Εχει καποια διαταραχη η απλα παρτακιας;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1

    Εχει καποια διαταραχη η απλα παρτακιας;

    Ο πρωην μου δεν ηταν και οτι καλυτερο μπορουσε να συναντησει καποια. Καταρχας μου ανεφερε πολλες πρωην του, οι οποιες ηταν τρελα ερωτευμενες μαζι του και οταν τις χωρισε , η μια ειχε κανει αποπειρα αυτοκτονιας η αλλη εχασε 15 κιλα και μπηκε σε νοσοκομειο η αλλη επαθε καταθλιψη. Οντως ημουν μπροστα οταν μερικες επαιρναν τηλ και τον παρακαλαγαν και αυτος ελεγε τελειωσαμε καταλαβε το κτλ.

    Μετα το πρωτο διαστημα του μελιτος αρχισε τη μια μερα να ναι φουλ ερωτευμενος και την αλλη ψιλοαδιαφορος αλλα οποτε εφευγα η ημουν αδιαφορη παρακαλουσε κ ετρεχε απο πισω. Σιγα σιγα αρχισε να με μειωνει δεν ημουν αρκετα ομορφη εξυπνη πλουσια πετυχημενη και οποτε υπερασπιζα τον εαυτο μου μου ελεγε ελα μωρε σε πειραζω δεν σηκωνεις απο χιουμορ.

    Εν τελει ανακαλυψα πως παραλληλα με εμενα ειχε κ αλλες σχεσεις, οι οποιες αν παλια υποψιαζομουν κατι ελεγε ειναι τρελες οπως και οτι δεν ειχε διακοψει εντελως απο πολλες πρωην. Εμαθα οτι ελεγε ψεματα για τα παντα ακομη και χωρις να υπαρχει λογος δηλαδη μυθομανης. Επαιζε ρολους πολυ πιστευτα πχ κατεκρινε εναν κοινο φιλο για κατι κ εμαθα μετα οτι το εκανε ο ιδιος. Ηταν ο μιστερ Τζεκιλ και Χαιντ κανονικα και ειχες αγχος ποιον εαυτο θα πετυχεις

    Σιγα σιγα αρχισε να κανει πραγματα που με αφηναν αναυδη ενω ειμασταν καλα την επομενη εκανε κατι για με πληγωσει η να νιωσω ασχημα η να ζηλεψω. Νομιζω το σχεδιαζε πολυ καλα ωστε να νιωσω κοντα του και το χτυπημα να ναι πιο δυνατο. Ηθελε να με κανει να νιωθω πληγωμενη απελπισμενη και σοκαρισμενη.

    Παραδεχτηκε οτι δεν εχει ηθικες αρχες και νιωθει μαγκας γι αυτο και χαζους ολους τους αλλους που εχουν. Ειχε αυτοπεποιθηση οχι ομως στο στυλ ειμαι ο πιο ομορφος εξυπνος αλλα στο στυλ ειμαι εντελως αδιαφορος για τους αλλους και για το τι πιστευουν για μενα και για το αν τους κανω κακο. Κανω οτι γουσταρω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    αυτος ειναι ναρκισσος

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    διαταρραχη ναρκισσισμου..καθαρα

  4. #4
    Δεν θα ελεγα οτι τρελαινοταν στη κριτικη δηλαδη πχ αν του ελεγες εισαι ασχημος αισθανοταν ασχημα η δεν το εδειχνε τουλαχιστον. Ειχε μια σταση χεστηκα τι πιστευεις οτι ειμαι.

    Απλα κοκορευοταν οτι κανει παιχνιδια μυαλου και εκει που εβλεπα οτι κατι δεν παει καλα με τη συμπεριφορα του ειναι οτι χωρις να του εχω κανει κατι και χωρις λογο προσπαθουσε να με κανει να υποφερω να με στεναχωρησει. Το σχεδιαζε κιολας ωστε το χτυπημα να φανει πιο εντονο. Σαν καθε φορα να προσπαθουσε να δει τα ορια μου και μετα να παρακαλαει να τα ξαναβρουμε για να τραβηξει και αλλο το σκοινι.

    Επισης αν καποια φορα συζηταγαμε γιατι εκανες αυτο σε καποιον ελεγε δεν καταλαβαινεις πως ολους τους εχω γραμμενους; Και γενικως ειχε πολυ τη νοοτροπια δεν μ.ενδιαφερουν οι αλλοι.

    Βεβαια σε εμενα εβγαζε μια σαδιστικη διαθεση μαλλον γιατι ενιωθε πως ειχε εξουσια πανω μου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    ενταξει, αυτος δεν ειναι ναρκισσος και εσυ δεν εισαι εξαρτημενη

  6. #6
    Δεν ξερω παιδια τις διαταραχες γι αυτο ρωταω. Απλα επειδη ειχα διαβασει οτι οι ναρκισσοι δεν αντεχουν τη κριτικη.

    Εγω εξαρτημενη; τι ειναι αυτο διαταραχη; οντως ημουν παλιοτερα τωρα δεν με αφορα απλα πρωτη φορα συναντησα τοσο περιεργο ανθρωπο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    βλέπεστε ακόμα;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  8. #8
    Χωρισαμε προσφατα πιστευω θα ξαναεπικοινωνησει αλλα δεν τον θελω πλεον. Αλλωστε εμαθα αρκετα γι αυτον που μου εκρυβε το ξερει και δεν υπαρχει περιπτωση να πιστεψω αλλα ψεματα και το ξερει και αυτο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    τότε γιατί άνοιξες το θέμα; αυτό σημαίνει ότι μέσα σου ακόμα ενδιαφέρεσαι
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Το οτι δεν τον εχω ξεπερασει ακομα δεν σημαινει πως θελω να γυρισω. Μ ενδιαφερει γιατι αν ειναι ναρκισσος χαιρομαι που δεν εφταιγα εγω και επισης πρωτη φορα συναντησα ανθρωπο προσωπικα με τοση περιεργη συμπεριφορα που με αφηνε αναυδη κ μου κινει τη περιεργεια

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν είμαι ειδική για να σου πω αν έχει κάποια διαταραχή ή όχι. Μπορεί και να μην έχει και να είναι απλά κάφρος...
    Εμένα άποψη μου είναι καλά κάνατε και χωρίσατε και καλά θα κάνεις να μην λυγίσεις αν προσπαθήσει να επικοινωνήσει μαζί σου. Εσύ του είπες να χωρίσετε ή αυτός;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Εγω του ειπα αλλα πλεον δεν πηγαινε αλλο

  13. #13
    Ουσιαστικα τον ξεσκεπασα αρκετα, προσπαθησε να τα καλυψει στην αρχη αλλα τα παραδεχτηκε αναγκαστικα. Ταυτοχρονα με εμενα ειχε αλλες 3 ,οι οποιες και οι 3 ερωτευμενες μαζι του και οι 3 δυστυχισμενες γιατι ενω τους ελεγε οτι τις αγαπαει τις εγραφε οπως εμενα.( πως να μας βολεψει ολες)

    Αλλο χαρακτηριστικο του.Πχ αγοραζε κατι που εκανε 3000 με δοσεις. Πληρωνε τα 2000 και τα αλλα 1000 εξαφανιζοταν. Του εστελναν εξωδικα τα εσκιζε και δεν νοιαζοταν καθολου. Ειχε λεφτα και πηγαινε στα μπουζουκια η διακοπες.

    Γενικως ηταν πολυ της καλοπερασης χωρις να σκεφτεται τις συνεπειες ακομα και στον ιδιο. Του κοροιδευω τους αλλους για να καλοπερναω και του δεν με νοιαζει τιποτα εκτος αν απειλουμαι αμεσα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Aπαισιος χαρακτηρας , κομπλεξικος , εψαχνε για επιβεβαιωση , μακρυα απο τετοιους τοξικοτατους ανθρωπους ................κι εγω ειμαι αυτος που εφευγε απο τιςς σχεσεις , αλλα ποτε δεν τις ξεσηκωνα , σε καμμια δεν ειπα ' σαγαπω ' , κι οτανερχοταν η ωρα του χωρισμου , το εκανα τοσο ηπια , και τοσο μαλακα , ωστε να μην υποφερει η αλλη , και εριχνα τις ευθυνες σε μενα , λδ προσπαθουσα να την κανω να με σιχαθει , ωστε να το ξεπερασει μια ωρα αρχιτερα , γι αυτο οι πρωην μου , ακομα μου μιλανε , κιαν δεν μιλαμε , μαθαινω οτι αναφερονται σε μενα με καλα λογια ..............δεν εχω αναγκη απο επιβεβαιωση , ξερω ποιος ειμαι , και δεν θελω καμμια να υποφερει εξ αιτιαςμου ...........

  15. #15
    Κομπλεξικος ηταν σιγουρα....οπως και τοξικος επισης. Δημιουργουσε προβλημα σε οσες τον συναναστρεφονταν.

    Αυτος δεν φευγει απο τη σχεση στην αρχη απλα σε κοροιδευει με δηθεν αγαπες μετα κανει οτι γουσταρει αν τον πιασεις τον επιασες μετα σε παρακαλαει σου παραποιει την αληθεια και αν τον συγχωρεσεις τον συγχωρεσες.
    Το επομενο σταδιο ειναι να τα κανει μπροστα στη μουρη σου κ μετα να σε παρακαλαει να τα βρειτε.

    Πχ εμαθα απο μια κοπελα που ειχαν αρραβωνιαστει και συζουσαν πως δυο βδομαδες πριν το γαμο εφερε τη γκομενα(που δεν ηξερε οτι ηταν αρραβωνιασμενος) στο σπιτι μια ωρα που ηξερε οτι θα ρθει η μελλουσα γυναικα για να τους πιασει στο κρεββατι επ αυτοφορο. Εγινε ο χαμος φυσικα και αυτος γελαγε. Και μετα τις παρακαλαγε κ τις δυο να τα βρουν και ελεγε στη μια οτι η αλλη ηταν τρελη κ τελειωσε μαζι της.

    Δηλαδη τα κανει επιτηδες να δημιουργει ενα χαος γυρω του και να πληγωνει ανθρωπους

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Βιβλιο για δωρο σε καποια που εχει καταθλιψη.
    By mpoufos in forum Αγαπημένα Βιβλία Ψυχολογίας
    Replies: 30
    Last Post: 20-01-2017, 17:30
  2. Θέλω απλά να βγάλω κάποια πράγματα από μέσα μου
    By Πηνελόπη Κονιτοπούλου in forum Αυτοανάλυση - Τα εσώτερα μας...
    Replies: 6
    Last Post: 11-06-2016, 23:54
  3. Ερωτεύτηκα κάποια που έχει σχέση
    By Χρίστος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 15-06-2013, 00:57
  4. Είναι απλά ευγενικός μαζί μου ή έχω κάποια ελπίδα?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2011, 16:37
  5. ΜΗΠΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΨΥΧΩΣΗΣ
    By lena8999 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 07-04-2009, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •