίμα...
    Όντως, τα χάπια απλά βοηθούν αλλά είναι ότι καλύτερο μπορεί να γίνει υποθέτω...λέω να πάρω κανένα αντιψυχωτικό ακόμα μπας και μπορέσω να ξαπλώσω για λίγο...γράψε μου όμως εσύ σε παρακαλώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  13. #43
    Ναι ποναει αλλα πολυ λιγο.Ισως λογω ψυχολογικης καταστασης δεν αντεχεις τον πονο καθολου.

    Θα σε βοηθουσε να εβρισκες καποιον και να εκανες οικογενεια.Και φυσικα να εφευγες απο τους γονεις σου.Σιγουρα θα καλυτερευε η κατασταση σου.

    Δουλεια εχεις?Φιλες?

    Σκεψου ποσες φορες εχεις παθει κατι κακο πραγματικα vs τις φοβιες που εχεις στο μυαλο σου.Ειμαι σιγουρος οτι περισσοτερο σε κρατανε οι φοβιες πισω παρα ασχημες εμπειριες (με εξαιρεση τους γονεις σου)

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,589
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Ναι ποναει αλλα πολυ λιγο.Ισως λογω ψυχολογικης καταστασης δεν αντεχεις τον πονο καθολου.

    Θα σε βοηθουσε να εβρισκες καποιον και να εκανες οικογενεια.Και φυσικα να εφευγες απο τους γονεις σου.Σιγουρα θα καλυτερευε η κατασταση σου.

    Δουλεια εχεις?Φιλες?

    Σκεψου ποσες φορες εχεις παθει κατι κακο πραγματικα vs τις φοβιες που εχεις στο μυαλο σου.Ειμαι σιγουρος οτι περισσοτερο σε κρατανε οι φοβιες πισω παρα ασχημες εμπειριες (με εξαιρεση τους γονεις σου)
    Καλημέρα!

    Χθες ευτυχώς ξεράθηκα στον ύπνο με το αντιψυχωτικό αλλά ακόμα κι έτσι ξυπνούσα μες τη νύχτα αλλά δεν είχα το κουράγιο να σηκωθώ...κι έγινε πιο δύσκολο το πρωί που πάλι δεν ήθελα να σηκωθώ αλλά είχα ανησυχία και δεν μπορούσα να μείνω στο κρεβάτι και πάλευα μεταξύ των δύο και τελικά σηκώθηκα γιατί δεν άντεχα αυτό το συναίσθημα...

    Κι εγώ θα ήθελα κάποιον για οικογένεια αν είναι ήρεμος άνθρωπος και με σέβεται...θα δοκίμαζα να φύγω από τους γονείς μου έστω και μόνη μου παρόλο που φοβάμαι να μένω και μόνη αλλά θα το δοκίμαζα για να έχω την ησυχία μου...αλλά δεν έχω πια δουλειά, απολύθηκα κι εγώ όπως και τόσοι άλλοι με την κρίση...

    Ναι, όντως με κρατάνε πίσω οι φοβίες μου αλλά αυτές προκλήθηκαν από τις άσχημες εμπειρίες, πριν δεν τις είχα...
    Φίλες έχω, όχι πολλές αλλά έχω αλλά αυτή που μπορώ να της εμπιστεύομαι τα προσωπικά μου μένει σε άλλο μέρος τώρα πια (παντρεύτηκε και μετακόμισε)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Κυκνακο , δεν σου φταει το φορουμ, καυγαδες ειχε παντα μ, και χειροτερους , θυμασαι εμενα , την ρεμ , την μμνιμονιο , την μαριαμ ,που πρασινιζαμε σελιδες ολοκληρες , μεχρι που μπαναριστηκε η μνιμονιο , τοτε ηταν καυγαδες σοβαροι , ..............αλλα αν δεν βαλεις κι εσυ το χερακι σου , να αρχιζις να ξεμυτας λιγο , σιγα σιγα , θα εισαι εδω και του χρονου , και του παραχτονου , και ουτε ξερω για ποσο .................βαλε τα δυνατα σου , εμενα μου το ξεκαθαρισε ιοο γιατρος μου , να μην παριμενω απ τα φαρμακα κατι , οτι καταφερω μονος , και ειναι προς τιμην του ................μην με ρωτησεις τι να κανεις , ναρχισεις να ξεμυτας σιγα σιγα , μην νομιζεις οτι κι εγω ειμαι σε καλυτερη κατασταση , εχω καλυτερη ψυχολογια , αλλα το να βγω με ανθρωπους , βουνο μου φαινεται .............................

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 24-10-2012, 19:11
  2. Προς τη διαχειριση
    By λιλιουμ in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 74
    Last Post: 21-04-2012, 23:07
  3. ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ
    By Gypsy Cello in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 31
    Last Post: 15-08-2011, 23:45
  4. Που είναι η διαχείριση;
    By whitecandle in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 875
    Last Post: 23-08-2010, 17:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •