Απελπισία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Απελπισία

    Καλησπερα.
    Ειμαι νεος. Νορμαλ καθημερινο παιδι ευγενικος, καλος. Γιατι δεν μπορω να εχω τον ερωτα στη ζωη μου; Ειναι το πιο ομορφο πραγμα στον κοσμο. Οι στρειτ αντιμετωπιζουν το προβλημα αυτο το πολυ μεχρι τα 15 μετα κοριτσια κ αγορια βρισκουν την πρωτη τους σχεση και μετα η ζωη τους κυλαει κανονικα. Εγω εχω κολλησει σε αυτη την ηλικια δυστυχως. Δυο φορες ερωτευτηκα πολυ και τις δυο χωρις ανταποκριση γιατι ο πρωτος ηταν στρειτ και ο δευτερος συνοδος (!). Γιατι η ολη νοοτροπια των γκει ανδρων πρεπει να ειναι γυρω απο το σεξ; Βασικος στοχος αυτο. Και στις online γνωριμιες και παντου. Δυστυχως υπαρχουν πολλα προβληματα στις γκει σχεσεις:
    1) Αρχικα δυσκολο να βρεις γιατι ειναι μικρο target group και αν βαλεις αλλους παραγοντες οπως: να ταιριαζεις με τον αλλον, να υπαρχει χημεια, να σου αρεσει- να του αρεσεις, σε τι φαση ειναι ο καθενας κ.λ.π. μειωνονται στο ελαχιστο οι πιθανοτητες.
    2) Επειτα πες οτι βρηκες υπαρχει το θεμα της εμπιστοσυνης γιατι ως επι το πλειστον το κερατο παει συννεφο και οι γκει ειναι πολυγαμικοι, επειτα δεν μπορει το ζευγαρι να εκφραζει τον ερωτα του ελευθερα οπου θελει, δεν υπαρχει ανεση, δεν υπαρχει σταθεροτητα, δεν υπαρχουν καλες συνθηκες για μια τετοια σχεση.
    Οποτε οτι και να κανω πρεπει να συμβιβαζομαι. Μια ζωη συμβιβασμος. Γιατι τοση δυστυχια; Δηλαδη εχω που εχω και τοσα αλλα προβληματα δεν μπορω να ζησω κ τον ερωτα που για εσας τους στρειτ ειναι τοσο απλο και καθημερινο πραγμα; Δηλαδη εγω παντα θα ειμαι σε μια γωνια κ θα κραταω το φαναρι στους στρειτ φιλους; Δηλαδη μονη μου επιλογη ειναι να ξεσκιζομαι με αγνωστους που στην τελικη δεν θελω κιολας; Δηλαδη μια ζωη μονος & απελπισμενος; Να αγορασω απο τωρα ραφι; ΒΑΡΕΘΗΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ! Ο καθενας στην κοσμαρα του εκει μεσα. Ψωνισμενοι, εγωιστες, ναρκισσοι και εγω να καθομαι να βγαζω τον καλυτερο μου εαυτο για να τρωω ακυρο. Εχω βαρεθει την απορριψη στη ζωη μου, εχω βαρεθει να συμβιβαζομαι, εχω βαρεθει να μην εκτιμα κανεις αυτο που ειμαι. Θα παω να κανω στειρωση να μην εχω ορμες τουλαχιστον και θα βγαλω μια και καλη τον ερωτα απο τη ζωη μου (οχι οτι τον ειχα ποτε) στο δια λο ολοι εχω σιχαθει τη ζωη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. #2
    Βαρεθηκα να βλεπω γυρω μου την καθε μη πω να εχει σχεση κ μολις χωρισει whats the deal σε μια βδομαδα βρισκει αλλον κ εγω ΑΝ βρω ποτε σχεση και χωρισω μετα το πολυ σε καμια πενταετια παλι και ΑΝ !!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΑΝ!!!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    δεν πιστευω οτι εχει να κανει με το οτι εισαι gay ή οχι...κ φιλοι μου που ειναι straight σχεση δεν μπορουν να βρουν.
    κ αλλοι φιλοι οι οποιοι ειναι gay εχουν υπεροχες σχεσεις..
    φιλος μου gay γνωρισε ατομο απο το νετ κ ειναι μαζι 2 χρονια!
    η εκμεταλλευση κ η αδικια απο τους ανθρωπους δεν εχει να κανει με το φυλο ..αλλα με τον ανθρωπο.
    πιθανον ακομα δνε εχει βρεθει ο καταλληλος.
    εσυ θα πρεπει να κανεις υπομονη.
    κ γω πριν κανω σχεση ημουν μονη 5-6 χρονια...γνωριζα απο δω κ απο κει διαφορους...αλλα δεν ηταν για σχεση..
    μην απελπιζεσαι..

  4. #4
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Νταξει η αληθεια ειναι οτι υπερεβαλα λιγο δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος δεν μιλαω ετσι, ηταν ενα ξεσπασμα της στιγμης. Απλα οντως δυστυχως εχω φαει αρκετη απορριψη στο ερωτικο κομματι κ αυτο συμβαλει κ στην απαξιωση που εφαγα στην παιδικη ηλίκια. Μετεπειτα δεχτηκα κ πολυ bullying και κοροιδια στο σχολειο. Σκεψου ακομα δεχομαι bullying απο μαγκες συμφοιτητες. Εγω σκεψου το μονο που θελω ειναι αγαπη. Εν τω μεταξυ ειμαι κ αρκετα ντροπαλος κ αυτο φαινεται κ στη φωνη μου κ στον τροπο που φερομαι αναμεσα σε κοσμο. Γενικα ζω μονος μου με ολα αυτα.

  5. #5
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    δεν πιστευω οτι εχει να κανει με το οτι εισαι gay ή οχι...κ φιλοι μου που ειναι straight σχεση δεν μπορουν να βρουν.
    κ αλλοι φιλοι οι οποιοι ειναι gay εχουν υπεροχες σχεσεις..
    φιλος μου gay γνωρισε ατομο απο το νετ κ ειναι μαζι 2 χρονια!
    η εκμεταλλευση κ η αδικια απο τους ανθρωπους δεν εχει να κανει με το φυλο ..αλλα με τον ανθρωπο.
    πιθανον ακομα δνε εχει βρεθει ο καταλληλος.
    εσυ θα πρεπει να κανεις υπομονη.
    κ γω πριν κανω σχεση ημουν μονη 5-6 χρονια...γνωριζα απο δω κ απο κει διαφορους...αλλα δεν ηταν για σχεση..
    μην απελπιζεσαι..
    Εχεις δικιο παντως σε αυτο που λες. Ισως να ειναι στον ανθρωπο.

  6. #6
    εχεις γραφτει σε σαιτ γνωριμιων? το λεω γιατι πολλοι γκρινιαζουν στρειτ και γκει και τελικα δεν κανουν τπτ στην πραξη γιατι περιμενουν να τους πλησιασει παντα ο αλλος. Μ φαινεται δυσκολο σε σαιτ γνωριμιων να συναντας ατομα μονο γ σεξ! Υπαρχουν αρκετοι σαν και σενα που ψαχνουν κανονικη σχεση. Ασε λοιπον το δε βρισκω και ξεκινα κυνηγι! Ξεκαθαρισε απο την αρχη τα θελω σου και μη φανεις πουθενα απελπισμενος γιατι αυτο δεν πουλαει σε κανενα! Με λιγα λογια κυνηγησε το εσυ! και οσο γ τους στρειτ εξισου δυσκολο το θεωρω οσο κ αν νομιζεις το αντιθετο

  7. #7
    εχεις γραφτει σε σαιτ γνωριμιων? το λεω γιατι πολλοι γκρινιαζουν στρειτ και γκει και τελικα δεν κανουν τπτ στην πραξη γιατι περιμενουν να τους πλησιασει παντα ο αλλος. Μ φαινεται δυσκολο σε σαιτ γνωριμιων να συναντας ατομα μονο γ σεξ! Υπαρχουν αρκετοι σαν και σενα που ψαχνουν κανονικη σχεση. Ασε λοιπον το δε βρισκω και ξεκινα κυνηγι! Ξεκαθαρισε απο την αρχη τα θελω σου και μη φανεις πουθενα απελπισμενος γιατι αυτο δεν πουλαει σε κανενα! Με λιγα λογια κυνηγησε το εσυ! και οσο γ τους στρειτ εξισου δυσκολο το θεωρω οσο κ αν νομιζεις το αντιθετο. επισης κατι που ισχυει για ολους οσοι επιζητουν σχεση: πολλες φορες βαζουμε τικ κ δεν κοιταμε τον ανθρωπο! το θεμα φιλε μου ειναι να δειςακριβως τι ψαχνεις και οχι μονο τι τυπου σχεση θες να εχεις! εσενα τι ανδρες σ αρεσουν? ή απλα θες μια σχεση χωρις κανενα αλλο κριτηριο? γιατι αν το κριτηριο σ ειναι μονο να μην εισια μονος σου κ να εχεις μια σχεση τοτε λυπαμαι αλλα και οταν βρεις αυτος που θα βρεις θα σ αφησει αν καταλαβει οτι ησουν απλα απελπισμενος γ σχεση κ οχι οτι τον ηθελες συγκεκριμενα αυτον, γ σχεση. Ψαξε λιγο τον εαυτο σου και μετα κυνηγησε ερωτικα! οποιος εχει αυτογνωσια και ξερει τι ζηταει κατα κανονα μπορει πιο ευκολα να το βρει!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2012
    Posts
    315
    Καλησπερα σου!

    Κατ'αρχην αλλαξε το user name σου απο ''unhappy'' σε ''happy'' , θα ειναι ενα απο τα πρωτα σου βηματα στην θετικοτητα....
    [I]Love...[/I]

Similar Threads

  1. απελπισια!
    By θεανω in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 60
    Last Post: 08-12-2015, 12:55
  2. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By xritaf in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 24-05-2015, 17:54
  3. απελπισια
    By hlias1988 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 18-12-2014, 14:13
  4. Απελπισία
    By Erida in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 3
    Last Post: 02-04-2014, 20:23
  5. ΑΠΕΛΠΙΣΙΑ
    By chesire in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 26-02-2011, 12:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •