Εχει καποια διαταραχη η απλα παρτακιας; - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345
Results 61 to 63 of 63
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    αποκλειεται να μην τον νοιαζει τι θα πει ο κοσμος, την στιγμη που ολη του η προσοχη ειναι στραμενη στο τι εντυπωσεις και επιδρασεις εχει στους αλλους.
    ειναι το μονο που τον νοιαζει, στο υπογραφω.

    και να μην ειναι διαταραγμενος , ειναι κομπλεξικος.
    ανασφαλης ,με τεραστο κομπλεξ κατωτεροτητας. η μεγαλομανια που δειχνει να εχει, ειναι το ακριβως αντιθετο απο αυτο που πραγματικα νοιωθει μεσα του.
    νοιωθει λιγος και προκαλωντας αναστατωση προσπαθει να βεβαιωθει οτι υπαρχει.

    τι σημασια εχει το ονομα; κι αν υπαρχει διαγνωση η ειναι απλα θεμα χαρακτηρα? καμια απολυτως.
    αυτο που εχει σημασια ειναι οτι σου κανει κακο η παρεα του.
    να εισαι βεβαιη οτι οσες ηταν ισορροπημενες και ηρθαν σε επαφη μαζι του, εφυγαν τρεχοντας κι αυτο ειναι που τον τσουζει κι ας συζηταει μονο για τις αλλες που επεσαν στην παγιδα του κομπλεξικου.
    φυγε και μην αναρωτηθεις καν.
    στειλτου κι ενα ςμς να καταλαβει οτι γελας μαζι του και τον εχεις γραμμενο και φυγε.

  2. #62
    Quote Originally Posted by astanapane View Post
    Φυσικα ολα μια εμπειρια ειναι. Ισως ζουσα στη γυαλα μου ως τωρα.

    Απλα νιωθω πως δεν θελω κανεναν ανθρωπο κοντα μου εχω ανεβασει ταμπελακι μην ενοχλειτε προς ολους
    Είναι απόλυτα λογικό να νιώθεις έτσι για κάποιο διάστημα , δεν πέρασες και λίγα ο τύπος κόντεψε να σε αποτρελάνει με τα ψέματα του. Δώσε χρόνο στον εαυτό σου να πενθήσει τα αισθήματα που πήγαν χαμένα αλλά πρόσεχε μην συνηθίσεις το πένθος και χάσεις την υπόλοιπη ζωή σου. Καλό θα σου κάνει να μείνεις λίγο μόνη για κάποιο διάστημα και όταν με το καλό θα το έχεις ξεπεράσει απο μόνη σου πλέον θα έχεις την διάθεση να βγάλεις το ταμπελάκι -βασικά θα το κάνεις αυτόματα χωρίς κάποια ειδική συμφωνία με τον εαυτό σου-.

    Όσο για τον δον ζουάν της πλάκας , την είδε πολύ γκόμενος και πως όλες είστε παιχνιδάκια του. Άστον..... Ο χρόνος είναι ο καλύτερος δικαστής.. η στιγμή της δικαίωσης θα έρθει όταν πλέον δεν θα το περιμένεις... Και σε αυτό είμαι πολύ σίγουρη ... Κάτι τέτοιους πρέπει να βγάζουμε βρεγμένο ξύλο και να τους σαπίζουμε μέχρι να γίνουν μαύροι .....

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by astanapane View Post
    Ο πρωην μου δεν ηταν και οτι καλυτερο μπορουσε να συναντησει καποια. Καταρχας μου ανεφερε πολλες πρωην του, οι οποιες ηταν τρελα ερωτευμενες μαζι του και οταν τις χωρισε , η μια ειχε κανει αποπειρα αυτοκτονιας η αλλη εχασε 15 κιλα και μπηκε σε νοσοκομειο η αλλη επαθε καταθλιψη. Οντως ημουν μπροστα οταν μερικες επαιρναν τηλ και τον παρακαλαγαν και αυτος ελεγε τελειωσαμε καταλαβε το κτλ.

    Μετα το πρωτο διαστημα του μελιτος αρχισε τη μια μερα να ναι φουλ ερωτευμενος και την αλλη ψιλοαδιαφορος αλλα οποτε εφευγα η ημουν αδιαφορη παρακαλουσε κ ετρεχε απο πισω. Σιγα σιγα αρχισε να με μειωνει δεν ημουν αρκετα ομορφη εξυπνη πλουσια πετυχημενη και οποτε υπερασπιζα τον εαυτο μου μου ελεγε ελα μωρε σε πειραζω δεν σηκωνεις απο χιουμορ.

    Εν τελει ανακαλυψα πως παραλληλα με εμενα ειχε κ αλλες σχεσεις, οι οποιες αν παλια υποψιαζομουν κατι ελεγε ειναι τρελες οπως και οτι δεν ειχε διακοψει εντελως απο πολλες πρωην. Εμαθα οτι ελεγε ψεματα για τα παντα ακομη και χωρις να υπαρχει λογος δηλαδη μυθομανης. Επαιζε ρολους πολυ πιστευτα πχ κατεκρινε εναν κοινο φιλο για κατι κ εμαθα μετα οτι το εκανε ο ιδιος. Ηταν ο μιστερ Τζεκιλ και Χαιντ κανονικα και ειχες αγχος ποιον εαυτο θα πετυχεις

    Σιγα σιγα αρχισε να κανει πραγματα που με αφηναν αναυδη ενω ειμασταν καλα την επομενη εκανε κατι για με πληγωσει η να νιωσω ασχημα η να ζηλεψω. Νομιζω το σχεδιαζε πολυ καλα ωστε να νιωσω κοντα του και το χτυπημα να ναι πιο δυνατο. Ηθελε να με κανει να νιωθω πληγωμενη απελπισμενη και σοκαρισμενη.

    Παραδεχτηκε οτι δεν εχει ηθικες αρχες και νιωθει μαγκας γι αυτο και χαζους ολους τους αλλους που εχουν. Ειχε αυτοπεποιθηση οχι ομως στο στυλ ειμαι ο πιο ομορφος εξυπνος αλλα στο στυλ ειμαι εντελως αδιαφορος για τους αλλους και για το τι πιστευουν για μενα και για το αν τους κανω κακο. Κανω οτι γουσταρω
    Τι κυκλοφορεί εκεί έξω... αφού τον έστειλες κορίτσι μου πάλι καλα.. σοβάρη προσωπικότητα ο τύπος έχω ''κάψει ενα σωρό και το λέω και καυχιέμαι''..καραγκιόζης φουλ εξτρα !!

Page 5 of 5 FirstFirst ... 345

Similar Threads

  1. Βιβλιο για δωρο σε καποια που εχει καταθλιψη.
    By mpoufos in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 30
    Last Post: 20-01-2017, 17:30
  2. Θέλω απλά να βγάλω κάποια πράγματα από μέσα μου
    By Πηνελόπη Κονιτοπούλου in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2016, 23:54
  3. Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 15-06-2013, 00:57
  4. Είναι απλά ευγενικός μαζί μου ή έχω κάποια ελπίδα?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2011, 16:37
  5. ΜΗΠΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΨΥΧΩΣΗΣ
    By lena8999 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 07-04-2009, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •