δεν ξέρω τι θέλω...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27

    Exclamation δεν ξέρω τι θέλω...

    είμαι στην εφηβεία και όλα γύρω μου μοιάζουν ένα μαύρο βουνό..
    δεν ξέρω όντως τι θέλω ή ξέρω και για αυτό το κρύβω.
    πριν τρία χρόνια ερωτεύτηκα πρώτη φορά & ενθουσιάστηκα ταυτόχρονα υπερβολικά πολύ. Πλέον για αυτό το άτομο έρωτας δεν υπάρχει, ίσως να έχει μείνει λίγος ενθουσιασμός όμως και πιστεύω ότι κάπου σε όλο αυτό δημιουργήθηκε και αγάπη. Σε αυτά τα λίγα άτομα που το έχω πει γελάνε και λένε ότι η λέξη αγάπη είναι πολύ μεγάλη για αυτόν τον παιδικό έρωτα, αλλά εγώ έτσι νοιώθω. Τον νοιάζομαι, τον σκέφτομαι συχνά, θέλω να είναι καλά και ας ξέρω ότι ακόμα και τώρα θα το ευχαριστιόταν πάρα πολύ αν μπορούσε να με δει να λυγίζω μπροστά στα μάτια του. Αλλά έτσι είναι ο χαρακτήρας του.. χαίρεται όταν πονάνε οι γύρω του... ή τουλάχιστον έτσι δείχνει. Με πλήγωσε πολύ και όχι μόνο μια φορά.. Θέλω να πιστεύω όμως ότι απλά υπάρχει στο μυαλό μου σαν απωθημένο..
    Το δεύτερο αγόρι που υπάρχει αυτή τη στιγμή στο μυαλό μου ήταν και είναι ακόμα (ας μην κρύβομαι πίσω από το δάχτυλο μου) ο τύπος μου.. δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω.. είναι ακριβώς ότι ζητάω.. έχει ακριβώς ότι θα ήθελα να είχε κάποιος... είναι ο ιδανικός.. το θέμα είναι ότι δεν έχουμε και πολλά πολλά.. τα τυπικά μόνο και αν.. γνωριζόμαστε καλά αλλά όχι όσο χρειάζεται.. όμως δεν μπορώ δεν έχω τη δύναμη να κάνω έστω μια μικρή προσπάθεια προκειμένου να τον γνωρίσω καλύτερα.. Όταν τον πρωτογνώρισα ο κύριος λόγος που δεν τον πλησίασα ήταν ο άσχημος χαρακτήρας του (το κλασσικό κολόπαιδο) όμως πλέον έχει αλλάξει (έτσι δείχνει τουλάχιστον) και έχει μεγαλώσει και πιστεύω ότι γενικά τώρα έχει αποκτήσει πλέον και κάποιους τρόπους, έστω σέβεται τους γύρω του (κάτι είναι και αυτό). Επίσης αυτός είναι τσιμπιμένος με μια κοπέλα στην ηλικία μου όμως δεν ξέρω τι ακριβώς παίζεται και ούτε το έχω ψάξει και πολύ.. απλά ξέρω ότι δεν τα πάνε πολύ καλά ειδικά τώρα τελευταία και ότι χωρίζουν και τσακώνονται συνέχεια. Γενικά μπορεί να είναι το αγόρι των ονείρων μου όμως είναι αρκετά αυτά που με κρατάνε μακρυά από τον πειρασμό αυτό..
    Και ενώ επικρατεί ένα χάος στο κεφάλι μου χωρίς να ξέρω ακριβώς τι θέλω, τι στόχους έχω, τι θα κάνω και γενικά χωρίς να ξέρω που είμαι και που πάω πήγα και φόρτωσα μια σχέση στο κεφάλι μου..το κερασάκι στην ωραιότατη τούρτα που έχω φτιάξει με τα χεράκια μου. Δεν είναι πολύς καιρός (τρεις βδομάδες συγκεκριμένα) από όταν άνοιξα την πόρτα και καλωσόρισα ένα ακόμα βάρος στο κεφάλι.
    Δεν ξέρω αν το έχω μετανοιώσει ακριβώς όμως ούτε σίγουρη είμαι. Χρειαζόμουν χρόνο να σκεφτώ όμως είχε περάσει αρκετός καιρός από την τελευταία μου σχέση (του αέρα και με μηδαμινά συναισθήματα) και επειδή έβλεπα τους γύρω μου όλους ζευγαράκια νομίζω ότι η ανασφάλεια ήταν αυτή που με οδήγησε στο να κάνω κάτι. Στην αρχή (τν 1η βδομάδα) δεν με χαλούσε καθόλου.. ίσα ίσα με έφτιαχνε κιόλας, όμως πλέον μου φαίνεται σαν ρουτίνα λίγο.. όμως δεν έχω ξενερώσει όπως γινόταν τις άλλες φορές.. απλά δεν θέλω πολλά πολλά..βασικά ΔΕΝ ΞΈΡΩ ΤΙ ΘΈΛΩ... είναι πολύ καλό παιδί, όμως όχι ότι ακριβώς ζητάω και κολλάω λίγο και στο γεγονός ότι όλα έγιναν πολύ γρήγορα... 2-3 βράδια μιλούσαμε fb και μετά από το πρώτο ραντεβού τσουπ, φιλάκι & και χωρίς καν πολλά πολλά γίναμε ο ένας ιδιοκτησία του αλλουνού .. βέβαια γνωριζόμασταν από παλιά και είχε γίνει και κάτι πιο παλιά όμως τον παράτησα γιατί ερωτεύτητα τον τύπο νο1 (πάνω).
    Η λέξη σαλάτα νομίζω δεν μπορεί να περιγράψει το πώς είναι τα πράγματα μέσα στο κεφάλι μου αυτή τη στιγμή στο 100%
    χρειάζομαι συμβουλές guys... (τα έχω γράψει κάπως μπερδεμένα όμως δεν έχω κουράγιο να τα διαβάσω από τη αρχή και να επεξεργαστώ το κείμενο..:/ )

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    To μπέρδεμα!:p:p:p

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Τον δεύτερο τον θες ή θες τον παλιό?
    Δεν έχει να κάνει αν είναι καλό παιδί , μπορείς να μείνεις και μόνη σου λίγο να ηρεμήσεις...........

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2015
    Location
    Ακριβώς πίσω σου!!!
    Posts
    838
    Συμπέρασμα :άμα είσαι καλός, σοβαρός, έντιμος και σωστός τύπος οι γυναίκες σε έχουν γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι
    Ελήφθη!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    ένα κουβάρι κλωστές και προσπαθώ να βρω μια άκρη..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    τον δεύτερο θέλω.. απλά ο παλιός μου έχει γίνει πλέον έμμονη, αλλά σε σχέση με 1-2 μήνες πριν πλέον έχω αρχίσει και ξεκολλάω από αυτόν..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    To μπέρδεμα!:p:p:p
    ένα κουβάρι κλωστές και προσπαθώ να βρω μια άκρη..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Τον δεύτερο τον θες ή θες τον παλιό?
    Δεν έχει να κάνει αν είναι καλό παιδί , μπορείς να μείνεις και μόνη σου λίγο να ηρεμήσεις...........
    τον δεύτερο θέλω.. απλά ο παλιός μου έχει γίνει πλέον έμμονη, αλλά σε σχέση με 1-2 μήνες πριν πλέον έχω αρχίσει και ξεκολλάω από αυτόν..
    επίσης ήμουν αρκετούς μήνες μόνη μου και πίστευα ότι ίσως αν προσπαθούσα κάτι καινούργιο θα άλλαζαν κάπως τα πράγματα, αλλά μπα τίποτα.
    εν τω μεταξύ αν τώρα τον χωρίσω σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα, επειδή είναι από την παρέα πιστεύω ότι θα φάω το κράξιμο της ζωής μου..

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by περαστικός View Post
    Συμπέρασμα :άμα είσαι καλός, σοβαρός, έντιμος και σωστός τύπος οι γυναίκες σε έχουν γραμμένο εκεί που δεν πιάνει μελάνι
    Ελήφθη!
    δεν είναι έτσι... απλά θέλουμε και συναίσθημα και στην προκειμένη περίπτωση ενώ προσπάθησα το συναίσθημα δεν μου βγήκε..

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δηλαδή με το δευτερο παιδί είστε μαζί τώρα, σε σχέση?
    Η αλήθεια είναι ότι τα γραψες κάπως μπερδεμένα....

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    όχι απλά μου αρέσει υπερβολικά πολύ και από ότι έχει δείξει και αυτός ενδιαφέρεται.. όμως και αυτός έχει κάτι με ένα κορίτσι και εγώ έχω τη 'σχέση' αυτή που περιέγραψα στην 3η περίπτωση (με εκείνο το καλό παιδί που έλεγα)..

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Δηλαδή με το δευτερο παιδί είστε μαζί τώρα, σε σχέση?
    Η αλήθεια είναι ότι τα γραψες κάπως μπερδεμένα....
    όχι απλά μου αρέσει υπερβολικά πολύ και από ότι έχει δείξει και αυτός ενδιαφέρεται.. όμως και αυτός έχει κάτι με ένα κορίτσι και εγώ έχω τη 'σχέση' αυτή που περιέγραψα στην 3η περίπτωση (με εκείνο το καλό παιδί που έλεγα)..

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Α τα μισά κατάλαβα.......
    Ε τι να πούμε και εμείς?
    Εγώ βλέπω να έχει ημερομηνία λήξης το καλό παιδί άμα θες τον δεύτερο.....τι τώρα τι αργότερα.....
    Ε άστο , άμα δεν κυλήσει, θα διαλυθεί από μόνο του......
    Αμα πάλι θες να ησυχάσεις χωρίζεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...και αν έρθει ο δεύτερος καλώς.....

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Α τα μισά κατάλαβα.......
    Ε τι να πούμε και εμείς?
    Εγώ βλέπω να έχει ημερομηνία λήξης το καλό παιδί άμα θες τον δεύτερο.....τι τώρα τι αργότερα.....
    Ε άστο , άμα δεν κυλήσει, θα διαλυθεί από μόνο του......
    Αμα πάλι θες να ησυχάσεις χωρίζεις και έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...και αν έρθει ο δεύτερος καλώς.....
    το ξέρω ότι πρόκειται να τελειώσει και γρήγορα μάλιστα.. όμως έχω μετανιώσει που δε έκατσα από την αρχή στα αυγά μου να έχω την ησυχία μου .. μονό έμπλεξα..
    ωστόσο ο δεύτερος δεν τον βλέπω να έρχεται.. οπότε θα μείνω εγώ και το απωθημένο μου με τη μάσκα του ανθρωποδιόχτη πάνω μου

  15. #15
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Ο δεύτερος είναι ρεμάλι ή καλό παιδί?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 67
    Last Post: 14-02-2016, 00:21
  2. Δεν ξέρω τι θέλω..
    By faihdiam in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 09-12-2015, 02:36
  3. Δεν ξερω τι θελω απ' την ζωη
    By MikeColeWorld in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 14
    Last Post: 11-10-2014, 17:02
  4. Δε ξέρω τι θέλω...
    By redrose in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 27-02-2012, 09:30
  5. Ξέρω το μέρος που θέλω να πάω, αλλά δεν ξέρω τον σωστό δρόμο...
    By nektaria78 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 37
    Last Post: 23-10-2008, 20:32

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •