Εχει καποια διαταραχη η απλα παρτακιας; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 63
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αυτο λεω , μακρια απο τετοιους ανθρωπους , ειναι φτιαγμενοι γιανα κανουν τους αλλους δυστυχεις , επειδη δυστυχεις ειναι κι ιδιοι ........

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by astanapane View Post
    Κομπλεξικος ηταν σιγουρα....οπως και τοξικος επισης. Δημιουργουσε προβλημα σε οσες τον συναναστρεφονταν.

    Αυτος δεν φευγει απο τη σχεση στην αρχη απλα σε κοροιδευει με δηθεν αγαπες μετα κανει οτι γουσταρει αν τον πιασεις τον επιασες μετα σε παρακαλαει σου παραποιει την αληθεια και αν τον συγχωρεσεις τον συγχωρεσες.
    Το επομενο σταδιο ειναι να τα κανει μπροστα στη μουρη σου κ μετα να σε παρακαλαει να τα βρειτε.

    Πχ εμαθα απο μια κοπελα που ειχαν αρραβωνιαστει και συζουσαν πως δυο βδομαδες πριν το γαμο εφερε τη γκομενα(που δεν ηξερε οτι ηταν αρραβωνιασμενος) στο σπιτι μια ωρα που ηξερε οτι θα ρθει η μελλουσα γυναικα για να τους πιασει στο κρεββατι επ αυτοφορο. Εγινε ο χαμος φυσικα και αυτος γελαγε. Και μετα τις παρακαλαγε κ τις δυο να τα βρουν και ελεγε στη μια οτι η αλλη ηταν τρελη κ τελειωσε μαζι της.

    Δηλαδη τα κανει επιτηδες να δημιουργει ενα χαος γυρω του και να πληγωνει ανθρωπους
    Παρανοικος, ψυχανωμαλος, σαδιστης, ψευτης, υποκριτης, κομπλεξικος, εγωκεντρικος, ναρκισσος, παλιοχαρακτηρας, αναισθητος, κακοπροαιρετος, κακκεντρεχης...θελεις και αλλα??

  3. #18
    Ναι ολα αυτα τα καλα τα ειχε....απλα αναρωτιεμαι κ εγω αν περιοριζονται στα πλαισια του παλιοχαρακτηρα η του διαταραγμενου.

    Παντου ετσι φερεται παντως

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by astanapane View Post
    Ναι ολα αυτα τα καλα τα ειχε....απλα αναρωτιεμαι κ εγω αν περιοριζονται στα πλαισια του παλιοχαρακτηρα η του διαταραγμενου.

    Παντου ετσι φερεται παντως
    μα ειναι τοσο παλιοχαρακτηρας και με τοσα πολλα νοσηρα στοιχεια που χωρις να εχω ειδικες γνωσεις , θα τον χαρακτηριζα διαταραγμενη προσωπικοτητα, με οτι συνεπαγεται με αυτην την φραση....δεν ειναι φυσιολογικα αυτα που περιγραφεις....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    Παρανοικος, ψυχανωμαλος, σαδιστης, ψευτης, υποκριτης, κομπλεξικος, εγωκεντρικος, ναρκισσος, παλιοχαρακτηρας, αναισθητος, κακοπροαιρετος, κακκεντρεχης...θελεις και αλλα??
    Και λιγα λες , εγω ημουν φειδωλος στις δηλωσεις μου ........

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Και λιγα λες , εγω ημουν φειδωλος στις δηλωσεις μου ........
    ε,ναι, ισως παραημουν αναλυτικη και αυθορμητη αλλα με τρελλαινουν αυτες οι περιπτωσεις, δεν μπορω να συγκρατηθω ...και γιατι να το κανω αλλωστε...αφου η astanapane μας ζηταει την γνωμη μας ... ας το κανουμε με οποιον τροπο εκφραζει τον καθενα...ελευθερια εχουμε...

  7. #22
    Βεβαια οταν τον ρωτησα γι αυτο το παλιο συμβαν μου ειπε εκανε τη πλακα του και οτι της ειχε γραμμενες. Τωρα γιατι να αρραβωνιαστεις καποια που εχεις γραμμενη η αν θες να τη χωρισεις δεν τη χωριζεις απλα δεν ξερω....και ποιος ο λογος να τη παρακαλας μετα αν την εχεις γραμμενη;

    Και σ εμενα τα εβλεπα να ρχονται οποτε την εκανα κ δεν θελω να τα ξαναβρω. Αλλα ηταν τοσο καλος ηθοποιος που σκεφτεσαι παλιες στιγμες κ λες δεν γινεται να μην ενιωθε κατι....κ ομως...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    ε,ναι, ισως παραημουν αναλυτικη και αυθορμητη αλλα με τρελλαινουν αυτες οι περιπτωσεις, δεν μπορω να συγκρατηθω ...και γιατι να το κανω αλλωστε...αφου η astanapane μας ζηταει την γνωμη μας ... ας το κανουμε με οποιον τροπο εκφραζει τον καθενα...ελευθερια εχουμε...
    Οχι , τα ιδια θαλεγα , αλλα ειμαι πιο συγκρατημενος σαν χαρακτηρας .......

  9. #24
    Ωραια αυτος ειναι psycho και κωλοπαιδο,εσυ τι του βρηκες ειπαμε?Αποκλειεται να μην φαινοταν εξ αρχης οτι ειναι νουμερο.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Οχι , τα ιδια θαλεγα , αλλα ειμαι πιο συγκρατημενος σαν χαρακτηρας .......
    χαχα, καλα κανεις... ομως εγω εχω φαει τοση καταπιεση στην ζωη μου ,που πλεον οπου με παιρνει να εκφραστω ελευθερα το κανω...και το forum προσφερεται για κατι τετοιο αφου μπορεις να εκφραζεσαι πισω απο την ασφαλεια της ανωνυμιας....ξερω, εσυ δεν εχεις τετοια θεματα και κολληματα...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Αθήνα
    Posts
    307
    Quote Originally Posted by astanapane View Post
    Βεβαια οταν τον ρωτησα γι αυτο το παλιο συμβαν μου ειπε εκανε τη πλακα του και οτι της ειχε γραμμενες. Τωρα γιατι να αρραβωνιαστεις καποια που εχεις γραμμενη η αν θες να τη χωρισεις δεν τη χωριζεις απλα δεν ξερω....και ποιος ο λογος να τη παρακαλας μετα αν την εχεις γραμμενη;

    Και σ εμενα τα εβλεπα να ρχονται οποτε την εκανα κ δεν θελω να τα ξαναβρω. Αλλα ηταν τοσο καλος ηθοποιος που σκεφτεσαι παλιες στιγμες κ λες δεν γινεται να μην ενιωθε κατι....κ ομως...
    ολο και χειροτερη γνωμη σχηματιζω για αυτον... ο ανθρωπος εναι καμμενο χαρτι"... μην ασχολεισαι καθολου... διεγραψε τον...

  12. #27
    Εαν προκειται για διαταραχη, αν ο ιδιος δεν νιωσει ασχημα για τα ασχημα αισθηματα που προκαλει και δεν το συζητησει τοτε δεν αλλαζει τιποτα. Εδω προσπαθουμε να βελτιωθουμε και ζοριζομαστε ποσο μαλλον να πιστευει καποιος οτι " και τι εγινε ;" δεν θα παθεις κατι, πονας τωρα αλλα θα προχωρησεις στη ζωη σου.

    το κρισιμο σημειο ειναι οτι σε εκανε και κατι να νιωσεις και αναρωτιεσαι για το εαν αξιζει ευκαιριες επανασυνδεσης, ε ;

    Εαν αντεχεις αυτο το μοτιβο γιατι και εσυ δοκιμαζεις τα ορια σου ισως να τραβηξει λιγο ακομα, απο τη στιγμη που το γραφεις ομως κατα το ημιση εισαι συνειδητοποιημενη οτι δεν τον μπορεις... σωστα ;

    Κυκλοφορουν αρκετοι ανθρωποι με τετοιο στυλ " κατεληξα αναισθητος, σκορπαω χαος, δεν εχω εγω το προβλημα αλλά εσυ, οκ εκανα ενα λαθος τωρα ποσο θα το αναλυσουμε" εσυ εχεις την μπαλα. Εσυ θα αποφασισεις αν θα συνεχισεις στο γηπεδο του. Τουλαχιστον αυτο θα ελεγα σε μια φιλη ή ακομα και στον ιδιο μου τον εαυτο εαν ηταν προβληματισμενος με εναν ιδιομορφο χαρακτηρα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by ΕΛΠΙΔΑΨ View Post
    ολο και χειροτερη γνωμη σχηματιζω για αυτον... ο ανθρωπος εναι καμμενο χαρτι"... μην ασχολεισαι καθολου... διεγραψε τον...
    Αυτο εξυπακουεται ................

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    με εναν ιδιομορφο χαρακτηρα.
    Εδω με ξεπερασες μακραν σε επιεικεια , σε ειχα για πιο αυστηρη ........

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Ακομη κι ο τιτλος ειναι λαθος , αν εχει διαταραχη η ειναι παρτακιας .....................ειτε εχει το ενα , ειτε το αλλο , η ερωτηση ειναι , κανει αυτος ο ανθρωπος για σχεση ? οχι , δεν κανει ..........

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Βιβλιο για δωρο σε καποια που εχει καταθλιψη.
    By mpoufos in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 30
    Last Post: 20-01-2017, 17:30
  2. Θέλω απλά να βγάλω κάποια πράγματα από μέσα μου
    By Πηνελόπη Κονιτοπούλου in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2016, 23:54
  3. Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 15-06-2013, 00:57
  4. Είναι απλά ευγενικός μαζί μου ή έχω κάποια ελπίδα?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2011, 16:37
  5. ΜΗΠΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΨΥΧΩΣΗΣ
    By lena8999 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 07-04-2009, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •