δεν μπορω να ερωτευτω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112

    δεν μπορω να ερωτευτω

    καλησπερα .
    εχω την εξης απορια...γιατι οσο και ωραιος να ναι ο άλλος για να με κερδισει να νοιωσω ελξη για αυτόν ..θα πρεπει να με κυνηγησει..να δειξει ενδιαφερον ,να κανει τις σωστες κινησεις...κ ακομα κ να δω καποιον εμφανισημο στον δρομο τν βλεπω απλα σαν ανθρωπινο ον κ τιποτα άλλο?το λεω κ σε φιλες μ...δεν μπορω να ερωτευτω θελω κυνηγι κ νομιζουν πως το κανω από εγωισμο..αλλα η αληθεια είναι πως αμα ο άλλος δεν ασχοληθεί μαζι μ..δν μ κανει αισθηση δεν παν να ναι κ το πιο ωραιο μοντελο...θα μουν πολύ χαρουμενη αν διαβαζα κ τις δικες σας αποψεις γιατι μπορει ν μ συμβαινει αυτο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Η ερωτική έλξη δεν βασίζεται μονο στην εμφάνιση, είναι ένας παράγοντας κι αυτος φυσικά αλλα δεν αρκεί. Απλα σηματοδοτεί ένα ενδιαφέρον για περαιτέρω γνωριμία, οπου εκει οι ποιότητες του χαρακτήρα του άνδρα θα σε κάνουν να τον ερωτευτείς. Μέχρι τωρα τι γινόταν με αγόρια που σε έχουν προσεγγίσει;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Η ερωτική έλξη δεν βασίζεται μονο στην εμφάνιση, είναι ένας παράγοντας κι αυτος φυσικά αλλα δεν αρκεί. Απλα σηματοδοτεί ένα ενδιαφέρον για περαιτέρω γνωριμία, οπου εκει οι ποιότητες του χαρακτήρα του άνδρα θα σε κάνουν να τον ερωτευτείς. Μέχρι τωρα τι γινόταν με αγόρια που σε έχουν προσεγγίσει;
    ..ανδρες που με εχουν προσεγγισει..ενώ πριν την προσεγγιση μου φαινοντουσαν εντελως αδιαφοροι...μετα την προσεγγιση μου φαινονταν αλλιως στα ματια μ.
    αυτό το ενδιαφερον που λες που σου προκαλει ο άλλος με την εμφανιση του για να τν γνωρίσεις δεν μου συμβαινει.ισως σκέφτομαι εγω τωρα να είναι ολο το πακετο που λενε προκειμενου να νοιωσω ελξη για καποιον..Πως μπορει όμως καποιος/α να βλεπει καποιον κ μονο με την εμφανιση να λεει α ο ταδε μαρεσει κ τν θελω...εγω τι είμαι διαφορετικη απτους αλλους?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Kοιτα και να πει μια φίλη σου μ' αρέσει ο ταδε, μονο απο την εμφάνιση χωρις να τον ξέρει, αυτο είναι μια πρώτη εντύπωση, μετα στη συζήτηση θα κριθεί αν θα μακροημερεύσει το πράγμα. Είναι κατι πολυ επιφανειακό, δε σημαίνει και τίποτα.Οπότε ειτε νιώθεις αυτο τον ενθουσιασμό ειτε οχι δε λέει κατι. Αλλα πιστεύω οτι αν σου μιλήσουν 2 αγόρια ένας άσχημος και ένας όμορφος, χωρις να τους ξέρεις, σαν πρώτη εντύπωση θα σ΄ενδιαφέρει ο πιο εμφανίσιμος. Αλλο τι θα γίνει μετα. Αν ομως θες να πεις οτι δε σου κάνει καμμία αίσθηση η ομορφιά και βλέπεις ολα τα αγόρια το ιδιο απο την πλευρά της πρώτης εντύπωσης και παλι δε το βλέπω σαν κατι τοσο περίεργο.
    Εμένα μου χουν πει φίλες μου πολύ όμορφες οτι έχουν βγεί με άνδρες τύπου μοντέλα και είδαν στη συζήτηση οτι δεν τραβάει το πράγμα και δεν ξαναβγήκαν, κατι που μου φαίνεται δύσκολο να το πιστεψω αλλα ισχύει, οποτε και να είπαν στην αρχή αυτος μ' αρέσει τον θέλω, μετα δεν έγινε τίποτα. Έχεις κάνει καμμιά σχέση μεχρι τωρα;

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Kοιτα και να πει μια φίλη σου μ' αρέσει ο ταδε, μονο απο την εμφάνιση χωρις να τον ξέρει, αυτο είναι μια πρώτη εντύπωση, μετα στη συζήτηση θα κριθεί αν θα μακροημερεύσει το πράγμα. Είναι κατι πολυ επιφανειακό, δε σημαίνει και τίποτα.Οπότε ειτε νιώθεις αυτο τον ενθουσιασμό ειτε οχι δε λέει κατι. Αλλα πιστεύω οτι αν σου μιλήσουν 2 αγόρια ένας άσχημος και ένας όμορφος, χωρις να τους ξέρεις, σαν πρώτη εντύπωση θα σ΄ενδιαφέρει ο πιο εμφανίσιμος. Αλλο τι θα γίνει μετα. Αν ομως θες να πεις οτι δε σου κάνει καμμία αίσθηση η ομορφιά και βλέπεις ολα τα αγόρια το ιδιο απο την πλευρά της πρώτης εντύπωσης και παλι δε το βλέπω σαν κατι τοσο περίεργο.
    Εμένα μου χουν πει φίλες μου πολύ όμορφες οτι έχουν βγεί με άνδρες τύπου μοντέλα και είδαν στη συζήτηση οτι δεν τραβάει το πράγμα και δεν ξαναβγήκαν, κατι που μου φαίνεται δύσκολο να το πιστεψω αλλα ισχύει, οποτε και να είπαν στην αρχή αυτος μ' αρέσει τον θέλω, μετα δεν έγινε τίποτα. Έχεις κάνει καμμιά σχέση μεχρι τωρα;
    ναι βρε εννοείται εχω κανει σχεση..κ όχι μονο σχεση αλλα σχεσεις...απλα δεν εχω αυτό που λεμε μ αρεσει ο άλλος apo από την πρωτη ματια ...δεν ξερω πως να το εξηγησω αλλιως..να δω καποιον κ να πω είναι κουκλος τον θελω ή ακομα να πω απλα μαρεσει...παρα μονο αν αυτος ο άλλος με προσεγγισει με φλερταρει να καταλαβω πως ενδιαφέρεται για μενα..τοτε τν βλεπω ως καποιον που μ αρεσει..κ κατι άλλο μ χε τυχει στο παρελθον δυο τρια το πολύ ατομα να τα δω κ να πω πως μ αρεσουν..να φανταστείς το ατομο που καποτε ερωτευηκα..όταν γνωριστηκαμε μεσω κοινων γνωστων μ ηταν εντελως αδιάφορος κ τν εβλεπα καθαρα φιλικα...κ στο τελος κολλησα μαζι του... ::p

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    ναι βρε εννοείται εχω κανει σχεση..κ όχι μονο σχεση αλλα σχεσεις...απλα δεν εχω αυτό που λεμε μ αρεσει ο άλλος...δεν ξερω πως να το εξηγησω αλλιως..να δω καποιον κ να πω είναι κουκλος τον θελω...παρα μονο αν αυτος ο άλλος με προσεγγισει με φλερταρει να καταλαβω πως ενδιαφέρεται για μενα
    ε ενταξει βρε κοπελα μ δεν λες και κατι παραλογο...σιγα απλως σ αρεσει η ανθρωπινη προσεγγισει...
    δεν καταλαβαινω ομως αυτο γτ ειναι κακο?καλο ειναι π δεν μενεις μονο στην εμφανιση/...

    και κατι ακομα ποτε δεν εχεις δει καποιον να σ αρεσει?χωρις να εχεις μιλησει να σ εχει κηνυγησει κ.τ.λπ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ε ενταξει βρε κοπελα μ δεν λες και κατι παραλογο...σιγα απλως σ αρεσει η ανθρωπινη προσεγγισει...
    δεν καταλαβαινω ομως αυτο γτ ειναι κακο?καλο ειναι π δεν μενεις μονο στην εμφανιση/...

    και κατι ακομα ποτε δεν εχεις δει καποιον να σ αρεσει?χωρις να εχεις μιλησει να σ εχει κηνυγησει κ.τ.λπ
    παλια μ χε τυχει..με τρεις όπως εγραψα παραπανω..με τον έναν καναμε σχεση..με τους αλλους δυο τιποτα..γενικως δεν μ τυχαινει τι να πω?απλα το πρόβλημα μ είναι πως δεν μ αρεσει κανενας..μα κανενας..μονο αν καποιος ασχοληθεί μαζι μ..με τροπο π να καταλαβω πως ενδιαφέρεται..κ σκέφτομαι μηπως δεν είναι νορμαλ αυτό!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    παλια μ χε τυχει..με τρεις όπως εγραψα παραπανω..με τον έναν καναμε σχεση..με τους αλλους δυο τιποτα..γενικως δεν μ τυχαινει τι να πω?
    ενταξει μπορει να εχεις περιεργα γουστα χαχαχα.....γι αυτο...
    ωραια και εσενα σ ενοχλει αυτο?θα ηθελες να σ αρεσουν ετσι?
    θες κηνυγι ε?χαχα αμα παρω ενα τουφεκι θα σ αρεσω δλδ?χαχαχα αστειακι

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    ενταξει μπορει να εχεις περιεργα γουστα χαχαχα.....γι αυτο...
    ωραια και εσενα σ ενοχλει αυτο?θα ηθελες να σ αρεσουν ετσι?
    θες κηνυγι ε?χαχα αμα παρω ενα τουφεκι θα σ αρεσω δλδ?χαχαχα αστειακι
    χαχαχ...όχι κ τοσο...να μην με πιεζουν δεν θελω απλα ..σ γνωριζουν καποιον κ μολις τον δεις να αποφασίζεις αμα σ αρεσει ο άλλος..κ όταν τους λες δεν μπορω να αποφασισω παρα μονο αν δω κινησεις απτον αλλον σε κατηγορουν πως εισαι εγωιστης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    χαχαχ...όχι κ τοσο...να μην με πιεζουν δεν θελω απλα ..σ γνωριζουν καποιον κ μολις τον δεις να αποφασίζεις αμα σ αρεσει ο άλλος..κ όταν τους λες δεν μπορω να αποφασισω παρα μονο αν δω κινησεις απτον αλλον σε κατηγορουν πως εισαι εγωιστης
    βρε λενιο ποιος σ κατηγορησε?εγω βλεπω μια ρομαντικη ψυχη...μην δινεις σ κανεναν σημασια.....
    καλα κανεις....σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε ..τι να κανουμε δλδ?
    εμενα π.χ μ αρεσουνε κοπελες ομορφες...αλλα αμ δεν μα ρεσει ο χαρακτηρας τους δεν θα προχωρησω σ σχεση μαζι τους αμα δεν βρω χημεια δλδ...απλα θα ειναι κατι προσωρινο.....
    εγω σωστη σ βρισκω...
    εμενα μ αρεσει το κηνυγι παντως να το ξερεις ....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    112
    Quote Originally Posted by nick190813 View Post
    βρε λενιο ποιος σ κατηγορησε?εγω βλεπω μια ρομαντικη ψυχη...μην δινεις σ κανεναν σημασια.....
    καλα κανεις....σε οποιον αρεσουμε για τους αλλους δεν θα μπορεσουμε ..τι να κανουμε δλδ?
    εμενα π.χ μ αρεσουνε κοπελες ομορφες...αλλα αμ δεν μα ρεσει ο χαρακτηρας τους δεν θα προχωρησω σ σχεση μαζι τους αμα δεν βρω χημεια δλδ...απλα θα ειναι κατι προσωρινο.....
    εγω σωστη σ βρισκω...
    εμενα μ αρεσει το κηνυγι παντως να το ξερεις ....
    να σαι καλα..μου εφτιαξες τη διαθεση...οντως αυτό είμαι κ σε οποιον αρεσει...εξαλλου αν σε θελει πραγματικα ο άλλος δεν θα σε πιεσει να του πεις αν τ αρεσεις..θα κανει την κινηση του..οσον αφορα για τους γνωστους μ..εγω εχω εξηγηθεί..οποιος καταλαβε καταλαβε..μν τυχει κανενας καλος φοβάμαι μονο..κ επειδή δεν θα ξερω να απαντησω στη φιλη μ αν μ κανει η όχι..του πει ξερεις δεν ενδιαφέρεται κ τον χασω!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    να σαι καλα..μου εφτιαξες τη διαθεση...οντως αυτό είμαι κ σε οποιον αρεσει...εξαλλου αν σε θελει πραγματικα ο άλλος δεν θα σε πιεσει να του πεις αν τ αρεσεις..θα κανει την κινηση του..οσον αφορα για τους γνωστους μ..εγω εχω εξηγηθεί..οποιος καταλαβε καταλαβε..μν τυχει κανενας καλος φοβάμαι μονο..κ επειδή δεν θα ξερω να απαντησω στη φιλη μ αν μ κανει η όχι..του πει ξερεις δεν ενδιαφέρεται κ τον χασω!
    apla πες στην φιλη σ αμα σ της πει κανενας τπτ να του πει διεκδηκισε την δε ξερω...οποτε δεν θα τον χασεις αμα σ αρεσει...
    δλδ στην φιλη σ πανε αμα τους αρεσεις εσυ?δεν ερχονται κατευθειαν σ σενα?
    μην αγχωνεσαι λενιο σχεσεις εχεις κανει πολλες στο παρελθον?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by lena86 View Post
    καλησπερα .
    εχω την εξης απορια...γιατι οσο και ωραιος να ναι ο άλλος για να με κερδισει να νοιωσω ελξη για αυτόν ..θα πρεπει να με κυνηγησει..να δειξει ενδιαφερον ,να κανει τις σωστες κινησεις...κ ακομα κ να δω καποιον εμφανισημο στον δρομο τν βλεπω απλα σαν ανθρωπινο ον κ τιποτα άλλο?το λεω κ σε φιλες μ...δεν μπορω να ερωτευτω θελω κυνηγι κ νομιζουν πως το κανω από εγωισμο..αλλα η αληθεια είναι πως αμα ο άλλος δεν ασχοληθεί μαζι μ..δν μ κανει αισθηση δεν παν να ναι κ το πιο ωραιο μοντελο...θα μουν πολύ χαρουμενη αν διαβαζα κ τις δικες σας αποψεις γιατι μπορει ν μ συμβαινει αυτο
    Γιατί είσαι έξυπνη! αντί να χάνεις την ώρα σου να σου αρέσουν άτομα που δεν έχεις ελπίδα πας στο πιο σίγουρο......και θα σαι και φιλάρεσκη.....όπως όλοι λίγο πολύ...
    Τώρα αυτό με την εμφάνιση εγώ δεν ξέρω καμία κοπέλα να είδε κάποιον και να είπε ''αυτόν τον θέλω!'' ε πρέπει να πεις και καμιά κουβέντα, κάτι τέλος πάντων και μετά............καθόλου περίεργο!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Υπαρχει τετοια πληθωρα γυναικων , που αν περιμενεις να σε κυνηγησει καποιος εις ματην περιμενεις ........ποτε μου δεν εχω κυνηγησει γυναικα , αν και 54 ετων .....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 30-08-2016 at 11:51.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορω πια
    By stefamw in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 35
    Last Post: 30-08-2015, 15:22
  2. Δεν μπορώ να της το πω !
    By kiriatheking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 22-09-2013, 16:31
  3. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ
    By mariapap in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 12-03-2012, 23:59
  4. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΟΡΙΜΑΣΩ ΣΤΑ 30 ??
    By anagennisi2010 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 22-10-2010, 23:27
  5. Δεν μπορω να φαω
    By danah in forum Ψυχογενής Ανορεξία
    Replies: 7
    Last Post: 02-04-2008, 18:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •