συγκρούσεις με γονείς για τη σχέση μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 74
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17

    συγκρούσεις με γονείς για τη σχέση μου

    mkefoire fuohfuerfh reuhnfcoefh regf ouergfh uerhg ruogh ouerher goer gvuherguoerhgo erg erogv uierogh oeru
    Last edited by mary_mar; 08-09-2016 at 14:50.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Καλησπέρα. Αδέρφια έχεις;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17
    cfrrvgfrhvf ficherivcfr vh fvhtfrivuhtf votf vohtfbvouhfg vjtfobhvogufh bgb klb gko btibvjtbjv tgol jkbnjjbg jhg jh hk
    Last edited by mary_mar; 08-09-2016 at 14:52.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ο αδερφός σου δεν τον πάει τον φίλο σου επειδή έχει επηρεαστεί απο τους γονείς ή απο μόνος του; Δηλαδη πριν τα φτιάξετε δεν είχε πρόβλημα;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17
    Πριν οχι δεν είχε προβλημα..Βγαινανε και οι δυο τους και με κοινους και το αγορι μου ερχοταν σπιτι μας. Τοτε ηταν ολα καλα..αλλα απο οταν ειμασταν μαζι μας εβλεπε εξω και δεν μιλουσε καν ενω οι φιλοι του μας χαιρετουσαν και τους 2.. και οι γονεις μου να μου λενε παλι ησουν με αυτον και δεν μιλας τον αδερφο σου.. Με περιμεναν στο σαλονι να γυρισω(πραγμα που δεν το εκαναν ποτε ξανα) οποτε εβγαινα μαζι του, λεγοντας μου που δεν ντρεπομαι να τους κραταω ξυπνιους ολο το βραδυ. Εχω μιλησει σε φιλες της μανα μου και μου εχουν πει πως ειναι υπερβολικη.. Της εχουν μιλησει και οι ιδιες να ξεκολλλησει απο πανω μου, πως απο τη στιγμη που εχω μια δουλεια να με αφησει να ζησω κάνοντας της επιλογες μου.. αλλα καμια αλλαγη... βλεπω τα παντα μαυρα πλεον μαζι τους

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μαλιστα. Για πες και για τη συζήτηση που έγινε με το φίλο σου, τι είπανε; ήρθε σπίτι στους γονείς σου; τι έγινε; Και θα σου πω τι σου προτείνω εγω.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17
    djhvr vuirhv uhv uero vhu fvourvh rfvtohvoutf tbviotvbhj fobolvjb foirjv ;sofew vlejv rewvorev rjef
    Last edited by mary_mar; 08-09-2016 at 14:54.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Οκ κατάλαβα. Κοίτα δεν είναι πρωτότυπο το θέμα που περιγράφεις, το χω ακούσει πολλές φορές και εδω αμα ψάξεις υπάρχουν παρόμοια θέματα παλιότερα. Πρεπει να δεις οτι και οι γονείς σου απο την πλευρά τους και με το δικο τους το μυαλό, έχουν ένα δικιο, με την έννοια οτι δε θέλουν να σε χάσουν και να μένεις μακρυά. Επίσης οι γονείς το πρώτο που κοιτάνε είναι τα λεφτά, δεν κοιτάνε τωρα αν ταιριάζεις και τα σχετικά, τους ενδιαφέρει η οικονομική κατάσταση. Ας πουμε αν ο φίλος σου ηταν ένας διάσημος ποδοσφαιριστής και είχε εκατομμύρια, θα σου λέγανε πιθανότατα πήγαινε ζήσε και σε αλλη χώρα με την ευχή μου. Ηδη λείπεις τοσα χρόνια με τις σπουδές, σου λένε αμα πας σ' αυτόν να μένεις για πρακτική πάει πολυ. Γενικώς οι γονείς θέλουν να σαι εκει κοντά, να χουνε μια εποπτεία. Αρα γι' αυτο το θέμα σε πρώτη φάση, θα σου λεγα να πεις πχ στον πατέρα σου οτι ξέρεις έχεις δίκιο και μετα να πάρεις τη μέση λύση κατα κάποιο τρόπο, να πεις οτι ας πουμε αν κάνεις πρακτιή εκει δε θα χεις εξοδα και οτι θα έρχεσαι οσο μπορείς πιο συχνά. Δηλαδη κοντρα στην κοντρα δεν πρόκειται να βγάλεις τίποτα. Αυτο είναι το γενικό νόημα.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17
    jfj iujfhi ervikrhv reiv eriuvhri viurhviure viurhv rhgiurhiuohirguhriugvhe rgyerh vi bvreiyghiyerghe
    Last edited by mary_mar; 08-09-2016 at 14:54.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βασικά αυτοι τι σου προτείνουν; τι θέλουν να κάνεις;

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17
    ugurug ruiovhuothgt gviuhjfr og ohbv iohvo hbo bohbog gfriuobhreiub e
    Last edited by mary_mar; 08-09-2016 at 14:55.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Πολυ μπέρδεμα μαιρη-μαρ.....!

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2016
    Posts
    17
    aaaaaaaaaaaaaaaa
    Last edited by mary_mar; 08-09-2016 at 14:55.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    ..εξαρχης επρεπε να τους δουλευεις αγρια εφοσον εβλεπες οτι δεν υπαρχει αλλη λυση

    επρεπε να τον ειχες κανει "αορατο" εντελως το φιλο σου και να τους ελεγες αλανταλον οτι βγαινεις με φιλες σου.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν μπορω να καταλαβω το εξης....γιατι δεν θελουν τον ανθρωπο αυτον?τους ειπατε οτι θα παντρευτειτε?
    μια σχεση ειναι...οι περισσοτεροι ανθρωποι εχουν μια σχεση..so what?
    σε ποιο κομματι ειναι η αντιρρηση τους?
    επιπλεον να σου εφιστησω το μικρο της ηλικιας σας...
    οκ ειστε μια χαρα μαζι..αλλα σιγουρα δνε πρεπει να αφησεις πραματα για οποιαδηποτε σχεση σε αυτην την ηλικια..
    δυστυχως μεγαλωνοντας αλλαζουμε κατα πολυ κ αλλαζουν κ τα θελω μας..
    καλο ειναι κ ομορφο που εισαι ερωτευμενη..αλλα να εχεις παντα στο πισω μερος του μυαλου σου ..οτι προτεραιτοτητα ναι εχεις εσυ κ οι σπουδες σου κ ολα τα υπολοιπα..
    το ξερω οτι ακουγομαι σαν την μανα σου..
    αλλα ετσι ειναι.καλο ειναι να εισαι ρεαλιστρια κ να πατας τα ποδια σου στην γη.
    μην εγκαταλειψεις τιποτα κ για κανεναν οσο κ αν νιωθεις οτι τον αγαπας.
    αυτα καποτε σβηνουν δυστυχως..κ ερψχονται αλλα στην θεση τους.μπορει κ οχι βεβαια.
    αλλα για οποιαδηποτε πιθανοτητα εσυ πρεπει να εισαι ρεαλιστρια.
    κ γω στα 23 μου τον συντροφο μου τον ενιωθα να ειναι τα παντα..
    πολυ ερωτευμενοι με ονειρα κλπ..ενιωθα οτι θα ειναι αυτος ο ενας κ ο μοναδικος.
    κ οτι θα ζησω για παντα μαζι του..θα γερασω..
    ομως ειμασταν μικρα..αργοτερα με τα χρονια αυτο ξεφτισε..ειστε πολυ νωρις ακομα στην σχεση..ειστε μονο 1 χρονο..στα καλυτερα σας..
    πλεον ειμαι 37 με αλλον αντρα κ ειναι αυτος η ζωη μου..
    τα συναισθηματα μεγαλωνοντας γινονται πιο σταθερα..
    μη κανεις σαν μουρλη απο ερωτα ..παντα να εχεις τα ποδια σου στην γη.
    εισαι πραγματικα πολυ μικρουλα.

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχέση με γονείς
    By pitsirika72 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-08-2013, 21:15
  2. Οι γονείς μου δεν εγκρίνουν με τίποτα τη σχέση μου
    By axl87 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-08-2012, 14:31
  3. Γονεις και σχεση...
    By stelios1 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 54
    Last Post: 23-02-2012, 21:17
  4. Σχεση απαγορευτικη για τους γονεις μου....
    By troops of doom in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 03-08-2011, 13:34
  5. σχεση με γονεις
    By efikontor in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 01-09-2009, 20:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •