θεραπεία με ηλεκτροσοκ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 80
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239

    θεραπεία με ηλεκτροσοκ

    Tha to kanate?? Kserete kanenan pou to exei kanei?

  2. #2
    Γεια σου, καλως ορισες στο φορουμακι.
    Οσο πιο παλαια ειναι τα θεματα τοσο πιο πιθανο να μην βρεις τα μελη που ξεκινησαν να τα γραφουν.
    Εγω εχω σκεφτει σοβαρα πως αν επεμενε μια κλινικη καταθλιψη οπου τα σκευασματα δεν θα ειχαν επιδραση θα δοκιμαζα και αυτο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Αν επέμενε ή κατάθλιψη ακόμα κ με φάρμακο γτ οχι;λέγεται ηλεκτροσπασμοθεραπεια κ γίνεται πλέον στα ιατρεία..εφαρμοζεται κ σε εγκύους που δεν μπορούν να πάρουν αρκετά αντικαταθλιπτικα..πλεονεκτ εί των φαρμάκων απ όσα έχω διαβάσει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by anxious4ever View Post
    Αν επέμενε ή κατάθλιψη ακόμα κ με φάρμακο γτ οχι;λέγεται ηλεκτροσπασμοθεραπεια κ γίνεται πλέον στα ιατρεία..εφαρμοζεται κ σε εγκύους που δεν μπορούν να πάρουν αρκετά αντικαταθλιπτικα..πλεονεκτ εί των φαρμάκων απ όσα έχω διαβάσει.
    Den nomizw oti einai 100% sigouro oti mpori na gini se egkios gyneka....merikes erevnes lene oxi kai merikes nai...Meriki

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Γεια σου, καλως ορισες στο φορουμακι.
    Οσο πιο παλαια ειναι τα θεματα τοσο πιο πιθανο να μην βρεις τα μελη που ξεκινησαν να τα γραφουν.
    Εγω εχω σκεφτει σοβαρα πως αν επεμενε μια κλινικη καταθλιψη οπου τα σκευασματα δεν θα ειχαν επιδραση θα δοκιμαζα και αυτο.
    Ego to skeftome alla fovame...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Tha to kanate?? Kserete kanenan pou to exei kanei?
    καπου ειχα πετυχει εδω στο φορουμ ενα κοριτσι που ειχε κανει, δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ ητανε, για να σε κατευθυνω να το διαβασεις...ο τροπος με τον οποιο μιλουσε, μαλλον εγραφε ηταν τοσο δυνατος, σαν να την αλλαξε τελειως τον λανθασμενο τροπο σκεψεις που ολοι εχουμε απο την φυση μας και ακομη περισσοτερο στην καταθλιψη...Μιλουσε σαν να την αλλαξε τελειως την ζωη, και οντως σου αλλαζει την ζωη...Το πιστευω αυτο! και απο οτι ελεγε ειχε κανει μονο τρεις συνεδρειες απο τις 10, τελος παντων δεν θυμαμαι ποιος ειναι ο ακριβως αριθμος που απετειτε....η αληθεια ειναι και εγω πως το φοβαμαι σαν θεραπεια...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    καπου ειχα πετυχει εδω στο φορουμ ενα κοριτσι που ειχε κανει, δεν θυμαμαι σε ποιο ποστ ητανε, για να σε κατευθυνω να το διαβασεις...ο τροπος με τον οποιο μιλουσε, μαλλον εγραφε ηταν τοσο δυνατος, σαν να την αλλαξε τελειως τον λανθασμενο τροπο σκεψεις που ολοι εχουμε απο την φυση μας και ακομη περισσοτερο στην καταθλιψη...Μιλουσε σαν να την αλλαξε τελειως την ζωη, και οντως σου αλλαζει την ζωη...Το πιστευω αυτο! και απο οτι ελεγε ειχε κανει μονο τρεις συνεδρειες απο τις 10, τελος παντων δεν θυμαμαι ποιος ειναι ο ακριβως αριθμος που απετειτε....η αληθεια ειναι και εγω πως το φοβαμαι σαν θεραπεια...
    tha prospathisw na psaxw na brw ta palia themata isos petixo kati...kai ego fovame alla den exo alli therapia na dokimasw....Yparxi kai to TMS alla den exo akousi polu epitixeia me auto ...Euxaristo

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    574

    Όχι και θεραπεία

    Quote Originally Posted by koritsi83 View Post
    Tha to kanate?? Kserete kanenan pou to exei kanei?
    φυσικά και δεν θα το έκανα όσο επιστημονική είναι η λοβοτομή άλλο τόσο είναι και το ηλεκτροσοκ και η καθήλωση.Εκτός και αν είναι επιστημονικό να σου βαράνε τον εγκέφαλο με ηλεκτρισμό. Τα αυτονόητα θα συζητάμε τώρα; Ο λανθασμένος τρόπος σκέψης δεν αλλάζει με το ρεύμα αλλά με εντατική δουλειά με τον εαυτό μας.
    Για την ιστορία τα ηλεκτροσοκ χρησιμοποιήθηκαν ως μέσο ακινητοποίησης των ζώων στα σφαγεία. Μετά ήρθε και η σειρά του ανθρώπου στα σφαγεία των ψυχιατρικών κλινικών.
    Αν θες να μάθεις πάντως ναι ξερω άτομο που έχει κάνει αρκετές φορές και δεν το βοήθησε καθόλου!!!
    Το ηλεκτροσοκ είναι ξεκάθαρα βασανιστηριο και τίποτε άλλο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by black_adder View Post
    φυσικά και δεν θα το έκανα όσο επιστημονική είναι η λοβοτομή άλλο τόσο είναι και το ηλεκτροσοκ και η καθήλωση.Εκτός και αν είναι επιστημονικό να σου βαράνε τον εγκέφαλο με ηλεκτρισμό. Τα αυτονόητα θα συζητάμε τώρα; Ο λανθασμένος τρόπος σκέψης δεν αλλάζει με το ρεύμα αλλά με εντατική δουλειά με τον εαυτό μας.
    Για την ιστορία τα ηλεκτροσοκ χρησιμοποιήθηκαν ως μέσο ακινητοποίησης των ζώων στα σφαγεία. Μετά ήρθε και η σειρά του ανθρώπου στα σφαγεία των ψυχιατρικών κλινικών.
    Αν θες να μάθεις πάντως ναι ξερω άτομο που έχει κάνει αρκετές φορές και δεν το βοήθησε καθόλου!!!
    Το ηλεκτροσοκ είναι ξεκάθαρα βασανιστηριο και τίποτε άλλο
    Basanistireio??? Kseris posa atoma exei bohthisi .....exei 70-80% epitixeia kai ta xapia exoune 30-40%.....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν νομίζω να χρησιμοποιούνται ακόμα τέτοιες μέθοδοι. Δεν νομίζω ότι θα το έκανα ποτέ.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Δεν νομίζω να χρησιμοποιούνται ακόμα τέτοιες μέθοδοι. Δεν νομίζω ότι θα το έκανα ποτέ.
    Yparxoune klinikes stin Athina pou to kanoune....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Δεν νομίζω ότι είναι νόμιμο.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Δεν νομίζω ότι είναι νόμιμο.
    Den kserw ean mporw na balw thn istoselida ths klinikhs, alla piga kai tous milisa, exoune oles ths telefties texnologies. TMS, ECT, kai alla diafora....ola nomima..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Το ΤMS και το ECT τι είναι; Κορίτσι πρέπει να γράφεις ελληνικά.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Το ΤMS και το ECT τι είναι; Κορίτσι πρέπει να γράφεις ελληνικά.
    Δεν γράφω καλά ελληνικά...είναι μια θεραπεία to TMS.....

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Γνωριζει κανεις την νευροηλεκτρική θεραπεία(Ν.Ε.Τ.)ηλεκτροσοκ δλδη,για ψυχοθεραπειες?
    By giorgos panou in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 8
    Last Post: 14-09-2016, 19:40
  2. ηλεκτροσοκ ναι ή οχι????????
    By menis_64 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 10-09-2016, 23:00
  3. Θεραπεία ΙΔΨ!
    By μαρκελα in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 05-04-2013, 03:20
  4. ΘΕΡΑΠΕΙΑ
    By Θεολόγος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 01-04-2013, 20:43
  5. Θεραπεία
    By vince8 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 14-09-2011, 23:09

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •