ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196

    ΜΕΤΑ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΑΧΗ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ .ΟΣΟΙ ΔΙΑΒΑΖΟΥΝ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΜΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΠΑΣΧΩ ΑΠΟ ΙΔΨ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ...ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ΜΙΑ ΒΡΑΔΙΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΤΟΥ 2016 ...ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΗ ΕΜΜΟΝΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΙΧΑ ΓΙΑ 8 ΜΗΝΕΣ ΚΙ ΕΝΟΙΩΘΑ ΜΙΑ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΘΑΝΩ ...ΤΈΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΚΙ ΟΣΟΙ ΜΟΥ ΕΛΕΓΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΜΙΑ ΕΜΜΟΝΗ ΒΓΗΚΑΝ ΣΩΣΤΟΙ ....ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ Η 1 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΕΝΟΙΩΣΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΗ ΚΑΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΧΑ ΠΕΙΣΤΕΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟΥ ΜΥΑΛΟΥ ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΟΜΩΣ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΑΡΧΙΣΕ ΠΑΛΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ....ΜΕ ΕΠΙΑΣΑΝ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ ΛΥΠΗ ΣΑΝ ΝΑ ΞΕΡΩ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΣΑΝ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ...ΣΥΝ ΤΟ ΟΤΙ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΛΛΗΜΑ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΚΑΙ ΒΓΑΙΝΩ ΠΑΝΤΑ ΛΑΘΟΣ ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΕΣΤΙΑΖΕΙ ΣΤΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΞΥΠΝΑΩ ΨΑΧΝΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΣΗΜΑΔΙΑ ΟΤΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ...ΠΑΙΡΝΩ ΑΓΩΓΗ ΣΥΖΗΤΑΩ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΝΙΩΣΩ ....ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ

  2. #2
    Ηθελα να σε ρωτησω ποσο καιρο εισαι σε αγωγη ; εισαι χρονια ;
    Απο οτι θυμαμαι δεν κανεις συστημκη ψυχοθεραπεια - ειναι ενας τροπος να εκπαιδευσεις τον Νου σου με κοπο προς θετικη κατευθυνση.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,363
    αααα!! ακομα ζεις εσυ περασε ο αυγουστος χαχαχα!!! Πλακα κανω βεβαια να σου φτιαξω την διαθεση!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ηθελα να σε ρωτησω ποσο καιρο εισαι σε αγωγη ; εισαι χρονια ;
    Απο οτι θυμαμαι δεν κανεις συστημκη ψυχοθεραπεια - ειναι ενας τροπος να εκπαιδευσεις τον Νου σου με κοπο προς θετικη κατευθυνση.
    Κανω χρονια θεραπεία ...εχω ξεκινήσει να πηγαίνω τακτικά και κανω κουβεντα με το γιατρο και μου δίνει οδηγίες

  5. #5
    Ειχα δει καποτε μια σειρα νομιζω το Black Box που εδειχνε εναν ρολο- χαρακτηρα- προσωπο και εξηγουσε πως ειχε γεννηθει με ανεπτυγμενο στον εγκεφαλο ενα σημειο που σχετιζοταν με την αγοραφοβια.

    Θελω να πω, κατανοω ποσο δυσκολο ειναι να μαχεσαι με κατι που για τον απεναντι ειναι αυτονοητο πως Πρεπει να το ξεπερασεις.


    Κάνεις οτι καλυτερο μπορεις και εφοσον παλευεις χρονια και εισαι ακομα εδω σημαινει πως προσπαθεις υπερ αρκετα.
    Μακαρι να γνωριζα τεχνικες να σε διευκολυνα. Προσωπικα οταν με κυριευει μια σκεψη με σωματικη δραση και κατοπιν σχεδον εξαντληση την αμφισβητω.


    Για παραδειγμα "Φοβαμαι πως αν ξανα παω στο ταδε σημειο οπου εζησα την ταδε τραυματικη εμπειρια θα ξανα βιωσω απο πραγματοποιηση" στην αρχη ο φοβος του φοβου με καταπινει μετα λεω ή θα πας και οτι γινει ή κατσε και γραψτο, ζωγραφισε το, μιλησε το, οραματισου το μεχρι να νιωσεις ετοιμη να πας.

    Ο φοβος του Θανατου υπαρχει σε ολους μας. Εαν καποιος σε χλευασει τοτε νομιζω απλα δεν εχει και καποια βοηθεια να σου προσφερει. Καποιοι βρισκουν παρηγορια στην μετα θανατον φιλοσοφια ζωης, αλλοι στην συνεχομενη μετενσαρκωση... ελπιζω να μη σε μπερδευω αλλά πιστευω πως με πεισμα θα μειωθει.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    196
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Ειχα δει καποτε μια σειρα νομιζω το Black Box που εδειχνε εναν ρολο- χαρακτηρα- προσωπο και εξηγουσε πως ειχε γεννηθει με ανεπτυγμενο στον εγκεφαλο ενα σημειο που σχετιζοταν με την αγοραφοβια.

    Θελω να πω, κατανοω ποσο δυσκολο ειναι να μαχεσαι με κατι που για τον απεναντι ειναι αυτονοητο πως Πρεπει να το ξεπερασεις.


    Κάνεις οτι καλυτερο μπορεις και εφοσον παλευεις χρονια και εισαι ακομα εδω σημαινει πως προσπαθεις υπερ αρκετα.
    Μακαρι να γνωριζα τεχνικες να σε διευκολυνα. Προσωπικα οταν με κυριευει μια σκεψη με σωματικη δραση και κατοπιν σχεδον εξαντληση την αμφισβητω.


    Για παραδειγμα "Φοβαμαι πως αν ξανα παω στο ταδε σημειο οπου εζησα την ταδε τραυματικη εμπειρια θα ξανα βιωσω απο πραγματοποιηση" στην αρχη ο φοβος του φοβου με καταπινει μετα λεω ή θα πας και οτι γινει ή κατσε και γραψτο, ζωγραφισε το, μιλησε το, οραματισου το μεχρι να νιωσεις ετοιμη να πας.

    Ο φοβος του Θανατου υπαρχει σε ολους μας. Εαν καποιος σε χλευασει τοτε νομιζω απλα δεν εχει και καποια βοηθεια να σου προσφερει. Καποιοι βρισκουν παρηγορια στην μετα θανατον φιλοσοφια ζωης, αλλοι στην συνεχομενη μετενσαρκωση... ελπιζω να μη σε μπερδευω αλλά πιστευω πως με πεισμα θα μειωθει.
    Σε ευχαριστω πολυ !!

Similar Threads

  1. Η μεγάλη πλεκτάνη
    By geo1986 in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 12
    Last Post: 10-06-2013, 05:05
  2. Ζητούνται γεναία μέλη για την επική μάχη με την διαχείριση!!
    By Driver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 44
    Last Post: 28-12-2011, 14:00
  3. Σήμερα έχασα την μάχη...Αρρυθμία-Κρίση πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 6
    Last Post: 08-04-2009, 12:44
  4. μια ζωη στη μαχη με το φαγητο
    By marina in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 9
    Last Post: 08-03-2006, 10:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •