τα χω κανει ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 26
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17

    τα χω κανει ...

    δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε εμένα αλλά τα τελευταία δυο περίπου χρόνια βιώνω μια περίεργη κατάσταση με τον εαυτό μου.
    πριν λίγους μήνες επισκέφτηκα ένα ψυχολόγο με την πίεση των γονιών μου αλλά τα παράτησα και έφυγα για εγωιστικό λόγο, δεν μπορούσα απλά να πιστέψω ότι αυτή είμαι εγώ και τελικά δεν ήθελα να με βοηθήσει κανείς μου αρέσει όπως είμαι (ποτέ δε θέλησα να μάθω την διάγνωση της ) . (είμαι 23 χρονών )
    αφού τελείωσα τις σπουδές μου,τον περισσότερο καιρό απλά θέλω να μένω κλεισμένη μέσα στο δωμάτιο μου χωρίς κάποια επικοινωνία με τους άλλους ανθρώπους, επίσης έχω προβλήματα πρόσληψης τροφής σε σημείο να πάω πολλές φορές στο νοσοκομείο. ( το γνωρίζει μόνο ένας φίλος μου αυτό που είναι πολλά χιλιόμετρα μακριά )
    παρ'ολα αυτά έχω αποκτήσει μια σχέση με έναν άνθρωπο που ασχολείται επαγγελματικά με κάποιο άθλημα και παίρνει αναβολικά είναι έναν πολύ νευρικός-βίαιος άνθρωπος που έχει πάντα δίκαιο!
    έχει λίγο καιρό με πιέζει να μείνουμε μαζί , κάτι που εγώ δεν θέλω να γίνει και μόλις το είπα έγινε έξαλλος.
    δεν ξέρω πως να τον αντιμετωπίσω. καμιά φορά θέλω απλά να τελειώνω μαζί του αλλά ποτέ δεν έχω την δύναμη να το κάνω.
    ήθελα απλά να το γράψω να βγεί απο μέσα μου!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μπορεί να ήσουν εσωστεφής γενικα απο μικρή, απο πάντα. Πώς τον γνώρισες τον γυμναστή;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    ευχαριστώ που απάντησες .. ναι ήμουν και είμαι :|
    . τον γνώρισα στο facebook και μετά από λίγο καιρό αρχίσαμε να βγαίνουμε.

  4. #4
    Quote Originally Posted by catval View Post
    παρ'ολα αυτά έχω αποκτήσει μια σχέση με έναν άνθρωπο που ασχολείται επαγγελματικά με κάποιο άθλημα και παίρνει αναβολικά είναι έναν πολύ νευρικός-βίαιος άνθρωπος που έχει πάντα δίκαιο!
    Και γιατι εμπλεξες με αυτον τον καγκουρα?
    Μην μου οτι ερωτευτηκες την προσωπικοτητα του,δε θα σε πιστεψω.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    καγκουρα..οπως το πες...καγκουρες του γυμναστηριου..
    λυπαμαι αλλα αυτοι οι τυποι ειναι πραγματικα διαταρραγμενοι...θα σου προτεινα οπου φυγει φυγει!

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    οχι δεν ειμαι ερωτευμένη μαζί του και δεν έχω ιδέα γτ έκανα αυτή τη σχέση . είναι bodybuilder για την ακρίβεια και ναι έχει μεγάλο θέμα και αυτός.
    θέλω να φύγω αλλά κάθε φορά που προσπαθώ να το κάνω με εκβιάζει και μου ασκεί ψυχολογική πίεση.

  7. #7
    Τι σου λεει δηλαδη?

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    γενικά με έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θα χωρίσω τόσο εύκολα μαζί του
    διάφορα έρχεται έξω από το σπίτι μου και κάνει φασαρίες τις περισσότερες φορές καμία φορά γίνεται τόσο νευρικός φοβάμαι μην παίξουμε και ξύλο.
    τελευταία φορά έλεγε ότι θα αυτοκτονήσει και θα φταίω εγώ ..

  9. #9
    Quote Originally Posted by catval View Post
    γενικά με έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θα χωρίσω τόσο εύκολα μαζί του
    διάφορα έρχεται έξω από το σπίτι μου και κάνει φασαρίες τις περισσότερες φορές καμία φορά γίνεται τόσο νευρικός φοβάμαι μην παίξουμε και ξύλο.
    τελευταία φορά έλεγε ότι θα αυτοκτονήσει και θα φταίω εγώ ..
    Τραγικος..μα καλα τι σε τραβηξε σε αυτον τον ανθρωπο?
    Χωρισε τον με μηνυμα και μετα αστον να χτυπιεται.
    Πρακτικα δεν μπορει να σου κανει τιποτα.
    Και να αυτοκτονησει (που δεν προκειται) προβλημα του.
    Κριμα τα μπρατσα κανει σα γυναικουλα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    αυτό θα κάνω, ευχαριστώ πολύ
    ελπίζω να το πάρει ψύχραιμα :)

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    κακά τα ψέματα είναι πολύ εμφανίσιμος , αλλά δε ήθελα να πάει σε σχέση όλο αυτό .

  12. #12
    Γεια σου. Ο ανθρωπος αυτος προφανως εχει καποια εσωτερικα θεματακια. Για αρχη σε θεωρει δικη του και σε διεκδικει. Νομιζω πως με ενα μηνυμα δεν μπορεις να τελειωσεις ετσι απλα με ενα εμμονικο μυαλο. Δευτερον πανω απο ολα μετραει εσυ τι θες και τι γουσταρεις για εσενα.
    Δεν αισθανεσαι πως εχεις καποιο ιδιαιτερο προβλημα αν και στο ζητημα της προσληψης τροφης εχεις αυτο επιγνωση.

    Εχω την αισθηση πως κατα καποιο τροπο εκθετεις τον εαυτο σου σε συνθηκες - αυτο καταπιεσης - σωστα ;
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    για μενα εφοσον ο τυπος σε ασκει ψυχολογικη βια, για να μεινεις μαζι του ειναι ενας λογος παραπανω να χωρισετε...εξαλλου, δεν του εισαι υποχρεωμενη να εχεις σχεση μαζι του...οι ανθρωποι κανουν σχεση μεταξυ τους για να περασουν καλα αλλα και οχι μονο αυτο....!!! χωρισε τον και το κριμα στον λαιμο του, αν κοψει το κεφαλι του...!!! Γενικα να ξερεις οτι ανθρωποι που κανουν χρηση και αναβολικων ειναι επιθετικοι και νευρικοι οποτε μην περιμενεις με τιποτα να ειναι ησυχος και διαθεσιμος να συζητησετε ηρεμα μεταξυ σας!!

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    ναι αυτό με το φαγητό το έχω πολλά χρόνια απλά προσπαθώ να το ελέγχω μόνη μου ( όταν τρώω κάποια ποσότητα φαγητού απλά κάνω εμετό αυτό βασικά είναι το πρόβλημα μου με το φαγητό )
    έτσι όπως το θέτεις ότι αυτο-πιέζομαι νομίζω πως έχεις δίκαιο αν και δεν το έχω σκεφτεί ποτέ.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    17
    πιστεύεται δηλαδή όλοι ότι τα αναβολικά προκαλούν τέτοιου είδους προβλήματα όπως και εγώ .
    όταν συζητούσα για αυτό το θέμα μαζί του έλεγε πως είναι καλά παίρνουν όλοι και δε πρόκειται να τα κόψει.
    είναι σαν τα ναρκωτικά ;
    βασικά κάθε φορά που έχω διαφορετική άποψη απο αυτόν σε κάποιο θέμα νευριάζει πολύ.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. τι σας κανει να γελατε
    By Macgyver in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 11
    Last Post: 26-08-2015, 17:45
  2. ΤΙ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ?
    By Remedy in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 22
    Last Post: 02-08-2011, 19:53
  3. Έχετε κάνει εγκεφαλογράφημα?
    By VinceX in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 34
    Last Post: 06-02-2010, 13:54
  4. τα εχω κανει ολα σ%$@@%$#τα
    By anaximandros in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 27-01-2010, 00:24
  5. πως τα έχω κάνει έτσι..
    By marianna in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-03-2008, 23:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •